225 találat a(z) rehabilitációs hozzájárulás cimkére

Rehabilitációs hozzájárulás – rokkantnyugdíjas Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy 100%-os mértékű munkaképesség-csökkenésű, rokkantnyugdíjban és fogyatékossági támogatásban részesülő munkavállaló a rehabilitációs hozzájárulásnál figyelembe vehető-e mint megváltozott munkaképességű dolgozó? Ha igen, akkor 4 órás foglalkoztatása esetén 0,5 vagy 1 főként lehet figyelembe venni a megváltozott munkaképességű munkavállalók számánál? Van-e munkaidő- vagy munkabér-korlát erre a munkavállalóra? Válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs hozzájárulás kerekítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy társaság, ahol az éves statisztikai állományi létszám 39 fő. Az év során megváltozott munkaképességű dolgozó volt 1 fő egész évben, és 1 fő áprilisig (0,3). A kérdésem az lenne, hogy hol kerekítek jól: 39*5%=1,95 fő- 1,3 fő= 0,65 fő vagy 39*5%=1,95f ő= 2 fő - 1fő= 1 fő. Válaszukat előre is köszönöm.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Külföldi telephelyéről munkaerőt kölcsönöz (kb. 170 főt) a magyarországi székhelyű cég. Kérdésem, hogy ezen létszám után is meg kell-e fizetni Magyarországon a rehabilitációs hozzájárulást (vagyis beletartoznak az átlagos statisztikai létszámba ez esetben)? Ha mentessége van esetleg, akkor kint külföldön sem kell ezt megfizetni senkinek?

Csaknem 20 százalékkal nőtt ez a munkaadói teher Cikk

Januártól évente és fejenként 1 147 500 forint rehabilitációs hozzájárulást kell fizetniük a munkaadóknak a korábban 964 500 forint helyett.

Bevallási kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. éves bevallónak minősül az egyéb adónemek tekintetében. Amennyiben sem a cégautóadónak, sem a rehabilitációs hozzájárulásnak stb. nem alanya, be kell-e nyújtania a 1601, illetve az azt kiváltó Ny nyilatkozatot? A 2015. adóév tekintetében még benyújtottuk és fogadta is a rendszer, 2016. évre vonatkozóan viszont elutasító nyugtát kaptunk! Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem hogy a létszám megállapítása során a heti 10 órában foglalkoztatott munkavállaló 1 főnek számít, vagy statisztikai létszámon kívülinek? Nfsz. útmutató szerint minden részmunkaidős 1 fő, míg a KSH-útmutató külön kategóriába sorolja a havi 60 óránál kevesebbet dolgozó munkavállalókat. Miként számítanak, mikor a létszám 5 százalékát kell meghatározni a hozzájárulás megállapításakor?

Rehabilitációs hozzájárulás és szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél jelenleg kettő megváltozott munkaképességű dolgozót foglalkoztatunk. Kérdésem az lenne, hogy a rehabilitációs hozzájárulás csökkentését és a 27 százalékos szochokedvezményt igénybe lehet venni egyszerre, vagy ha igénybe vesszünk a szochokedvezményt, akkor a rehabilitációs hozzájárulásnál már nem vehetjük igénybe utánuk a kedvezményt? Segítségét előre is köszönöm.

Rehabilitációs hozzájárulás megállapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás megváltozott munkaképességű alkalmazottja nyugdíjba megy, de a vállalkozás tovább foglalkoztatná. A rehabilitációs hozzájárulás számításánál, mint megváltozott munkaképességű munkavállaló, a nyugdíjazását követően is figyelembe vehető? Köszönettel.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Megváltozott munkaképességű dolgozót alkalmazunk (egészségi állapota 25%-os). Felülvizsgálati ideje lejárt (2016. 07. hóban), de még újabb vizsgálatra nem hívták be. A rehabilitációs hozzájárulás összegének meghatározásánál figyelembe vehetem-e? Meddig (2016. 07. hóig)? Ha fél év alatt sem történik meg a felülvizsgálat, mi a teendő (másik cég dolgozójának 2016. 1. hóban járt le, és azóta sincs újabb vizsgálat), vagy ha hosszabb ideig elhúzódik? Választ előre is köszönöm!

Egyre több az üres állás – esély a megváltozott munkaképességűeknek Cikk

Becslések szerint akár 30 százalék közelébe is emelkedhet idén a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási aránya az öt évvel ezelőtti 18 százalékról. Mindez az elmúlt évek foglalkoztatáspolitikai lépésein túl annak is köszönhető, hogy immár az egész országban, egyre több szakmában komoly munkaerőhiány tapasztalható.

Megváltozott munkaképességű foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő Úr! Köszönöm 2016. 07. 28-án feltett kérdésemre adott válaszát! A szociális hozzájárulást érintő kedvezmények közötti választás, a rehabilitációs hozzájárulás kedvezmény feltétele ismert előttem, arra legyen kedves válaszolni, hogy több adónemet érintően egyidejűleg van-e lehetőség igénybe venni kedvezményt ugyanazon munkavállaló munkabére után? Egyidejűleg szocho, rehabilitációs hozzájárulás, szakképzési hozzájárulás adónemeket illetően. A rokkantsági ellátás mellett foglalkoztatott dolgozó munkaidőkorlátjára vonatkozóan kérnék még tájékoztatást. Köszönettel és tisztelettel: Reményiné

Rehabilitációs hozzájárulás csökkentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági járadékban részesülő dolgozónk (munkaképesség-csökkenésének mértéke:100 %), jelenleg napi 3 órában dolgozik nálunk. Azt szeretném tudni, hogy rehabilitációs hozzájárulás csökkentő tételként számba lehet-e Őt venni az 5 %-os létszámnál, vagy csak akkor lehetne figyelembe venni, ha minimum 4 órában lenne foglalkoztatva? Válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs hozzájáruláshoz létszám II. Kérdés

Ha tört számú munkavállalót nem tudunk alkalmazni, akkor ez azt is jelenti, hogy, ha egy fő megváltozott munkaképességű munkavállalót december hónaptól alkalmazunk 4 órában, akkor ő éves szinten 1 főnek számít? Vagy 1/12 = 0,1 fő?

Rehabilitációs hozzájárulás kerekítés előlegnél Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. I. név 29,71 fő = 29,7. Csökkent munkaképességű foglalkoztatása 01=1 fő, 02=1,28 (2016. 02. 22-től),03= 2 fő.Összesen 4,28/3hó= 1,43 fő. Hogyan számítsuk az előleget? 29,7fő *5%=1,485 . Ez 1,5 fő, vagy 2 fő? Kerekítés miatt nagy lehet a különbség. 1,5 fő -1,4 fő= (0,1*964 500 Ft)/4= 24 ezer forint utalandó ebben az esetben, míg a másik esetben 241 ezer Ft. 2 fő-1fő= (1 fő *964 500Ft )/4= 241 e Ft. Negyedévente előlegnél és év végi elszámolásnál is ugyanúgy kerekítünk? Válaszát köszönjük.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Széles Imre! A Rehabilitációs hozzájárulás számítása című kérdéshez szeretnék kapcsolódni: Ha a 29,7*0,05=1,485 akkor a kerekítés szabályai szerint ez 1 fő kötelező foglalkoztatási szintet jelent, nem? Eddigi válaszai alapján úgy értelmeztem, hogy az 1 fő feletti, de még 1,5 alatti kötelező létszámnál az 5 százalékos létszám megállapításánál kerekíteni lefelé kell: Példák erre: http://adozona.hu/kerdesek/2016_2_5_rehabilitacios_hozzajarulas_kerek_iid http://adozona.hu/kerdesek/2015_1_8_Rehabilitacios_hozzajarulas_bdu Tehát a kérdésem az , hogy, ha az 5 százalék 1,3-ra jön ki, és van egy fő megváltozott munkaképességű, aki megfelel a törvényi előírásnak, van papírja, eléri a 4 órát a munkaideje naponta, szóval ilyen esetben kell-e a 0,3 szorzót alkalmazni az éves összegre, vagy az 1,3 lefelé kerekítve 1, tehát nem kell egyáltalán fizetni? Illetve, ha nincs egy fő sem, aki beszámítana, akkor az 1,3*964 500 az éves hozzájárulás? Köszönöm a válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink