246 találat a(z) rehabilitációs hozzájárulás cimkére
Rehabilitációs hozzájárulás, létszám Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem, hogy rehabilitációs hozzájárulás esetében a létszám számításánál a részmunkaidőben foglalkoztatottakat hogyan kell kezelni? Például egy 4 órás munkavállaló a statisztikai létszámba 1 főnek számít, vagy 0,5-nek, mert a teljes munkaidőhöz kell arányosítani?
Adózási határidők 2020. április 20-26. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkaviszonyban foglalkoztatott alkalmazottnak 2016-tól rokkantsági ellátást folyósítanak (ezt megelőzően rehabilitációs ellátást kapott), mivel az eljárás megindításakor az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralévő időtartam az 5 évet nem haladta meg. Most lett öregségi nyugdíjas. A továbbiakban, a rehabilitációs hozzájárulás tekintetében ő figyelembe vehető-e mint megváltozott munkaképességű személy?
Befizetési határidő Esemény
Adó- és járulékfizetési könnyítések: itt a rendelet, pontosan kiket érint Cikk
Megjelent a Magyar Közlönyben a 61/2020. számú kormányrendelet, amely a koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali intézkedésekről szóló 47/2020. kormányrendelet közterhekkel kapcsolatos részletszabályait és egyes új intézkedéseket tartalmazza. Pontosítja azoknak az adózóknak a körét, amelyek adó- és járulékkedvezményekben részesülhetnek, és tartalmazza a katafizetési könnyítésben érintett vállalkozások bővített listáját. A rendelet a kihirdetését követő naptól, azaz március 24-étől hatályos.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Rehabilitációs hozzájárulásban részesülő foglalkoztatása esetén milyen járulékot kell fizetnie a munkáltatónak és a munkavállalónak?
Nyugdíjas munkavállaló rehab létszámba Kérdés
Tisztelt Szakértő! A rehabilitációs hozzájárulással kapcsolatban van kérdésem. Társaságunk foglalkoztat öregségi nyugdíjas munkavállalót, aki nyugdíjazása előtt rokkantsági nyugdíjban részesült, az egészségkárosodás mértéke 40%. A határozatban kijelentik, hogy állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges. Kérdésem az, hogy a rehabilitációs hozzájárulás számításánál rehab foglalkoztatottként a létszámban figyelembe vehető-e, vagyis beszámítható-e a statisztikai állományi létszámba? Válaszát előre is köszönöm.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk az utóbbi időben több megváltozott munkaképességű személlyel létesített munkaviszonyt, akik rehabilitációs ellátásban részesülnek. Az ellátás megállapításáról szóló határozatot leadták a munkáltató felé, azonban a komplex minősítés eredményeiről szóló szakvéleményt nem hajlandók átadni, mivel abban személyes és egészségügyi adatok szerepelnek. A törvény szerint megváltozott munkaképességű személynek kell tekinteni azt a személyt, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, a munkaadó köteles a rehab hozzájárulás megállapítása céljából nyilvántartást vezetni, amely tartalmazza a megváltozott munkaképességű munkavállaló adatait, TAJ számát, egészségi állapotának mértékét, az ezek igazolására szolgáló okirat másolatát. Fentiek és az eddigi ellenőrzések alapján úgy gondoljuk, hogy a NAV a rehabilitációs hozzájárulási kötelezettség ellenőrzésekor kizárólag azoknak a megváltozott munkaképességű személyeknek beszámítását fogadja el, akinek a komplex minősítésről szóló szakvéleményével rendelkezünk. A rehabilitációs ellátás megállapításáról szóló határozat hivatkozik ugyan a megadott sorszámú és x napon kelt elsőfokú komplex minősítésre, közlik benne az megállapított egészségi állapot mértékét, minősítés csoportját, felülvizsgálatát. Kérdésünk az, hogy ilyen esetben a határozat alapján beszámíthatjuk-e az illetőt a megváltozott munkaképességűek létszámába a hozzájárulás megállapításánál vagy sem? Köszönettel.
Harmadik országból alkalmazott Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk harmadik országból foglalkoztat munkavállalókat. Kérdésünk az lenne, beleszámítanak-e az átlagos statisztikai létszámba rehabilitációs hozzájárulás fizetésének tekintetében? Köszönettel!
Itt az idő a munkaszerződések, cégszabályzatok felülvizsgálatára, illetve a munkavállalói kapacitás (újra)tervezésére! Cikk
Több munkaügyi kérdésben is reagálniuk kell a hazai cégeknek a január 1-jétől érvényes törvénymódosításokra. A gyermeket nevelőknél módosultak a részmunkaidős foglalkoztatás szabályai, míg a rehabilitációs hozzájárulás emelkedése a 25 főnél nagyobb vállalkozásokat kivétel nélkül érinti. A változások követéséhez elengedhetetlen a munkaszerződések, cégszabályzatok felülvizsgálata, illetve a munkavállalói kapacitás tervezése, olvasható az Ernst & Young (EY) elemzésében.
Befizetési határidő Esemény
Megváltozott munkaképességű maximális keresete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megváltozott munkaképességű dolgozó, hogy ne veszítse el az ellátását, mennyi jövedelmet kereshet havonta? Például két cégnél összesen 2020-ban lehet-e 161 ezer forint a bruttó keresete kétszer 4 órában? Továbbá, ha egy adott cég átlagos létszáma 35, de ebből 25 alkalmazott 2 órás bejelentéssel dolgozik, akkor kell-e megváltozott munkaképességűt foglalkoztatnia? Köszönettel.
Átlaglétszám a rehabilitációs hozzájárulás számítása kapcsán Kérdés
Nyugdíjas dolgozó mikor számít bele az átlagos állományi létszámba a rehabilitációs hozzájárulás megállapításához kapcsolódóan, most hogy be sem kell jelenteni? Köszönöm
Kapcsolt vállalkozás, rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kapcsolt vállalkozás, ahol egyik cégben sem érik el a 25 főt, így nem rehab kötelezettek. Kérem, erősítsen meg benne, hogy nem kell összevonni a létszámot attól, hogy kapcsolt a vállalkozás, hiszen ott számít bele a létszámba, ahol a járulékok megfizetésre kerülnek. Köszönettel
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Széles Imre Úr! 2019. 10. 17.-én adott tanácsában a 2011. évi CXCI. tv. 22 paragrafusára hivatkozva azt írja, hogy a napi négy órás munkaviszony feljogosít a rehabilitációs hozzájárulás csökkentésére még akkor is, ha az adott személy két különböző munkáltatónál dolgozik, így mindkét munkáltató érvényesítheti a csökkentést. Nem mond ennek ellent az említett törvény 23. § (1) bekezdésében említett korlát? Ha az egyik munkáltató a felelős a bérek kifizetéséért és a közterhek bevallásáért, befizetéséért, akkor is érvényesítheti a másik munkaadó a kedvezményt? Ha igen, mi lehet a megoldás? Köszönettel várom válaszát. Tisztelettel: Nagy István