1243 találat a(z) ügyvezető cimkére
Kft. ügyvezetőjének biztosítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja a társaságban társas vállalkozóként szerepelt, az emelt összegű járulékokat fizettük meg utána. Áprilistól biztosított lett Nagy-Britanniában, munkaviszony keretében. Életvitelszerűen is ott tartózkodik. A kft.-ben eddig a 1451-es kóddal jelentettük. A 1608-as bevalláson hogyan kell helyesen szerepeltetni ezentúl? Ő az ügyvezető is, a társasági szerződésben az szerepel, hogy munkaviszony keretében látja el az ügyvezetést. A kft. szempontjából milyen bejelentési és bevallási kötelezettségünk van erre a tagra vonatkozóan? Válaszát előre is köszönöm!
Kata kontra ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású, katás egyéni vállalkozó, tulajdonosa és egyben ügyvezetője lett egy kft.-nek. Ebben az esetben maradhat-e főállású egyéni vállalkozó, és az ügyvezetői tevékenységét végezheti-e járulékmentesen, vagy az egyéni vállalkozás válik másodállású tevékenységgé?
Megjelent a júniusi Válaszadó Cikk
Május elején terjesztette az Országgyűlés elé a nemzetgazdasági miniszter az egyes adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot. Az elmúlt hónapban így javarészt a tervezett változtatásokat boncolgattuk cikkeinkben. Egyebek mellett módosulnak a számviteli, az áfa- és az illetékszabályok. Emellett több új szabály lépett életbe az online pénztárgép bevételi adatainak utólagos rögzítésével, az egyedi mentesítéssel, a kódigényléssel és az üzemeltetéssel kapcsolatban. A múlt hónapban is népszerűek voltak oldalunkon a társadalombiztosítási témájú cikkek.
Beltag személyes közreműködés nélkül Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A kérdésem a következő lenne: egy bt. tagjai alapításkor dönthetnek-e úgy, hogy a kültag lesz a vezető tisztségviselő, ezen felül személyesen közreműködik (tényleges munkát végez); viszont a beltag sem ügyvezető nem lesz, sem más módon nem végez tevékenységet a társaságban, csupán az osztalékra tart igényt? (A kültag üzletrésze 90, a beltagé 10 százalék lenne.) Köszönöm szépen válaszát!
Ügyvezető díjazás nélkül – hogyan úszhatók meg a járulékok? Cikk
Szabályos-e, ha az ügyvezető díjazás nélkül látja el teendőit? Kell-e ilyenkor tb-t fizetni? Több jogszabály rendelkezéseinek is meg kell felelni, hogy garantáltan szabályszerű legyen a gyakorlat.
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A vállalkozás: "A" magánszemély 50 %-os tulajdoni hányad, "B" magánszemély 50 %-os tulajdoni hányad. Az ügyvezetést "A" magánszemély látja el. B vállalkozás: "C" magánszemély 100 %-ban tulajdonos. Az ügyvezetést "B" magánszemély látja el. "C" magánszemély és "B" magánszemély házastársak. Kapcsolt vállalkozásnak számít?
Jogviszony változása gyes alatt II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm válaszát A vállalkozó úgy döntött, megtartja pincér jogviszonyát is, így az ügyvezetést vállalkozói jogviszonyban látja el, nulla forint díjazásért. Így ez már 36 órás munkaviszony mellett lévő vállalkozási jogviszonynak minősül. Szüléskor pont betölti a másik gyermek a 3 évet, így csecsemőgondozási díjat fog igénybe venni. Ebben az esetben, ha nem működik személyesen közre, akkor maradhat ügyvezetői minősítésben a teljes 3 év alatt? Így akkor már nem kell járulékot fizetni? Köszönöm. Üdv: Tislérné
Jogviszony változása gyes alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-ben a tulajdonos hölgy pincérként dolgozott, majd gyermeket szült, és most már gyesen van. 03. 02-án a társasági szerződést módosították, és ügyvezető lett. Kérdésem a következő: mivel gyesen van, át kell jelentenem a 1041-en pincéről ügyvezetőre? Szeptemberre újra gyermeket vár. Szülési szabadság alatt maradhat ügyvezető 0 forint díjazással? Válaszát köszönöm. Üdvözlettel: Tislérné
Személyes közreműködés – csed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély egy cégnél főállású munkaviszonyban áll, idén születik neki gyermeke. Egy másik cégnek a tagja, és ott tagi jogviszonyban ügyvezető. Az ügyvezetésért nem vesz fel díjazást. A főállású munkaviszonyára tekintettel csedet igényel a szülést követően. Kizárja-e ez az ügyvezetés lehetőségét a másik cégben, tagi jogviszonyban? Válaszát köszönöm.
A tag jogai egy társaságban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy egy társaság tagja (aki nem ügyvezető, csak 50 százalékos tulajdonostárs) kérheti-e jogszerűen a társaság másik ügyvezető tagjától a társaságnál alkalmazásban álló személyek munkaszerződését? Erre bármelyik tagnak joga van bármilyen üzletrésznagysággal? Nem sért személyiségi jogokat ennek kiadása? Válaszát köszönöm.
Ügyvezető büntetésének átvállalása Kérdés
Az állam javára megítélt fizetési kötelezettséget a cég fizeti be az ügyvezető magánszemély nevében és helyett. A társaság elismeri a vállalkozás bevételszerző tevékenysége érdekében felmerült ráfordításnak a bíróság által megítélt fizetési kötelezettséget, mert az ügyvezetőt, mint magánszemélyt büntették meg, de a fizetési kötelezettség az ügyvezetői feladatainak ellátásával összefüggésben keletkezett. Kérdésem: Hogyan kell dokumentálni, könyveli és adójogilag kezelni (kit, mikor, milyen adófizetés és -bevallás terhel) a társaságnál és a magánszemélynél?
Képviselő ellenőrzés alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégünket áfaellenőrzés során elmarasztaltak, amit bíróság előtt megtámadunk. Most jöttünk rá, hogy az ellenőrzésben eljáró személy (aki a megbízókat átvette vagy meghatalmazott minket) a társasági szerződés alapján csak munkáltatói jogkör gyakorlására van meghatalmazva, nem ügyvezető. Ebben az esetben mit tehetünk? Kérhetjük-e eljárási hibára hivatkozva az ellenőrzés semmisé tételét? Köszönöm válaszukat: Szabó Anita
Orosz Föderáció állampolgára Magyarországon céget alapít Kérdés
Tisztelt Adózóna! Orosz Föderáció állampolgára Magyarországon alapított céget, ügyvezető is egyben. Az alapító okirat rendelkezése szerint az ügyvezetést munkaviszonyban látja el. Magyarországon lakóhellyel nem rendelkezik, a cég irányítását a teljes adóévben az otthonából látja el. (A három hónapot sem éri el a magyarországi tartózkodása.) A magyar hatóságok az ügyvezető mivoltára tekintettel lakóhely hiányában technikai taj számot állapítottak meg neki. Kell-e Magyarországon biztosítottként bejelentést tennünk rá vonatkozóan, illetve a 08-as bevalláson az általános munkaviszonyra vonatkozóan járulékbevallást teljesíteni? Esetleg az alapított magyar vállalkozásnak be kell jelentkeznie az Orosz Föderáció illetékes hatóságánál, és az ottani jogszabályok szerint leadózni ezt a magyarországi munkaviszonyos jövedelmet? Ha igen, akkor ezt a magyar hatóságoknál hogyan kell jelezni? Köszönjük előre is válaszukat!
Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 1210-es feor szám alatt, ügyvezető munkakörben, heti 40 órában, munkaviszonyban foglalkoztatott alkalmazott munkabére lehet-e bruttó 111 ezer forint?! A szakképzettség szükségességét általában könnyebb meghatározni, de mi dönti el egy munkakörnél, hogy középfokú iskolai végzettséget igényel-e az adott munkakör betöltése?! Nincs benne a Ptk.-ban, hogy csak az lehet ügyvezető, akinek érettségije van. Ha ez az adott munkaviszonyos ügyvezető tag is egyben, de tagi kivétet nem kért, akkor a munkaviszonyában kell-e magasabb szociális hozzájárulási adó alappal számolni (tagi jogviszonyra vonatkozóan)?!
Bt.-kültag ügyvezetése munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alakuló bt. beltagjának van bejelentett 36 órás munkaviszonya. Kültag a bt.-ben láthat-e el ügyvezetői feladatokat, ha az alakuló bt.-ben egyéb más munkakörben be van jelentve 4 órára? Illetve ezt a társasági szerződésben rögzíteni kell-e? Válaszát köszönöm.