161 találat a(z) kismama cimkére
Egyéni vállalkozó táppénz-, csed-, gyedigénylésének folyamata Cikk
Munkaviszonyban álló várandós kismama könnyebb helyzetben lehet, mert az ellátások igénylését teljes mértékben a munkáltató, foglalkoztató látja el, függetlenül attól, hogy tb-kifizetőhelyről beszélünk vagy sem. Egyéni vállalkozók esetében jellemzően a könyvelő látja el ezt a feladatot, de sok esetben a vállalkozó maga próbálja leadni az igénylését. Cikkünkben azt mutatjuk meg, milyen lépésekből áll a táppénz, a csecsemőgondozási díj (csed), valamint a gyermekgondozási díj (gyed) igénylése, amennyiben egyéni vállalkozóként szeretnénk ezekkel az egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokkal élni.
Új kata kismama esetében Kérdés
Munkanélküli kismama pénzbeli ellátásai Kérdés
Gyesen lévő kismama Kérdés
Egyéni vállalkozás szüneteltetése, kismama dolgozó Kérdés
Gyed alapja Kérdés
Táppénz,csed alapja Kérdés
Kismama munkaviszonyának megszüntetése Kérdés
Csed, gyed Kérdés
Három legjellemzőbb kérdés munkába való visszatéréskor gyermekvállalás után – 2. rész Cikk
Cikkünk első részében azt a három legjellemzőbb kérdést, problémát tekintettük át, amelyekkel a gyermekvállalás után a munkahelyükre visszatérő szülők találkoznak. Mostani írásunkban azt nézzük meg, mi az a három fő kérdés, amely felmerül, ha a munkáltató egyértelműen nem akarja/tudja visszavenni a munkavállalót.
Kismama csed, gyed igénylése friss egyéni vállalkozóként Kérdés
Hallgatói gyed Kérdés
Minimálbér Kérdés
Katás várandós kismama munkaviszonyt létesít – mennyi csedre, gyedre számíthat? Cikk
A katás adózási forma sok egyéni vállalkozónál a legjobb választás, hogy a legalacsonyabb ráfordítással, a legtöbb jövedelmet szerezhesse. Akkor szokott gond lenni, amikor a katás vállalkozó például várandós lesz és szembesül azzal, hogy az egészségbiztosítási ellátások (mint táppénz, csed, gyed) meglehetősen alacsony összegűek. Cikkünkben bemutatjuk, hogyan tud a katás egyéni vállalkozó munkaviszony létesítésével nagyobb összegű csedet, gyedet realizálni.