107 találat a(z) szabadság kiadása cimkére

Szabadságelszámolás, -kiadás Kérdés

Közalkalmazottból oktatóként a munka törvénykönyve alá Kérdés

Gyesen lévő alkalmazott – munkaviszony megszűnése II. Kérdés

Szabadság kiadása felmentési idő alatt Kérdés

Szabadságkiadással kapcsolatos kérdések a veszélyhelyzet után Cikk

A veszélyhelyzet alatt számos munkáltató működése volt akadályoztatva, így a dolgozókat sok esetben „kényszerszabadságra” küldték. Ezt a kiesést érthető módon be kívánják hozni. Bizonyos kötöttségek azonban most is érvényesülnek a szabadság kiadásával kapcsolatosan, melyeket figyelembe kell venni. A legfontosabbakat az alábbiakban mutatjuk be.

Szabadság kiadása Kérdés

Szabadság kiadása munkaidő-átsoroláskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szabadsággal kapcsolatos a kérdésem. Az ügyvezető az eddig 8 órában dolgozó alkalmazottait át akarja sorolni május 1-jétől részmunkaidőbe (4 óra). Az április 30-áig járó szabadsággal mit kell vagy lehet csinálni? Május 1-je után, ha kiadja az ügyvezető a szabadságot, akkor csak 4 órás bért ér egy napi szabadság? Vagy van rá törvényi előírás, hogy mit kell tenni ebben az esetben? Válaszát előre is köszönöm!

Szabadság kiadása Kérdés

A munkáltató által kiadott szabadságoknál figyelembe kell-e venni az időarányosságot? Például ha mai nappal adom ki a dolgozónak (amivel a munkáltató rendelkezik), akkor csak az időarányos részével számolhatok, vagy az egész évivel?

Gyed utáni jogviszony-megszüntetés, szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: 2017. 02. 02. napján szültem meg iker gyermekeimet. Ettől a naptól 2017. 07. 19. napjáig csedben, 2017. 07. 20. napjától 2020. 02. 02. napjáig gyedben részesültem, részesülök. A munkáltatóm 2017. 07. 20. napjától 2020. 02. 02. napjáig fizetés nélküli szabadságot engedélyezett a részemre. Az utolsó munkában töltött napom 2016. 08. 31. volt, az év hátralévő részére a szabadságomat kivettem. 2016. 11. 02-átől 2017. 01. 03-áig, majd pedig a várandóságból eredő kórházi osztályon történő ellátás miatt 2017. 01. 04-étől 2017. 02. 09-éig táppénzben részesültem, keresőképtelenség okán. A 2020. 02. 03. napjától kezdődő időszakra vonatkozóan a gyermekgondozást segítő ellátás iránti kérelmemet benyújtottam az illetékes szervnek. A munkahelyemre nem szeretnék visszamenni dolgozni, szeretném megszüntetni a jogviszonyomat, ezt megelőzően azonban kérném szíves segítségüket arra vonatkozóan, hogy 2017-re, 2018-ra és 2019-re mennyi nap szabadság jár a részemre? Szeretném, ha a munkáltatóm kiadná a szabadságaimat és utána szüntetnénk meg a jogviszonyomat, vagy pedig kifizetné részemre a szabadságot egy összegben és akkor egyben meg is szüntetnénk a jogviszonyomat. Önök szerint melyik utat érdemes választani? Sajnos a munkáltató nem számolta még ki a szabadságaimat, erre irányuló ígérete ellenére. Köztisztviselő vagyok, 1986-ban születtem. Segítségüket köszönöm.

Öt tanács munkáltatóknak 2020 januárjára Cikk

2020 közeledtével érdemes áttekinteni, hogy a munkáltatók számára milyen kötelezettségek érvényesülnek, illetve lehetőségek nyílnak meg a következő év első napjától. Az ajánlásokat a legfontosabb munkáltatói kihívás: a munkaerőhiány szempontjából tettük. Csokorba szedtük a legfontosabb lépéseket.

Így mehetnek szabadságra a magyar munkavállalók Cikk

A magyar munkavállalók 48 százaléka kevésnek találja az egy évben kivehető szabadságnapok számát; ez kedvezőtlen változás a 2014-es adatokhoz képest, amikor a dolgozók 40 százaléka vélekedett hasonlóan – derül ki a Profession.hu által 1000 ember bevonásával készített idei online, reprezentatív felmérésből.

Többes jogviszony – szabadság kiadása (munkaviszony + bedolgozó) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalót heti 3x8 órában munkaviszonyban, heti 2x8 órában bedolgozói munkaviszonyban foglalkoztatnák. A szabadság kiadására vonatkozóan kérnénk segítségét. Hétfő-szerda-péntek munkaviszonyos foglalkoztatás, kedd-csütörtök bedolgozói munkaviszony esetén hogyan kerülhet kiadásra a szabadság: hétfőtől - szerdáig szabadság esetén, keddtől - péntekig szabadság esetén? Hogyan tudunk helyes eljárni a szabadság elszámolásában? Válaszát előre is köszönjük.

Munkavállalói felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! https://adozona.hu/kerdesek/2019_3_26_Munkavallaloi_felmondas_obi kérdésre adott válaszára hivatkozással azt szeretném kérdezni, hogy mit tud tenni a munkáltató abban az esetben, ha a munkavállaló nem hajlandó letölteni a felmondási idejét és betegállományba íratja magát, mert a bentmaradt szabadságát nem adja ki a munkáltató? Úgy érzem, a munkáltató nem tud mit tenni, kénytelen szabadságra engedni a munkavállalóját, ha tetszik, ha nem. Szíves válaszát előre is köszönöm!

5 fontos tudnivaló a szabadság kiadásáról Cikk

A nyári szabadságolások apropójaként összegyűjtöttünk néhány olyan speciális szabályt, amely tapasztalatok szerint a leggyakoribb félreértések forrásai.

Turisztikai idénymunka szállodában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egész évben nyitva tartó szálloda egyszerűsített foglalkoztatás keretében nagy számban alkalmaz munkavállalókat az alkalmi munka szabályai szerint. A kérdésem az lenne, hogy alkalmazhat-e munkavállalókat a turisztikai idénymunka szerinti szabályok szerint? Ez szerint 120 napra lehetne alkalmazni és napi 500 forint lenne a közteher, ami kedvezőbb lenne, mint az alkalmi munka 90 napja és 1000 forintos közterhe. A szálloda tevékenysége alapján elvileg megfelel ennek a feltételnek, azonban ezt a tevékenységet valójában nem idényjellegűen, hanem folyamatosan végzi, mert egész évben nyitva tart, ezért nem vagyok biztos benne, hogy ebbe nem lehet belekötni egy esetleges ellenőrzés során. Mi a helyes eljárás? Alkalmazható a turisztikai idénymunka? A másik kérdésem az lenne, hogy számomra nem világos, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás esetén hogyan kell számítani és nyilvántartani a szabadságot. Ha például valaki egy hónapban 5 napot dolgozik összesen, aztán két hónapig semmit, aztán a következőben 3 napot, akkor ugyebár nem 4 hónapot dolgozott a munkavállaló a cégnek, hanem 8 napot. Vagy rosszul gondolom? A szerződések mindig csak néhány napra szólnak, számomra ez az egész nyilvántartás, szabadságkiadás nem értelmezhető igazán. Illetve pont itt az Adózónán láttam, hogy be kell jelenteni az alkalmazottat a szabadság idejére is, ami adott esetben eléggé csökkentheti az alkalmazásra rendelkezésre álló napokat. Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink