Rehab.járulék / Szakképzési hozzájárulás / Eho
LEGFONTOSABBAK EBBEN A KATEGÓRIÁBAN:
Szakképzési hozzájárulás: így változnak a szabályok 2021-ben
Cikk
2021. január 1-jétől változik a szakképzési hozzájárulási kötelezettség. Ennek következtében például a gazdálkodó szervezeteknek valamennyi egyes meghatározott juttatás után is szakhót kell fizetniük. Így az üzleti utazáson felmerült étkezés és más szolgáltatás, a telefonszolgáltatás, az ÖPT szerinti célzott szolgáltatás, a munkáltató által a szakmai gyakorlaton lévő diákok részére nyújtott adóköteles juttatások után, az üzleti partnerek részére nyújtott reprezentáció, üzleti ajándék, a csekély értékű ajándékok, szórakoztató rendezvények költsége, egyes marketing akciók bekerülési költsége után is szakho-t kell fizetni.
COVID-19: Adózási könnyítések
Cikk
2020. november 11-én csökkentek a veszélyeztetett gazdasági ágazatokban működő vállalkozások közterhei. A NAV tájékoztatója összefoglalja, hogy a kedvezményeket a kifizetők a munkaviszonyban foglalkoztatottakkal összefüggésben milyen közterhek után érvényesíthetik.
Tb-kötelezettségek tanulószerződéses tanulóknál
Cikk
Jogosít-e a vészhelyzet szocho- és járulékkedvezményekre a tanulószerződés alapján foglalkoztatott esetében? A szakképző iskolai tanulmányokat folytató tanulókkal kapcsolatban nem ez az egyetlen nehezen kibogozható jogi szál.
Számszerű előnyöket is hoz a megváltozott munkaképességű emberek alkalmazása
Cikk
Rehabilitációs hozzájárulás csökkenése, szocho-kedvezmény, szakképzési hozzájárulás alóli mentesség, kommunikálható társadalmi felelősségvállalás, erősebb csapatszellem, megújuló szervezeti kultúra, érzékenyebb munkavállalók. Néhány példa a munkáltatók számára előnyös következmények közül, amelyeket a megváltozott munkaképességű vagy fogyatékossággal élő emberek alkalmazása hoz magával, mutat rá a Békaperspektíva projekt egyik alapítója.
Rehabilitációs hozzájárulás – létszámszámítási problémák
Cikk
A rehabilitációshozzájárulás-fizetési kötelezettség fennállásának, illetve összegének megállapításánál meghatározó jelentősége van a foglalkoztatottak létszámának.
A szakképzési hozzájárulás összegének megállapítása
Cikk
A szakképzési hozzájárulással kapcsolatos kötelezettségét a kötelezett alapvetően három módon, fizetéssel, gyakorlati képzés szervezésével, illetve saját munkavállalók képzésével teljesítheti. Bármely megoldást is választja, az első lépés a pénzbeli kötelezettség meghatározása.
Társasági adó, rehabilitációs hozzájárulás, innovációs járulék: erre figyeljen a bevalláskor!
Cikk
Összegezte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a társasági adóalapra és adókedvezményre, az innovációs járulékra és a rehabilitációs hozzájárulási adóra vonatkozó szabályokat 2018-ban nem megfelelően alkalmazó adózók ellenőrzésekor tapasztalt jellemző hibákat. Az adóhatóság honlapján közzétett összeállítás adónemenként és a kockázatelemzéssel feltárt anomáliák szerinti bontásban mutatja be a problémákat.
Rehabilitációs hozzájárulás: mi a helyzet a szövetkezeti tagokkal?
Cikk
Nem kell figyelembe venni a rehabilitációs hozzájárulással összefüggő létszámszámításkor az iskolaszövetkezet, a közérdekű nyugdíjas szövetkezet, valamint a szociális szövetkezet tagjait – hívja fel a figyelmet tájékoztatójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Szakképzési hozzájárulás: egyéni és társas vállalkozók kötelezettsége
Cikk
A szociális hozzájárulási adóról (szocho) szóló új törvény miatt – az ezzel az adónemmel szoros kapcsolatban lévő – szakképzési hozzájárulás (szakho) szabályai is átíródtak, így érdemes áttekinteni a vonatkozó jogszabály (szakképzési hozzájárulásról szóló 2011. évi CLV. törvény) adóalap-megállapítására vonatkozó részét, a címben említett személyi körre fókuszálva.
Automatikusan jár a munkaerőpiacra lépők utáni adókedvezmény
Cikk
Mostantól az adóhivatal értesíti a nyilvántartásában szereplő adatok alapján a vállalkozásokat arról, hogy mely munkavállalóik után vehetik igénybe a munkaerőpiacra lépők utáni adókedvezményt.