486 találat a(z) megbízási jogviszony cimkére

Katás egyéni vállalkozó, kft.-tag ügyvezetői státuszának megítélése Kérdés

Tisztelt szakértő! A kérdést és választ elolvastam a katás vállalkozó és kft. ügyvezetői státusszal kapcsolatban. Szeretném megkérdezni, hogy a járulékfizetés hogyan alakul, ha az ügyvezető megbízási jogviszonyban látja feladatát? Válaszát előre is köszönöm.

Kft. külföldön élő tulajdonos-ügyvezetőjének járulékfizetése Kérdés

Egy egyszemélyes kft. Svájcban élő tulajdonosa átvette a Magyarországon bejegyzett cégének ügyvezetését a társasági szerződés szerint megbízási jogviszonyban. Eddig személyesen nem működött közre a vállalkozás tevékenységében. Jelenleg külföldön otthon tartózkodik gyermekével és részmunkaidőben dolgozik. A kérdésem a következő: Magyarországon be kell-e jelenteni őt mint társas vállalkozás személyesen közreműködő tagját, és keletkezik-e biztosítási jogviszonya? Változtat-e a járulékfizetési kötelezettségen, ha külföldön magánbiztosítóval kötött szerződése van, és fizeti annak díját? Ha mentesül Magyarországon a fizetési kötelezettség alól, szükséges-e valamilyen igazolás az adóhatóság felé? Válaszukat előre is köszönöm!

Megbízási jogviszony vagy munkaviszony? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Autóbusz-vezető – heti 4 órás – megbízási jogviszonyban történő foglalkoztatására van-e lehetőség, vagy csak munkaviszony keretében foglalkoztatható? (Munkáltatói busszal, heti két alkalommal kell 50 kilométeres fuvart megtennie, A-B-A pont között, reggel 6 és 8 óra közötti időben). Köszönöm.

Fiatal gazdaként ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő gazdasági esetre kérnék véleményt Önöktől: Nyertes „fiatal gazda” pályázó vagyok egyéni vállalkozóként, melynek feltétele, hogy főállású mezőgazdasági termelő legyek (aki a pályázat szerint az a személy, aki nem rendelkezik munkaviszonyból vagy más nem önálló tevékenységből származó jövedelemmel, és a mezőgazdasági termelő tevékenységből származó árbevétele meghaladja az összes árbevételének az 50 százalékát). Kérdésem az lenne, hogy ha egy kft.-ben 50 százalékos tulajdonos vagyok, lehetek-e ügyvezető megbízási jogviszonyban, és elláthatom-e ingyen ezt a tevékenységet – mert akkor nem keletkezik jövedelmem? Adóügyileg megengedett-e ez? Ui.: A változásra azért lenne szükség, mert a másik 50 százalékos tulajdonos szülni fog, és ő elvileg 6 hónapig nem láthatja el az ügyvezetői tevékenységet. Előre is köszönöm a válaszukat és a megoldási javaslatukat a fenti esetre!

Megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egyik ügyfelünk azzal a kérdéssel fordult hozzánk, hogy megbízási szerződést köt valakivel, a megbízási díj havi 500 ezer forint, de majd csak januárban fogja kifizetni. Azzal kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni, hogy ebben az esetben hogyan, mikor kell bejelenteni. Az ügyfél kérdése pedig az volt, hogy ha az érintett személy elmegy orvoshoz, ez alapján a jogviszony alapján el fogják-e látni? Köszönöm szépen a segítséget! Krcsik Eszter

Járulékalap kft.-ben dolgozó tag esetében Kérdés

Kft.-ben 2 fő tulajdonos van, 50-50%-os tulajdoni hányaddal. A társaság ügyvezetőjének foglalkoztatásával kapcsolatban merült fel a kérdés, hogy munkaviszonyban elláthatja-e a cég fő tevékenységével kapcsolatos feladatokat? Ha igen, akkor azt a társasági szerződésben rögzíteni kell-e? Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban "nulla" forintért kívánja elvégezni. Kérdés, van-e lehetőség a fentiekre? Köszönöm.

Gyet mellett ügyvezetés Kérdés

Tisztelt Adózóna Szakértő! Egy kft. személyesen közreműködő tagja (90 százalék tulajdoni hányad) és egyedüli ügyvezetője gyes után gyetre menne. Megbízási jogviszonyban nulla forintért látja el az ügyvezetői feladatokat jelenleg. A kft.-nek egyelőre nincs bevételszerző tevékenysége. Kérdésem: hogyan alakul a gyet melletti kötelező járulékfizetés a tagi, megbízási jogviszonyban? Illetve ha elkezd a kft. tevékenykedni, lehet-e például 2 órás munkaviszonya az ügyvezetőnek minimálbér utáni járulék fizetéssel, és az igazolás birtokában szociális hozzájárulási adó kedvezménnyel? Köszönettel. S Andrea

Külföldi szállítmányozás megbízási jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Címzett! A következőben szeretném az Önök segítségét, illetve állásfoglalását kérni: Adott egy magyar kft., aki leszerződött egy külföldi fuvarozási céggel. Furgonnal történik a szállítási tevékenység. Kérdésünk az lenne, hogy lehetséges lenne megbízási jogviszonnyal foglalkoztatni a furgont vezető gépkocsivezetőt, munkaviszony helyett? Utánanéztük a követelményeknek, amik a munkaviszonyban lévő gépkocsivezetőkre vonatkoznak, az ezekkel járó adminisztrációs terheinket szeretnénk csökkenteni. Járulékfizetés ugyanúgy történik, rendelkezésre áll a gépkocsivezetőnek az EU-kártya is. Köszönöm szépen a választ. Fekete Ildikó

Megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdéseim a következők: 1. Lehet-e megbízási szerződés keretében folyamatosan, havi díj megállapítása mellett villanyszerelési munkára megbízni magánszemélyt? 2. Egészségügyi szolgáltatást végző társaság az aszisztensi munkára megbízásos jogviszony keretében alkalmazza az ezen munkálatokat elvégző hölgyeket. A feladatot egy hónapon belül alkalmanként, előre egyeztetett napokon és időpontokban végzik el, havi díjazás mellett (például hétfő, szerda, péntek 14-18 óráig, de ezek esetenként igényenként változhatnak, így előre soha nem lehet tudni, hogy pontosan mikor fogja elvégezni a feladatát). Ha a havi díjazás nem éri el a minimálbér 30 százalékát, akkor nem jön létre biztosítási jogviszony, így őket nem is jelenti be a cég biztosítottként, továbbá a megbízottól nem vonja le a járulékot. Helyesen járunk el? A megbízási díj havi elszámolási időszakra vonatkozik, viszont az elvégzett munka órában jól mérhető. A dilemmát az okozza, hogy a megbízási díjat a szerződés szerinti elszámolási időszakhoz mérhetjük-e. Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

Közfoglalkoztatott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a véleményét kérni, hogy egy cégnél közfoglalkoztatottként dolgozó alkalmazott elláthat-e megbízási jogviszonyban egy másik cégnél bizonyos feladatokat? Az ebből származó jövedelme nem haladná meg a minimálbér egyharmad részét. Ha esetleg a törvényi helyeket is megjelölné a válaszban, az nagyon sokat segítene. Válaszát előre is köszönöm!

Harmadik országbeli tag, ügyvezető osztaléka és járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi problémám megoldásában kérek segítséget: Katari illetőségű állampolgárok céget alapítanának nálunk, ingatlanok adás-vételével szeretnének foglalkozni. Mivel Magyarországon nem sokat, illetve alig fognak tartózkodni, otthon pedig rendelkeznek munkaviszonnyal, az ügyvezető (aki katari) megbízási jogviszonyban látná el a munkát, egy minimális összegért. A kérdésem erre vonatkozik, hogy köteles-e a minimálbér után a járulékot megfizetni Illetve, ha osztalékot vesznek fel, kell-e mindkét államban adózni? Van egy 2012. évi XV. törvény a kettős adóztatás elkerüléséről, de nem igazán sikerült értelmeznem. Segítséget nagyon köszönöm.

Buktatók megbízási jogviszony utáni járulékfizetésnél – példákkal Cikk

Egyszerűnek tűnik a megbízási jogviszonyban foglalkoztatottak utáni közteherviselési kötelezettség megállapítása, mégis számos buktató van, ami helytelen járulékfizetéssel vagy egyéb „kellemetlen” következményekkel járhat.

Egyéni vállalkozó – megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném szíves állásfoglalását, hogy egy egyéni vállalkozó, aki festési munkálatokat végez, köthet-e megbízási szerződést, amennyiben egy cég így szeretné elvégeztetni az adott munkálatokat?

Szolgálati járandóság mellett megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szolgálati járandóságban részesülő személy megbízásos jogviszonyban munkát végez. Milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak, ha a járulékköteles jövedelme alapján biztosítottá válik?

Köteles-e figyelembe venni a kereseti igazolást a nyugdíjbiztosítási nyilvántartástartást vezető szerv?- 2. Kiegészítés Kérdés

TISZTELT Szakértő(nő)! Kérdésünket kiegészítjük azzal, hogy a kérdésben jelzett megbízási jogviszonyos munkát a munkatársunk a 36 órát meghaladó főállása/munkaviszonya mellett végezte el és az Oktatási Hivatal által kiadott igazolásban nincs feltüntetve, hogy ez ténylegesen hány órai munkavégzést jelentett, így szerintünk nincs jogalap az Oktatási Hivatal "Összevont igazolásának" felülbírálatára!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink