1291 találat a(z) ügyvezető cimkére

Egyszemélyes kft. tagjának járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakult egyszemélyes kft. tagja megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezetést a társasági szerződés szerint. Nincs máshol bejelentett 36 órás munkaviszonya. Kérdésünk: mikortól és milyen bejelentési kötelezettsége van a cégnek a ügyvezető tagról, milyen FEOR számmal. Illetve milyen járulékfizetési kötelezettsége van akkor, ha személyes közreműködése nincs, csak az ügyvezetést látja el megbízási jogviszonyban és abban az esetben is, ha személyesen is közreműködik. Mindenképpen meg kell fizetnie legalább a garantált bérminimum után a járulékokat? Milyen esetben nem kellene? Válaszát előre is köszönöm!

Járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ügyfelem korlátolt felelősségű társaságban 50%-kos részesedéssel bír. Képviseleti joga önálló, tisztsége ügyvezető. 2017. január hónapban heti 36 órát meghaladó munkaviszonyt létesített. Korábban a kft. tagi jogviszonya alapján volt biztosított. A társaságban a heti 36 órát meghaladó munkaviszony létesítését követően is lát el ügyvezetői feladatokat, illetve továbbra is önállóan képviseli a céget. A kérdés az, hogy az ügyvezetői feladatok ellátása végezhető-e munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban, és az elvégzett feladatokért járó díjazást meg lehet-e állapítani a munkabérre és a megbízási jogviszonyra vonatkozó jogszabályok szerint. A választ köszönöm. Orosz Sándorné

Ügyvezető járulékai és munkakör Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék tisztázni dolgokat az előzőleg feltett kérdéseimre adott válaszokkal kapcsolatban. Az ügyvezető járulékára vonatkozó kérdésem azért fontos számunkra, mert eddig úgy értelmeztük, hogy ha valaki tag és ügyvezető, akkor automatikusan társas vállalkozóvá válik. Ilyenkor vagy fővállalkozóként (1451, legalább minimálbér vagy garantált minimábér után fizet járulékokat), vagy van 40 órás munkaviszonya máshol vagy akár saját cégében, akkor legalább 36 órát elérő munkavisszony melletti társas vállalkozóként (1452) jelentjük be. Az utóbbi időben találkoztunk olyan gondolattal, hogy ha a társasági szerződésben úgy lett jelölve, hogy a cégvezető munkaviszonyban vállalja az ügyvezetést, akkor akár heti 36 óránál kevesebb munkaidőben is köthet munkaszerződést az ügyvezetésre (hiába egyszerre tag és ügyvezető a cégnél, és ha rövidebb a munkaideje a munkaszerződésben, akkor kevesebb lehet a munkabére a minimálnál). Erre szeretnék kérni megerősítést. Ha tényleg így lenne, akkor lesz egy cégvezető munkaköre (mondjuk napi 1-2 órában), mellette más munkakörben is dolgozhat a cégben. Ezért az előző kérdésben (http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_3_Munkakor_lgu) kérdeztem, hogy több munkaszerződést különböző munkakörrel kell-e kötni vele? A válaszban az volt, hogy nem szabad több munkaszerződést kötni egy magánszeméllyel egy cégben. Hanem a bejelentésben azt a feort kell jelölni, amellyel legtöbb órában dolgozik a cégvezető. Egy másik munkakör nevű kérdésemben a válasz ellentétes volt. Kérem erre a tisztázást! Köszönöm szépen!

Ügyvezető minimum járuléka Kérdés

A tavalyi szabályok szerint az ügyvezetői minimumjárulékot a garantált bérminimum alapján, 129 000 forinttal kellett megállapítani. Kérdésem, hogy ez a 2017-es évre is igaz és a 161 000 forintos garantált bérminimumot kell figyelembe venni. Erről külön most sehol sem lehetett olvasni.

Nyugdíjas ügyvezető többes jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy nyugdíjas magánszemély, aki egy kft. tagja 40 százalékban, egyben ügyvezetője is. A másik tag cégvezető. A magánszemély egy bt. beltagjaként kisadózóként is tevékenykedik, ahol nyugdíjasként havi 25 000 Ft-ot fizet. A kft.-ben egyébként tevékenységet nem végez. A kft.-ben milyen fizetési kötelezettsége van, ha jövedelmet nem vesz fel, és mit fizet, ha évi egyszeri 50 000 Ft-ot vesz fel december hónapban?

Egyszemélyes kft.-vé alakulás Kérdés

Egyszemélyes kft.-vé válás után ki lesz a munkáltatói jogok gyakorlója, a maradó tag munkaviszonya folyamatos marad-e, vagy szükséges a ki- és bejelentés az átalakulás időpontjában, új munkaszerződést kell-e kötnie, melyben az ügyvezetői és jövedelemszerző tevékenységeket összevont munkaköri leírás alapján látja el?

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" társaság és "B" társaság létrehozta "C" társaságot. Az A+B+C társaságok között nincs rokoni kapcsolat. "A" társaságban 20-20-20-40% a tulajdoni hányad, apa 40%, három gyermeke 20-20-20%. Az ügyvezetést az apa látja el megbízásos jogviszonyban társas vállalkozóként. "B" társaság tagjai között rokoni kapcsolat van. 2 fő. "A" társaság tagjai és "B" tagjai között nincs rokoni kapcsolat. "C" társaságot az "A" + "B" társaság hozta létre nem magánszemély tulajdonosokkal, hanem társaságok tulajdonosként 50-50% arányban. Ügyvezetői teendőket nem tagként megbizásos jogviszonyban az "A" és "B" társaság ügyvezetői látják el "C" társaságban. Kapcsoltak-e a vállalkozások?

Elmaradt munkabér bevallása Kérdés

Tisztelt Ügyintéző! Az alábbi esethez kérem a segítségüket. Egy cég részére bérszámfejtést végzünk, melyben az ügyvezetőt 8 órás munkaviszonyban foglalkoztatták, majd 2015-ben a tulajdonos a jogviszonyt nem módosította, de az alapbért csökkentette 100 ezer Ft-ra, továbbá 2016-ban pedig 0 Ft-ra csökkentette (a jogviszony még mindig változatlan). 2015. évben a cég már nem tudta kifizetni a béreket. Kérdésem, hogy hogyan kell/kellett volna a bevallásokat elkészíteni? Az biztos, hogy a jogviszonyhoz is hozzá kellett volna a tulajdonosnak nyúlni, mert a 100 ezer Ft a minimálbért nem érte el. A Tbj. 50. §-a szerint a jövedelem kifizetésekor kell a bevallást beadni. A mi példánkban ez követhető? Válaszát előre is köszönöm.

Katás egyéni vállalkozó kft. ügyvezetője is, áfakérdés, bérbeadás Kérdés

Kft.-tag, aki ügyvezető, de személyesen nem vesz részt a kft. tevékenységében, katás egyéni vállalkozóként fizetheti-e az 50 000 forintot, a kft.-ben pedig semmilyen járulékot? Ha katás egyéni vállalkozó áfakörbe bejelentkezik, tényleg levonásba helyezheti a beszerzési (szállító) számlájának áfatartalmát? Ha igen, az áfatörvény melyik paragrafusa vonatkozik rá? Katás egyéni vállalkozó, ha magánszemélyként önálló tevékenységként vallja be az ingatlan bérbeadást (ezt annak idején bejelentette a NAV-nak ) 2017-ben is katás vállalkozó maradhat?

Ügyvezető járulékai Kérdés

Ha egy kft. tag-ügyvezetője munkaviszonyban vállalja a vezetést heti 10 órában, mellette más munkakörben heti 20 órában dolgozik a cégben, akkor 2 munkajogviszonyt kell bejelentenünk, és úgy is lehet, hogy egyik jogviszonyából származó jövedelme sem haladja meg a minimálbért? Köszönöm szépen!

Személyes közreműködés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság tagja az ügyvezetői feladatokat nulla forint megbízási díjért végzi. Máshol semmilyen biztosítási jogviszonya nincs. Tudomásom szerint az ügyvezetés nem minősül személyes közreműködésnek. Ebben az esetben kell-e járulékot fizetni? A 12.28-án megjelent cikkükből nem ez olvasható ki. Véleményem szerint a személyes közreműködés fogalmát kellene pontosan értelmezni. Tisztelettel: Arany Tamás

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztel Szakértő! Egyszemélyes kft. (legyen "A") tulajdonosa, de nem ügyvezetője egy másik, "B" kft.-ben 50 százalékos tulajdoni résszel rendelkezik, valamint ő az ügyvezető is. Kapcsolt vállalkozásnak tekinthető-e a két kft., ha szerződéses viszonyban állnak?

Ügyvezető többes jogviszonyban: pénzkérdés, hogy minek minősül Cikk

Ügyvezetés munkaviszonyban vagy társas vállalkozóként – melyek a biztosítotti bejelentésekkel kapcsolatos problémák?

Ügyvezetők jogállása Kérdés

Tisztelt Cím! Az alábbi kérdésekre kérem állásfoglalásukat: A hatályos jogszabályok alapján a bt. kültag milyen esetekben lehet ügyvezető? Egyedüli bt-beltag szülési szabadság, illetve gyermekgondozás miatt fizetés nélküli szabadságon van. Csak ügyvezetőként van bejelentve munkaviszonyban. Van-e arra lehetősége, hogy az ügyvezetést, képviseletet meghatalmazással átadja a könyvelőnek, vagy az alkalmazottnak vagy egy családtagjának, aki nem tagja a bt.-nek vagy a bt. kültagjának? A bt. egyedüli beltagjának vagy egyszemélyes kft. tagjának a társasági szerződésben kötelező-e nyilatkoznia arról, hogy a társaság ügyvezetését megbízásban vagy munkaviszonyban látja el? Amennyiben nem nyilatkozik, van-e arra lehetősége, hogy saját hatáskörben döntsön arról, hogy az ügyvezetést milyen jogviszonyban látja el? Magyarországon biztosítotti jogviszonnyal rendelkező nő és gyermeke igénybe veheti-e az orvosi ellátás Németországban a férj családi biztosítása révén, amennyiben a kismama tartósan csed, gyed folyósítás alatt Németországban tartózkodik, de a biztosítási jogviszonya továbbra is Magyarországon áll fenn? Kérem, hogy az EU kártyával igénybevehető sürgősségi ellátáson kívüli orvosi ellátásra vonatkozóan válaszoljanak

Felmondás nyugdíjas ügyvezetőnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasági szerződés szerint két ügyvezető van, de a munkáltatói jogok gyakorlásával név szerint az egyik ügyvezetőt bízták meg. Ő mondott fel a másik ügyvezetőnek, aki már több mint egy éve nyugdíjas. Az ügyvezetői tisztségét oly módon gyakorolhatja, hogy akarata szerint bármikor bejöhet, és az eszközöket íróasztal, számítógép, telefon stb. használhatja, és a cég életébe betekinthet. Kérdésem, hogy ezek alapján jogszerű volt-e felmondás? Köszönöm szépen válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva-áttérés

Nagy Norbert

adószakértő

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink