1060 találat a(z) bérbeadás cimkére
Foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cégcsoport egyik "A" nevű vállalkozása főállásban több alkalmazottat foglakoztat. Szezonálisan évi 2-3 hónapot "A" cég 2 alkalmazottja a csoport B nevű vállalkozás gépeivel dolgozna. Nem szeretnénk az "A" cégben a munkaviszonyukat megszüntetni erre az időre és B cégben újat létrehozni, kvázi a munkaerőt szeretnék "bérbe adni". Csupán erre az időre fizetett bérköltség terheit szeretnénk B cégünknek átszámlázni, szolgáltatás formájában. Munkaügyi szempontból hogyan lehet kivitelezni a fenti esetet? Szükséges-e munkaszerződést módosítani? Kell-e 1041-es bejelentésen bármit is módosítani?
Adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély az ingatlanbérbeadást adókötelessé tette. Kifizetőnek nyújt áfás számlát a bérleti díjról. Ilyen esetben a bérleti díj nettó összegéből köteles a bérlő személyi jövedelemadót vonni?
Közös bérleti díj Kérdés
Kedves Szakértő! Ügyfelem tulajdonosa egy ingatlannak, amire testvérének haszonélvezeti joga van. Az ingatlant most bérbe szeretnék adni, a bérleti díjról számlát kérne a bérlő. Lehetséges-e hogy csak a tulajdonos váltja ki az adószámot és az ő nevén lesz elszámolva bérleti díj, vagy a haszonélvezőnek is kötelező adószám kiváltása és a bérleti díj bevallása? Köszönjük a választ.
Kettős állampolgár biztosítása és adózása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy ügyfelem Törökországba ment férjhez és ott is él. Magyarországon azonban közös őstermelő az édesanyjával (egy lakcímre vannak bejelentkezve). Első kérdésem ehhez kapcsolódik, hogy egyáltalán ez alapján oszthatóak-e kettejük között a bevételek és költségek. Másik tevékenysége ingatlan-bérbeadás (nem váltott ki adószámot, mert a közös őstermelésben nem kellett, a bérbeadás miatt szintén nem kell). Magánszemélyként Magyarországon fekvő lakóingatlant ad magánszemélyeknek bérbe. Ezt úgy gondolom, hogy mivel az ingatlan Magyarországon van ezért a bérbeadás után itt kell adóznia. Őstermelőként jelenleg fizeti a biztosítást, ugyanakkor azt mondja, hogy a férje révén Törökországban is biztosított. A kettős egyezmény alapján neki csak egyik országban kellene fizetni biztosítást, de jelen esetben melyik országban? Mi a teendő egyik és másik országban, hova és mit kell bejelentenie? A biztosítás még annyiban bonyolódik, hogy gyesben és családtámogatásban (családi pótlékban) is részesül. Ebben az esetben kell-e fizetnie járulékot, amennyiben őstermelőként itthon válik mégis biztosítottá, figyelembe vehető-e a családi-járulékkedvezmény úgy, hogy továbbra is osztható a bevétel és költség rá? Válaszukat előre is köszönöm.
Gépjárműtároló bérbeadása Kérdés
Kérem tájékoztatásukat (ha lehet törvényi hivatkozással) az alábbi ügyben: adószám nélküli magánszemély gépjárműtárolót kiván bérbeadni. Megteheti adószám nélkül? Áfamentes lesz-e a tevékenység? Véleményem szerint az Áfa tv. 86. § 1.l. pontja nem zárja ki a fenti bérbeadást, mert nem veszi ki a gépjárműtárolót, tehát a tevékenység sajátos jellegére tekintettel a gépjárműtároló bérbeadása is áfamentes és adószám nélkül bérbe adható. Jól értelmezem a törvényt? Köszönettel várom válaszukat.
Nem lakóingatlan értékesítéséből származó bevétel Kérdés
Magánszemély 2005-ben vásárolt egy ingatlant, a tulajdoni lapon a tulajdonjog jellege lakóingatlan. Az ingatlant két éve bérbe adja egy társaságnak, a társaság az ingatlant fogorvosi rendelő céljára hasznosítja. A bérlő szeretné megvásárolni az ingatlant, de csak abban az esetben, ha a földhivatalnál a tulajdonjog jellegét orvosi rendelőre megváltoztatja a tulajdonos. Ingatlanértékesítés esetén keletkezik-e adófizetési kötelezettsége a magánszemélynek?
Fizető-vendéglátás vagy hosszútávú bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az idevonatkozó törvényeket és szabályzatokat olvasva nem egyértelmű számomra milyen tevékenységet folytassak, és ebből következően hogyan adózzak. Egy cég külföldi munkavállalóinak szeretnék biztosítani hosszútávú munkásszállást. Tehát 90 napot meghaladja a lakók tartózkodása, akik életvitel szerűen ott laknának, és nem turisztikai jellegű, így a fizető-vendéglátás tevékenység szabályai alapján ebbe a kategóriába nem fér bele. Ha pedig hosszútávú bérbeadást választom, akkor ha jól tudom, nem takaríthatok nekik. Bár a lakások bérléséről szóló 1993.évi LXXVIII. törvény 35. paragrafusában esik szó külön szolgáltatásról és annak díjáról. Hogyan járok el szabályszerűen. Válaszukat előre is köszönöm.
Munkaerő bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" vállalkozás gépet, ingatlant, munkaerőt ad bérbe"B" vállalkozásnak. "B" vállalkozás bérleti díjat fizet ezért a "csomagért". A munkaerőt lehet ilyen módon bérbeadni? Helyesebb lenne esetleg a munkaerő-kölcsönzés megoldása? Milyen feltételei vannak a munkaerő-kölcsönzésnek? Egy adóellenőrzésnél milyen következményei lehetnek egy hibás szerződésnek, amennyiben helytelen a munkaerő bérbeadása és helyesebb lenne a munkaerő-kölcsönzés konstrukció? Köszönöm válaszukat!
Bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérleti díjas számla kifizető felé a következőképpen kerül kiállításra: bérleti díj összege mínusz az szja (ami a 90%-nak a 15%, mert 10% költséghányadról nyilatkozott) kifizetendő összeg. Helyes-e ez a gyakorlat? Fel kell-e tüntetni a levont adót? Válaszát köszönöm.
Ingatlan bérbeadás TEÁOR ’08 6820 esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft. bérel egy lakást magánszemélytől, és ezt bérbe adja. El lehet a cégnek számolni a lakásba megvett bútorokat, kiegészítőket, kisebb javítások, egy későbbi festés költségeit? Ha igen, akkor a 100 ezer forint alatti tárgyi eszközök egy összegben elszámolhatók-e? A 100 ezer forint feletti tárgyi eszközök minden esetben csak 14,50 százalékos kulccsal íródhatnak le? Ha a cég (2-es, áfás adószámos) a bérleti díjról számlát állít ki, azt minden esetben 27 százalék áfa terheli, ha belföldi / külföldi magánszemélynek, ha belföldi cégnek / uniós külföldi cégnek / 3. országbeli külföldi cégnek adja ki? Ha a cég fizető-vendéglátás keretében szeretné kiadni ezt a lakást, akkor megfelelő a TEAOR ’08 5520 (Üdülési, egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás), ha nem, akkor milyen TEAOR ’08-as tevékenységi körrel kell rendelkeznie ehhez? Ez esetben a cég választhatja-e a tételes átalányadózást ((szobák száma x 38 400 forint/év) vagy ezt az adózási módot csak magánszemély választhatja? Ha a cég a kereskedelmi szálláshely szolgáltatásról (fizető vendéglátásról) számlát állít ki, akkor azt 18 százalék áfa terheli (áfatörvény 3/A melléklet, áfatörvény 82. § 3. bek.) ? Válaszukat előre is köszönöm!
Ehofizetési kötelezettség Kérdés
Másik tagállamban biztosított magyar állampolgár Magyarországon bérbead. Az eho-törvény 5. § (3) bekezdés szerint nincs ehofizetési kötelezettsége (2017), viszont ennek jelölésére a 1753-as bevallási nyomtatvány nem ad lehetőséget, automatikusan előírja a 450 ezer forintot. Mi a teendő, melyik nyomtatványon lehet ezt jelölni, vagy hogy kell jelezni, hogy ezt töröljék?
Cseh forrásadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Csehországban telephellyel nem rendelkező cég cseh partnernek adott bérbe vasúti kocsikat. A cseh partner a cseh-magyar kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményre hivatkozva a bérleti díjat jogdíjnak minősítette és 10 százalék forrásadót vont le a számla összegéből. Kérdésem: valóban jogdíjbevételnek minősül a vasúti kocsi bérbeadás? Ha igen, hogyan járunk el helyesen a társasági adó számításakor? A bevételből a hozzárendelhető költségek levonásával csak az üzleten ténylegesen elért nyereségre jutó adó vonható le, vagy az összes fizetendő társasági adó arányosan erre a bevételre jutó része?
Magánszemély ingatlan-bérbeadása kft.-nek Kérdés
Magánszemély lakóingatlant önálló tevékenységként ad bérbe iroda céljára kft.-nek. A kft. a költségelszámoláshoz elfogadhat-e számlát helyettesítő okmányt? Milyen esetben kell számlához ragaszkodni?
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Cím! Szeretném megkérdezni, ha adószámmal rendelkezem és fizető-vendéglátó tételes átalányadózóként fizetek szobánkét adót, kiadhatok-e lakást bérbe egy vállalkozásnak, irodahasználat céljából, önálló tevékenységként, 10 százalékos költség alkalmazásával? (Természetesen ingatlanbérbeadás TEÁOR felvétellel.) Köszönöm válaszukat.
Ingatlan bérbeadás katázás mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni a tanácsát. Ügyfelem katás egyéni vállalkozó, amely mellett magánszemélyként ingatlant – amely ügyfelem tulajdonában van – is ad bérbe. Az alanyi mentes határba mindkét bevétel beleszámít, amely határt ügyfelem hamarosan túllépi. Ennek kapcsán azt szeretném kérdezni, hogy átadhatja-e a bérbeadást férjének vagy fiának, illetve ha igen kell-e hozzá a haszonélvezet? Köszönöm szépen válaszát. Tisztelettel, Bakonyi Eszter