1458 találat a(z) munkaviszony cimkére
Reintegrációs őrizetes munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi egyedi esetben kérném szíves segítségüket, mivel sehol nem találok róla semmilyen tájékoztatást. Adott egy munkavállaló, aki a szabadságvesztését tölti, és most egy évre reintegrációs őrizetbe helyezték. Tehát lábpereccel elhagyhatta a fegyházat, otthon van a családjával, és mellette dolgozhat is, napi 8 órában. Szeretne is újra munkába állni a munkahelyén, de nem tudom, hogy a jogviszonyát ebben az esetben hogyan rendezzem, hogy minden rendben legyen? Hiszen még a börtönbüntetése nem telt le. Hogyan tudom visszatenni így munkaviszonyba, ha egyúttal még a büntetés-végrehajtási jogviszonya is fennáll? És állítólag valamilyen támogatást is kaphat utána a munkáltatója, de erre sem találok semmi információt. Kérnék szépen eligazítást, hogyan kell eljárni ebben az esetben! Előre is köszönöm a segítségüket!
Nyugdíjas munkaviszonyban több helyen Kérdés
Szerintem, ha egy nyugdijas két helyen pl. 15-15 órás munkaviszonnyal rendelkezik, akkor – a tulajdonlási feltételektől függetlenül – csak szja-t fizet a felvett "bér" után. Vagy tévedek? mihajlov@acenet.hu
Munkavégzés behívás alapján II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fenti címszó alatt, 2019.01.11-én olvastam válaszát. Azt szeretném kérdezni, alkalmazható-e ez a jogviszony oktatói feladatok ellátására, nyugdíjas esetén, kihasználva az új kedvező szabályokat? Az induló-megszűnő csoportok változó óraszámigényének kielégítésére a munkaidőkeret alkalmazásán túl tud-e javasolni valamilyen megoldást a túlóra/állásidő fizetésének elkerülésére? Válaszát előre is köszönöm.
Táppénzalap összegének megállapítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg több munkaviszonyom van, mindhárom gazdasági társaságban, ahol munkaviszonyban vagyok, tulajdonos is vagyok. Az utóbbi két évben a munkaviszonyból származó jövedelmem meghaladta a havi 1 millió, évi 12 millió forintot. Január 1-jétől táppénzen vagyok (mindhárom munkaviszonyomban 15 nap betegszabadság után). A kérdésem az lenne, hogy mennyi lesz a táppénz összegének az alapja az alábbi esetben. Most kb. 1 hétig saját kérésemre keresőképes leszek, a táppénzről keresőképesnek "kiír" a háziorvos. Ez alatt az 1 hét alatt mindhárom társaságnál megszüntetem az alkalmazotti jogviszonyomat, és a következő naptól, mint társas vállalkozó veszek ki havi 400 ezer forint jövedelmet (jelenleg folyik az egészségkárosodásom mértékének megállapítása). Március 1-jétől ismét táppénzen leszek (először kórház), aminek időtartama várhatóan az év végéig fog tartani. Szeretném megkérdezni, hogy a táppénzem megállapításánál hátrányba kerülök-e, ha ez alatt az egy hét alatt társas vállalkozóvá válok? Kevesebb lesz-e a táppénzem összege, ha társas vállalkozó leszek a "következő" táppénzes időszakomban? Erre azért is gondoltam, mivel véleményem szerint, ha az alkalmazotti munkaviszonyom megszűnik, akkor a várhatóan közel 1 évig tartó táppénzes időszakomra mint munkáltatónak a gazdasági társaságomnak nem kell a táppénz 1/3-ának megfelelő összeget táppénz-hozzájárulásként fizetni.
Ki számít társas vállalkozónak? Megoldás lépésről lépésre Cikk
Sokszor problémát okoz annak eldöntése, hogy a gazdasági társaság tagja társas vállalkozónak minősül-e vagy sem. Az alábbi cikkben bemutatjuk azt az öt kérdést, amelyet egymást követően fel kell tenni ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, hogy létrejött-e a társas vállalkozói jogviszony a gazdasági társaságon belül.
Nyugdíjas foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. személyesen közreműködő, nem ügyvezető nyugdíjas tagjának foglalkoztatásában kérném a segítségüket. Ha a nyugdíjas tag személyesen közreműködik, akkor a kifizetett jövedelme után 10 százalékos nyugdíjjárulékot, 15 százalékos szja-t és 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni? Ha ugyanezen nyugdíjas tagot munkaviszonyban foglalkoztatjuk ugyanezen tevékenységre, akkor csak 15 százalékos szja-t kell vonni tőle, egyéb fizetendő nincs utána? Köszönettel.
Kiva vállalkozás, osztalék Kérdés
Kiva szerint adózó vállalkozás egyik tagja nem működik személyesen közre a vállalkozásban (heti 36 órát elérő munkaviszonya van), a másik tag pedig társas vállalkozóként dolgozik a vállalkozásban. 2019-ben osztalékot kívánnak felvenni. Ebben az esetben hogyan adóznak a tagok?
Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés
Betéti társaság egyedüli beltagja és egyben egyedüli ügyvezetője és munkáltatói jogok gyakorlója végezheti-e az ügyvezetői és személyesen közreműködői tevékenységét munkaviszonyban? Ez esetben ki a szerződése aláírója, mint munkáltató? A kültag személyes közreműködésre nem kötelezett.
Nyugdíjas bt.-beltag járulékfizetése 2019-ben Kérdés
Bt. öregségi nyugdíjas beltagja (a bt.-ben egy beltag van) kiegészítő tevékenységű társas vállalkozónak mínősül, vagy alkalmazható munkaviszonyban?
Nyugdíjas munkaviszonyban Kérdés
Nyugdíjas társas vállalkozó munkaviszonyban dolgozhat-e nulla forintért?
Nyigdíjas ügyvezető munkaviszonya Kérdés
Betéti társaság nyugdíjas beltagja 2018 .évben személyes közreműködésért tagi jövedelmet vett fel. Az ügyvezetést a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látta el. 2019-től lehet olyan munkaszerződést kötni, melyben az orvosi tevékenység és az ügyvezetés is munkaviszonyban látható el. Elég erről egy társasági határozat, vagy a társasági szerződésben kell szabályozni? Egy kft.-tulajdonos nyugdíjas ügyvezető máshol munkaviszonyban volt. A kft.-ből nem vett ki jövedelmet, csak fizette az egészségügyi járulékot. 2019. évben munkaviszonyban látja el a feladatot, például havi 5000 forintért, akkor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Köszönöm.
Nyugdíjas ügyvezető utáni egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Széles Imre társadalombiztosítási szakértő úr mai napon megjelent írásával kapcsolatban az alábbi kérdést teszem fel: Egy kft.-nek saját jogú nyugdíjas tagja vagyok, és személyesen részt veszek a társaság munkájában, valamint ügyvezetője is vagyok ugyanennek a társaságnak. Jól értem-e, hogy 2019-től, ha a társasággal kötött munkaszerződésem kiterjed a személyes közreműködésre és az ügyvezetésre is, akkor nem kell megfizetni a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Szükséges-e ehhez, hogy a munkaszerződés szerint leaglább heti 36 órás munkaviszony? Köszönettel: Lovász János
Nyugdíjas ügyvezető munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Saját jogon öregségi nyugdíjas ügyvezető a 2019. évtől munkaviszonyban szeretné az ügyvezetői teendőket ellátni. Emellett egyéni vállalkozó is, kiegészítő tevékenységet folytató. Egyéni vállalkozásából kivétet nem realizál. Az lenne a kérdésem, hogy 2019-től a kft.-ben elláthatja-e munkaviszonyban a teendőit, illetve jövedelmére vonatkozóan van-e korlát a saját jogú nyugdíj miatt?
Öregségi nyugdíjas bt.-beltag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Saját jogon öregségi nyugdíjas bt.-beltag a saját bt.-jében az ügyvezetést díjazás nélkül végzi, a bt. megfizeti utána a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. Emellett ugyanitt a fizikai munka végzésére köthet-e munkaviszonyos munkaszerződést, amiből csak a 15% szja-t vonják, és semmilyen járulékfizetési kötelezettség nem áll fenn? Köszönettel: Pócsföldi Zoltánné
Nyugdíjas munkaviszonyos Kérdés
Tisztelt Adózóna! Társaságban nyugdíjasként dolgozó alkalmazott munkaviszonyban bérként kivesz havi 500 ezer forintot. Egyéni vállalkozásában májusban elkészíti a személyi jövedelemadó bevallását, amiben megállapítja a vállalkozói osztalékalapját. Levonhatja ilyen esetben a másik munkáltatónál munkaviszonyból kapott jövedelmet? Üdvözlettel:Szűcs Ildikó