416 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére
Ügyvezető kft.-tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi gazdaság vezetője, mint főállású biztosított őstermelő –minimálbér után megfizeti a járulékokat – tagja egy kft.-nek, ahol az ügyvezetői teendőket taggyűlési határozat alapján, díjazás nélkül köteles ellátni az első öt évben, illetve, ha a kft. 5 évnél hamarabb osztalékot fizet, akkor dönteni kell az ügyvezetői dijazásáról is. Szabályos-e az eljárás, illetve kell-e a 1041-es és a 08-as nyomtatványon a kft.-ben bejelenteni, és milyen jogviszonykóddal? Válaszát köszönöm: Törökné Tóth Ilona, könyvelő
Külföldön biztosított magyar ügyvezető Kérdés
Tisztelt Adózóna! Magyarországi kft. magyar állampolgár ügyvezetője 10 éve külföldön él, ottani férje (annak cége) révén van egészségbiztosítása (nincs kint sem munkaviszonya, sem vállalkozása). Kérdésünk az, hogy ha egy magyarországi kft. ügyvezetésére vonatkozó megbízási szerződése "ingyenes jellegű", azaz a feladatát díjmentesen látja el, akkor kell-e Magyarországon járulékot fizetnie, illetve hogyan tudja igazolni a NAV-nak, hogy itthon miért nem fizet egyáltalán járulékot? Köszönettel: Szentesi Péter
Ügyvezető, kata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozó kft. tulajdonosa és ügyvezetője, ez alapján vállalkozói jogviszonya van, nem vesz fel megbízási díjat. Emellett egyéni vállalkozó katás jogviszonyban. Én úgy értelmezem a törvényt, hogy a kft.-ben meg kell fizetnie a járulékokat, az egyéni vállalkozásban pedig a 25 ezer forintot. A vállalkozó előző könyvelője azt állítja, hogy csak az 50 ezer forintot kell megfizetni a katás egyéni vállalkozásban, a kft.-ben pedig semmit. Melyikünknek van igaza? Válaszát köszönöm.
Vezető tisztségviselő megbízási díja Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft. nem tag ügyvezetője havi 6000 forint mértékű megbízási díjat fizetne magának az ügyvezetésért utólag, egy összegben, évente. Rendelkezik máshol biztosítási jogviszonnyal. Kérdéseim: 1. Jól gondolom-e, hogy nem érvényesítheti a 10 százalékos költséghányadot? 2. Szabályos-e évente egyszer fizetni a havi díjat? 3. Ha szabályos, akkor kell-e ebből az egyszeri kifizetésből az összes járulékot vonni, vagy mivel az 365 napra vonatkozik, csak egy részét? Köszönettel: Szentesi Péter
Munkaviszonyos ügyvezető fizetés nélküli szabadságon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég adásvétele során, ahol minden megváltozott, az ügyvezető munkaviszonyos "kívülálló", tehát nem tulajdonos lett. A cég bejegyzése eltartott egy kis ideig, 02. 18-tól 04. 26-ig, különböző problémák miatt. Ez idő alatt semmilyen tevékenység nem történt a cégben, sőt, mivel az egyik bejegyzés-visszautasítási ok a név miatt volt, így a névbizonytalanság miatt gyakorlatilag adóbevallások sem mentek be (szerencsére Ny-t küldött az előző könyvelő a járulékbevallásra egész évre – ezt majd nyilván javítani kell –, és még ő beküldte a jogviszonyváltozásokat is). Kérdésem: lehet-e az ügyvezető fizetés nélküli szabadságon a bejegyzésig? Jól gondolom-e, hogy ekkor járulékfizetési kötelezettsége a cégnek nem keletkezik vele kapcsolatban? Válaszát köszönöm!
Ügyvezető tagsági jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi esethez kérném állásfoglalását. Egy kft. üzemeltet egy drogériát, a cégben két ügyvezető van, férj és feleség, mind a ketten nyugdíjasok. Tagsági jogviszonyban vannak bejelentve (mind a ketten személyesen közreműködnek), a férj heti 15 órában, a feleség pedig napi 8 órában. Nincs alkalmazott, a bolt napi 8 órában van nyitva, ekkor mindig a feleség tartózkodik ott. Ez esetben jó-e ez így, hogy a feleség be van jelentve napi 8 órában, de már nem szeretnék, mert nyugdíjas. Ebből adódhat-e bármilyen probléma? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Tóth Mária
Kapcsolt viszony kijelentés Kérdés
Két kft. ügyvezetője ugyanazon személy. Közöttük egy számlázás történt, a kapcsolt viszony be is lett jelentve még 2014. évben. Azóta nem volt a két cég között üzleti kapcsolat. Kérdés: mikor, milyen dátummal lehet kijelenteni, illetve ki kell-e jelenteni a kapcsolt viszonyt a NAV-nál?
Katás egyéni vállalkozó többes jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője heti 2 órás munkaviszonyban látja el a feladatát, mellette katás egyéni vállalkozó. Katás egyéni vállalkozóként megfizeti a havi 50 ezer forintot, mint főállású katás. Kérdésem arra irányul, hogy, mint ügyvezető 2 órás munkaviszonya kifogásolható-e? A cég bevétele minimális. Köszönöm válaszát.
Gépkocsihasználat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője a lánya személygépkocsiját használja üzleti célra, mert az ő nevén nincs gépkocsi. Kérdés: elszámolhat-e kiküldetést saját magának a lánya gépkocsijával megtett kilométerek után? Köszönöm!
Belépés evába 2017-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. idén új tagot szeretne bevenni a cégbe, és új ügyvezetőt is választana. Kérdés, hogy 2017-től választhatja-e az evát a kft.?
Kültag ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., melynek a társasági szerződése szerint képviseletre jogosult tagja egyedül a beltag. Ő jelenleg teljes munkaidős munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, máshol semmilyen jogviszonya sincs, azonban hamarosan szülni fog. A kérdés az lenne, hogy átveheti-e az ügyvezetést a kültag társas vállalkozói jogviszonyban, vagy ehhez a társasági szerződés módosítása szükséges? A kültagnak van más cégnél heti 36 órát elérő munkaviszonya. A cél a fizetendő járulékok minimalizálása lenne. Válaszát előre is köszönöm!
Külföldön biztosított magyarországi kft. ügyvezetőjeként Kérdés
Svájci állampolgár, Svájcban biztosítotti jogviszonnyal rendelkezik. Magyarországon kft.-t alapít, és a kft. ügyvezetője lesz. Be kell-e jelenteni őt, és kell-e vonni tőle adót Magyarországon? Vagy meg kell jelölni valahol, hogy külföldön biztosított? És, ha igen, milyen nyomtatványon kell őt bejelenteni, vagy nyilatkozni a külföldi jogviszonyáról? Köszönettel.
Közösen fellépő természetes személyek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kéréssel fordulunk Önökhöz, szíveskedjenek állást foglalni abban, hogy a következő tulajdonosi szerkezettel rendelkező három társaságra – a következő esetekben A és B eset – érvényes-e a kapcsolódó vállalkozás a kis- és középvállalkozásokról szóló 2004. évi XXXIV. törvény 4. § (5) bekezdésének „közösen fellépő természetes személyek egy csoportja" fordulata? A eset: Két testvér, mint magánszemélyek, kizárólagosan tagjai a C, D, E jelű korlátolt felelősségű társaságoknak. Mindhárom kft.-ben a testvér magánszemélyek 50-50 százalékban tulajdonosai az üzletrészeknek, önálló ügyvezetők, a taggyűlések akkor határozatképesek, ha azon a leadható szavazatok több mint felét képviselő tag részt vesz. A kft.-k azonos piacon működnek. B eset: C, D, E. kft-k azonos piacon működnek, mindhárom kft.-nek magánszemélyek a tagjai, a taggyűlések akkor határozatképesek, ha azon a leadható szavazatok több mint felét képviselő tag részt vesz. C Kft. üzletrészének tulajdonosai: 50 %-ban Hzs, 20-20 %-ban Hr és Hsz, 10 %-ban Hi-né.. D Kft. üzletrészének tulajdonosai: 50 %-ban Hi, 20-20 %-ban Hreb és Hszim, 10 %-ban Hzs-né. E Kft. üzletrészének tulajdonosai: 20-20 %-ban Hr és Hsz, 10 %-ban Hi-né, 20-20 %-ban Hreb és Hszim, 10 %-ban Hzs-né. Hr, Hsz, és Hi-né.. Hi, gyermekei és felesége, míg Hreb és Hszim, és Hzs-né. Hzs gyermekei és felesége. Előre is köszönöm válaszukat!
Ügyvezető gyeden Kérdés
Egyszemélyes kft. tagja, aki ügyvezető, és a cég tevékenységében személyesen közreműködik tagi jogviszonyban, a felesége helyett venné igénybe a gyedet. Menyiben változtatná ez meg a gyed alatt az ő járulékfizetését? Előnyösebb lenne-e, ha a továbbiakban munkaviszonyban látná el a tevékenységét?
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném kérni a segítségét, hogy kapcsolt vállalkozásnak tekinthető-e az a két vállalkozás, ahol a már meglévő kft. ügyvezetője vagyok és 70 százalékban tulajdonosa is, illetve felkértek egy most alakuló cég ügyvezetésére, ahol csak ügyvezető lennék, tulajdoni részem nem lenne, sem nekem, sem közeli hozzátartozómnak. Köszönöm válaszát: Cséva