246 találat a(z) rehabilitációs hozzájárulás cimkére
Egyre több az üres állás – esély a megváltozott munkaképességűeknek Cikk
Becslések szerint akár 30 százalék közelébe is emelkedhet idén a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási aránya az öt évvel ezelőtti 18 százalékról. Mindez az elmúlt évek foglalkoztatáspolitikai lépésein túl annak is köszönhető, hogy immár az egész országban, egyre több szakmában komoly munkaerőhiány tapasztalható.
Megváltozott munkaképességű foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő Úr! Köszönöm 2016. 07. 28-án feltett kérdésemre adott válaszát! A szociális hozzájárulást érintő kedvezmények közötti választás, a rehabilitációs hozzájárulás kedvezmény feltétele ismert előttem, arra legyen kedves válaszolni, hogy több adónemet érintően egyidejűleg van-e lehetőség igénybe venni kedvezményt ugyanazon munkavállaló munkabére után? Egyidejűleg szocho, rehabilitációs hozzájárulás, szakképzési hozzájárulás adónemeket illetően. A rokkantsági ellátás mellett foglalkoztatott dolgozó munkaidőkorlátjára vonatkozóan kérnék még tájékoztatást. Köszönettel és tisztelettel: Reményiné
Rehabilitációs hozzájárulás csökkentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági járadékban részesülő dolgozónk (munkaképesség-csökkenésének mértéke:100 %), jelenleg napi 3 órában dolgozik nálunk. Azt szeretném tudni, hogy rehabilitációs hozzájárulás csökkentő tételként számba lehet-e Őt venni az 5 %-os létszámnál, vagy csak akkor lehetne figyelembe venni, ha minimum 4 órában lenne foglalkoztatva? Válaszát előre is köszönöm!
Rehabilitációs hozzájáruláshoz létszám II. Kérdés
Ha tört számú munkavállalót nem tudunk alkalmazni, akkor ez azt is jelenti, hogy, ha egy fő megváltozott munkaképességű munkavállalót december hónaptól alkalmazunk 4 órában, akkor ő éves szinten 1 főnek számít? Vagy 1/12 = 0,1 fő?
Rehabilitációs hozzájárulás kerekítés előlegnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. I. név 29,71 fő = 29,7. Csökkent munkaképességű foglalkoztatása 01=1 fő, 02=1,28 (2016. 02. 22-től),03= 2 fő.Összesen 4,28/3hó= 1,43 fő. Hogyan számítsuk az előleget? 29,7fő *5%=1,485 . Ez 1,5 fő, vagy 2 fő? Kerekítés miatt nagy lehet a különbség. 1,5 fő -1,4 fő= (0,1*964 500 Ft)/4= 24 ezer forint utalandó ebben az esetben, míg a másik esetben 241 ezer Ft. 2 fő-1fő= (1 fő *964 500Ft )/4= 241 e Ft. Negyedévente előlegnél és év végi elszámolásnál is ugyanúgy kerekítünk? Válaszát köszönjük.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Széles Imre! A Rehabilitációs hozzájárulás számítása című kérdéshez szeretnék kapcsolódni: Ha a 29,7*0,05=1,485 akkor a kerekítés szabályai szerint ez 1 fő kötelező foglalkoztatási szintet jelent, nem? Eddigi válaszai alapján úgy értelmeztem, hogy az 1 fő feletti, de még 1,5 alatti kötelező létszámnál az 5 százalékos létszám megállapításánál kerekíteni lefelé kell: Példák erre: http://adozona.hu/kerdesek/2016_2_5_rehabilitacios_hozzajarulas_kerek_iid http://adozona.hu/kerdesek/2015_1_8_Rehabilitacios_hozzajarulas_bdu Tehát a kérdésem az , hogy, ha az 5 százalék 1,3-ra jön ki, és van egy fő megváltozott munkaképességű, aki megfelel a törvényi előírásnak, van papírja, eléri a 4 órát a munkaideje naponta, szóval ilyen esetben kell-e a 0,3 szorzót alkalmazni az éves összegre, vagy az 1,3 lefelé kerekítve 1, tehát nem kell egyáltalán fizetni? Illetve, ha nincs egy fő sem, aki beszámítana, akkor az 1,3*964 500 az éves hozzájárulás? Köszönöm a válaszát!
Rehabilitációs hozzájáruláshoz létszám Kérdés
Tisztelt Széles Imre! Korábbi kérdés-válaszokat olvasgattam rehabilitációs hozzájárulási kötelezettség megállapításához a létszámhoz kapcsolódóan, és volt egy kérdező, aki azt kérdezte Öntől, hogy kell-e fizetni előleget akkor, ha az átlagos statisztikai állományi létszám 24,97. Azt a választ adta, hogy mivel egy tizedesjegyre kell kerekíteni, úgy a létszám 25 fő, és ezért kell. Az lenne a kérdésem – mert nálunk pont 25,00 fő a KSH szerinti létszám –, hogy, ha a törvény azt mondja, hogy, ha meghaladja a 25 főt, akkor kell fizetni, és nem azt, hogy, ha eléri a 25 főt, szóval eddig én úgy értelmeztem, hogy a 25,00 fő nem haladja meg a 25 főt, míg a 25,1 már meghaladná. Mi az esetemben a megoldás? Köszönöm válaszát!
Rokkantnyugdíjas őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantnyugdíjas, rehabilitációs hozzájárulásban részesülő őstermelőnek kell fizetnie a 10 százalékos nyugdíjjárulékot és a 4 százalékos egészségbiztosítási járulékot?Nyugdíjas őstermelőnek kell fizetnie ezeket a járulékokat? Válaszát előre is köszönöm.
Megváltozott munkaképességű munkavállalók egészségi állapota Kérdés
Tisztelt Szakértők! Rehabilitációs hozzájárulás kapcsán szeretném kérdezni, hogy a megváltozott munkaképességű munkavállalók egészségi állapotáról milyen papírok, dokumentumok fogadhatók el igazolásként? Ugyanis mindenféle ezer évvel ezelőtti orvosi szakvéleményeket, rokkantnyugdíjas papírokat és minden egyebet behoznak a munkavállalók, ami alapján nehéz eldönteni, hogy ma megváltozott munkaképességű munkavállalóként a kötelező foglalkoztatási szintnél figyelembe lehet-e őket venni. Én pedig nem tudom elmondani nekik, hogy milyen elnevezésű nyomtatványt, igazolást vagy szakvéleményt kell bekérni, illetve egyáltalán mely szervtől kell kérni ezeket. Ezzel kapcsolatosan szeretnék iránymutatást kérni, hogy hol van ez esetleg leírva? Köszönöm szépen: Krcsik Eszter
Rehabilitációs hozzájárulás számítása Kérdés
Kedves Szakértő! A rehabilitációs hozzájárulás kiszámításában és a megváltozott munkaképességű alkalmazott fogalmában szeretném a segítségét kérni. A társaság I. negyedévi átlagos statisztikai létszáma 29,69 fő. 1 fő megváltozott munkaképességű alkalmazottat foglalkoztat. Helyes-e az alábbi számítás? (((29,7 fő x 0,05) -1 fő) x 964 500 Ft)/4= 120 563 Ft/negyedév = 121 e Ft A megváltozott munkaképességű orvosi megállapítása szerint 29 százalékos egészségi állapotban van, D minősítési kategóriában, rokkantsági ellátásban részesül. Napi 8 órás munkavégzésben van foglalkoztatva a munkáltatónál. Rehabilitációs kártyája nincsen. Függvénye-e a rehabilitációs kártya megléte annak, hogy a munkáltató figyelembe tudja őt venni a rehabilitációs hozzájárulás kiszámításánál? Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel. Kovalik Andrea
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Széles Imre! Segítséget szeretnék kérni rehabilitációs járulék kiszámításával kapcsolatban. Egy dolgozó rendelkezik ORSZÁGOS TÁRSASADALOMBIZTOSÍTÁSI FŐIGAZGATÓSÁG ORVOSSZAKÉRTŐI INTÉZET által kiállított szakvéleménnyel (amely mozgáskorlátozott személy közlekedési képességéről szól /53/1992.(III.21) Korm.sz. Rendelet 2. § (1) bekezdés alapján), ami 1993-as keltezésű, de állapota tartós, végleges. A munkavállaló rokkantsági járadékot kapott. Rehabilitációs kártyával nem rendelkezik. A kérdés az lenne, hogy ez alapján a szakvélemény alapján figyelembe lehet-e venni a rehabilitációs járulék számításánál, mint megváltozott képességű munkavállalót? Segítségét előre is köszönöm!
Rehabilitációs hozzájárulás és létszám megállapítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben a folyamatos munkát végzők létszáma 25 fő, amihez még hozzá kell adni a ki/belépők arányosított létszámát. Folyamatos munkát végzőnek az számít, aki 5 munkanapot meghaladóan volt állományban. Tehát, ha valaki 1-2 napot dolgozott a hónapban, azzal nem kell számolni. Akiknek a munkanapjait nézve és arányosítva egy hónapra, 0,4 ; 0,6 ... érték jön ki, azokat össze kell adni, és hozzáadni a 25 főhöz? Ezek alapján egy negyedévre kijön 27 fő átlagos állományi létszám, akkor 27*0,5%=1,35 fő megváltozott munkaképességű alkalmazott kéne a cégbe, hogy ne keletkezzen rehabilitációshozzájárulás-fizetési kötelezettség. Egy fő megváltozott munkaképességű alkalmazott van. Tehát a rehabilitációs hozzájárulás mértéke 0,35*241 125 egy negyedévre. Helyes a gondolatmenet? Köszönettel!
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél az éves átlagos statisztikai létszám ~ 25 fő. A törvényben azt olvastam, hogy akkor kell rehabilitációs hozzájárulást fizetni, ha a létszám meghaladja a 25 főt. Az Adózóna "kérdések és válaszok" rovatában a "Rehabilitációs hozzájárulási adó 25 fő esetén" című kérdésre adott válaszban pedig azt olvastam, hogy ha eléri a 25 főt, akkor már kell fizetni. Az értelmezéshez kérek segítséget, illetve megerősítést a kritikus 25 fő esetében. Lehet, hogy rosszul értelmezem, de a "meghaladja a 25 főt" vagy "eléri a 25 főt" ebben az esetben fontos különbséget takarhat. Tisztelettel várom válaszukat: Boskó Lászlóné
67 százalékos rokkantság melletti munkavállalás Kérdés
Mozgássérült (születése óta) 1995. 06. 20-ai orvosi szakvélemény szerint II. (második) csoportú rokkant, 16 éves kora előtt is. Diagnózis3 3430. Állapota: végleges Árvaellátásban részesül. 4 órás foglalkoztatása esetén kiváltható-e a rehabilitációs hozzájárulás az 1995-ös I. fokú orvosi bizottság szakvéleménye alapján?
Fejfájást okozhatnak a kisadók, nyakunkon a bevallás! Cikk
Szöszmötölös munka elébe néznek a könyvelők az egyes kisadók – mint a rehabilitációs hozzájárulás, népegészségügyi termékadó, kulturális adó – éves bevallásakor. Cikkünkben összefoglaltuk a főbb tudnivalókat a jolly joker 01-es bevallás ide vonatkozó fejezeteiről.