238 találat a(z) távolléti díj cimkére

Apákat megillető munkaidő-kedvezmény, szocho Kérdés

Kedves Szakértő! Az egyik munkavállaló 2017 decemberében apaszabit igényelt. A távolléti díj összege 62 148 forint. A távolléti díj munkáltatói közterhe 23,5 százalék, viszont van szocálishozzájárulásiadó-kedvezménye is a hónapra, 11 000 forint. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy a teljes 23,5 százalék közterhet visszaigényelheti a munkáltató, vagy ezt a szochokedvezményt valamilyen módon arányosítanom kell az 5 napi távolléti díjhoz? Segítségét előre is köszönöm!

Órabéres távolléti díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! December hónapban a munkaidőkeretben foglalkoztatott dolgozó jelenléti íve alapján 130 órát dolgozott, de karácsonykor, a 25-26-ai munkaszüneti napon nem dolgozott. Kérdés, hogy ezekre a napokra neki külön meg kell fizetni az erre járó napi távolléti díjat, függetlenül attól, hogy ezekre a napokra nem volt beosztva? Köszönettel válaszát.

Reprodukciós eljárás alatti munkavégzés alóli mentesülés mikéntje Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2012. év I. törvény (Mt.) 55. § (1) bekezdés (b) pontja alapján a munkáltató köteles elengedni a munkavállalót a kezelésekre, melyre bér nem illeti meg. Kérdésem az lenne, hogy nálunk havi 173 óra a kötelező munkaidő, és különböző műszakok vannak, az intézetben töltött idővel csökkenthető a kötelező óraszám, vagy azt le kell dolgoznom máskor? Vagy esetleg ez fizetés nélküli szabadságnak minősül? Ha 7-15-ig tartó műszakból délig vagyok az intézetben akkor ez 8 órának számítható-e, vagy csak az ott töltött 5 óra számít, mivel aznap már nem tudok bemenni dolgozni? Köszönettel.

Távolléti díj számítása mozgóbér fizetés esetén Kérdés

A havi fizetésem három tételből áll. 1. Alapbér (órabér), amelyet a ledolgozótt órák alapján számolnak ki. 2. Mozgóbér, amellyel a hibátlan munkavégzésünket díjazzák (0-1 hiba – 100% 5 hiba- 0%), de eddig a mozgóbéremet 100 százalékban kifizették. 3. Minőségibér, amelyet a vállalatnál eltöltött idő alapján számolnak el. A távolléti díj számításakor viszont csak az alapbért vették alapul. Kérdésem: a bérszámfejtő jogszerűen járt-e el vagy a teljes béremet figyelembe kellett volna venni, mivel a járulékokat és az adót a teljes béremből vonta. Válaszát előre is megköszönöm. Tisztelettel: Kollár József

Bedolgozó szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bedolgozók a szerződés szerint otthonukban végzik a munkát, és teljesítménybérben. A szabadság kiadásra került részükre, de nem lett számfejtve (a szabadságuk idejére nem kaptak díjazást). Esetükben, a teljesítménybéreseknek mi az alapja a szabadság számfejtésének? Válaszukat köszönöm.

5 hasznos munkajogi és adatvédelmi tanács az új évre Cikk

Az új év számos új lehetőséget rejt a vállalkozások számára, hiszen több munkajogi kérdést (munkaidő-beosztás, szabadságolás, bérezés stb.) újra lehet tervezni. Ezen lehetőségek közé tartozik az is, hogy bizonyos mulasztásainkat még időben korrigálhatjuk. Ezek közül foglaltuk össze az alábbiakban a legfontosabbakat.

Távolléti díj számítása Kérdés

Az alábbi bérszámfejtésben kérem segítségüket: 2017. 10. hó bérszámfejtés: Havi díjas munkavállaló bruttó bére: 300 000 Ft A munkavállaló táppénzen van 10. 22-ig, 10. hó 23-án keresőképes. Munkaszüneti nap 10. 23. Ledolgozott napok:10.24-10.31. Konkrétan a kérdés az, hogy 10. hó 23-ra mennyi bért kap a dolgozó, illetve kap-e egyáltalán? Köszönöm segítő válaszukat.

Fizetett ünnepen való munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő ügyben szeretnék állásfoglalást kérni: Egy órabéres dolgozó műszakja 2017. október 23-án 17:50-től 5:50-ig tartott volna, de a fizetett ünnep miatt nem kellett munkát végezzen. A munkáltató az eredeti beosztástól eltérve behívta rendkívüli munkavégzésre, helyette másik pihenőnapot nem adott. A munkaidő 2017. október 23-án 23:59-től 2017. október 24. 06:02-ig tartott. Milyen pótlékok járnak erre az időszakra? Kell-e, ha ha igen, akkor hány órára kell fizetett ünnepre távolléti díjat elszámolni a dolgozónak? Válaszukat előre is köszönöm!

Megjelent a decemberi VálaszAdó Cikk

A vállalkozások jelentős része működéséhez hitelt, pénzügyi lízingszolgáltatást is igénybe vesz. Érdemes tehát azzal is tisztában lenniük, hogyan kell kimutatni a könyvekben a hitel- és kölcsönügyleteket és a pénzügyi lízinget, miként kell elszámolni a kapcsolódó gazdasági eseményeket.

Így kell kimatekozni a távolléti díj összegét. Példákkal Cikk

Bár a munkavállaló csak 3 napig volt szabadságon, mégsem egyszerű kiszámolni, hogy milyen összegű távolléti díjra jogosult: meg kell határozni az esedékesség időpontját és kalkulálni kell bizonyos bérpótlékokkal is. Cikkünkben az 1 napra és 1 órára járó havibér, valamint a bérpótlék alapjának meghatározásáról is szó lesz.

Munkabér gyed mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló – teljes munkaidős szerződéssel – gyed folyósítása mellett fizetés nélküli szabadságon van 2017. augusztustól. 2017. 12. 01. naptól kezdődően – a gyed mellett – kérte munkába állását napi 4 órai részmunkaidőben. 2017.12.01-től kezdődően a munkaszerződés szerinti munkabére a részfoglalkozású munkaidőnek megfelelően csökken. Az igénybe nem vett szabadság idejére járó munkabér (távolléti díj) a 2017.12.01-től érvényes szerződés szerinti részmunkaidős bére alapján jár-e?

Munkabér gyes után Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy munkavállaló gyes idejére fizetés nélküli szabadságon volt 2017.09.30-ig. Kérte, hogy a munkába állítása részmunkaidőben történjen meg a gyes lejáratát követően 2017.10.01. naptól kezdődően napi 4 órában. A munkaszerződés módosítása közös megegyezéssel 2017.10.01-től hatályosan megtörtént. Ebben az esetben munkabére a gyes lejárata után csökken, mivel a részmunkaidőhöz arányosan alacsonyabb munkabér társul a jelenlegi bérezési szintet alapul véve hasonló munkakörben a szerződésmódosítás szerint. A felhalmozott szabadság kiadása is ezen a munkabér szinten történik meg, mivel 2017.10.01-től érvényes szerződés szerint a részmunkaidős bérre jogosult. Helyesen jár el a munkáltató?

Munkavállalói felmondás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Van-e arra mód a munkavállalói felmondás esetén (itt ugye kötelező 30 nap a felmondási idő), hogy a munkáltató azt mondja, hogy eltekint a munkavégzés alól, nem kívánja, hogy ledolgozza a munkavállaló a 30 napot? Mert akkor abban az esetben azzal a nappal meg is szűnne a munkaviszonya. (Tehát nem felmentené a munkavégzés alól, mert akkor fizetné neki a távolléti díjat.) Ha igen, akkor ilyen esetben hogyan kell jogszerűen eljárni? Akkor kell közölni a munkavállalóval, hogy eltekint a további munkavégzéstől, amikor átadja a felmondását, vagy megteheti ezt pár nappal később is? Válaszukat előre is köszönöm!

Távolléti díj számítása pótlékokkal Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az, hogy a távolléti díj számítása során a megelőző 6 hónapban kifizetett pótlékok esetén csak a "teljes" hónapban kifizetett pótlékot lehet figyelembe venni, vagy a töredék hónapot is? Konkrétan munkavállaló belépett 2017.07.21., szabadságra ment 2017.09.08-án. A szeptemberi távolléti díj számítása során figyelembe vehetem a 07.21 és 08.31. között kifizetett pótlékokat, vagy csak az augusztus hónapra járót?

Ki dolgozhat október 23-án? Ennyi a díjazás Cikk

Közeledik október 23-a, amely nemzeti ünnep. Ez az ünnepnap ráadásul általános munkarend szerinti munkanapra esik azaz, hétfőre. Ennek pedig a munka díjazásával összefüggésben jelentősége van. Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb munkajogi tudnivalókat, melyeknek nem ismerete gyakran jogvita forrása.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink