486 találat a(z) megbízási jogviszony cimkére

Ügyvezető rokkantsági ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tulajdonos és ügyvezető megbízási jogviszonyban tevékenykedik, nulla forint díjért. Rokkantsági ellátásban részesül, ami mellett 40 órás közalkalmazotti jogviszonyban dolgozik. Ebben az esetben kell bármilyen járulékot vagy a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie a vállakozásban? Köszönettel.

Egyéni vállalkozó alkalmazottja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó olyan tevékenységre szeretne számlázni, amelyhez nincs végzettsége, ezért úgy gondolta, munkavállalót vesz fel (napi 2 órára) ezzel a képesítéssel. Kérdésem: jogosan számlázhat így az egyéni vállalkozó? Ha igen, akkor a másik kérdésem az lenne, hogy a felvett személy munkaviszonyban, megbízási jogviszonyban vagy egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmazható-e? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldről származó jövedelem (adó + járulékok) Kérdés

Katázó bt. tagja megbízási jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kataalanyaként működő betéti társaság kültagja, aki személyes közreműködésre nem jogosult, banki aláírási joggal rendelkezik, amit megbízási jogviszonyként kezelünk. Tekintettel ara, hogy a szakirodalom szerint vagy kisadózóként vagy munkaviszonyban kell lennie a tagnak, szabályos-e ha, mi ennek ellenére megbízási jogviszonyban kezeljük (mivel személyes közreműködésre nem jogosult) a tag banki aláírási jogát? Köszönettel.

Társasházi tisztségviselők Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasházban vannak számlálóbizottsági tagok választott tisztségviselők. Jelenleg tiszteletdíjat kapnak. Szeretném megkérdezni, hogy csak tiszteletdíjat kaphatnak, vagy megbízási díjat is? Lemondhatnak-e a tiszteletdíjukról úgy, hogy közben költségtérítést kapnak? Ha igen, ilyen esetben milyen költségek számolhatók el nekik? Mivel nyugdíjasokról lenne szó, foglalkoztathatóak-e munkaviszonyban a tiszteletdíj, illetve megbízási díj helyett? Válaszukat előre is köszönöm.

Kft. tagsági jogviszonya Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy egyszemélyes kft. úgy lett alapítva, hogy egy tulajdonos van (A), de egy másik személy (B) az ügyvezető, aki nem tag a cégben. "A" személynek megszűnt a 36 órás munkaviszonya, és a kft.-ben dolgozna. Milyen jogviszonyban láthatja ezt el? Dolgozhat-e megbízási jogviszonyban, amit az ügyvezető ír alá? A nem tag "B" ügyvezető (neki van 36 órás munkaviszonya) nem vesz fel jövedelmet az ügyvezetésért. Milyen lehetőségei vannak a díjmentes jogviszonyára? Köszönettel.

Megbízási jogviszony órabérben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Egy cég megbízási jogviszony keretében nettó óradíjat szeretne megállapítani, havi elszámolással számfejtve. Kérdésem: megbízási szerződésben, megbízási jogviszonnyal biztosítási alapot képező bevétel (bejelentési kötelezettséggel), óradíj ebben az esetben elfogadható-e? Segítségét előre is köszönöm!

Így lehet egyszerre több munkahelyen dolgozni Cikk

A munkaerőhiány következtében egyre több munkavállaló létesít egyidejűleg több munkáltatóval munkaviszonyt. Ez a döntés pedig – rövidtávon legalábbis – mindkét félnek előnyös. A munkáltató munkaerőhiánya ideiglenesen orvosolható, a munkavállaló pedig többletbevételhez jut. Nézzük, mire kell a feleknek ezzel összefüggésben figyelniük!

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

2019.01.01-től kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, ha igen, melyik jogviszony alapján? – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, valamint a saját kft.-jében az ügyvezetői teendőket a társasági szerződésben rögzítettek alapján megbízási díj ellenében látja el, de juttatást ezért nem kap. – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, aki a saját kft.-jében heti 36 órában munkaviszonyba dolgozik és e munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői teendőket is. köszönettel

Megbízási jogviszonyban betegszabadság vagy táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megbízási jogviszonyban álló, rendszeres, 123 ezer forint havi jövedelemmel rendelkező személy ideiglenesen munkaképtelen lett, de a megbízó nem hajlandó neki fizetni semmit a kieső időre. Ebben az esetben a megbízottnak jár-e betegszabadság vagy táppénz? Üdvözlettel: Szabó Attila

Egyszemélyes kft. tagja milyen formában dolgozhat a saját cégében? Kérdés

1.) Egyszemélyes kft. tagja külföldön bejelentve dolgozik egy hónapban kettő hetet, és amikor hazajön, akkor a másik kettő héten a saját kft.-jében szeretne dolgozni. Lehet-e alkalmi munkavállalóként alkalmazni vagy más megoldást kell keresni? 2.) Ugyanezen cég ügyvezetője (máshol napi 6 órában dolgozik, nem tagja a fenti cégnek) ingyenesen elláthatja-e megbízási jogviszonyban az ügyvezetői teendőket, ha igen, akkor járulékot kell-e fizetni a fel nem vett jövedelem után?

Átlagos statisztikai létszám meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Konkrét kérdésem: egy kft.-ben "A" munkaviszonyos állományban van 2018.01.01-től, 2018.02.23-tól táppénzen 2018.10.07-ig, majd 10.08-tól cseden 12.31-ig. Ugyanez a dolgozó ugyanitt megbízási díjjal 02.01-től 04.15-ig. "B" dolgozó 2018.02.01-től 04.15-ig állományban. "C" dolgozó 2018.06.19-től 12.31-ig foglalkoztatva. Mennyi az átlagos statisztikai létszám? Mindenki 40 órás. Megbízásos jogviszony után is járulékfizetés történt. Köszönettel.

Jogi tevékenység továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ("A" cég) jogi tevékenységet számlázott tovább két másik kft.-nek ("B és C"). A továbbszámlázó cégnek ("A" cég) sem a tevékenységi körében, sem a tulajdonosai, sem az alkalmazottai között nem szerepel jogi végzettségű személy. E tevékenységről egy velük megbízási szerződésben álló ügyvéd számláz be a cégnek ("A "cégnek) .... forintért, amit "A" cég továbbszámláz – közvetített szolgáltatásként – "B" és "C" cégnek, jóval magasabb összegért, mint a bekerülési érték. Kérdésem a következő: helyes-e ez így, a jogi tevékenység továbbszámlázása nem kötött-e feltételekhez (például alkalmazotti jogviszony a jogásszal)? A nagyarányú értékkülönbözet megvédhető-e, vagy ez teljesen szabályellenes? Válaszát köszönöm!

Nyugdíjas társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Létesíthet-e a nyugdíjas többségi tulajdonos a saját kft.-jével megbízási jogviszonyt vagy részmunkaidőben munkaviszonyt? Jelenleg ügyvezető, de a későbbiekben tanácsadóként szeretne részt venni a vállalkozásában. Milyen jogviszonyban célszerű vagy lehet heti két alkalommal munkát végeznie? Válaszát köszönöm.

Megbízási jogviszony – biztosítási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szakképzettséget igénylő feladat ellátására (nappali képzés során oktatás) kötött megbízási jogviszonyban a biztosítási kötelezettség megállapításánál a minimálbért kell alapul venni, nem a garantált bérminimumot? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink