177 találat a(z) munkaszüneti nap cimkére

Beosztások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több kérdés is felmerült bennem a beosztások kapcsán. Munkaidőkeretes dolgozóknál a munkáltató pihenőnapot és nem pihenőidőt alkalmaz. Valamint munkanapnak a naptári napot veszi. Ha a dolgozó vasárnap 22 órakor kezd és pénteken 06 órakor fejezi be a munkát, akkor neki a vasárnap és a péntek sem tekinthető pihenőnapnak, mert azon a naptári napon végzett munkát? A másik kérdésem, hogy ha a beosztások átnyúlnak a naptári napon, és a következő nap munkaszüneti nap, akkor hogyan történik a beosztás? Ha este 22 órakor kezdene, akkor már ugye be sem hívhatom, mert nem lenne 4 óra hossza a beosztás. Ebben az esetben hogyan szoktak eljárni? A másnapi (munkaszüneti napon) 22 órakor kezdők nem jöhetnek csak 0 órától dolgozni? Hogyan alkalmazzák ezeket a beosztásokat a gyakorlatban? Vagy érdemes áttérni a nem naptári napos elszámolásra, és akkor az előző nap 22 órakor kezdő teljes 8 órás beosztása ugye nem munkaszüneti napinak felel meg, így pótlék sem jár rá? Viszont vannak területek a cégnél, ahol ez nem gond, mert külföldre teljesítenek, így beoszthatók munkaszüneti napra és ott a dolgozók már megszokták a naptári nap szerinti elszámolást, így nem szeretnénk azon változtatni. A cég tevékenységenként is dönthet, hogy munkanapon naptári napot ért vagy csak cég szintű lehet a döntés? Köszönöm válaszát!

Gyes melletti munkavégzés Kérdés

Gyesen lévő anyukát szeretnék alkalmazni egy kávézóban. A kávézó a hét minden napján nyitva van. A kérdésem, hogy szombat, vasárnap és munkaszüneti napokon dolgozhat-e a gyesen lévő alkalmazott? Válaszukat előre is köszönöm.

Munkanap-áthelyezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk kereskedelemmel foglalkozik, szombaton is nyitva tartunk. Munkavállalóink munkaideje heti 40 óra a vezető beosztása szerint. Felmerült, hogy a május elseje miatti munkanap-áthelyezést figyelmen kívül hagynánk. A szombatra beosztott dolgozók a szokásos nyitvatartás szerint, a ledolgozandó hétfői napon pedig szombati munkarenddel üzemeltetnénk. A jogszabályok szerint megtehetjük? A válasz mérvadó lenne a hasonló helyzetekre is. Válaszát várva tisztelettel Suhajdáné.

Alkalmi munka munkaszüneti napon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy cég alkalmi munkavállalót foglalkoztat –vendéglátás a tevékenysége –, akkor úgy értelmezem, hogy vasárnapi munka esetén nem jár neki bérpótlék, viszont a munkaszüneti napon való foglalkoztatás 100 százalékos bérpótlékot jelent számára? Amennyiben bérpótlékot számfejtünk neki, akkor a mentesített keretösszeget már emiatt túllépjük, ami szja-alapot eredményez? Köszönöm válaszát.

Távolléti díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Távolléti díj számításában kérném a segítségét. Van egy munkavállaló, havi bruttó bére 200 000 Ft. Márciusban 20 munkanap és két munkaszüneti nap van. A kérdés az, hogy 20 nappal kell osztani a havi bérét, így 10 000 Ft/nap jönne ki, avagy a 22 nappal, természetesen így csak 9091 Ft/nap a távolléti díj összege. Köszönettel várom válaszát.

Nagypénteki munkavégzés a vásárcsarnokban Cikk

A vásárcsarnokban munkaviszonyban álló dolgozó végezhet-e munkát nagypénteken? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szakértőnk, dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.

Március 15. – ezekre a szabályokra ügyeljen! Cikk

Újabb munkaszüneti nap közeledik, mely kapcsán a vállalkozások különböző problémákkal szembesülhetnek. Érdemes áttekinteni, hogy kik végezhetnek munkát ezen a napon. Azt sem árt tudni, hogy munkavégzés esetén milyen bért, illetve bérpótlékokat kell fizetni, ráadásul bizonyos esetekben munkavégzés hiányában is fennáll bérfizetési kötelezettség. Ezeket a területeket mutatjuk be írásunkban.

Húsvét vasárnap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk dohányboltot üzemeltet. 2018. április 1-jén (húsvét vasárnap) nyitva tart, viszont csak alap munkabért szeretne fizetni az aznap munkát végző dolgozójának, mivel sem a közlönyben, sem a törvényben nem találja munkaszüneti napként ezt a napot. Véleményünk szerint erre a napra ünnepnapi pótlékot is kellene fizetni. Kérem véleményünk megerősítését. Köszönöm.

Díjazás munkaszüneti napon Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét: a munkavállalók munkaidőkeretben, megszakítás nélküli munkarendben dolgoznak és ha munkaszüneti napon végeznek munkát úgy, hogy az a következő munkanapon fejeződik be, akkor hány órára jár a munkaszünetre járó pótlék? Konkrétan például január 01-jén 18-06 óráig van beosztva, akkor a munkaszüneti napra járó pótlék 18-06-ig, 8 órára jár, vagy csak 18-24 óráig, 4 órára jár? Köszönettel.

5 hasznos munkajogi és adatvédelmi tanács az új évre Cikk

Az új év számos új lehetőséget rejt a vállalkozások számára, hiszen több munkajogi kérdést (munkaidő-beosztás, szabadságolás, bérezés stb.) újra lehet tervezni. Ezen lehetőségek közé tartozik az is, hogy bizonyos mulasztásainkat még időben korrigálhatjuk. Ezek közül foglaltuk össze az alábbiakban a legfontosabbakat.

Távolléti díj számítása Kérdés

Az alábbi bérszámfejtésben kérem segítségüket: 2017. 10. hó bérszámfejtés: Havi díjas munkavállaló bruttó bére: 300 000 Ft A munkavállaló táppénzen van 10. 22-ig, 10. hó 23-án keresőképes. Munkaszüneti nap 10. 23. Ledolgozott napok:10.24-10.31. Konkrétan a kérdés az, hogy 10. hó 23-ra mennyi bért kap a dolgozó, illetve kap-e egyáltalán? Köszönöm segítő válaszukat.

Díjazás munkaszüneti napon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk üzemelteti a városi strandot. Nyáron nyitvatartási időn kívül, illetve szezonon kívül pedig az őrzéséről gondoskodik. Tehát a munkavállalóink vasárnap és munkaszüneti napon is rendes munkaidőben beoszthatók munkára. Kérdésem: ha a munkaszüneti nap hétköznapra esik, munkát végző órabéres dolgozóinkat a következő bérelemek közül melyek illetik meg: távolléti díj - a munkaszüneti nap miatt + 8 órai munkáért a bér + 100% munkaszüneti pótlék? Vagyis háromszoros juttatás? Ha túlmunkát végeznek akkor még +100% túlmunka pótlék (négyszeres juttatás)? Válaszukat előre is köszönöm! Koppányiné

Melyik dolgozó foglalkoztatható ünnepnapon és mennyiért? Cikk

A munkaszüneti napon is működő munkáltatónál foglalkoztatható-e ünnepnapon az, aki egyébként hétfőtől péntekig dolgozik és munkaköre titkárnő? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Munkavégzés munkaszüneti napon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkáltató tevékenysége folytán munkaszüneti napon is működik, illetve tevékenysége egy adott ünnephez közvetlenül kapcsolódik. Az olyan munkavállalója, aki egyébként hétfőtől péntekig dolgozik, munkaköre titkárnő, dolgoztatható-e az adott ünnepnapon, és ha igen, akkor hogyan kell elszámolni? Úgy olvasom, hogy rendkívüli munkavégzés csak olyan munkavállalónak rendelhető el, aki e napon egyébként is munkavégzésre kötelezhető. Jelen esetben olyan munkavállalóról van szó, akinek a foglalkoztatása a munkaköre alapján nem megengedett a munkaszüneti napokon, de a jelen kérdésben felmerült ünnep a munkáltatónak a tevékenységével közvetlenül kapcsolódik. Válaszát köszönöm

Parázs vita december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánításáról Cikk

A kormányzat, a szakszervezetek és a munkaadók is sikeresnek ítélték a hatéves bérmegállapodást a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma monitoring bizottságának első őszi ülésén csütörtökön. A december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánításáról azonban parázs vita alakult ki.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

HIPA alapja átalányadózó egyéni vállalkozónál

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Teszt kérdés

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Elszámolható a nyugta?

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink