1060 találat a(z) bérbeadás cimkére
Adószámos magánszemély II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! hivatkozva az alábbi kérdésemre, megadom az Ön által kért kiegészítő adatokat: http://adozona.hu/kerdesek/2018_1_24_Adoszamos_maganszemely_vjb Lakóingatlan bérbeadásáról van szó, amit a bérlő munkahelye kíván elszámolni, ha jól tudom, lakhatási támogatásként. Ennek tükrében várom a feltett kérdéseim megválaszolását! Köszönöm!
Telephely iparűzési adóban Kérdés
Egy budaörsi székhelyű vállalkozás egy keszthelyi székhelyű vállalkozásnak tárgyi eszközöket (bútorok, berendezések) ad bérbe, amit azok Keszthelyen használnak. A tárgyi eszközök a budaörsi vállalkozás tulajdonában vannak, így az értékcsökkenést is ott számolják el. A bérleti díjról minden hónapban számlát állít ki a bérbeadó vállalkozás, tehát a bérbeadásból bevétele származik. Kérdésem, hogy a budaörsi vállalkozásnak be kell-e jelenteni a keszthelyi címet mint telephelyet, és kell-e Keszthelyen iparűzési adót fizetnie? Válaszukat nagyon szépen köszönöm. Üdvözlettel: Kiss Györgyi
Adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadása Kérdés
Egy magánszemély ingatlant szeretne bérbe adni. A bérlő magánszemély, számlára nem tart igényt, a bérbeadó átvételi bizonylatot tervez kiállítani a bevételről. Viszont a bérbeadó magánszemélynek van adószáma, amit sok éve nem használ (nem egyéni vállalkozó és ingatlanra áfakötelezettséget nem választott). Ebben az esetben köteles a magánszemély az adószáma alatt végezni a bérbeadási tevékenységet? Ha igen, milyen jogszabály alapján? Illetve milyen plusz kötelezettséggel jár? (Például számlaadás?) Van különbség a kérdés megítélésében, ha lakásról vagy garázsról van szó? Köszönöm!
Bérbeadott eszköz eladása Kérdés
Cégünk fénymásolókat bérbead, értékesít és szervizel. A bérleti konstrukcióban lévő fénymásolót a bérlő felmondta, mi elfogadtuk, de szeretné megvenni az adott gépet. Van-e ennek az eladásnak valamilyen számviteli vagy pénzügyi akadálya? Nem lízingbe, vagy tartós bérletre adjuk a gépeket, hanem normál bérleti szerződéssel.
Lakóingatlan bérbeadásának adókötelessé tétele Kérdés
Ügyfelem (kft.) saját magánszemély tulajdonosa lakásában működik, tőle veszi bérbe az ingatlant. Az ingatlanban működő cég szobákat ad ki más cégek számára, bérleti díj ellenében, áfásan, 2015 júniusa óta. Be kellett volna-e jelentenie az általa is bérelt lakás bérbeadása esetén az adókötelessé tételt? Ha igen, most utólag bejelentheti-e? Köszönöm ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK
Ingatlan-bérbeadás áfája, egyéni vállalkozó, aki magánszemély Kérdés
Egyéni vállalkozó alanyi adómentességet választott az áfában. Az ingatlan-bérbeadási tevékenységet nem egyéni vállalkozóként, hanem önálló tevékenységet folytató magánszemélyként végzi. Főszabályként az alanyi mentes adóalap számításánál az ingatlan-bérbeadásból származó bevétel beleszámít az alanyi mentes adóalap számításába. Az egyéni vállalkozásában az alanyi adómentes adóalap határ számításánál bele kell-e számítani a magánszemélyként kapott ingatlan bérbeadás bevételét, tekintettel a személyi jövedelemadóról szóló törvény 3. § 17. pontjára is?
Közös költség továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott Kft. ingatlan-bérbeadást számláz 27 százalék áfával. Kérdésem, hogy új bérlő esetén, ha szerződés alapján az első havi közös költséget, mint a birtokbavétel feltételeként megfizeti bérbeadó részére, úgy azt számláznia kell-e, illetve, ha igen, akkor ugyanúgy 27 százalék áfával vagy más módon? Későbbiekben a bérlő szerződés szerint közvetlenül a társasház részére fizeti majd a közös költséget. Válaszát előre is köszönöm szépen.
Ingatlan-bérbeadás a havi bevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég ingatlant bérel egy magánszemélytől. A szerződés folyamatos szolgáltatásról szól, a bérleti díj pedig negyedévente kerül kifizetésre. Az ingatlan-bérbeadással kapcsolatban kell-e 0 forintról M lapot beadni a 08-as bevallásban azon hónapokra, amikor fizetés nem történt? Válaszát köszönöm
Ingatlan-bérbeadás bizonylatolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély adóazonosító jelét használva ad bérbe ingatlant. Ha jól tudom, e tevékenység megkezdését a NAV-nak már nem köteles bejelenteni, és adószámot sem kell kérnie. Az ingatlant cég veszi bérbe. A havonta fizetendő bérleti díjból levonja az szja-t, a nettó összeget fizeti ki a bérbeadónak, melyről a bérprogram által kiadott átvételi bizonylat (bérlap) kerül kiállításra és aláírva, igazolva a kifizetett összeg átvételét. A cég ez alapján elszámolhatja-e költségként a bérleti díjat, vagy mindenképpen ragaszkodni kell a számla kiállításához? Ebben az esetben a magánszemélynek adószámot kell kérnie. Válaszukat köszönöm. Némethné T. Krisztina
Termőföld bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély adószámmal nem rendelkezik. Termőföldet ad bérbe egy társaságnak. Mekkora lehet a bérbeadásból származó bevétele? Kell-e adószámot kiváltania? Köszönettel: Nagyné
Amikor az egyházközségnek áfát kell fizetnie Cikk
Saját tulajdonú ingatlanokat ad bérbe az egyházközség, továbbá más szolgáltatásokról is állít ki számlát. Kell-e áfát fizetni, illetve milyen bevételek tartoznak bele az alanyi mentes értékhatárba? Olvasói kérdésre dr. Bartha László adójogi szakjogász válaszolt.
Beruházás – levonható áfa Kérdés
Az alábbi esetre tekintettel kérném szíves állásfoglalásukat. Magyarországon bejegyzett gazdasági társaság ingatlannal rendelkezik. Az ingatlanértékesítés tekintetében áfamentességet választott, míg ingatlan-bérbeadás tekintetében úgy döntött, hogy ezen tevékenysége tekintetében áfás lesz. Az ingatlanon nagy értékű beruházást végeznek. A kérdésem, hogy a beruházás tekintetében élhet-e áfalevonási lehetőségével, tekintettel arra, hogy a jövőben az ingatlant hosszú távra (áfásan) bérbe kívánja adni. Segítségüket előre is köszönöm!
Termőföld bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámmal nem rendelkező ügyfelem termőföldet ad bérbe. A bérleti díjból származó bevétel 10 millió forint. Nem választott áfakötelezettséget, így tárgyi adómentesnek minősül a bérbeadás? Az alanyi mentes 8 milliós értékhatárt ebben az esetben nem kell figyelembe vennie? Köszönettel: Nagyné
Ingatlan falfelületének bérbeadása reklámcélokra Kérdés
Egy vállalkozás az általa üzemeltetett vendéglátóhely ingatlanának külső homlokzati felületét (fal, illetve üveg portál) bérbe kívánja adni egy másik vállalkozásnak, hogy ott hirdetőtáblát, plakátot helyezzen el. Ingatlan-bérbeadásról van-e szó? A vállalkozás nem tette adókötelessé az ingatlan-bérbeadási tevékenységét, akkor adómentesen (áfamentesen) számlázhat?
Családi gazdaság Kérdés
Családi gazdaság alapításánál írják, hogy a tulajdonosok tulajdonában használatában lévő összes területet be kell vinni, kivéve a bérbeadottakat. Azokat csak akkor kell bevinni, ha lejár a bérlet időtartama. A kérdésem az lenne, hogy ha lejár egy terület bérleti ideje, akkor kötelező bevinni a családi gazdaságba, vagy újra ki lehet adni? Ha be kell vinni, akkor az azért elég nehézkes, ha például az ország másik végében van. Illetve ha így 300 hektár fölé menne a családi gazdaság termőföldjeinek területe, akkor megint gond van. Számomra ez nem életszerű. De akkor miért írják, hogy "kell"?