466 találat a(z) megbízási jogviszony cimkére

Járulékalap kft.-ben dolgozó tag esetében Kérdés

Kft.-ben 2 fő tulajdonos van, 50-50%-os tulajdoni hányaddal. A társaság ügyvezetőjének foglalkoztatásával kapcsolatban merült fel a kérdés, hogy munkaviszonyban elláthatja-e a cég fő tevékenységével kapcsolatos feladatokat? Ha igen, akkor azt a társasági szerződésben rögzíteni kell-e? Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban "nulla" forintért kívánja elvégezni. Kérdés, van-e lehetőség a fentiekre? Köszönöm.

Gyet mellett ügyvezetés Kérdés

Tisztelt Adózóna Szakértő! Egy kft. személyesen közreműködő tagja (90 százalék tulajdoni hányad) és egyedüli ügyvezetője gyes után gyetre menne. Megbízási jogviszonyban nulla forintért látja el az ügyvezetői feladatokat jelenleg. A kft.-nek egyelőre nincs bevételszerző tevékenysége. Kérdésem: hogyan alakul a gyet melletti kötelező járulékfizetés a tagi, megbízási jogviszonyban? Illetve ha elkezd a kft. tevékenykedni, lehet-e például 2 órás munkaviszonya az ügyvezetőnek minimálbér utáni járulék fizetéssel, és az igazolás birtokában szociális hozzájárulási adó kedvezménnyel? Köszönettel. S Andrea

Külföldi szállítmányozás megbízási jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Címzett! A következőben szeretném az Önök segítségét, illetve állásfoglalását kérni: Adott egy magyar kft., aki leszerződött egy külföldi fuvarozási céggel. Furgonnal történik a szállítási tevékenység. Kérdésünk az lenne, hogy lehetséges lenne megbízási jogviszonnyal foglalkoztatni a furgont vezető gépkocsivezetőt, munkaviszony helyett? Utánanéztük a követelményeknek, amik a munkaviszonyban lévő gépkocsivezetőkre vonatkoznak, az ezekkel járó adminisztrációs terheinket szeretnénk csökkenteni. Járulékfizetés ugyanúgy történik, rendelkezésre áll a gépkocsivezetőnek az EU-kártya is. Köszönöm szépen a választ. Fekete Ildikó

Megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdéseim a következők: 1. Lehet-e megbízási szerződés keretében folyamatosan, havi díj megállapítása mellett villanyszerelési munkára megbízni magánszemélyt? 2. Egészségügyi szolgáltatást végző társaság az aszisztensi munkára megbízásos jogviszony keretében alkalmazza az ezen munkálatokat elvégző hölgyeket. A feladatot egy hónapon belül alkalmanként, előre egyeztetett napokon és időpontokban végzik el, havi díjazás mellett (például hétfő, szerda, péntek 14-18 óráig, de ezek esetenként igényenként változhatnak, így előre soha nem lehet tudni, hogy pontosan mikor fogja elvégezni a feladatát). Ha a havi díjazás nem éri el a minimálbér 30 százalékát, akkor nem jön létre biztosítási jogviszony, így őket nem is jelenti be a cég biztosítottként, továbbá a megbízottól nem vonja le a járulékot. Helyesen járunk el? A megbízási díj havi elszámolási időszakra vonatkozik, viszont az elvégzett munka órában jól mérhető. A dilemmát az okozza, hogy a megbízási díjat a szerződés szerinti elszámolási időszakhoz mérhetjük-e. Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

Közfoglalkoztatott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a véleményét kérni, hogy egy cégnél közfoglalkoztatottként dolgozó alkalmazott elláthat-e megbízási jogviszonyban egy másik cégnél bizonyos feladatokat? Az ebből származó jövedelme nem haladná meg a minimálbér egyharmad részét. Ha esetleg a törvényi helyeket is megjelölné a válaszban, az nagyon sokat segítene. Válaszát előre is köszönöm!

Harmadik országbeli tag, ügyvezető osztaléka és járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi problémám megoldásában kérek segítséget: Katari illetőségű állampolgárok céget alapítanának nálunk, ingatlanok adás-vételével szeretnének foglalkozni. Mivel Magyarországon nem sokat, illetve alig fognak tartózkodni, otthon pedig rendelkeznek munkaviszonnyal, az ügyvezető (aki katari) megbízási jogviszonyban látná el a munkát, egy minimális összegért. A kérdésem erre vonatkozik, hogy köteles-e a minimálbér után a járulékot megfizetni Illetve, ha osztalékot vesznek fel, kell-e mindkét államban adózni? Van egy 2012. évi XV. törvény a kettős adóztatás elkerüléséről, de nem igazán sikerült értelmeznem. Segítséget nagyon köszönöm.

Buktatók megbízási jogviszony utáni járulékfizetésnél – példákkal Cikk

Egyszerűnek tűnik a megbízási jogviszonyban foglalkoztatottak utáni közteherviselési kötelezettség megállapítása, mégis számos buktató van, ami helytelen járulékfizetéssel vagy egyéb „kellemetlen” következményekkel járhat.

Egyéni vállalkozó – megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném szíves állásfoglalását, hogy egy egyéni vállalkozó, aki festési munkálatokat végez, köthet-e megbízási szerződést, amennyiben egy cég így szeretné elvégeztetni az adott munkálatokat?

Szolgálati járandóság mellett megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szolgálati járandóságban részesülő személy megbízásos jogviszonyban munkát végez. Milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak, ha a járulékköteles jövedelme alapján biztosítottá válik?

Köteles-e figyelembe venni a kereseti igazolást a nyugdíjbiztosítási nyilvántartástartást vezető szerv?- 2. Kiegészítés Kérdés

TISZTELT Szakértő(nő)! Kérdésünket kiegészítjük azzal, hogy a kérdésben jelzett megbízási jogviszonyos munkát a munkatársunk a 36 órát meghaladó főállása/munkaviszonya mellett végezte el és az Oktatási Hivatal által kiadott igazolásban nincs feltüntetve, hogy ez ténylegesen hány órai munkavégzést jelentett, így szerintünk nincs jogalap az Oktatási Hivatal "Összevont igazolásának" felülbírálatára!

Többes társas vállalkozó Kérdés

Kft.-tag ügyvezetőként munkaviszony keretében végzett munkát 2017. december 31-éig. 2018. január 1-jétől Ausztriában, egy osztrák cégnél lép munkaviszonyba, Ausztriában biztosított lett, a járulékokat ott fizeti, rendelkezik A1 igazolással. A magyarországi kft.-nél 2018. január 1-jétől az ügyvezetést megbízási jogviszony keretében, díjazás nélkül látja el. Kérdésem, hogy a magyarországi kft.-nél, mint társas vállalkozó után kell-e járulékokat, szociális hozzájárulási adót fizetni?

Tag megbízási jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megerősítését szeretném kérni az alábbiakról. Az a nem ügyvezető tag, aki személyes közreműködésre a társasági szerződés alapján nem jogosult, viszont banki aláírással rendelkezik, amit megbízási jogviszonyban kezelünk. Ugye jól gondoljuk, hogy emiatt nem lesz mint társas vállalkozó biztosított? Köszönettel.

Megbízási jogviszony levonásai öregségi nyugdíjas esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas minimálbér 30%-át el nem érő megbízási díja után milyen járulékokat kell levonni? Az egyértelmű, hogy a kifizetőt terheli a szoc.hozzájárulási és szakképzési hozzájárulási fizetési kötelezettség, de a levonandó járulékokkal kapcsolatban többféle vélemény van. Hogyan alakul a megbízási díjból levonandó járulék, ha a minimálbér 30%-át meghaladó a megbízási díj költségekkel csökkent összege? Köszönöm a segítségüket.

Kiküldetés megbízási jogviszonyban Kérdés

Megbízási jogviszonyban látom el egy társaság ügyvezetését. Kérdésem: megbízási jogviszonyban a társaság kiküldetési rendelvény alapján adhat-e költségtérítést a saját személygépkocsi használatáért?

Uniós magánszemély megbízási szerződése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Uniós magánszemély megbízási jogviszonyban történő foglalkoztatása kapcsán kérem szépen segítségét. Korábbi cikkükben olvastam, hogy nincs szükség a foglalkoztatáshoz engedélyre, a foglalkoztatónak mindössze bejelentési kötelezettsége van. A bejelentés hazai TAJ- és adóazonosító számmal történik. Az uniós magánszemély nem rendelkezik ilyennel, mi a teendő? Ha a megbízási díj a biztosítási kötelezettséget keletkeztető jövedelemhatár (minimálbér 30%-a) feletti, akkor a díj 90%-a után (nincs költségnyilatkozat) 15%-os szja-t, 10% nyugdíjjárulékot és 4+3 % egészségbiztosítási járulékot kell megállapítani és levonni a foglalkoztatónak. Jól gondolom? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Számlázás

Bunna Erika

adótanácsadó

Számlaadás elmaradása

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink