171 találat a(z) munkaszüneti nap cimkére

Munkavállalók bejelentése visszamenőleg Kérdés

Tisztelt Szakértők! Tíz munkavállalóval létesítettünk munkaviszonyt 2016. november 1-jétől. November 1-jén éjszaka már dolgoztak. Kompletten vettük át őket az előző vállalkozótól, és nem bocsátották időben rendelkezésünkre a dolgozók adatait. Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben az jogviszony kezdete munkaszüneti napra esik van-e arra lehetőség, hogy az ezt követő munkanapon jelentsük be őket visszamenőleg? Amennyiben nincs, milyen következményei lehetnek ebben az esetben az ilyen foglalkoztatásnak? Az említett cég a kiva alanya! Köszönöttel: Krcsik Eszter

Közelgő és sokasodó munkaszüneti napok: ki, és mennyiért dolgozhat? Cikk

Jövőre eggyel több munkaszüneti nappal kell számolniuk a munkáltatóknak, hiszen nagypéntek is ünnepnap lesz, ahogy azt Orbán Viktor, miniszterelnök a Magyarországi Református Egyházak Zsinatának emlékülésén bejelentette. Ennek és a közelgő ünnepnapoknak apropóján áttekintjük, kik dolgozhatnak ünnepnapokon, és milyen juttatások járnak nekik.

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Egy kebabot üzemeltető egyéni vállalkozó egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmaz kisegítőket. Jól értelmezzük a törvényt, hogy ha vasárnapra is jelent be kisegítőt, nem kell bérpótlékot számolnia, de ha munkaszüneti napra jelenti be őket, akkor 100 százalékos bérpótlék (az alapbér kétszerese) vonatkozik rá? A kebab a hét minden napján nyitva van 10 órától 22 óráig. Van-e még más pótlékfizetési kötelezettsége? Válaszukat köszönjük.

Egyszerűsített foglakoztatás folyamatos nyitvatartás idején Kérdés

Dohánybolt folyamatos nyitvatartással, egyenlőtlen munkaidőkeretben foglalkoztatja alkalmazottjait. Esetenként egyszerűsített foglalkoztatá keretében külső alkalmi munkavállalót is alkalmaz. Jár -e pótlék a vasárnap vagy munkaszüneti napon dolgozó alkalmi munkavállalóknak?

Időkeret Kérdés

Tisztelt Szakértő! A gyógyszertárban kéthavi időkeret alkalmazásával foglalkoztatják az alkalmazottakat, havi órabérben. A gyógyszertár heti nyitvatartási ideje összesen 85 óra, minden nap nyitva van, tehát szombaton és vasárnap is, csak munkaszüneti napokon (például húsvét hétfőn) van zárva. Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni: – Vasárnapi, illetve szombati pótlékot és műszakpótlékot kell-e fizetni a munkavállaló részére? Amennyiben igen, akkor ezt az alapbérben meghatározva be lehet-e építeni az alapbérbe? Ebben az esetben mi lesz az alapja a túlórának? – A munkaszüneti napokra (például húsvét hétfőre) kell-e távolléti díjat fizetni? (Munkaügyi ellenőrzés alkalmával a revizor azt az információt adta, hogy a fenti esetben, például január 1-jére távolléti díjat kellett volna fizetni az Mt.146. paragrafusa alapján!) Előre is köszönöm válaszát.

Fitnesz terem vasárnapi nyitvatartása esetén fizetendő bérpótlékok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vasárnap, illetve munkaszüneti napon is nyitva tartó fitnesz termet üzemeltetünk, ahol üdítő, étrendkiegészítő forgalmazásával is foglalkozunk. A munkavállalókat rendes munkaidő keretében vasárnapi munkavégzésre is beosztjuk. Kérdésem, hogy kell-e 2016 január 1-jétől (vagy már esetleg azt megelőzően is) vasárnapi munkavégzés esetén az 50 százalék vasárnapi pótlékot kifizetni? Munkaszüneti napi munkavégzés esetén milyen bérpótlék illeti meg a munkavállalót? Válaszát előre is köszönöm.

Szombati munkanapok és hosszú hétvégék 2016-ban Cikk

Jövőre négy háromnapos és két négynapos hosszú hétvége lesz, cserébe két szombaton dolgozni kell majd.

Munkaszüneti napra járó bérpótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megszakítás nélküli munkarendben, több műszakban dolgozó munkavállalónak mennyi órára fizetem a 100 százalékos pótlékot, ha november 1-jén 21 óra 30-tól dolgozik november 2-án reggel 6-ig?

Készenléti jellegű munkakör III. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köszönöm a válaszát a Készenléti jellegű munkakör II. című kérdésemre. A munkaszüneti nappal kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy az Mt. 101. § (1) a) pontja, a 102. § (2) bekezdése, valamint 102. § (3) b) pontja a portásokra nem alkalmazható azzal, hogy ők olyan munkakörben dolgoznak, amely rendeltetése folytán megengedi a vasárnapi, illetve a munkaszüneti napon történő munkavégzést, továbbá a vagyonvédelem érdekében is kell dolgoznia valakinek?

Készenléti jellegű munkakör II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Készenléti jellegű munkakör – munkaszüneti nap című kérdésemre köszönöm a tájékoztatást. Azt szeretném még pontosítani, hogy a munkaszüneti napon, ha sem rendes, sem rendkívüli munkaidőt nem lehet elrendelni, akkor azon a napon kit lehet foglalkoztatni, ha nincs baleset stb.? Ha jól értem a válaszát, akkor, ha napi 12 órás megállapodás esetén beosztunk egy hónapban 6 alkalommal 24 órás szolgálatot, akkor azt is teljes munkaidős foglalkoztatásnak kell tekinteni? Lehet-e olyan megállapodást kötni, hogy a havi munkaidő minimum 144 óra (6 szolgálat) maximum 192 óra (8 szolgálat), de már a 6 szolgálat esetén is jár a teljes havi bér? Van olyan megállapodás, hogy a pótlékot a bér magában foglalja.

Vasárnapi pótlék, munkaszüneti napi pótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló minden héten fixen négy napot dolgozik: szombaton, vasárnap, hétfőn és kedden. Takarító a munkaköre. Olyan helyen takarít, ami minden nap nyitva van, tehát ünnepnapon is dolgozik. (Ünnepnap és vasárnap is a rendes munkaidejét tölti). Jár-e neki vasárnapi pótlék, és ha igen, akkor mennyi? Jár-e neki ünnepnapra pótlék? Ha a vasárnap egyben ünnepnap is, akkor milyen és mennyi pótlék jár neki? Válaszát köszönöm.

Így kurtítják meg a pihenőidőt Cikk

A munkáltatóknak nem kötelező a naptári napot munkanapnak tekinteni, s ez számtalan félreértésre adhat okot. A munka törvénykönyve tervezett módosításából más fontos változtatás is hiányzik.

Átnyúlhat-e az éjszakás műszak munkaszüneti napra? Cikk

Olvasónk még október 23-a előtt tette fel éjszakai műszakkal és munkaszüneti nappal kapcsolatos kérdését és kapta meg a választ dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvédtől. A válasz tanulságos lehet más munkaszüneti napoknál is.

Éjszakás műszak átnyúlna munkaszüneti napra Kérdés

Egy termelő, csomagoló cég (rendeltetése folytán nem működik munkaszüneti napon) többműszakos munkarendben foglalkoztat munkavállalókat. Szombat, vasárnap mindig pihenőnap. A héten éjszakás műszakunk is van, mely 22 órától másnap reggel 6 óráig tart. Október 23-a munkaszüneti nap. Kérdésem, hogy ezen a napon dolgozhat-e a műszak reggel hatig, vagy csütörtökön éjfélig be kell fejezni a műszakot, így csak 2 órát dolgoznának. Ilyen esetben teheti-e a cég, hogy a műszakot vasárnap este 10-kor indítja, és nem a hétfői napon? Köszönöm válaszát.

Ünnepi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Telepőreink folyamatos munkarendben dolgoznak, a munkaszüneti (korábbi fogalom szerint fizetett ünnep) napokra mindegyiküknek távolléti díjat fizetünk. Aki éppen dolgozik, az a munkával töltött idővel arányos bért kap. Kérdésem az, hogy neki kell még további pótlékot is számfejteni a munkaszüneti napon végzett munka miatt? Abban az esetben kap bért, távolléti díjat és bérpótlékot is? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink