424 találat a(z) munkabér cimkére

Mikor, mennyi vonható le a munkabérből? A munkáltató felelőssége Cikk

A munkavállaló munkabéréből levonni kizárólag a törvényben meghatározott esetekben van lehetőség még akkor is, ha a munkáltatónak egyéb jogcímen követelése áll fenn a munkavállalóval szemben. A levonásmentes munkabérrész célja a munkavállaló megélhetésének biztosítása, ezért ez a munkabérhányad még a munkavállaló hozzájárulása esetén sem érinthető.

Munkabér euróban Kérdés

Tudom, hogy nem adózási a kérdésem, de gondoltam talán tudnak válaszolni. Lehetséges-e az új Mt. szerint euróban megállapítani a munkabért magyar cégnél, magyar munkavállalónak, és a nettót euróban kifizetni a részére? Az adókat persze forintban kell számítani és megfizetni, csak a nettó érdekelne, hogy utalható-e euróban, ha a munkavállaló így kéri? Köszönettel: Molnárné Biczók Barbara

Euróban fizetné a munkabért? Itt a válasz, lehetséges-e Cikk

Lehet-e euróban megállapítani és fizetni magyarországi munkavállalók munkabérét? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Kültag megbízási jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bt. (családi vállalkozás, tagjai férj és feleség) kültagja a társasági szerződés szerint személyesen nem működik közre. A bt. olyan egyedi megrendelést kapott, amelyben a kültag el tudná végezni a munka nagy részét. A bt. adhat a kültagnak megbízást a munka elvégzésére nulla forint összeggel? Válaszát előre is köszönöm!

Euróban fizethető munkabér Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munka törvénykönyve alapján a munkabért megállapítani és megfizetni csak forintban lehet. Jól értelmezem-e, hogy a munkaszerződésben a munkabért csak forintban lehet megállapítani, illetve a kifizetés is csak forintban történhet? Van-e lehetőség arra, hogy a munkavállaló nyilatkozik, a forintban meghatározott munkabérét euróban szeretné felvenni, és a társaság eleget tehet-e a kérésének? Ha igen, milyen módon kell meghatározni az utalandó euró összegét? Segítségét előre is köszönöm.

Egyszerűsített foglalkoztatás: ezeket a szabályokat muszáj betartani Cikk

Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a munkáltatók körében az egyszerűsített foglalkoztatás. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, milyen munkajogi szabályokkal kell tisztában lenni ennél a foglalkoztatási formánál.

Amikor munkavégzés nélkül is jár a munkabér Cikk

Milyen orvosi vizsgálat, haláleset, bírósági, hatósági ügyintézés esetén illeti meg a munkavállalót munkabér, távolléti díj, illetve más díjazás? Itt vannak a részletek.

Kifizetett munkabér utólagos módosítása Kérdés

Kedves Szakértő! Ügyfelem márciustól augusztusig volt bejelentve az egyik céghez. A számfejtett munkabérhez képest több jövedelmet kapott, ráadásul egy hétig bejelentés nélkül dolgozott, úgymond próbaidőként, amiért zsebből fizették. Ügyfelem és a cég között nagyon megromlott a kapcsolat, a munkaviszony felmondásra került augusztus végével. A cég utólag önellenőrzés keretében minden hónapban számfejtette a ténylegesen kifizetett bért, az igazolásokon is ez szerepel. Sajnos mindkét fél feljelentéseket helyezett kilátásba a NAV, valamint a munkaügyi felügyelőség felé. Kérdésünk ezzel kapcsolatban az lenne , hogy milyen lehetséges szankciókkal, bírságokkal kell számolni a munkaadó, valamint a munkavállaló részéről, hiszen a munkabér utólagos javítása is magyarázatra szorul, de még súlyosabb, hogy a munkavállaló előzőleg elfogadta a zsebből kifizetett jövedelmet, valamint bejelentés nélkül dolgozott, amiről tudomása volt. Nagyon várjuk a gyors válaszukat.

Letiltás munkabérből és más juttatásokból. Miből, mennyit lehet? Cikk

A munkabér mekkora hányada tiltható le? Letiltható-e a jubileumi jutttatás, a prémium, a cafetéria, a visszaigényelt adó? Összefoglaltuk a legfontosabb végrehajtási előírásokat.

Hónapokkal késve fizetnek bért a szerb munkaadók Cikk

A munkaadóknak csupán 40 százaléka fizette ki időben a béreket az év első negyedében Szerbiában - derült ki a szerbiai munkaadók uniójának minapi jelentéséből.

Nők 40 éves jogosultsági ideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésre várnám megtisztelő válaszát: a nők negyvenéves jogosultsági idejével szerettem volna nyugdíjba menni az időm meg is lenne, csak a munkáltatóm tavaly 3 hónap munkabéremet nem fizette ki, és időközben felszámolás alá került. Ezt a három hónapot a NYUFIG nem akarja elismerni jogosultsági időnek, holott én munkaviszonyban voltam, csak nem kaptam meg a számfejtett béremet, kérdésem: jogosan vonták le a 3 hónapot, vagy sem? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.

Munkabér-előleg Kérdés

Tisztelt Cím! Dolgozóm munkabér-előleget kért. Meg is adnám neki, ezért szeretném tudni a munkabér-előleg 2014. évi szabályát. Válaszukat előre is köszönöm: Szekérné Ildikó

Középfokú iskolai végzettséget igénylő munkakör Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogyan kell meghatározni azt, hogy egyes munkakörökben foglalkoztatott munkavállalót alapbérként a minimálbér vagy a garantált bérminimum illeti meg? A munkakör határozza meg a bér besorolását vagy a munkavállaló iskolai végzettsége? Mi alapján lehet meghatározni a középfokú iskolai végzettséget, illetve a középfokú szakképzettséget igénylő munkaköröket? Lehet-e középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben, ilyen végzettséggel nem rendelkező munkavállalót foglalkoztatni? Amennyiben igen, neki a minimálbér vagy a garantált bérminimum lesz a minimálisan fizetendő alapbér? Megtalálható-e valahol leírva, hogy melyek a középfokú szakképzettséget igénylő munkakörök? Nagy tisztelettel köszönöm meg előre is a válaszukat! Krcsik Eszter

Alkalmi munkavállalás Kérdés

Fuvarozó cég alkalmaz beugró sofőrt. Alkalmi munkavállalóként bejelenti 5 napra, de a fuvarból nem ér haza az 5. napon. Kérdéseim: 1. A követő napokra milyen jogviszony szerint kell jelenteni: megbízás vagy munkaviszony? 2. Csak a követő napokra, vagy az egész jogviszonyt át kell jelenteni (minősíteni)? 3. Ha az alkalmi munkabére 595 forint/óra, a követő napokra járó munkabérét vagy megbízási díját miként kell meghatározni? Köszönettel: Szabóné T. Adrienn

Mégis kifizethetők a bérek? Cikk

A gazdasági társaság nem a saját tőkéjéből, hanem a működési bevételéből fizeti a munkabért, ezért hamis az az állítás, hogy a veszteséges cég a tagjainak munkabért sem fizethet - így reagált a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) a Napi Gazdaság megkeresésére.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telephely, társasági szerződés

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Fizetési megállapodás

Nagy Norbert

adószakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink