407 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére

Belépés evába 2017-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. idén új tagot szeretne bevenni a cégbe, és új ügyvezetőt is választana. Kérdés, hogy 2017-től választhatja-e az evát a kft.?

Kültag ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., melynek a társasági szerződése szerint képviseletre jogosult tagja egyedül a beltag. Ő jelenleg teljes munkaidős munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, máshol semmilyen jogviszonya sincs, azonban hamarosan szülni fog. A kérdés az lenne, hogy átveheti-e az ügyvezetést a kültag társas vállalkozói jogviszonyban, vagy ehhez a társasági szerződés módosítása szükséges? A kültagnak van más cégnél heti 36 órát elérő munkaviszonya. A cél a fizetendő járulékok minimalizálása lenne. Válaszát előre is köszönöm!

Külföldön biztosított magyarországi kft. ügyvezetőjeként Kérdés

Svájci állampolgár, Svájcban biztosítotti jogviszonnyal rendelkezik. Magyarországon kft.-t alapít, és a kft. ügyvezetője lesz. Be kell-e jelenteni őt, és kell-e vonni tőle adót Magyarországon? Vagy meg kell jelölni valahol, hogy külföldön biztosított? És, ha igen, milyen nyomtatványon kell őt bejelenteni, vagy nyilatkozni a külföldi jogviszonyáról? Köszönettel.

Közösen fellépő természetes személyek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kéréssel fordulunk Önökhöz, szíveskedjenek állást foglalni abban, hogy a következő tulajdonosi szerkezettel rendelkező három társaságra – a következő esetekben A és B eset – érvényes-e a kapcsolódó vállalkozás a kis- és középvállalkozásokról szóló 2004. évi XXXIV. törvény 4. § (5) bekezdésének „közösen fellépő természetes személyek egy csoportja" fordulata? A eset: Két testvér, mint magánszemélyek, kizárólagosan tagjai a C, D, E jelű korlátolt felelősségű társaságoknak. Mindhárom kft.-ben a testvér magánszemélyek 50-50 százalékban tulajdonosai az üzletrészeknek, önálló ügyvezetők, a taggyűlések akkor határozatképesek, ha azon a leadható szavazatok több mint felét képviselő tag részt vesz. A kft.-k azonos piacon működnek. B eset: C, D, E. kft-k azonos piacon működnek, mindhárom kft.-nek magánszemélyek a tagjai, a taggyűlések akkor határozatképesek, ha azon a leadható szavazatok több mint felét képviselő tag részt vesz. C Kft. üzletrészének tulajdonosai: 50 %-ban Hzs, 20-20 %-ban Hr és Hsz, 10 %-ban Hi-né.. D Kft. üzletrészének tulajdonosai: 50 %-ban Hi, 20-20 %-ban Hreb és Hszim, 10 %-ban Hzs-né. E Kft. üzletrészének tulajdonosai: 20-20 %-ban Hr és Hsz, 10 %-ban Hi-né, 20-20 %-ban Hreb és Hszim, 10 %-ban Hzs-né. Hr, Hsz, és Hi-né.. Hi, gyermekei és felesége, míg Hreb és Hszim, és Hzs-né. Hzs gyermekei és felesége. Előre is köszönöm válaszukat!

Ügyvezető gyeden Kérdés

Egyszemélyes kft. tagja, aki ügyvezető, és a cég tevékenységében személyesen közreműködik tagi jogviszonyban, a felesége helyett venné igénybe a gyedet. Menyiben változtatná ez meg a gyed alatt az ő járulékfizetését? Előnyösebb lenne-e, ha a továbbiakban munkaviszonyban látná el a tevékenységét?

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném kérni a segítségét, hogy kapcsolt vállalkozásnak tekinthető-e az a két vállalkozás, ahol a már meglévő kft. ügyvezetője vagyok és 70 százalékban tulajdonosa is, illetve felkértek egy most alakuló cég ügyvezetésére, ahol csak ügyvezető lennék, tulajdoni részem nem lenne, sem nekem, sem közeli hozzátartozómnak. Köszönöm válaszát: Cséva

Tagikölcsön-szerződés aláírása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője likviditási problémák miatt tagi kölcsön befizetésére kényszerül. A szerződést aláírhatja úgy is, mint hitelező magánszemély és, mint adós a kft. részéről? A tagi kölcsön befizetéséről kell a tagoknak határozatot hozniuk? Köszönöm előre is a segítségét!

Járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja havi 10 órás munkaviszony keretében látja el az ügyvezetési feladatokat. Mivel személyes közreműködést nem folytat, más járulékot (a 10 órás munkaviszonyra esőn kívül) nem fizet. Egyéni vállalkozás keretében pedig főállású katásként megfizeti a havi 50 ezer forintot. Kérdésem: jogszerű-e így fizetni a járulékokat? Tisztelettel: Arany Tamás

Ügyvezető tag Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném a segítségét. Adott egy két taggal alakult kft., amelyben az egyik tag a társasági szerződés szerint megbízási szerződéssel látja el az ügyvezetői feladatokat, mellette 8 órás munkaviszonyban is dolgozik a kft.-ben. Mindemellett katás egyéni vállalkozó. Jól gondolom, hogy mivel a munkaviszonya alapján megfizeti a járulékokat, így az ügyvezetést 0 forintért is elvállahatja? Illetve a katás jogviszonyban már nem minősül főállású katásnak. A másik kérdésem az lenne, hogy a T1041-es nyomtatványon ilyenkor milyen kód alatt kell bejelentkeznie, illetve a 08-as nyomtatványon kell havonta bevallást adnia megbízásról? A másik tag megbízási jogviszony keretében az adminisztrációs feladatokat végzi, mellette egy másik cégnél van bejelentett 36 órát elérő munkaviszonya. Ő is vállalhatja a megbízást díjazás nélkül? Őt kell-e jelenteni a T1041-esen, ha igen, milyen kód alatt? Köszönöm válaszát.

Ügyvezető járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy családi kft., amelynek tagjai a férj (40 %), a feleség (40 %) és a gyermekük (20 %). A férj az ügyvezető, ő az ügyvezetésen kívül semmilyen tevékenységet nem végez a kft.-ben, de azon kívül egy állami cégnél heti 40 órás munkaviszonyban alkalmazott. A családi kft. tevékenységét heti 40 órás alakalmazottként a feleség végzi, a gyerek nem vesz részt semmiben, csak tag. Ebben az esetben a férj lehet-e ügyvezető megbízásos jogviszonyban nulla forint megbízási díjért? Vagy mi lehet a járulékfizetés szempontjából a legkedvezőbb forma az ügyvezetésre? Válaszát előre is köszönöm.

Egyéni vállalkozó, ügyvezető halála Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szomorú esemény kapcsán szeretném segítségüket kérni. Az egyik kft. (családi vállalkozás) ügyvezetője elhalálozott. A kft.-ben két tag szerepel 50-50 %-os részesedéssel. Az egyik tag az ügyvezető volt. Ilyenkor mi történik a kft.-vel? Hogyan működhet tovább? Jelenleg a fiú részmunkaidőben dolgozik a kft.-ben. Örökösként átveheti elhunyt édesapja részesedését? Vagy a másik tag (feleség) veszi (veheti) át, és ebben az esetben egyszemélyes kft.-vé alakul a társaság? Időben mikor kell meghozni ezeket a döntéseket? Az elhunyt egyben egyéni vállalkozó is volt. Vállalkozását 2013 decembere óta szüneteltette. Úgy tudom, hogy halálával automatikusan megszűnik a vállalkozása. Ezt be kell jelenteni a webes ügysegéden keresztül? Ebben az esetben hogyan kell lezárni az egyéni vállalkozást? Milyen bejelentéseket és bevallásokat kell benyújtani? Én, mint állandó meghatalmazott, intézhetem a bevallások beküldését és a bejelentéseket? Válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel.

Végelszámolás – járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. végelszámolását kiegészítő tevékenységet folytató (nyugdíjas) ügyvezető végzi. A végelszámolás kezdetéig fizette, és bevallotta az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kérdés, hogy a végelszámolás ideje alatt a megszűnésig szükséges-e az egészségügyi szolgáltatási járulék bevallása és fizetése? Válaszát előre is köszönjük! Üdvözlettel: Polánszki Nikolett

Egyszerűsített foglalkoztatás tag esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy gazdasági társaság (kft., bt.) a tagjával köthet-e az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai szerint munkaszerződést, van-e erre bármiféle korlátozás? Ide kapcsolódó kérdés, hogy amennyiben egy társaság tagja az ügyvezetést munkaviszonyban látja el, akkor lehet-e egyszerűsített foglalkoztatott? (Havi 1 napot foglalkozik az ügyvezetői teendők ellátásával.) Válaszát előre is köszönöm!

Szolgálati idő vs. öregséginyugdíj-jogosultság Kérdés

Egy kft. többségi tulajdonosa/ügyvezetője (FEOR-08: 1210) vagyok, feladataimat nem munkaviszonyban, nem megbízásos jogviszonyban, hanem tagi/társas vállalkozói minőségemben végzem (foglalkoztatásom kódja: 30; társadalombiztosítási kód: 1451). Idén augusztusban fogom megszerezni a jogosultságot az öregségi nyugdíjra. Ugyanakkor március közepén betöltöm a 41. szolgálati évemet. E két fontos dátum között 5 hónap telik el. Tekintve, hogy csak egész szolgálati éveket vesznek figyelembe az öregségi nyugdíj megállapításánál, és már nem akarok még egy szolgálati évet begyűjteni, úgy látom, teljesen feleslegesen kidobott pénz lenne, ha márciustól tovább fizetném a garantált bérminimum alapján számított járulékokat, szochót, stb. Ezért úgy tervezem, hogy a 16T1041 nyomtatványon márciusban bejelentem a biztosítási jogviszony végét, a heti munkaórák számát pedig 10 órára csökkentem. Ez esetben az egészségbiztosítási ellátásra szóló jogosultság még 45 napig érvényben marad, ennek lejártától az öregségi nyugdíj megállapításáig a 16T1011 nyomtatványon bejelentkezek az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. Kérdezem, jól gondolom-e, hogy a fenti lépések megtételével áthidalható az a bizonyos 5 hónap, tehát járulékfizetés nélkül maradhatok a kft. választott ügyvezetője, míg foglalkoztatásom át nem minősül 53-as kódra, illetve a járulékmentes, átmeneti időszakban mit kell a 1608-as bevallásokkal tenni: kell-e továbbra is nulláás bevallásokat benyújtani? Köszönettel.

Járulékkötelezettség Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Nyugdíjas társas vállalkozó (egyszemélyes kft.-ben ügyvezető) kiváltotta az egyéni vállalkozását kata adózási módban. Mivel nyugdíjas, havonta 25 ezer forint katát fizet. Kell-e fizetnie a kft.-ben az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel: Hatházi Katalin

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Adott kölcsön kamata

Nagy Norbert

adószakértő

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink