207 találat a(z) alkalmi munka cimkére
Egyszerűsített foglalkoztatás: szabadság
Kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatás, alkalmi szakmunka: három hónapban, havi 3x5 napra volt munkavégzés, napi 8 órában napi 10 220 forintért. Szabályos bejelentés a T1042E nyomtatványon a NAV felé megtörtént, továbbá a 1608-as nyomtatványon bevallásra, illetve a napi 1000 forintos közteher megfizetésre került, illetve kerül. Szabadság kiszámítása a Mt. szerint időarányosan megtörtént. Kérdés a szabadság kiadására, illetve szabadságmegváltásra vonatkozik: 1. Kell-e, ha igen, hogyan kell szabályszerűen a szabadságot kiadni, ha a tárgyhónapban a 15 nap alkalmimunka-végzés megtörtént? 2. Kell-e, ha igen, hogyan kell szabályszerűen a (ki nem adott) szabadságot megváltani, ha a tárgyhónapban 15 napra a maximális 15x10 220 forint kifizetésre került? Köszönöm a válaszadást.
Munkavégzés ápolási díj mellett – alkalmi munkában
Kérdés
Tisztelt Szakértő, a kérdésem az lenne, hogy ápolási díj mellett alkalmi munkában vállalhatok-e munkát, illetve milyen feltételek, netán korlátok mellett? Köszönöm! Kapcsolódó cikk: http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Apolasi_dij_folyositasa_mellett_igy_lehet_d_X6P13B
Szabadság kiadása egyszerűsített foglalkoztatásnál
Kérdés
Az "Egyszerűsített foglalkoztatás: így kell kiszámolni, mennyi szabadság jár" cikkre vonatkozóan kérdezem, mi a szabadság elszámolásának módja? Hogyan bérszámfejtem? Ha egy hónapban többször egy-egy napot dolgozik, egyik nap 8 órát, másik nap csak 4-t, harmadik alkalommal csak 2 órát, hogyan állapítom meg, mennyi szabadság jár neki? Milyen formában és bizonylattal fizetem ki neki az 1 nap szabadságot?
Egyszerűsített foglalkoztatás: így kell kiszámolni, mennyi szabadság jár
Cikk
Egyéni vállalkozó egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaz kisegítőket. Van olyan személy, aki minden hónapban 10-15 napot dolgozik. Hogyan kell elszámolni és kiadni a szabadságot, például 30 éves egy gyermekkel, 18 éves, tanulói jogviszonnyal rendelkező esetén? – kérdezte olvasónk. dr. Kéri Ádám, ügyvéd válaszolt.
Megbízás vagy alkalmi munkavállalás?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünknél egy hímzőtanfolyam oktatójának egy nyugdíjas magánszemélyt kértek fel egy speciális népi hímzés megtanítására a résztvevőknek. A képzés kb 80-100 órában történik. Az oktatónak nincs vállalkozói igazolványa és egyéb számlaadásra sem képes. Kérdésem lenne, hogy ennek az oktatónak lehet-e az oktatói tevékenységét alkalmi munkavállalás szerződéssel, vagy megbízási szerződéssel foglalkoztatni? Melyik szerződés a helyes? Válaszát köszönve Tisztelettel. Kérdező
Egyszerűsített foglakoztatás folyamatos nyitvatartás idején
Kérdés
Dohánybolt folyamatos nyitvatartással, egyenlőtlen munkaidőkeretben foglalkoztatja alkalmazottjait. Esetenként egyszerűsített foglalkoztatá keretében külső alkalmi munkavállalót is alkalmaz. Jár -e pótlék a vasárnap vagy munkaszüneti napon dolgozó alkalmi munkavállalóknak?
Alkalmi munka kontra idénymunka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném szíves megerősítésüket kérni abban, hogy az alkalmi munkánál bejövő létszámkorlátozó tényező (bejelentett személyek számától függő alkalmi munkavállalói keret) az idénymunkánál nem releváns. Idénymunkánál korlátozó tényező csak a 120 nap/munkáltató. Köszönettel
Idegenvezető, pincér, lovas – szabályok az idénymunkában
Cikk
Nyár elején tartunk, de már ilyenkor nyüzsögnek a turisták, egyre több az itthon pihenő és a külföldre utazók száma is. Gyakori, hogy a munkáltatók a megnövekedett munkaerőigényt különösen a szállodákban, az utazásszervezés, idegenvezetés során egyszerűsített foglalkoztatásra irányuló munkaviszony keretében alkalmazott dolgozókkal elégítik ki.
Dolgozhat-e kocsmában fiatalkorú, és lehet-e alkalmi munkás?
Cikk
Tizennyolc év alatti munkavállaló dolgoztatható-e egyszerűsített foglalkoztatás keretében, illetve vállalhat-e munkát olyan vendéglátóhelyen, ahol alkoholt mérnek ki? Milyen korlátai vannak a munkavégzésnek (óraszám, pihenőidő, beosztott napok)? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária, munkajogász szakértőnk válaszolt.
Nők 40 nyugdíj: hogyan számít a kereseti korlátnál az alkalmi bér?
Cikk
Figyelembe kell-e venni a kereseti korlátnál az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelmet a nők kedvezményes nyugdíjában részesülő munkavállaló esetében, s ha igen, akkor a teljes kifizetett összeget vagy csak a mentesített keretösszeg feletti részt? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
5 fontos dolog, amit az egyszerűsített foglalkoztatásról tudni kell
Cikk
Az egyszerűsített foglalkoztatás, alkalmi munkavégzés speciális szabályainak a kialakításánál meghatározott szektorokban előforduló (mezőgazdaság, turizmus), tipikusan rövid ideig fennálló munkaviszonytípusra kívánt a jogalkotó kellően rugalmas, átlátható és könnyen betartható szabályrendszert alkotni. A hatályos szabályozás ezen elvek mentén eltérő előírásokat tartalmaz többek között a munkaviszony létrejöttére, bejelentésére, tartalmára, a minimális díjazás szintjére, a közteherfizetésre, valamint a munka és pihenőidő szabályaira is. A leglényegesebb eltérésekre az alábbiakban hívjuk fel a figyelmet.
Nők 40 nyugdíj – alkalmi munka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk mezőgazdasági idénymunkára szeretne alkalmazni egy hölgyet, aki a nők kedvezményes nyugdíjában részesül, és mellette még van egy 40 órás bejelentett munkaviszonya is (minimálbért kap). Kérdésünk, hogy az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelmét figyelembe kell-e venni a kereseti korlátnál, és, ha igen, akkor a teljes kifizetett összeget vagy csak a mentesített keretösszeg feletti részt? Másik kérdésünk, hogy, ha ugyanezt a hölgyet az idénymunka keretében vasárnapra osztjuk be dolgozni, kell-e 50 százalékos vasárnapi pótlékot fizetni a részére? Válaszát előre is köszönjük.
Recepciós, pultos, animátor, takarító: alkalmi vagy idénymunkás?
Cikk
Idénymunka vagy alkalmi munka? – tette fel egy olvasónk a mostanra klasszikussá váló kérdést. Dr. Hajdu-Dudás Mária, munkajogász szakértőnk válaszolt.
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Az egyszerűsített foglalkoztatással kapcsolatban van kérdésem. Nem egyértelmű számomra a törvény szövege alapján, hogy munkatársaink melyik egyszerűsített kategóriába esnek bele: alkalmi munka vagy turisztikai igénymunka. Cégünk fő TEÁOR kódja: 5520. Alapvetően kizárólag egy kalandparkot üzemeltetünk. A tevékenységből adódóan alapvetően szezonálisan üzemelünk, március végétől november elejéig vagyunk nyitva. Kérem Önöket, foglaljanak állást, hogy az alábbi munkakörök a szezonális kalandparkunkban alkalmi vagy turisztikai idénymunkába sorolhatók-e be: – animátor: az érkező vendégeket a sportos, kalandos szolgáltatások igénybevételekor kiszolgáló személyzet – pultos: a szolgáltatásainkat igénybe vevő vendégeknek a büfénkben lehetősége van italok és egyszerű meleg ételek (pizza, melegszendvics) fogyasztására, őket szolgálják ki pultos munkatársaink – recepciós: az érkező vendégeket ő fogadja, nála lehet a belépőjegyeket megvásárolni, illetve részletes információhoz jutni – takarító: az idény során a higiénés feladatokat látja el – nevelő: a nyári táborainkban a gyerekek felügyeletét ellátó személyek Várom mielőbbi szíves válaszukat! Tisztelettel.
Szja-visszaigénylés alkalmi munkavégzés után
Kérdés
Gyermekem diák, de elmúlt 18 éves, s alkalmi munkavégzéses munkája után adót fizetett. Önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítása után lehetne adót visszaigényelnie, megteheti-e ezt azt alkalmi munkái után? Köszönettel: Endre

Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának közlése szerint 2025 14. hetében az alábbi helyeken lesznek adóhatósági helyszíni ellenőrzések. A közzétett információ nem zárja ki,...