190 találat a(z) alkalmi munka cimkére

Külföldön tanuló diák itthoni nyári munkavállalása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az alábbi esetre kérném szíves segítségüket. Adott egy nagykorú magyar állampolgár, aki családjával már évek óta Angliában él, és ott folytatja tanulmányait. A Taj-száma jelenleg itthon érvénytelen, mert anno bejelentették, hogy külföldre mennek, külföldön biztosított a tanulmányai által, de van itthoni lakcíme, lakcímkártyája, az adóazonosítója is megvan. EU-kártyával is rendelkezik. Most nyáron hazajönne, hogy nyári alkalmi munkát vállaljon. Hogyan teheti ezt meg, mi a hivatalos folyamata, hogyan tud itthon átmenetileg egyszerűsített alkalmi munkát vállalni? Válaszukat előre is köszönöm!

Egyszerűsített (alkalmi munka) foglalkoztatás (90) nap túllépése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egyszerűsített munkavállalói szerződéssel foglalkoztat munkavállalókat. Egy munkavállaló bejelentése meghaladta a 90 napos éves foglalkoztatási határt 3 nappal. Mi a teendő ebben az esetben? 3 nap után milyen adót kell megfizetni (nem a napi 1000 Ft-ot, hanem a teljes járulékot 19,5 szocho + nyugdíjjárulék + egészségbiztosítási járulék + szja)? 3 nap munkaviszonyból származó jövedemként fog szerepelni a 08 bevallásban? Az egyszerűsített bejelentés (42-és) megállja -e a helyét a 3 nap vonatkozásában? Válaszát előre is köszönöm!

Diák bt.-kültag munkavégzése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy bt. kültagja, aki egyelőre középiskolában nappali tagozatos tanuló, ha alkalomszerűen dolgozik a bt.-ben, kell-e járulékot fizetni utána, vagy dolgozhat ingyen is? Ha kell jövedelmet fizetni neki, akkor milyen jogviszonyban, és mennyit (minimum összeg)? A 1041-esen mindenképpen be kell őt jelenteni? Válaszukat előre is nagyon köszönöm! Tisztelettel: Szentesi Péter

Alkalmi- és idénymunka azonos munkáltatónál Kérdés

Tisztelt szakértő! Mi egy kereskedelmi és vendéglátóipari cég vagyunk. A kereskedelmi területen szükség szerint alkalmazunk alkalmi munkavállalókat. Vendéglátóipari tevékenységünk keretében nyáron kitelepülünk fesztiválokra és ott vendéglátóipari szolgáltatást nyújtunk. Alkalmazhatunk-e a rendezvények idejére idénymunkásokat? Ha igen, akkor az így foglalkoztatottak létszámát figyelembe kell-e venni az alkalmi munkavállalók létszámkorlátjának számításakor? Előre is köszönöm a válaszát!

Alkalmi munkavállalás és nyugdíj Kérdés

Tisztelt Adózóna! A munkavállaló fő állású munkaviszonnyal rendelkezik heti 40 órában. E mellett más cégekénél esténként és hétvégén alkalmi munkát is vállal. Kérdésem az lenne, hogy az alkalmi munkavállalás napjai az ő esetében a nyugellátás megállapítása során + szolgálati időnek számítanak-e? Tájékoztatásukat köszönöm! Németh Mária Zsuzsanna

Egyszerűsített foglalkoztatás vasárnap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni az alábbi kérdésben: Zöldség-gyümölcs-nagykereskedelemmel foglalkozó egyéni vállalkozó alkalmi munkára vesz fel egy fő gépkocsivezetőt egy vasárnapi napra. Az alkalmi munkás foglalkoztatása azért szükséges, mert bár az egyéni vállalkozó a nagybani piacon vasárnap nem árusít, ezen a napon megy el a szegedi nagybani piacra az árut beszerezni, s ehhez foglalkoztatja a gépjárművezetőt. A napi foglalkoztatás időtartama 12 óra, indulástól érkezésig. Útközben felváltva vezetnek, de természetesen az egyszerűsített foglalkoztatottnak a teljes napi díját fizeti. Kérdésem: mennyi munkabér jár az egyszerűsített foglalkoztatottnak, ha a törvényben meghatározott legkevesebb összeget szeretné fizetni, figyelemmel a garantált bérminimumra, a 8 óra feletti munkavégzés esetén járó pótlékra és a vasárnapi munkavégzésre? Kérdésként merül még fel, hogy jogszerűen lehet-e napi 12 órában foglalkoztatni egyszerűsített foglalkoztatás keretében, illetve lehet-e vasárnap napi 12 órában foglalkoztatni? Nem vagyunk tisztában azzal sem, hogy a vasárnapi pótlék ebben az esetben jár-e vagy sem. Ha van rá mód, szíveskedjék a válaszban kitérni arra is, hogy a munkavállalónak keletkezik-e szja-fizetési kötelezettsége a kapott pótlékok miatt, tekintettel arra, hogy jövedelemként csupán a törvényben rögzített minimumot kapja, ami egyébként adómentes volna. Szíves válaszát köszönöm. Tisztelettel: Győri Erika

Egyszerűsített foglalkoztatás – kuratóriumi tagok Kérdés

Tisztelt Adózóna! Alapítvány kuratóriumi tagjait – akik máshol 36 órát meghaladó munkaviszonyban alkalmazottak – lehet-e egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmazni az alapítványnál eseti fizikai munkavégzésre? Az alapítvány eszközeit szeretnék felújítani, fúrnak, festenek. Egyébként a tagok tevékenységüket bárminemű ellenszolgáltatás nélkül, ingyenesen, társadalmi munkában látják el, a felmerült és igazolt költségek megtérítésével. Köszönettel: Éva

Egyszerűsített foglalkoztatás: mikor jár műszakpótlék? Cikk

Milyen bérpótlékok illetik meg az egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozókat? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász válaszolt.

Bt.-beltag alkalmi munkavállaló a saját társaságában? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bt.-nek egy beltagja, és két kültagja van. A társasági szerződés szerint a tagok a tagokkal való külön megállapodás keretében működhetnek közre személyesen a társaságban. A beltag ez idáig megbízási szerződés keretein belül látta el a társaság adminisztrációs, könyvelési feladatait, valamint a bt. képviseletét. A bt. képviseletének kivételével a felsorolt feladatait végezheti alkalmi munkavállalóként? A nők kedvezményes nyugdíjában részesül. Köszönöm válaszát: Zsuzsa

Alkalmi munka munkaszüneti napon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy cég alkalmi munkavállalót foglalkoztat –vendéglátás a tevékenysége –, akkor úgy értelmezem, hogy vasárnapi munka esetén nem jár neki bérpótlék, viszont a munkaszüneti napon való foglalkoztatás 100 százalékos bérpótlékot jelent számára? Amennyiben bérpótlékot számfejtünk neki, akkor a mentesített keretösszeget már emiatt túllépjük, ami szja-alapot eredményez? Köszönöm válaszát.

Alkalmi munka pótlékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdést tettem fel az alkalmi munka pótlékaira vonatkozóan, melyre választ is kaptam az alábbiak szerint: http://adozona.hu/kerdesek/2018_2_14_Alkalmi_munka_potlekai_hxn Megköszönve eddigi segítségét, kérem még a további felmerült kérdésemet is szíveskedjen megválaszolni: abban az esetben ha a munkavállaló készenléti munkakörben ( recepciós, portás, vagyonőr) van foglalkoztatva alkalmi munkára, ilyen esetben a munka törvénykönyve 117. § engedélyezi a napi 12 órás munkavégzést, tehát ezekben az eseteben is el kell számolni 8 óra után pótlékot a munkavállalónak vagy elegendő az alapbér számfejtése? Segítségét előre is köszönjük.

Alkalmi munka pótlékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: szóbeli megállapodás alapján létrejött 12 órás egyszerűsített foglakoztatás esetében, amennyiben ez a munkavégzés 12-24 óráig tart, 8 óra után jár pótlék (50%)? Illetve ebben az esetben jár 15% éjszakai pótlék is, mivel a munkavégzés 22 óra után is tart és meghaladta az 1 órát? Van olyan eset, amikor nem kell az alkalmi munkavállaló számára 12 órás munkavégzésnél pótlékot számolni? Válaszát köszönöm.

Főállású katás egyéni vállalkozó plusz egyszerűsített foglalkoztatott Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Szeretném kérni válaszát, hogy főállású katás egyéni vállalkozó alkalmazhat-e egyszerűsített foglalkozásban (efo) heti egy nap, nem főállású katás egyéni vállalkozót? A másik kérdesem pedig az, hogy nem főállású katásnak (nyugdíjas) mennyi lehet a jövedelme, hogy ne veszítse el a nyugdíját? Itt ugye a járulékköteles jövedelem számít? Köszöm előre is válaszát.

Efo – kamionsofőr Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy alkalmi munkavállalás keretein belül alkalmazhatunk-e teherautó-sofőrt, kamionsofőrt belföldön, külföldön egyaránt? köszönettel: JT

Jogviszony – járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy bt., amelynek egy beltagja, és egy kültagja van, a beltag egyben az ügyvezető (cégvezető is). A bt. 2018. januártól a kata alá szeretne tartozni, természetesen az ügyvezető (beltag) megfizetné az 50 ezer forint havi kata költséget. Ugyanezen beltag (ügyvezetőnek) van egy kivás kft.-je is, ahol 50 százalékos tulajdonos, és egyben ő az ügyvezető is. Jelenleg főállású a jogviszonya, és ennek megfelelően fizeti meg a járulékokat. Kérdésem az lenne, hogyha a bt.-ben megfizeti az 50 ezer katát, akkor vállalhatja-e ingyen a kft.-ben az ügyvezetést? Ha igen, akkor vállalhat-e ingyen az ügyvezetésen kívül más feladatokat is (szoftverfejlesztés)? Ha nem vállalhat igyen más feladatokat, akkor felveheti-e saját magát alkalmi munkaviszonnyal? Vagy eseti megbízási jogviszonnyal a feladatok ellátására? Ezeknek milyen költségei vannak? Válaszát előre is köszönöm, Tisztelettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink