416 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére
Tagikölcsön-szerződés aláírása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője likviditási problémák miatt tagi kölcsön befizetésére kényszerül. A szerződést aláírhatja úgy is, mint hitelező magánszemély és, mint adós a kft. részéről? A tagi kölcsön befizetéséről kell a tagoknak határozatot hozniuk? Köszönöm előre is a segítségét!
Járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja havi 10 órás munkaviszony keretében látja el az ügyvezetési feladatokat. Mivel személyes közreműködést nem folytat, más járulékot (a 10 órás munkaviszonyra esőn kívül) nem fizet. Egyéni vállalkozás keretében pedig főállású katásként megfizeti a havi 50 ezer forintot. Kérdésem: jogszerű-e így fizetni a járulékokat? Tisztelettel: Arany Tamás
Ügyvezető tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném a segítségét. Adott egy két taggal alakult kft., amelyben az egyik tag a társasági szerződés szerint megbízási szerződéssel látja el az ügyvezetői feladatokat, mellette 8 órás munkaviszonyban is dolgozik a kft.-ben. Mindemellett katás egyéni vállalkozó. Jól gondolom, hogy mivel a munkaviszonya alapján megfizeti a járulékokat, így az ügyvezetést 0 forintért is elvállahatja? Illetve a katás jogviszonyban már nem minősül főállású katásnak. A másik kérdésem az lenne, hogy a T1041-es nyomtatványon ilyenkor milyen kód alatt kell bejelentkeznie, illetve a 08-as nyomtatványon kell havonta bevallást adnia megbízásról? A másik tag megbízási jogviszony keretében az adminisztrációs feladatokat végzi, mellette egy másik cégnél van bejelentett 36 órát elérő munkaviszonya. Ő is vállalhatja a megbízást díjazás nélkül? Őt kell-e jelenteni a T1041-esen, ha igen, milyen kód alatt? Köszönöm válaszát.
Ügyvezető járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy családi kft., amelynek tagjai a férj (40 %), a feleség (40 %) és a gyermekük (20 %). A férj az ügyvezető, ő az ügyvezetésen kívül semmilyen tevékenységet nem végez a kft.-ben, de azon kívül egy állami cégnél heti 40 órás munkaviszonyban alkalmazott. A családi kft. tevékenységét heti 40 órás alakalmazottként a feleség végzi, a gyerek nem vesz részt semmiben, csak tag. Ebben az esetben a férj lehet-e ügyvezető megbízásos jogviszonyban nulla forint megbízási díjért? Vagy mi lehet a járulékfizetés szempontjából a legkedvezőbb forma az ügyvezetésre? Válaszát előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozó, ügyvezető halála Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szomorú esemény kapcsán szeretném segítségüket kérni. Az egyik kft. (családi vállalkozás) ügyvezetője elhalálozott. A kft.-ben két tag szerepel 50-50 %-os részesedéssel. Az egyik tag az ügyvezető volt. Ilyenkor mi történik a kft.-vel? Hogyan működhet tovább? Jelenleg a fiú részmunkaidőben dolgozik a kft.-ben. Örökösként átveheti elhunyt édesapja részesedését? Vagy a másik tag (feleség) veszi (veheti) át, és ebben az esetben egyszemélyes kft.-vé alakul a társaság? Időben mikor kell meghozni ezeket a döntéseket? Az elhunyt egyben egyéni vállalkozó is volt. Vállalkozását 2013 decembere óta szüneteltette. Úgy tudom, hogy halálával automatikusan megszűnik a vállalkozása. Ezt be kell jelenteni a webes ügysegéden keresztül? Ebben az esetben hogyan kell lezárni az egyéni vállalkozást? Milyen bejelentéseket és bevallásokat kell benyújtani? Én, mint állandó meghatalmazott, intézhetem a bevallások beküldését és a bejelentéseket? Válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel.
Végelszámolás – járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. végelszámolását kiegészítő tevékenységet folytató (nyugdíjas) ügyvezető végzi. A végelszámolás kezdetéig fizette, és bevallotta az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kérdés, hogy a végelszámolás ideje alatt a megszűnésig szükséges-e az egészségügyi szolgáltatási járulék bevallása és fizetése? Válaszát előre is köszönjük! Üdvözlettel: Polánszki Nikolett
Egyszerűsített foglalkoztatás tag esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy gazdasági társaság (kft., bt.) a tagjával köthet-e az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai szerint munkaszerződést, van-e erre bármiféle korlátozás? Ide kapcsolódó kérdés, hogy amennyiben egy társaság tagja az ügyvezetést munkaviszonyban látja el, akkor lehet-e egyszerűsített foglalkoztatott? (Havi 1 napot foglalkozik az ügyvezetői teendők ellátásával.) Válaszát előre is köszönöm!
Szolgálati idő vs. öregséginyugdíj-jogosultság Kérdés
Egy kft. többségi tulajdonosa/ügyvezetője (FEOR-08: 1210) vagyok, feladataimat nem munkaviszonyban, nem megbízásos jogviszonyban, hanem tagi/társas vállalkozói minőségemben végzem (foglalkoztatásom kódja: 30; társadalombiztosítási kód: 1451). Idén augusztusban fogom megszerezni a jogosultságot az öregségi nyugdíjra. Ugyanakkor március közepén betöltöm a 41. szolgálati évemet. E két fontos dátum között 5 hónap telik el. Tekintve, hogy csak egész szolgálati éveket vesznek figyelembe az öregségi nyugdíj megállapításánál, és már nem akarok még egy szolgálati évet begyűjteni, úgy látom, teljesen feleslegesen kidobott pénz lenne, ha márciustól tovább fizetném a garantált bérminimum alapján számított járulékokat, szochót, stb. Ezért úgy tervezem, hogy a 16T1041 nyomtatványon márciusban bejelentem a biztosítási jogviszony végét, a heti munkaórák számát pedig 10 órára csökkentem. Ez esetben az egészségbiztosítási ellátásra szóló jogosultság még 45 napig érvényben marad, ennek lejártától az öregségi nyugdíj megállapításáig a 16T1011 nyomtatványon bejelentkezek az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. Kérdezem, jól gondolom-e, hogy a fenti lépések megtételével áthidalható az a bizonyos 5 hónap, tehát járulékfizetés nélkül maradhatok a kft. választott ügyvezetője, míg foglalkoztatásom át nem minősül 53-as kódra, illetve a járulékmentes, átmeneti időszakban mit kell a 1608-as bevallásokkal tenni: kell-e továbbra is nulláás bevallásokat benyújtani? Köszönettel.
Járulékkötelezettség Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Nyugdíjas társas vállalkozó (egyszemélyes kft.-ben ügyvezető) kiváltotta az egyéni vállalkozását kata adózási módban. Mivel nyugdíjas, havonta 25 ezer forint katát fizet. Kell-e fizetnie a kft.-ben az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel: Hatházi Katalin
Többes munkaviszony – szocho Kérdés
Tisztelt Adózóna! Megteheti-e egy vállalkozás (kft./bt.), hogy amennyiben tagja mind az ügyvezetést, mind a személyes közreműködést munkaviszonyban látja el, akkor a személyes közreműködésére tekintettel heti 40 órában, ügyvezetőségére tekintettel heti 10 órában foglalkoztatja munkavállalóként egyik tagját? Két külön munkaszerződésről, és két külön biztosítotti bejelentésről beszélünk egy adott vállalkozáson belül, viszont így a heti munkaórák száma a két szerződést együtt tekintve heti 50 óra. Megilleti-e a vállalkozást az életkor tekintetében érvényesíthető szochokedvezmény a tag mindkét jogviszonyában?
Ügyvezetés megbízási szerződéssel Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő ügyben kérem állásfoglalását. Egy kft. megbízási szerződéssel foglalkoztatja két, nem tag ügyvezetőjét. Díjazásuk nem éri el a minimálbér 30 százalékát, így nem biztosítottak. A kérdésem, hogy így a jövedelmük nem önálló tevékenység az szja-törvény 24. § d) pontja szerint, vagy a megbízási szerződésre való tekintettel önálló tevékenység? Köszönettel, E
Közreműködő ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft.-nél két magánszemély a tulajdonos. Az ügyvezető már 4 éve egy harmadik személy, aki 8 órás munkaviszonyban van foglalkoztatva a mindenkori minimálbéren (2015-ben 105 ezer forint), és semmilyen rokoni kapcsolatban nem áll a tulajdonosokkal. Az egyik tulajdonos is már 4 éve közreműködik a cégben, heti 4 órás munkaviszonyban, havi 70 ezer forint összeget kap. Ez a tulajdonos 2015-től ügyvezető is lett a cégben, a 70 ezer forint díjazása nem változott. Így jelenleg 2 határozatlan időre kinevezett ügyvezető van (a másik tulajdonos nem működik közre a cégben). A kft. üzletviteli tanácsadással foglalkozik. Kérdéseink: 1. A nem tulajdonos ügyvezető részére meg kell-e fizetni a szakképzett minimálbért (2016-ban 111 ezer forint lenne a bére) vagy helyette kötelező neki adni a 129 ezer forintot? 2. A 4 órás munkaviszonyban közreműködő tulajdonos esetében, mivel 2015-ben ügyvezető is lett, a részére kifizetett 70 ezer forint munkabér megfelel-e a szabályoknak (kell-e utána a minimálbér összegének figyelembe vételével fizetni a járulékokat)? És ha igen, akkor a 111 vagy a 129 ezer forint összeg után kell fizetni? Válaszukat előre is köszönöm.
Céges kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a kft. kölcsönt ad az ügyvezetőjének, azután hogyan számolom el a kölcsönkamatot?
Kft. munkaviszonyos ügyvezetőjének járulékbevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2014 december 5-én alapított kft. ügyvezetője társasági szerződés szerint munkaviszonyos. A cég élelmiszer-kiskereskedelemmel foglalkozik, az ügyvezető középfokú végzettségű. 2016 januárjáig semmilyen járulékbevallást nem adott be. 2014-től fogva. Hogyan alakul a járulékbevallás 2014-ben, illetve 2015-ben, ha az ügyvezetőnek semmilyen egyéb 36 órás foglalkoztatása nem volt (illetve, ha mégis volt 36 órás jogviszonya)? Milyen összegekkel kell számolnia bér és járulék tekintetében? Köszönettel.
Kft. ügyvezetőjének járulékai 2016. Kérdés
Tiszelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének hogyan alakulnak a járulékai 2016-ban, milyen lehetőségeket lehet választani bejelentkezéskor? Köszönettel.