407 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére

Ügyvezető munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-ügyvezetői megbízásról szóló nyilatkozat kelt 05.19-én. A társaság ot 05.27-én jegyezték be, és a társasági szerződésben szerepel, hogy az ügyvezetői megbízást munkaviszonyban látja el az ügyvezető. Könyvelőhöz 06.03-án került a társaság anyaga. Kérdés: Utólag be lehet jelenteni a munkaviszonyt, és 05.19-től kell, vagy 05. 27-től jön létre, illetve elláthatja-e napi 4 órában az ügyvezetést a cégvezető? Köszönettel:

Kft.-ügyvezető, egyéni vállalkozó és őstermelő egyben? Cikk

Milyen adózási és járulék-fizetési kötelezettségei vannak az őstermelőnek, ha egyéni vállalkozó és kft. ügyvezetője is egyben, külön-külön az őstermelés, az egyéni vállalkozás és a kft. esetében? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Ügyvezető jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kettő tulajdonosból álló kft.-ben az egyik tulajdonos az ügyvezető és az árbevételszerző tevékenységet végző is (orvos), tehát személyesen közreműködik. Jelenleg munkaviszonyban van a kft.-vel. Kérdésem: megfelelő-e a munkaviszony ez esetben, ha ügyvezetői tevékenységén kívül ő a személyesen közreműködő tag? A másik tulajdonos szintén munkaviszonyos, de ő adminisztrációs tevékenységet végez és nem ügyvezet mellette. Köszönöm! KM

Ügyvezető rokkantsági ellátás mellett 2. Kérdés

Tisztelt Cím! 2015. 01. 27-én ugyanilyen című kérdésemre Széles Imre válaszolt, 04.07-én megjelent Károsodott az egészsége?... Winkler Róbert cikke az egészségkárosodással kapcsolatban. A rokkantsági ellátás jogosultsági feltételeit a 2011. évi CXCI. törvény tartalmazza:megváltozott munkaképesség, előzetes biztosítási idő, keresőtevékenységet nem végez, rendszeres pénzellátásban nem részesül az érintett személy. Idézem: A harmadik jogosultsági feltétel vizsgálatánál, keresőtevékenység alatt a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvényben meghatározott tevékenységet kell érteni, azaz főszabályként minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá keresőtevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki ... a társaság vezető tisztségviselője, vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve. A Ön válasza: „Nem kell bejelentést tenni. A rokkantsági ellátásban részesülő személy bejelentési kötelezettsége a keresőtevékenységével kapcsolatban csak akkor áll fenn, ha nyugdíjjárulék alapot képező jövedelme három egymást követő hónapban meghaladhatja a minimálbér 150 százalékát. A rokkantsági ellátásban részesülő személy, aki a kft. ügyvezetője, nem tagja a kft.-nek, ügyvezetői tisztségéért pénzt nem kap, elveszíti-e a rokkantsági ellátásra való jogosultságát, és, ha igen, mi módon, ha nem kell erről a tevékenységről (vezető tisztségviselő) bejelentést tennie sem a folyósító szerv, sem pedig a NAV felé? Köszönöm.

Kft. ügyvezetője munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., a társasági szerződés szerint az egyszemélyes kft. tagja ügyvezetői feladatait munkaviszonyban látja el napi 8 órában, mellette nincs más jogviszonya. A cég ügynöki kereskedelemmel foglalkozik, nincs alkalmazott, az ügyvezető, aki egyben tag, ellátja a kereskedelmi tevékenységet és az ügyvezetést, tehát mindent egyedül végez. Hogyan lehet ezt a többes tevékenységet alkalmazni? A munkaviszonyban hogyan jelentem be az ügyvezetőt és a kereskedelmi képviselőt a T1041-es nyomtatványon? Hogyan alakul a járuléka a többes tevékenység miatt? A könyvelők nem engedik, mivel ez többes jogviszony, külön kell járulékot fizetni az ügyvezetői tisztségből eredően, és külön szükséges járulékot fizetni a kereskedelmi képviselői munkakör miatt? Elegendő munkaszerződésben rendezni a többes tevékenységet? Így elegendő egyszer megfizetni a 122 000 forint utáni járulékot, ami a munkaszerződésben van? Köszönöm!

Ügyvezető tb-járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyszemélyes kft. tagja és egyben ügyvezetője meghalt. A cégben négyórás alkalmazottként dolgozik egy hozzátartozó, aki 02. 27-én ügyvezetőnek lett kinevezve, ugyanakkor a cég 100 százalékos tagja is lett. Mivel a négyórás munkaviszonya még nem szűnt meg, a kérdésem hogy a tb-járulék kötelezettsége hogyan alakul 02. 27-e után? Az ügyvezetést milyen jogviszonyban végzi?

Ügyvezető, munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft. egyik tagja az ügyvezető, a másiknak nincs a társasági szerződésben meghatározott titulusa, feladata. Az ügyvezető főállás mellett végzi ezt a tevékenységet. Szeretne most munkaviszonyt létesíteni abban a kft.-ben, ahol ügyvezető igazgató. A tevékenység adott lenne hozzá, mert nemcsak ügyvezetői feladatok vannak, hanem szerződéses munkák is, melyből a kft. bevételt fog szerezni. Ezeket a munkákat az ügyvezető egyedül látja el, de a díjazását munkabérként szeretné kérni. Van-e erre lehetőség úgy, hogy a másik tag köt vele munkaszerződést, vagy akár egy jegyzőkönyvben megszavazzák ennek a lehetőségét?

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Evás kft. kisebbségi (14,5 százalékos) tulajdonosa X személy, aki ügyvezető, de jövedelmet nem kap a kft.-től, csak osztalékot. Egy másik kft.-ben is ügyvezető. Kapcsolt vállalkozásnak számít-e, ha onnan kap jövedelmet? Amennyiben nem kap jövedelmet onnan sem, akkor kapcsolt vállalkozás-e?

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Kérdezni szeretném, hogy megvalósul-e a kapcsolt vállalkozás fogalma abban az esetben, ha XY egyéni vállalkozó ügyvezető ZZ Kft.-ben, amelyben tulajdonrésszel nem rendelkezik? A kft. a tevékenységéhez szükséges áru körülbelül 70 százalékát ezen egyéni vállalkozótól szerzi be.

Járulékkedvezménnyel kapcsolatos jogszabály Kérdés

Az egyszemélyes kft. tulajdonosa betöltötte az 55. életévét, alkalmazottként látja el az ügyvezetői teendőket, más munkaviszonya nincs. Kérésem: a jogszabály pontos megnevezése, amely a foglalkoztató számára a fenti esetben lehetővé teszi a 14,5 százalékos kedvezményt a szociális hozzájárulásból.

Ügyvezető táppénzen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja munkaviszonyban személyesen közreműködik, emellett ingyenes megbízással ellátja az ügyvezetői teendőket is. Tartós betegsége miatt most betegállományba szeretne menni. Táppénzes időszaka alatt elláthatja-e továbbra is az ügyvezetést? Ha nem, milyen jogi megoldások vannak, kell-e járulékot fizetnie az ügyvezetés után, míg a másik jogviszonyában táppénzen van? Tisztelettel várom válaszát.

Megbízási díj Kérdés

Kft. ügyfelem ügyvezetőjének megbízási szerződése van. Két megbízási szerződést írtak az ügyvédek: az egyik az ügyvezetői feladatok ellátásáról szól nulla forintért, a másik szakmai feladatok elvégzéséről 500 ezer forintért havonta. Lehetséges-e ez utóbbit önálló jövedelemként számfejteni, és a 90 százalékos adóalappal számolni? Köszönettel, CSK

Kft.-ügyvezető külföldi állampolgár, biztosítási jogviszony bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alábbiakban kérem válaszát. Kft .ügyvezetőjét Magyarországon biztosítási jogviszonyba be kell-e jelenteni, és ha igen, milyen kóddal (15T1041), ha külföldön van biztosítási jogviszonya? A 1508-as bevalláson kell-e jelenteni, és ha igen, itt milyen kódot kell alkalmazni? Köszönöm. Üdvözlettel: F. Ágnes

Elhunyt ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két ügyvezetője van, külön önálló képviseleti joggal. Mi a teendő abban az esetben, ha az egyik ügyvezető, aki eddig a cég összes szerződését aláírta (üzleti, vállalkozási szerződések, munkaszerződések 40 főnél) betegség következtében meghal? Érvényesek-e a folyamatban lévő munkák szerződései, munkajogi és egyéb szerződések, vagy a másik ügyvezetőnek mindent újra alá kell írni, különös tekintettel arra, hogy eddig sem a tulajdonos, sem a másik ügyvezető ténylegesen nem vett részt a cég működtetésében? Előre is köszönöm a válaszát.

Tag-ügyvezető díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. egyik tagja, aki ügyvezető is egyben, munkaviszonyban áll egy másik társaságnál, onnan ment gyesre. A másik tag, aki szintén ügyvezető is, heti 36 órát meghaladó munkaviszonyban áll egy cégnél. A társasági szerződés szerint az ügyvezetői feladatokat munkaviszonyban látják el. Kérdésem, hogy szükséges-e számfejteni jövedelmet, vagy elláthatják ingyen az ügyvezetőséget? Ha szükséges jövedelmet adni, akkor megfelelő lehet-e 4000 forint/havi 4 óra jövedelmet kifizetni részükre? Amennyiben az egyik tag-ügyvezetőnél lejár a gyes, a másik tag-ügyvezető munkaviszonya megszűnik a másik cégnél, akkor ennél a saját kft.-nél milyen minimális jövedelemmel kell biztosítottnak lenniük a tag-ügyvezetőknek? A minimálbér 30 százaléka számfejthető-e részükre? A tagok személyes közreműködésre nem kötelezettek a társasági szerződés szerint, de valójában Ők fognak dolgozni (egyikük villanyszerelő). Két munkakörre kell egy munkaszerződést kötni? Milyen minimális díjazást kell az ügyvezetőnek és a villanyszerelőnek adni? Köszönöm válaszukat! Reményi Gyné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozó átalakulása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Mobiltelefonkészülék-vásárlási keret II.

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Borravaló a pénztárban

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink