1458 találat a(z) munkaviszony cimkére

Nyugdíjas ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy korhatárt betöltött öregségi nyugdíjban részesülő tag és egyben ügyvezető, aki személyes közreműködésre a társasági szerződés szerint nem köteles, a kft. tevékenységében rendszeresen részt vesz. Eddig kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozóként kapott jövedelmet a kft.-től. Kérdésem az lenne, hogy 2019-től lehetséges lenne-e az, hogy a kft. ügyvezetői feladatai ellátásért felvesz egy bizonyos összeget és a társaságban végzett tevékenységére munkaszerződést köt vele a kft.? Elsősorban a kedvezőbb adózási lehetőségek miatt.

Bt -beltag megbízási jogviszonyban és munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja a társaság ügyvezetését megbízási jogviszonyban látja el a társasági szerződés szerint. Emellett olyan tevékenységet végez a cég, amihez szakképzettség kell, ez a szakképzettség a beltagnak van meg. Kérdésem, hogy lehet-e a beltag a saját cégében egyszerre megbízási jogviszonyban (megbízási díj ellenében) és 8 órás munkaviszonyban is az adott szakképzettséget igénylő tevékenység ellátására? Máshol már megszűnt a munkaviszonya. Ha lehet, ki köt vele munkaszerződést? Saját maga vagy esetleg a kültag, bár ő nem vesz részt a cég életében tevékenyen. Köszönöm a segítségét! Tisztelettel: L. Andrea

Magyar székhelyű társaság az EU-ban Kérdés

Tisztelt Horváthné Szabó Beáta Szakértő Asszony! Köszönöm gyors válaszát. Levelemben elírás történt az első mondatban."Magyar székhelyű társaság adminisztrációs feladatok végzésére szerződést köt más uniós székhelyű társasággal" helyesen. Gondolom, más szabályok vonatkoznak erre az esetre, mint a nem uniós székhelyű társasággal kötött szerződésekre. A kérdés további része változatlan. A feladatokat magyar állampolgár végezné, aki munkaviszonyban a magyar vállalkozásnál, de életvitelszerűen az adott országban tartózkodik. Bérét a magyar vállalkozás fizetné. Kérdésem: a magyar adózási szabályok vonatkoznak-e a munkavállaló foglalkoztatására, vagy vannak speciális szabályok, amelyeket figyelembe kell venni? Elnézést kérek a figyelmetlenségért és várom az új válaszát, amit nagyon köszönök. Tisztelettel: Takácsné Anci

Kft. nyugdíjas tulajdonosa munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két tulajdonosa van, mindketten nyugdíjasok. Az egyik tulajdonos egyben az ügyvezető is. Kiegészítő tevékenységet folytat a kft.-ben és nem vesz fel jövedelmet, csak osztalékot. A másik tulajdonos eddig nem tevékenykedett a kft.-ben, csak osztalékot vett fel. 2019-ben szeretne heti 40 órás munkaviszonyban dolgozni a kft.-ben. Dolgozhat-e az Mt. szerinti munkaviszonyban? Milyen közterheket kell neki megfizetni és vonatkozik-e rá a kereseti korlát?

Nyugdíjas dolgozók közterheinek és tb-ellátásának változása Cikk

Előadásokon és írásban is sok kérdés érkezik a nyugdíjas munkavállalók biztosítási jogviszonyának megszűnése kapcsán. Az alábbi cikkben összefoglaljuk, milyen következménnyel jár, hogy a nyugdíjas munkavállalók 2019-ben már nem biztosítottak.

Készpénzjuttatás adóterhe Kérdés

A NAV tájékoztatója alapján 2018. december 31-ét követően a munkáltató által a munkavállalónak nyújtott készpénzjuttatás a felek közötti jogviszonyból származó jövedelemnek minősül, így a magánszemély nem önálló tevékenységéből (munkaviszonyából) származó jövedelmeként viseli a közterheket. Kérdezem, hogy ez azt jelenti-e, hogy az összevont adóalapba tartozó jövedelemként viselkedik a készpénzjuttatás? Amennyiben igen, akkor a 2019-ben Mt. szerinti jogviszony alapján foglalkoztatott nyugdíjas munkavállalókat milyen közteher terheli? Az lehetséges, hogy az Mt. szerinti munkaviszonyban álló munkavállalók esetében a nyugdíjas, illetve a nem nyugdíjas munkavállalót más-más adó terheli?

Nyugdíjas munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019. januártól életbe lépett új törvény alapján nem kell járulékot vonni és fizetni a nyugdíjasok után. Viszont nem tudtam pontosan értelmezni a törvényt. Mint munkaadónak, nekem ki kell jelentenem 19T1041 adatlapon a nyugdíjas munkavállalómat, vagy mit kell tennem, mehet folyamatosan a munkaviszony minden jelentés nélkül? Köszönöm szépen

Nyugdíjas ügyvezető munkaviszonyban Kérdés

Kétszemélyes kft. ügyvezetője, aki megbízásos alapon látja el az ügyvezetést és a kft. szolgáltatási munkáit, 2019. januártól szeretne munkaviszonyos lenni. Kell-e társasági szerződést módosítani vagy elég egy határozat alapján a T1041-en kijelenteni a NAV-nál?

Kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságban heti 8 órás munkaviszonyban ügyvezetést ellátó magánszemély emellett a jogviszonya mellett lehet-e katás nem főállású egyéni vállalkozó? Köszönettel

Családi gazdaság és kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem tette fel kérdésként, hogy lehet-e úgy katás egyéni vállalkozó, hogy mellette adószámos magánszemély (bérbeadás miatt), illetve családi gazdaság tagja, és napi 4 órában még munkaviszonyos is? Válaszukat megköszönve: Ötletmozaik Kft.

Nyugdíjas egyéni vállalkozó Kérdés

2019-ben mit kell fizetnie a nyugdíjas egyéni vállalkozónak, ha még munkaviszonya is van?

Nők 40 nyugdíj: kereseti korlát 2019-ben Cikk

Kérdezőnk egymásnak ellentmondó, illetve számára nem egyértelmű cikkek miatt azt tudakolta az Adózónától, hogy a „nők 40 nyugdíj” melletti munkaviszony esetén van-e kereseti korlát 2019-ben. Olvasónknak Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Ügyvezetés munkaviszonyban vagy megbízásban? Döntött a Kúria Cikk

A Kúria a Pfv.V.20.024/2018/8. számú egyedi ügyben hozott határozatot. A felek arról pereskedtek, hogy az ügyvezetés megszűnésénél a korábbi munkaviszonyt vagy a megbízási jogviszonyt kell-e figyelembe venni.

Munkaviszonyban lévő nyugdíjas kijelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkaviszonyban lévő nyugdíjasokat a 19T1041 adatlapon kell kijelenti, és annak ellenére, hogy állományban marad a dolgozó, a biztosítási jogviszony végéhez 2018.12.31-et be kell írni? Köszönettel.

Munkaviszony megszüntetése baleseti táppénz alatt Kérdés

T. Szakértő! Egyik dolgozó baleseti táppénzben részesül 2017. 08. 21-étől. Sajnos jelenleg nem tudjuk elérni, táppénzes papírt 2018. 08. 19-éig adott le 2018.0 9. 11-én. Az OEP érdeklődésünkre azt a tájékoztatást adta, hogy a táppénzjogosultság lejáratáról csak a háziorvost és a munkavállalót értesítik, a munkáltatót nem. A táppénzes papírokat egyszerre is leadhatja, de fél éven túl elveszíti a jogosultságot a táppénzre. Kérdésem az lenne, hogy baleseti táppénz alatt meg lehet-e szüntetni a munkavállaló jogviszonyát? Ebben az esetben a 2017. évről maradt szabadságot ki kell fizetni. Jogosult-e a 2018., illetve a 2019. évi időarányos szabadság megváltására? Hivatkozhatunk-e arra, hogy elmulasztotta a munkáltató felé fennálló bejelentési kötelezettségét? Egyáltalán van-e lehetőség ettől az embertől megszabadulni? Az ellenőrzés során a munkáltató részéről nem állapítottak meg hiányosságot, a balesetet a munkavállaló figyelmetlensége okozta. Több forrásból is tudjuk, hogy alkalmi munkákat vállal. Szakácsként eljár főzni, de ezt a tevékenységet a munkáltatónál nem tudja ellátni. (a balesetben az egyik ujja sérült). Előre is köszönöm válaszukat. MZNÉ

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink