1060 találat a(z) bérbeadás cimkére
Átalakulás után ingatlanértékesítés áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az "A" cég beolvad "B" cégbe. Az "A" cég az ingatlanértékesítést és a bérbeadást korábban "áfássá" tette. "B" cég csak az ingatlan-bérbeadás tekintetében áfás. Az átalakulás (beolvadás) után a "B" cég áfa szempontjából hogyan értékesít ingatlant? Mentesen vagy áfásan?
Apport utáni áfafizetés II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm a gyors válaszát. A válasz kapcsán még egy kiegészítő információval szeretném a kérdésemet kiegészíteni, hogy az apportot kapó társaság gépjármű-bérbeadással foglalkozik, és az apportként kapott személygépkocsit is bérbe kívánja adni. (Vagyis az áfatörvény 125. § (2) b) pontja szerint az áfa levonható). Ezen információk ismeretében is keletkezik e áfa fizetési kötelezettség. Köszönettel: Judit
Új építésú ingatlan áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő, Egy ingatlanbérbeadással foglalkozó kft. (bérbeadás tekintetében áfakörbe bejelentett) 2 darab új építésű ingatlant vásárolna, azzal a szándékkal, hogy a birtokba vételt követően hosszútávra bérbe adná. Mindkét ingatlanhoz tartozik egy-egy darab tároló helyiség, valamint a teremgarázsban egy-egy darab parkolóhely. Szeretnék egy megerősítést az ügyben, hogy az ingatlanok 5 százalékos áfája jogosan visszaigényelhető, illetve kérdezném, hogy a teremgarázs és a tároló 27 százalékos áfája visszaigényelhető? köszönettel
Lakásbérbeadás elszámolható költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Házaspár 2016 áprilisától Angliában él és dolgozik előreláthatólag 2 évig. Itthon magánszemélyként bérbe adták a férj nevén lévő 1 db és a feleség nevén lévő 1 db kislakást. Angliában bérelnek egyet házaspárként, a szerződés mindkettőjük nevére szól. Elszámolhatják-e a kinti lakás bérleti díját/rezsijét megosztva az itthoni 1-1 lakás bevételével szemben? Elszámolhatóságot befolyásolja-e, hogy a férj cége az első 3 havi lakbért átvállalta és adóköteles bevételként leadóztatta. Tisztelettel köszönöm előre is a segítségüket.
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. bérel egy telket, olyan bérbeadótól kapja a számlát, aki áfakötelessé tette a bérbeadást. Milyen számlát kell kapjon? Áfás számlát, vagy fordítottan adózó számlát? Melyiknél hogyan alakul a levonás kérdése? Ezt a telket bérlő továbbadja (albérletbe), de ő nincs bejelentkezve az áfakörbe. Kérdésem: mikor teheti meg, csak év végén? Ha csak jövőre, akkor fordított áfás számlát kell adnia? Mindkét szereplő áfaalany. Kérdésem továbbá, az áfássá tételt befolyásolja-e a telek besorolása, például építési telek esetében, van-e speciális kitétel? Köszönettel
Ingatlanbérbeadásnál az elszámolható költségek mértéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan bérbeadásnál, amennyiben tételes költségelszámolást választ a magánszemély, akkor a bérbeadás + a bérbeadónak megtérített költségekkel szemben milyen mértékig lehet költséget + értékcsökkenést elszámolni? Igaz-e, hogy csak a bevételek 50 százalékáig?
Új építésű ingatlan adóalanynak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk (belföldi áfaalany kft). most épülő lakóparkban vásárolt lakást az építtetőtől, amit majd bérbeadással kíván hasznosítani (mind a bérbeadás, mind az ingatlanértékesítési tevékenységre áfakötelességet választottunk). Az építkezés még folyamatban van, társaságunk eddig előlegszámlákat kapott 5%-os egyenes áfával terhelten. Kérdésünk, hogy ha belföldi áfaalany a vevő, akkor is helyes-e, hogy 5% egyenes áfával számláz az építtető? Ugye nem fordított áfával kellett volna számlázniuk? Válaszukat köszönöm.
NYESZ adókedvezmény igénybevétele Kérdés
Nyugdíjasként a NYESZ-be - melyből még nem veszek igénybe kifizetést - befizetett összeg utáni adókedvezmény, max. 130 ezer forintot, igénybe vehetem-e az ingatlan-bérbeadásból levont szja terhére? Úgy tudom, hogy az osztalékból levont szja-ból nem lehet adókedvezményt érvényesíteni.
Önálló tevékenység költséghányad Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az adózó önálló tevékenységből szerzett kifizetőtől jövedelmet, ahol 10 százalékos költséghányadot választott. Emellett bérbeadásból származó jövedelme is van, ahol tételes költségelszámolás szerint adózik. Ha jól tudom az önálló tevékenységre vonatkozóan, csak egy fajta költségelszámolás választható, vagy a tételes, vagy a 10 százalékos. Így utólag hogyan tölthető ki az adóbevallás, mivel külön rovat kéri a bérbeadásból származó összegeket. Válaszukat előre is köszönöm.
Bérbeadási tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozó gépjárművet ad bérbe, a tréler 3 fős, 1850 kilogramm saját tömegű, együttes tömeg 3500 kilogramm. Kérdésem a következő: kell cégautóadót fizetni utána? Valamint a bérbeadás ebben az esetben pénztárgépköteles tevékenység? Üdvözlettel.
Adószámos magánszemély szja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély tehergépjárművet ad bérbe vállalkozásnak. Szeretné a szja-t és ehót ő fizetni. Van-e lehetőség rá, nyilatkozhat róla a számlán, és ha igen, mit kell a számlára írnia? Köszönettel.
Biztosítás továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk nyergesvontatót bérel egy másik vállalkozástól. A bérleti díjat havonta számlázzák (áfás), a casco díját negyedévente, szintén áfával növelten. Nem tudom megmondani, miért áfás a biztosítási díj továbbszámlázása, meglátásom szerint ez nem épülne be a bérbeadás alapjába. Önök szerint milyen áfakulccsal kell a továbbszámlázást intézni? Köszönöm.
Pénzforgalmi elszámolás határozott idejű bérbeadás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég pénzforgalmi elszámolást választott. Tárgyi eszközei között szereplő gépeit bérleti szerződés alapján 60 hónapra bérbeadja, azzal, hogy egyszeri használati díjat köteles a bérlet elején fizetni, majd a 60 havi bérleti díj megfizetését követően a gép a bérbevevő tulajdonába kerül további vételár megfizetése nélkül. Ha a bérleti díjat határidőig nem fizetik meg, akkor a gép visszaszállításra kerül és nem kerül a bérbevevő tulajdonába. Jelenleg havonta számlázza a bérleti díjat a bérbevevő/vevő részére. Ezen számláin szerepeltetheti-e a pénzforgalmi elszámolást, vagy ez az Áfa tv. 10. § a) pontja szerinti értékesítésnek minősül, és erre nem vonatkozik a pénzforgalmi áfa? Ha annak minősül, akkor a NAV információs füzet szerint az Áfa tv. 10. § a) pontja szerinti értékesítés esetén "a termék birtokbaadásakor" kell a fizetendő áfát bevallani. Itt viszont a termék a bérleti díj elején már a bérbevevő birtokába kerül, de nem a tulajdonába. Az áfafizetést a havi bérletidíj-számlák teljesítési időpontjában kell bevallanunk, vagy a számlán szerepeltetve a pénzforgalmi elszámolást, a számla kiegyenlítésekor?
Kata és bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy katás egyéni vállalkozó, aki ingatlan- és ingóbérbeadási tevékenységet szeretne végezni. Az ingatlan nincsen bent a vállalkozásban, az ingóságokat még a katás időszak előtt vásárolta a vállalkozásba. Adóügyileg kifogásolható-e, ha a vállalkozó az ingatlan-bérbeadási tevékenységet magánszemélyként, az ingóságok bérbeadását (amit a bérbevevő ugyanazon helyiségben használ) vállalkozóként végzi ugyanannak a vállalkozónak?
Családi adókedvezmény, jogosultság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném állásfoglalását: Egy magánszemély ingatlannal rendelkezik Magyarországon, melyet bérbe ad. Ez a személy 2015. év végén költözött el Franciaországba. 2016-ban rendelkezik ingatlan bérbeadásából származó jövedelemmel, valamint 2016. 07-hóig a családi pótlékot is kapta. Kérdésem, hogy az eltartott után járó családi adókedvezményt érvényesítheti-e, ha 2016-ban munkaviszonyból származó jövedelme nem volt, Magyarországon nem tartózkodott? Tisztelettel: Tóth Mária