416 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére
Lakásvásárlási támogatás Kérdés
Kft. munkaviszonyos ügyvezetője lakásvásárlásához a pénzintézetben megkötötte a megállapodást a hitel törlesztéséhez. Hogyan kell könyvelni a havi törlesztőrészleteket, hol kell ezt jelenteni a NAV felé?
Ügyvezető munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem az állásfoglalását. Társas vállalkozás 50 százalékos tulajdonosa az ügyvezetői feladatokat munkaviszony keretében akarja ellátni, máshol nincs heti 36 órát elérő munkaviszonya. Saját cégében az ügyvezetői munkaköre mellett részmunkaidős munkaviszonyban dolgozhatna-e? Munkaszerződésében az ügyvezetői munkaköre és a személyes közreműködés keretében ellátandó munkaköre is szerepelne. A T1041 nyomtatványon az ügyvezetői munkakörét és az egyéb munkakörét hogyan kell bejelenteni, mennyi adó- és járulékfizetési kötelezettség terhelné? Segítségüket előre is köszönöm.
Ügyvezető bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném azzal kapcsolatban, hogy ügyvezető munkaviszonyban munkakörét elláthatja-e nulla forint díjazásért? Jelenlegi állás szerint tévesen lett bejelentve társas vállalkozóként, de nem tulajdonos. Ezek alapján munkaviszonyban kellene ellátnia az ügyvezetőséget. Az önellenőrzés sajnos egyértelmű, de akkor viszont szükséges bért is fizetni neki?
Katás egyéni vállalkozó és kft.-ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértők! Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy, ha valaki katás egyéni vállalkozó és egyben kft. ügyvezető is, akkor a kata szerint megfizetett 50 ezer forint adó és járulék elegendő-e, vagy a kft.-nél a minimum járulékalap után is meg kell fizetni az adót és a járulékokat? A kft.-ből jövedelmet nem vesz ki. Válaszukat köszönöm.
Lengyel nyugdíjas egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lengyelországban nyugdíjas személy egy magyar kft. tagja és ügyvezetője, kell-e Magyarországon egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie?
Kaphat-e cafetériajuttatást az ügyvédi iroda tulajdonosa? Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szeretnék állásfoglalást kérni az alábbi kérdésben. Egy egyszemélyes ügyvédi iroda tulajdonosa, tagi jogviszonyban adhat-e magának étkezési (Erzsébet-) utalványt? Illetve gazdasági társaság esetén, kft. ügyvezetője tagi jogviszonyban adhat-e magának ilyen juttatásokat? Köszönettel!
Ügyvezető nulla forint megbízási díjjal Kérdés
Egyszemélyes kft. tulajdonos ügyvezetője nulla forint összegű megbízási szerződés alapján kívánja ellátni a feladatát (osztalékot kíván felvenni). 2016. évtől milyen járulék- és adófizetési vonzatai vannak a fenti esetnek, ha egyébként a magánszemélynek nincs munkaviszonya? Megteheti, hogy magánszemélyként csak az egészségügyi járulékot fizeti be havonta?
Kft. ügyvezetőjének felelőssége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra vonatkozik, hogy egy kft. az ellene bírósági végzésben megállapított tartozását fizetésképtelenség miatt nem tudja kiegyenlíteni. A tartozás egyéni vállalkozóval szemben áll fenn, a kft.-nek más tartozása nincs. A kft. gyakorlatilag nem működik, ezért bevételei nincsenek. Milyen jellegű kötelezettsége van az ügyvezetőnek a tartozással szemben? Köszönettel: Antal Imréné
Nök 40 nyugdíj Kérdés
Kft. hőlgy ügyvezetője az ügyvezetői feladatokat munkaviszonyban látja el. Szeretné a nők 40 éves nyugdíjazását igénybe venni, hogyan van erre lehetősége?
Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége szempontjából nincs különbség akkor, ha az ügyvezető rendelkezik a kft.-ben tulajdonnal, vagy nincs abban tulajdona? Továbbá mi a helyzet akkor, ha az ügyvezető nyugdíjas? Emellett részmunkaidős ügyvezetői tevékenység (nyugdíjas, illetve nem nyugdíjas) esetén milyen szabályokat kell betartani? Kiegészítését előre is köszönöm!
Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérem szépen segítségét. Egy kft. ügyvezetőjének, aki egyben katás egyéni vállalkozó is, milyen járulékfizetési kötelezettsége van? Segítségét nagyon köszönöm!
Ügyvezetés mellett munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy kft., ahol az egyik tag a cég ügyvezetését megbízási jogviszonyban látja el, nulla forintért. Ugyanebben a kft.-ben heti 36 órás munkaviszonya van, és 2015. 11 .01-től rokkantsági ellátásra is jogosult. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e egy kft.-ben ugyanannak a személynek két jogviszonya? A megbízási jogviszonyt kell-e 08-as bevallásban szerepeltetni? Milyen járulékfizetési kötelezettség vonatkozik a két jogviszonyra?
Ügyvezető megbízási szerződéssel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném szíves válaszukat kérni: Adott egy kft. (1. számú), amelynek két tagja van, két másik kft. (2. és 3. számú). Az 1. számú kft. ügyvezetője a 2. számú kft. egyik tagja. Ügyvezetői tevékenységét megbízás keretében látja el. Ezzel kapcsolatosan az egyik kérdésem, hogy ilyen esetben lehet-e az ügyvezető megbízási díja 0 forint? A másik kérdésem az lenne, hogy a megbízási szerződést az 1. számú kft. ügyvezetőjével ki írja alá? Aláírhatja bármelyik (a 2. vagy a 3. számú) kft. bármelyik ottani ügyvezetője? Szíves válaszukat várom.
Kft. ügyvezetője, többes jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben szeretném a segítségét kérni. Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének (egyedüli tagja a kft.-nek, és nem vesz ki jövedelmet) egy másik cégben munkaviszonya van, heti 20 órában. Az egyszemélyes kft.-ben elegendő-e, ha csak a minimálbér fele után fizeti meg a járulékokat? Így a két jogviszonyban (tagi jogviszony plusz munkaviszony a másik cégben) együttesen teljesül az a feltétel, hogy legalább a minimálbér után meg kell fizetni a járulékokat a társas vállalkozónak. Vagy függetlenül a 20 órás munkaviszonytól, ahol ügyvezető tagi jogviszonyban, és nem vesz ki jövedelmet, ott a minimálbér (150 százaléka, 112,5 százaléka után) után meg kell fizetni a járulékokat? Köszönettel és tisztelettel!
Kényszertörlés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni, még nem volt tapasztalatom kényszertörlés esetével. Ha egy kft. adószámát először felfüggesztik, majd jön a kényszertörlés, és majd valószínű a felszámolás, mert bőven van tartozása.(adó), hogyan alakul a járulék fizetése, bevallása? A kényszertörlés alatt már nincs munkavállaló, így azzal nincs gond, de a képviselőnek, aki egyben tulajdonos is (vagyis tagi jogviszonyban volt), a járulékait továbbra is meg kell(enne) fizetnie a felszámolás kezdetéig, akkor is ha a kényszertörlés alatt már nem végezhet gazdasági tevékenységet? Segítségét előre is köszönöm.