106 találat a(z) szabadság kiadása cimkére

Újabb káosz a szabadság kiadásában? Vitatkoznak a jogászok Cikk

Levonható-e kilépéskor a munkavállaló munkabéréből az a szabadság, amit az időarányosan járó szabadságon felül vett ki? – kérdezte olvasónk. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Időarányosan járó szabadság túllépése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Levonható-e kilépéskor a munkavállaló munkabéréből az a szabadság, amit az időarányosan járó szabadságon felül vett ki (Mt. 164. alapján)? Köszönöm.

Szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk gyermeke 1 éves kora után gyed folyósítása mellett régi munkakörébe újra munkába áll. A szülési szabadság idejére járó szabadságát mikor kell részére kiadnunk a gyed melletti foglalkoztatás megkezdése előtt, vagy a fizetés nélküli szabadság (a gyermek 3 éves koráig) lejártát követően? Válaszát köszönöm, üdvözlettel: Vargáné

Határozott idejű munkaszerződés lejárta, szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha van egy dolgozó, akivel 90 napos határozott idejű szerződést kötöttünk, és tegyük fel, lejár a szerződése 2014.03.01-én, de ugyanezen a napon ismét kötünk vele egy 90 napos szerződést 2014.03.02-vel kezdődően. Ilyenkor kell-e ki, illetve bejelenteni a dolgozót? Kilépő igazolásokat nem kell kiadni? Ha új szerződést kötünk, akkor elvileg így a biztosítási jogviszonya folyamatossá válik, így ezeket nem kell megejteni, jól gondolom? A másik kérdéskör a szabadság kiadása. A 90 napra kötelező kiadni az arányosan járó szabadságot vagy, ha például 10 nappal a lejárat előtt tudjuk, hogy új szerződést kötünk, akkor továbbviheti a szabadságokat az új, de folyamatos jogviszonyba, és tegyük fel áprilisban adjuk ki neki a szabadságait? Ez így járható út? Köszönöm szépen a válaszait előre is! Üdvözlettel: Krisztián

Szabadság kiadása munkaidő keret esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató 4 havi munkaidőkeretet alkalmaz, a munkavállalók 4 napig 12 órában dolgoznak, utána 2 nap pihenőnap jár. Hó végén leállás van, ezért a ki nem adott pihenőnapokat hó végén összevontan adja ki a munkáltató. Olyan kérdésem lenne, hogy ebben az esetben, amikor valaki a beosztás szerinti munkanapján szabadságra megy, akkor azt 12 órával vagy csak 8 órával kell figyelembe venni? Válaszát előre is köszönöm!

Bennmaradtak a szabadságnapjai? Így mentheti át az új évre Cikk

Az év végi ünnepek előtti időszakban lényeges kérdés, hogy maradt-e még szabadságunk. Munkavállalóként nem mindegy, hogy egy fárasztó munkával töltött nap után indulunk-e neki a szilveszteri vigasságnak, a munkáltató pedig nincs egyszerű helyzetben, ha az év végi hajrá során kell kiadnia a legtöbb szabadságot. Mit tehet a dolgozó és a munkaadó? A már megkezdett szabadság megszakítható? Utánajártunk.

Bennragadt szabadság átvitele a következő évre Cikk

Négy esetben áttolható a tárgyévi megmaradt szabadság, illetve annak meghatározott része a következő évre - írja a figyelo.hu.

Szabadság igénybevétele Kérdés

Kérdésem a következő: 2013. december 23-ától december 31-éig a munkáltatónál munkavégzés nem történik (leáll). Én viszont a 2013. évi szabadságomból már nem rendelkezem 5 nap szabadsággal, csak 3 napom maradt, a fennmaradó 2 napot igénybe vehetem-e a 2014.évi szabadságom terhére? Köszönettel: Pintérné

Szenved a munkahelyén? Ezt teheti, ha cége megszegi a szabályokat Cikk

Nem kapta meg a munkabérét a munkavállaló adott hónap 10-éig, a túlórát rendszeresen nem fizeti ki a munkáltató, szabadságot nem ad ki, a közvetlen felettes megalázó hangnemben beszél a dolgozóval, vagy jogellenes utasítást ad, esetleg nem térítik meg a munkába járással kapcsolatos utazási költségeket. Cikkünkben arra keressük a választ, hogy ilyen esetekben hová fordulhat jogorvoslatért a sérelmet szenvedett munkavállaló?

A távolléti díj és a szabadság kiadása - mire kell figyelni? Cikk

Az Országgyűlés május 27-én zárta le a Nemzetgazdasági Miniszter által előterjesztett, az egyes törvényeknek a távolléti díj számításával összefüggő és egyéb célú módosítására vonatkozó törvényjavaslat (T/11208) részletes vitáját. A javaslat a Munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvénynek (Mt.) a munkabérre, a távolléti díjra és a szabadságra vonatkozó rendelkezéseit módosítja. A Deloitte a szabadság kiadását és a munkabér-elszámolást érintő változások mellett a vámellenőrzések gyakorlatára is kitér legfrissebb hírlevelében

Szabadság kiadás 2013 Kérdés

Segítséget szeretnék kérni az alábbi összetett témába! 1,) Éjjel nappali közértben a dolgozók HETI 30 órában vannak bejelentve, de a 30 órát az alábbiakban dolgozzák le. Egyik héten H.K.P.8-18-ig. /napi 10 óra/ ez az állandó nappalos.Az állandó éjszakás H.K.P. 20-6-ig 10 órát. A másik héten ugyan ezek dolgoznak, a nappalos Sz.CS.SZ. 8-18-ig 10 órát. Az éjszakás SZ.CS.SZ. 20-6-ig 10 órát. A 6 órás bérük úgy van megállapítva, hogy a bérpótlék bele van építve az alapbérükbe! Vagyis nincs külön pótlék a 10 órára. Kérdésem: ha például az a dolgozó aki H.K.P. dolgozna, de ezen a napon elmegy szabadságra az 3x10 30 óra, de mivel 6 órára van bejelentve órába át kell számolni és 3x6 óra 18 óra a 3 nap. Fent marad 12 óra az 2 nap, ezt milyen napra adom ki? A jelenlétin hogyan szerepeltetem? A jelen esetben kiírhatom a szerdát és csütörtököt pihenőnapjára? Vagy csak arra a napra, amelyiken dolgozni kellene? Kérem legyenek kedvesek válaszolni kérdésemre. Előre is köszönöm Pánti Etelka /Silver Contact kft

Részmunkaidős dolgozó szabadsága Kérdés

Egy részmunkaidős dolgozó heti 1 napot dolgozik munkaidőbeosztás szerint.30 nap szabadságra jogosult éves szinten.Hogyan kell kiadni részére a szabadságot?

Így változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai augusztus 1-től Cikk

Módosulnak az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény (Efo) egyes szabályai augusztus 1-jével - hívja fel a figyelmet az adóhatóság.

Fél éves próbaidő, 44 órás munkahét, szabadságkiadás - rábólintottak, változik a törvény Cikk

Elfogadta hétfőn az Országgyűlés azt a munkaügyi törvénycsomagot, amely több ponton megváltoztatja a Munka törvénykönyvét, így a heti munkaidőt, a próbaidőt, valamint a szabadság kiadását.

Amikor a főnök nem enged el szabadságra Cikk

A pályakezdőnek hány nap szabadság jár, és mit tehet, ha nem engedik el szabadságra? Hogyan befolyásolja a gyes az éves szabadság kiadását? Olvasóink kérdéseire Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EU-s számla áfásan

Bunna Erika

adótanácsadó

Magyar–Japán egyezmény

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink