35 találat a(z) EUB cimkére
Beruházásvédelmi kérdésekben már csak a nemzeti vagy az EU bírósága előtt lehet vitatkozni Cikk
2020. augusztus 20-án lépett életbe az a multilaterális megállapodás (továbbiakban Megállapodás), amely megszüntette az EU tagállamok közötti kétoldalú beruházás védelmi megállapodásokat. A Megállapodást 23 tagállam írta alá, az aláírók között nem szerepel Ausztria, Finnország, Írország és Svédország. A Megállapodást Magyarország a 2020. évi LIX. törvénnyel hirdette ki.
Mit vizsgál a NAV a fiktív számlák kapcsán, hogy lehet elkerülni a büntetést? Cikk
Immáron több évtizedes probléma a magyar gazdaságban az áfa visszaigénylésével kapcsolatos visszaélések kérdése. Az Európai Bizottság adatai szerint a be nem szedett áfa közel 140 milliárd euró kárt okoz a tagállamoknak évente. Magyarországon ez a kiesés eléri az évi 1,2 milliárd eurót (400 milliárd forint). Az adóhatóság komoly erőfeszítéseket tesz a fiktív számlákat kibocsátó és befogadó vállalkozások felkutatására. Döntéseivel gyakran olyan vállalkozásokat is sújt, amelyek ártatlanok. De mit ellenőriz az adóhatóság? Miként lehet elkerülni az indokolatlan büntetést? Egyebek mellett ezeket a kérdéseket járják körbe a Deloitte Legal adóperes szakértői.
Beszerzés áfájának levonhatósága: magyar ügyben döntött az EUB Cikk
A beszerzések általános forgalmi adójának levonhatósága gyakran képezi adómegállapítások tárgyát. Az Európai Unió Bírósága újabb olyan ügyben döntött, amikor az adóhatóság vitatta az áfa levonhatóságát.
Áfával vagy áfa nélkül? – erre figyeljen a nemzetközi fuvarozásban Cikk
A fuvarozó társaságok számára az áfatörvény 2019. január 1-jétől jelentős változást hozott. Egy új bekezdés beiktatásával egyebek mellett az export értékesítéshez kapcsolódó fuvarozás, az ehhez járulékosan kapcsolódó szolgáltatások vonatkozásában megszüntette a korlátlan adómentességet. Cikkemben az exportügyletet emelem ki, azonban a törvényben felsorolt további esetekre is vonatkozik a szigorítás.
Kemény csatákban visszaszerezhető az áfa Cikk
A cégek számtalan olyan helyzettel szembesülnek, amikor rajtuk kívül álló okokból sem a követelésükhöz, sem annak áfatartalmához nem jutnak hozzá. Az adóhatóság ugyanis sokszor akkor sem engedi meg az áfa visszaigénylését, ha azzal a költségvetést nem érné kár. Az Európai Unió Bíróságának (EUB) közelmúltbeli ítéletei alapján azonban több ilyen esetben is visszaszerezhető az áfa – írja közleményében a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.