416 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére

Egyszemélyes kft. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője nem a tag. Munkaviszony keretében látja el az ügyvezetést, de fizikai munkát is végez (gépjárműszerelés). Kft. egyszemélyes tagja végezhet-e munkaszerződés alapján munkát a kft.-ben (heti 40 órás, garantált bérminimum után fizeti a járulékokatl). Az alapító okiratban szerepel, hogy munkaszerződés alapján végez munkát. Köszönettel.

Külsős ügyvezető Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy van-e járulékfizetési kötelezettsége annak az egyszemélyes kft. tagnak, aki nem vesz részt a kft. tevékenységében, nincs máshol biztosítási jogviszonya, és szeretné, ha a cég ügyvezetését egy természetes magánszemély látná el? Köszönöm a válaszát.

Járulékfizetés kata mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy egy társas vállalkozás (kft.) tagja, aki nem ügyvezető, csak tag a kft.-ben, helyesen jár-e el, ha egyéni vállalkozással is rendelkezik, és ott kata adózást választott, és saját maga után főállású katásként fizet? A tag semmilyen más jogviszonnyal nem rendelkezik, kizárólag az egyéni vállalkozása és a kft.-ben lévő tagsága van, utóbbiban a személyes közreműködésére tekintettel bruttó 10 ezer forint illet meg havonta tagi kivétként. Tudunk arról, hogy ha ügyvezető tag lenne a kft.-ben, akkor itt kellene megfizetnie maga után a teljes járulékot, nem viselkedhetne úgymond mellékállásúként a kft.-ben, hiába tölt ott kevesebb időt esetleg, mint az egyéni vállalkozásban. Emiatt merült fel a kérdés, hogy így a tag jogosan érezheti-e magát főállású kisadózónak, hogy nem ügyvezető a kft.-ben? Változna a kérdésemre adott válasza, ha elérné a kft.-ből származó juttatása a minimálbér 30 százalékát? Továbbra sem megbízási díjról, hanem tagi kivétről van szó.

Egyszemélyes kft. és a munkaviszony Kérdés

Egyszemélyes kft.-nél a tulajdonost lehet munkaviszonyban is alkalmazni az ügyvezetésre? És így megfizetni a járulékokat. Ezzel kivédhető, hogy főállású társas vállalkozó legyen? A kft. még nem tevékenykedik, csak beruházásokat végez.

Ügyvezető fizetési kötelezettsége Kérdés

A kft.-ben ügyvezetői minőségben van bejelentve 36-órás munkaviszony mellett, ezért a kft.-ben a tevékenységét nulla forint díjazás ellenében látta el. 2015. 03. 13-án a biztosított jogviszonya megszűnt, illetve 2015. 04. 13-án bejelentették 6 órás munkaviszonyra. 2015. 07. 01-től 8 órás munkaviszonyban dolgozik. Kérdésem: a nem biztosított időszakra, illetve a 6 órás munkaviszonyi időszakára köteles-e a kft. járulékot fizetni, a kft.-ben juttatásban nem részesült, illetve tagsági viszonya sincs a kft.-ben. Válaszát előre is köszönöm.

Munkáltatói jogok gyakorlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltatói jogok gyakorlásának kérdésében lenne szükségem segítségre. Egy kft.-ben három természetes személy tag van, apa és két nagykorú gyermeke. Az apa az ügyvezető, egyedül ő jogosult személyes közreműködésre, önállóan jegyzi a céget, és ő a munkáltatói jogok gyakorlója. A két gyermek csak tag, de nem ügyvezető és nem személyes közreműködő. Az ügyvezető kórházba kerül, állapotából adódóan semmilyen formában nem lehet kapcsolatba lépni vele, illetve nem tud döntést hozni. Eközben ki gyakorolhatja a munkáltatói jogokat? Dolgozói felmondás esetén (melyben a dolgozó kéri a felmondási idő letöltésétől való eltekintést), ki jogosult döntést hozni, a munkaviszony megszüntetését engedélyezni?

Helyi bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Helyi bérlet általános ügyintézésre (NAV, posta, bank stb.), vevő-szállító felkereséséhez adómentesen adható-e kft. ügyvezetőjének? Segítségét köszönöm. Ildi

Ügyvezető járuléka 40 órás munkaviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft. ügyvezetője, aki egy másik vállalkozásban heti 40 órás munkaviszonyban áll 180000Ft/hó jövedelemmel.A saját vállalkozásában az ügyvezetésért megbízási jogviszonyban 0 forint megbízási díjat kap, míg az egyéb teendőkért (könyvelés, bérszámfejtés stb.) havi 10000 forintos megbízási dij van számfejtve 10 %-os kötséghányad levonásával, illetve, mint biztosítottként van bejelentve.Kérdésem helyesen járunk-e el és a ' 08-as bevallásban, mint társas vállalkozó 36 órás munkaviszony mellett jelöljük? Tisztelettel: Nagy Istvánné

Ügyvezető megbízási jogviszonyban Kérdés

A kft.-nek két tagja van. Mindkét tag megbízási jogviszonyban ügyvezető juttatás nélkül. Az egyik tag munkaviszonyt létesített a kft.-vel napi 4 órában egyéb tevékenységre. Kérdésem, hogy meg kell-e a tagok után fizetni az elvárt járulékokat? Köszönöm a vállaszukat: Kocsis Lászlóné

Ügyvezető munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-ügyvezetői megbízásról szóló nyilatkozat kelt 05.19-én. A társaság ot 05.27-én jegyezték be, és a társasági szerződésben szerepel, hogy az ügyvezetői megbízást munkaviszonyban látja el az ügyvezető. Könyvelőhöz 06.03-án került a társaság anyaga. Kérdés: Utólag be lehet jelenteni a munkaviszonyt, és 05.19-től kell, vagy 05. 27-től jön létre, illetve elláthatja-e napi 4 órában az ügyvezetést a cégvezető? Köszönettel:

Kft.-ügyvezető, egyéni vállalkozó és őstermelő egyben? Cikk

Milyen adózási és járulék-fizetési kötelezettségei vannak az őstermelőnek, ha egyéni vállalkozó és kft. ügyvezetője is egyben, külön-külön az őstermelés, az egyéni vállalkozás és a kft. esetében? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Ügyvezető jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kettő tulajdonosból álló kft.-ben az egyik tulajdonos az ügyvezető és az árbevételszerző tevékenységet végző is (orvos), tehát személyesen közreműködik. Jelenleg munkaviszonyban van a kft.-vel. Kérdésem: megfelelő-e a munkaviszony ez esetben, ha ügyvezetői tevékenységén kívül ő a személyesen közreműködő tag? A másik tulajdonos szintén munkaviszonyos, de ő adminisztrációs tevékenységet végez és nem ügyvezet mellette. Köszönöm! KM

Ügyvezető rokkantsági ellátás mellett 2. Kérdés

Tisztelt Cím! 2015. 01. 27-én ugyanilyen című kérdésemre Széles Imre válaszolt, 04.07-én megjelent Károsodott az egészsége?... Winkler Róbert cikke az egészségkárosodással kapcsolatban. A rokkantsági ellátás jogosultsági feltételeit a 2011. évi CXCI. törvény tartalmazza:megváltozott munkaképesség, előzetes biztosítási idő, keresőtevékenységet nem végez, rendszeres pénzellátásban nem részesül az érintett személy. Idézem: A harmadik jogosultsági feltétel vizsgálatánál, keresőtevékenység alatt a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvényben meghatározott tevékenységet kell érteni, azaz főszabályként minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá keresőtevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki ... a társaság vezető tisztségviselője, vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve. A Ön válasza: „Nem kell bejelentést tenni. A rokkantsági ellátásban részesülő személy bejelentési kötelezettsége a keresőtevékenységével kapcsolatban csak akkor áll fenn, ha nyugdíjjárulék alapot képező jövedelme három egymást követő hónapban meghaladhatja a minimálbér 150 százalékát. A rokkantsági ellátásban részesülő személy, aki a kft. ügyvezetője, nem tagja a kft.-nek, ügyvezetői tisztségéért pénzt nem kap, elveszíti-e a rokkantsági ellátásra való jogosultságát, és, ha igen, mi módon, ha nem kell erről a tevékenységről (vezető tisztségviselő) bejelentést tennie sem a folyósító szerv, sem pedig a NAV felé? Köszönöm.

Kft. ügyvezetője munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., a társasági szerződés szerint az egyszemélyes kft. tagja ügyvezetői feladatait munkaviszonyban látja el napi 8 órában, mellette nincs más jogviszonya. A cég ügynöki kereskedelemmel foglalkozik, nincs alkalmazott, az ügyvezető, aki egyben tag, ellátja a kereskedelmi tevékenységet és az ügyvezetést, tehát mindent egyedül végez. Hogyan lehet ezt a többes tevékenységet alkalmazni? A munkaviszonyban hogyan jelentem be az ügyvezetőt és a kereskedelmi képviselőt a T1041-es nyomtatványon? Hogyan alakul a járuléka a többes tevékenység miatt? A könyvelők nem engedik, mivel ez többes jogviszony, külön kell járulékot fizetni az ügyvezetői tisztségből eredően, és külön szükséges járulékot fizetni a kereskedelmi képviselői munkakör miatt? Elegendő munkaszerződésben rendezni a többes tevékenységet? Így elegendő egyszer megfizetni a 122 000 forint utáni járulékot, ami a munkaszerződésben van? Köszönöm!

Ügyvezető tb-járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyszemélyes kft. tagja és egyben ügyvezetője meghalt. A cégben négyórás alkalmazottként dolgozik egy hozzátartozó, aki 02. 27-én ügyvezetőnek lett kinevezve, ugyanakkor a cég 100 százalékos tagja is lett. Mivel a négyórás munkaviszonya még nem szűnt meg, a kérdésem hogy a tb-járulék kötelezettsége hogyan alakul 02. 27-e után? Az ügyvezetést milyen jogviszonyban végzi?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink