1458 találat a(z) munkaviszony cimkére
Egyszemélyes kft. tagja munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja jelenleg tagi jogviszonyban (kiegészítő tevékenységet folytatót társas vállalkozó) működik személyesen közre a vállalkozás érdekében, és látja el az ügyvezetői feladatokat. Kérdésem az, hogy ezen társas vállalkozó köthet-e munkaszerződést a társas vállalkozással? Ha igen, erről elegendő-e alapítói határozat, vagy az alapítóokiratban is szükséges ennek pontos meghatározása? Mindazonáltal a kft. alapítóokiratában nincs rendelkezés az ügyvezetés és a személyes közreműködés jogcíméről. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Ügyvezető jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésben kérném segítségüket: Egy kft-.nél tulajdonosváltás történt, melyről tagi határozattal és üzletrész-átruházási szerződéssel rendelkezünk, jómagam vagyok az új tulajdonos. Az átruházással ez a kft. egyszemélyes kft.-vé vált Én egy másik kft.-ben is rendelkezem heti 20 órás munkaviszonnyal. Kérdésem a járulékfizetésre vonatkozik ebben az esetben az általam vásárolt kft.-ben lehetek-e munkaviszonyos ügyvezető (szintén heti 20 órában), ha a vásárláskor készült tagi határozat és üzletrész-átruházási szerződés sem tartalmaz kikötést az ügyvezető jogviszonyára vonatkozóan? Segítségüket előre is köszönöm!
Béren kívüli juttatás Kérdés
Tisztelt Adózóna! az alábbi kérdésem lenne: Egy cégben az ügyvezetést megbízási szerződéssel (minimális összegért) látja el egy másik cégben teljes munkaidőben dolgozó magánszemély. Kérdésem kaphat-e ő az általa képviselt cégben egészségpénztárba fizetett adomány alapján egészségpénztári számlájára befizetést, kedvezményes adózással? Köszönettel: Borbás Katalin
Ügyvezető, személyes közreműködés munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssekkel fordulok Önhöz: 1. A kft. 50 százalékos tulajdonosa heti 5 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést a kft.-ben, személyes közreműködése nincs, és más munkáltatónál heti 30 órás munkaviszonyban áll. A kft.-ben elégséges-e, ha csak a heti órás munkaviszonyra számfejtett munkabér alapján fizeti meg a járulékot? 2. A kft.-ben az 1. pont ügyvezetést heti 6 órás munkaviszonyban látja el, személyesen nem működik közre, és mellette más munkáltatónál van egy 30 munkaviszonya még. A két munkaviszony összeszámítható-e? Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége? 3. Ha heti 30 órás munkaviszonya mellett a kft.-ben csak heti 5 órában személyes közreműködést munkaviszonyban lát el, és nem ügyvezető, hogyan alakulna a járulékfizetési kötelezettsége?
Beltag munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy betéti társaság nyugdíjas beltagja egyben ügyvezető és 80 százalékban tulajdonos is. Van még mellette két kültag, fejenként 10–10 százalékos tulajdoni hányaddal, az egyikük személyesen közreműködik, a másik passzív tulajdonos. Kérdésünk az, hogy a 80 százalékos többségi tulajdonos ügyvezető tag köthet-e munkaviszonyos szerződést a társasággal? Ha köthet, akkor ki írja alá a szerződést a munkáltató nevében? Helyes az a megoldás, hogy valamelyik kültag írja azt alá, a taggyűlés felhatalmazása alapján?
Nyugdíj melletti munkavégzés 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018.09.04-én megjelent írásuk második oldalának első bekezdésében azt írják, hogy a kedvezményes nyugdíjban részesülő nőket fogja érinteni az úgynevezett kereseti korlát. Ismereteim szerint ez csak azon jövedelmekre vonatkozik, amelyek járulékfizetési kötelezettséggel járnak. Amennyiben ilyen munkavállaló csak munkaviszonyból szerez jövedelmet, rá a keresetkorlát nem vonatkozik. Jól értelemezem? Köszönettel.
Saját jogú nyugdíjas munkavállaló bejelentése Kérdés
Hallgatói jogviszony és munkaszerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nappali tagozatos hallgatói jogviszony mellett van-e jogi akadálya annak, hogy a hallgató napi 8 órás munkaszerződéssel munkaviszonyt is létesítsen? Válaszát előre is köszönöm!
Saját jogú nyugdíjas munkaviszonyban Kérdés
Egyszemélyes kft. ügyvezetője vagyok, a társasági szerződés szerint megbízással, díjazás nélkül. 2019. január 1-jétől saját jogú nyugdíjasként munkaviszonyban is szeretnék dolgozni. Szükséges-e ezt a társasági szerződésben rögzíteni?
Nyugdíjas beltag munkaviszonyban 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy betéti társaság, amelynek a beltagja öregségi nyugdíjas.A társaság jelenleg a társaságiadó-törvény hatálya alá tartozik, és több ügyfele van. 2019. január 1-jétől a beltag munkaviszonyt létesítene egy másik társasággal, ugyanakkor a bt. ezzel az időponttal áttérne a katatörvény hatálya alá. Kérdéseim: 1./ Elfogadható-e, hogy a jövőbeni munkáltató jelenleg az egyik megbízója a bt.-nek, amellyel vállalkozói jogviszonyban áll? Egy estleges NAV-ellenőrzés nem minősíthet át ezt a jogviszonyt visszamenőlegesen munkaviszonnyá? 2./ Tekintettel arra, hogy a bt. továbbra is működne, a bt. beltagja után 25 ezer forint katát kell-e fizetni, és terheli-e a 2019-től havi 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulék? Válaszukat előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású munkavállaló vagyok, napi 8 órában, érdeklődöm, hogy egyéni vállalkozás létesítése esetén milyen bejelentési és adó-, járulékfizetési kötelezettség keletkezik oktatási tevékenység esetén? Köszönettel: Bné
Nyugdíjemelés megbízási díj alapján Kérdés
Kérdésem, hogy a nyugdíjemelés mértéke csak a levont szja-tól függ, vagy a foglalkoztatás formájától – például munkaviszony vagy megbízási jogviszony – is?
Egy munkaviszony, két munkakör bejelentése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft.-ben van két tag. E két tag egyben ügyvezető is. Az ügyvezetés mellett HR-tanácsadást végeznek más cégeknek. Készült egy munkaszerződés, melyben munkakörként a HR-tanácsadó és az ügyvezetői feladatok is feltüntetésre kerültek. A munkaköri leírásban is világosan, egyértelműen ki lett kötve, hogy a HR-tanácsadói feladatok mellett a cég ügyvezetését is el kell látniuk. Mindezt napi 4 órában, bár az ügyvezető munkaidejét külön nem határozták meg, mert jelentéktelen, és nem is lehet meghatározni egy ilyen kis cégnél. Kérdés: 1.) Helyes-e, hogy csupán egy munkaszerződés készült a két munkakörre? 2.) Helyes-e, hogy a 1041-es bejelentésen csak a HR-tanácsadó FEOR-száma került bejelentésre? 3.) Ha nem helyes, akkor az adóhatóság kifogásolhatja-e ezt, és például tekintheti-e úgy, hogy ügyvezető szempontból nem történt meg a bejelentés? Az adóhatóság minősítheti-e társas vállalkozónak ezt a tagot amiatt, hogy csak egyetlen munkaszerződésbe lett belefoglalva az ügyvezetői feladatok ellátása, de csak egy FEOR lett jelentve?
Rokkantsági ellátás kft. ügyvezetőjeként Kérdés
Tisztelt Szakértó! Utazás szervezéssel foglalkozó egyszemélyes kft. ügyvezetője munkaviszonyban látja el feladatát. 2018. január hótól jelenleg is beteg, és kórházban van. A táppénz lejárata után a rokkantsági ellátás megállapításánál mi a teendő a kft.-ben meglévő munkaviszonyával és tagságával kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm!
Ügyvezetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft. két tulajdonossal, mind a ketten önállóan jogosultak az ügyvezetésre. Azonban a társasági szerződés nem rendelkezik arról, hogy milyen jogviszonyban láthatják el az ügyvezetést. Mi a teendő ilyenkor, mihez kell igazodni? Alkalmazott nincs a cégnél. Helyesen járunk-e el, ha az egyikük csak személyesen közreműködik 4 órás munkaviszonyban (sajnos kevés munkája van a cégnek, nem igényel hosszabb munkaidőt), a másik tag pedig csak ügyvezetéssel foglalkozik, szintén négy órás munkaviszonyban? Segítségét előre is köszönöm. Hegedűs Pálné