246 találat a(z) távolléti díj cimkére

Szabadság kiszámítása óraszámemelés esetén II. Kérdés

Szabadság kiszámítása óraszámemelés esetén című kérdésre 2016.10.31.-én, Dr. Kéri Ádám ügyvéd úr által megadott választ szeretném pontosítani. A kérdésben szereplő dolgozó heti óraszáma 2016 11.01-től megemelkedett heti 30 órára. Előző 10 óra/hét foglalkoztatásból megmaradt 22 nap szabadsága. Az adott válasz szerint, amennyiben a dolgozó novembertől kiveszi a szabadságát, akkor 22 nap x 6 órára, azaz 132 órára kell neki távolléti díjat fizetni? Az ügyvéd úr válaszából én így értem. Ebben az esetben anyagilag jól jár a dolgozó! Ebből kiindulva kérdezem a következőt: Ha az említett eset fordítva történik, és novembertől heti 10 órát foglalkoztatják a dolgozót, de az előző hónapokban heti 30 órát dolgozott, akkor a megmaradt szabadság elszámolása 22 x 2 órára, azaz 44 órára kell a távolléti díjat kifizetni? Ebben az esetben viszont rosszul jár a dolgozó! Várom szíves válaszukat, hogy jól értelmezem-e a leírtakat. Köszönettel: F. Erzsébet

Részmunkaidős munkavállaló távolléti díja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 17 éves tanulót alkalmaz a kft. munkaviszonyban aki csak szombatonként dolgozik 9-13 óráig. Kérdésem, a részére járó szabadságot (8 nap) hogyan kell kiírni a szabadságengedély tömbben és hogyan kell kiszámítani a szabadságra eső jövedelmet? Köszönettel: Reményi Gyné

Gyes melletti visszatérés a munkába Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét: Gyermeke 3 éves kora előtt dolgozónk jelezte munkába állási szándékát a gyes folyósításának megtartása mellett. Korábban 8 órás munkavállaló volt, de a gyermek mellett csak 6 órás munkavégzést vállalna. A munkaidő csökkentését elfogadnánk, természetesen a munkabére is csökkenne ez által (a korábbi bérfejlesztéseket természetesen megkapja). Kérdéseink: -–mit kell módosítanunk és milyen módon (munkaszerződés módosítása, vagy egyszerű téjékoztatás, esetleg valami más)? – az összegyűlt szabadságára járó távolléti díj kiszámítása még a régi, vagy már az új munkabére alapulvételével kell történjen? – jár-e a munkáltatói járulékkedvezmény ebben az esetben (gyes melletti munkavégzés)? – ha igen, akkor kell-e valamilyen igazolást hoznia a gyest folyósító intézménytől? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Hatlaczki László

Így kell a távolléti díjat kiszámolni kismama esetén Cikk

Tapasztalatok szerint sok munkáltatónak jelent problémát, hogyan kell kiszámolni a teljes munkaidős foglalkoztatás keretében felgyülemlett szabadságot a szülés után részmunkaidőbe visszatérő kismamák esetében, illetve, ha nem foglalkoztatják őket tovább, akkor milyen szabályok vonatkoznak a munkavégzés alóli mentesítésre, a végkielégítésre, a szabadság megváltására.

Munkaviszony megszüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 06. 27-én létesítettünk határozott idejű (2016. 09. 30-ai lejáratú) munkaviszonyt munkavállalónkkal, betanított munkás munkakörben. Munkavállalónk szeptember 5-én nem jelent meg a munkában. Testvére, aki szintén nálunk dolgozott aznap jelezte, hogy meg kívánja szüntetni munkaviszonyát, kérdésünkre elmondta, nem tud semmit a testvéréről, nem tudja, miért nem jelent meg a munkahelyen. 2016. 09. 06-án kelt levelünkben felszólítottuk munkavállalónkat, hogy igazolja távollétét, illetve vegye fel a munkát. A tértivevény szerint levelünket 2016. 09. 12-én vette át. 2016. 09. 13-ai dátummal küldött egy levelet, mely szerint a testvérével üzent, hogy beteg, ezzel igazolva a hiányzást, illetve 12-én megy vissza az orvoshoz, és küldi a táppénzes papírt. (Itt már ellentmondásba keveredett saját magával a dátum miatt.) Mivel továbbra sem volt egyéb információnk, az előzőekben leírtak alapján, a 2012. évi I. törvény 78. § (1) bekezdésére hivatkozva munkaviszonyát 2016. 09. 15. nappal megszüntettük, a ledolgozott napokra járó bérét, illetve a szabadságmegváltását elutaltuk, a hiányzó napokat igazolatlan fizetetlennek vettük. A NAV-nál kijelentettük. 2016. 09. 20-án megérkezett postán a táppénzes papírja 2016. 09. 05-2016. 09. 19-ig terjedő időszakra, illetve egy kísérőlevélben közölte, hogy meg kívánja szüntetni a munkaviszonyát. Munkáltatóként jelen esetben hogyan járunk el helyesen? Mi a teendőnk?

Végkielégítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozónk órabére 815 forint. Amennyiben a munkáltató felmondással a mai napon megszünteti a munkavállaló jogviszonyát, hogyan alakul a távolléti díj számítása a végkielégítés szempontjából (17 év folyamatos munkaviszony), és mennyi végkielégítésre jogosult, illetve mikor kell neki kifizetni? Jelen esetben a felmondási idő 30+30 nap. Megteheti-e a munkáltató, hogy eltekint a felmondási időtől? Ilyenkor meg kell-e fizetni a munkavállaló részére a felmondási időre járó távolléti díjat? Végkielégítés az én számításom szerint: 815*8*22 munkanap (szeptember hónap)*4= bruttó 573 760 forint. Jól számoltam-e? Köszönöm válaszát.

Szabadság 8 órásról 4 órás munkaidőre áttérés esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozónk jogviszonya 2016. 09. 04-ig 8 órás volt. 2016. 09. 05-től négyórásra mérséklődött, s a bére is arányosan csökkent. Nyolcórás jogviszonyában 22 nap szabiból 19 napot vett ki. A fennmaradó 3 napra vonatkozó távolléti díjat hogyan kell kiszámolnom?

Végkielégítés esetén távolléti díj kiszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk dolgozója 2003. 06. 02-től áll munkaviszonyban. Bére 2016 . évben 285 800 forint/hó. 2016. 07. hóban béremeléssel 314 380 forint lett a bére. 2016. 08. hóban ügyvezetői döntésre bére a 285 800 forintra visszaváltozott. Kérdésem, hogy felmondás esetén hogyan kell a végkielégítés összegét kiszámolni? Válaszukat előre is köszönöm!

távolléti díj Kérdés

2016. 09. 01-jén a távolléti díj megállapítására vonatkozó kérdés-válasz jelent meg. A leírtak egyértelműek. De hogyan kell megállapítani annak a dolgozónak a szabadságára jutó távolléti díjat, aki a szabadságát megelőző hónapokban magas jutalékkal (teljesítménybérrel) díjazott munkakört töltött be, de a szabadsággal érintett hónapban már a munkaszerződés módosításában is rögzítetten csak "sima" alapbéres dolgozó volt, más munkakörben, lényegesen kisebb havi bérért?

Távolléti díjat kap, fizet? Ezeket be kell számítania Cikk

Hogyan határozható meg a távolléti díj összege? – érdeklődött olvasónk, utalva arra, hogy tudomása szerint a szabadság idejére járó összeget kell így kiszámolni. Kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Távolléti díj összege Kérdés

Hogyan határozható meg a távolléti díj összege? Ha jól tudom, akkor a szabadság idejére járó összeget kell így meghatározni. Üdv. K.

Végkielégítés, kártérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk munkaügyi pert nyert, a megítélt elmaradt jövedelmét most kapta meg, kétféle jogcímen: 1./ Távolléti díj kártérítés jogcímen, 2./ Végkielégítés + kamatai. Tekintettel arra, hogy elszámolást nem küldtek, így nem tudjuk, hogy kinek kell és melyik összegre fizetni a járulékokat és az szja-t? A kártérítés jogcím járulékköteles-e vagy az simán az ő pénze 4 év után. Gondolom, hogy a végkielégítés adózik, és járulékozódik, csak az a kérdés, hogy a dolgozónak kell-e most vagy év végén a 1653-as bevalláson rendezni, vagy ezt már az előző cége rendezte? Tisztelettel: Géczi Sándorné

Igazolt vagy igazolatlan a távollét? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkavállaló a reggel betelefonál a munkahelyére, hogy magánügyi problémái miatt nem tud jönni dolgozni, ebben az esetben igazolatlan a távolléte, vagy lehet igazolt, nem fizetett távollétnek is tekinteni? Erről írásos igazolással nem rendelkezik. Köszönöm válaszát.

Kezdődnek a szabadságok – így kell kiszámolni a távolléti díjat Cikk

Nem egyszerű távolléti díjat számolni, különösen, ha annak során a bérpótlékokat is figyelembe kell venni. Példán keresztül mutatjuk be, hogy milyen esetekben és hogyan kell beszámítani a pótlékokat.

Órabéres munkavállaló betegszabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Órabéres munkavállaló keresőképtelen állományban volt 2016. március17-étől 2016. április 2-áig. Április 3-án keresőképes. Kérdésünk, hogy március 28-ára (húsvéthétfő) betegszabadság, vagy távolléti díj illeti-e meg? Várom megtisztelő válaszukat Handlné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Menedzsmentdíj

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szlovák előadás

Bunna Erika

adótanácsadó

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink