416 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére

Ügyvezetés formája Kérdés

Egy kft.-ben 1998 óta munkaviszonyban (heti 40 órában) dolgozik egy alkalmazott. 2008-ban elment szülési szabadságra. 2011-ben ebbe a kft.-be többségi részesedéssel belépett, mint tag és egyben ügyvezető (ekkor még mindig gyesen volt a második gyerekkel). A társasági szerződésben nincs lefektetve, hogy mint ügyvezető, milyen formában látja el a feladatát, és azt hogyan díjazzák (az ügyvéd üzenete: mi döntsük el...). Majd 2013. 01. 31-én visszajött dolgozni. Mi továbbra is havonta a NAV felé a járulékbevallásban alkalmazottként és adminisztrátorként jelentjük, sőt, mint gyesről visszajött után az alkalmazotti szochokedvezményt igénybe vesszük. Kérdésem lenne: helyes-e, ha írunk egy taggyűlési határozatot, amiben lefektetjük, hogy marad munkaviszonyban, mint adminisztrátor, és emellett látja el az ügyvezetői tevékenységet például havi 20 000 forintért? Mert elsődlegesen ő a cégben adminisztrációs munkát végez, ami nem az ügyvezetéssel függ össze. Vagy maradjon munkaviszonyban, mint ügyvezető, és a kódot javítsuk le a NAV felé, miszerint nem adminisztrátor, hanem munkaviszonyos ügyvezető? Előre is köszönöm a válaszukat.

Nyugdíjas ügyvezető: ennyi a járulék többes jogviszonyban Cikk

Milyen járulékokat kell fizetnie kft. nyugdíjas ügyvezetőjének, ha egy másik társas vállalkozásnak is az ügyvezetője – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Fizetés nélküli szabadságon lévő ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 36 órás munkaviszonnyal rendelkező ügyvezetőjét egy évre külföldre küldik. A munkahelyén fizetés nélküli szabadságot vesz ki, a munkaviszonya nem szűnik meg. A kft.-ben, mivel van 36 órás munkaviszonya, jövedelmet nem vesz fel. Kérdésem: ha külföldre megy, a kft.-ben kell-e neki járulékot fizetni? Köszönettel: Fidler Gáborné

Tag munkaviszonya vagy megbízási jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Most induló kft.-vel kapcsolatos a kérdésem. A kft. tagja és a kft. ügyvezetője nem ugyanaz a személy. Az ügyvezető főiskolai hallgató. Van az ügyvezetőnek járulékfizetési kötelezettsége? A tag szeretne munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban dolgozni a kft.-ben. Melyik jogviszonyban célszerű tevékenykednie? Arra gondoltunk, hogy napi 2 óra munkaviszonyban, vagy a megbízási jogviszonyért havonta 30 000 forintot kapna. Milyen járulékfizetési kötelezettsége van a tagnak a fenti esetben? A tagnak kell-e a fenti jogviszonyok mellett egészségszolgáltatási járulékot fizetnie? Mit kell a társasági szerződésben szerepeltetni ahhoz, hogy a fenti jogviszonyt a NAV a járulékfizetés ellenőrzésekor elismerje? Válaszát előre is köszönöm.

Gyes melletti vállalkozás tb-terhe Kérdés

Tisztelt Adószakértők! Két gyesen lévő anyuka kft.-t szeretne létrehozni. Kérdésem, hogyan alakul a tb-teher az esetükben? 1.) Az egyik hölgy iker gyermekekkel (4 évesek) van gyesen, a jelenlegi munkahelyén heti 30 órás alkalmazotti jogviszonya van. Lehet-e az új kft. ügyvezetője, vagy fel kell mondania a 30 órás alkalmazotti jogviszonyát? Milyen terhekkel kell számolni az új kft.-ben? A másik hölgy egy gyermekkel van gyesen, aki 2 éves. Amennyiben csak tagja lenne a társaságnak, úgy abban az esetben a minimum járulékot meg kell-e fizetni utána, vagy csak a kivét után? Várom segítségüket.

Ügyvezetői feladatok ellátása munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha valaki 4 órás munkaviszonyban dolgozik egy kft.-ben, ahol jelenleg alkalmazott, akkor a saját tulajdonú kft.-ben az ügyvezetői feladatait elláthatja-e 2 órás munkaviszonyban, vagy együttesen a 8 órás munkaviszonynak feltétlenül meg kell lennie? Köszönettel várom válaszát.

Ügyvezető járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyveztője elláthatja-e az ügyvezetői feladatokat kétórás munkaviszonyban úgy, hogy máshol sincs 36 órás munkaviszonya? Elegendő-e az, hogy a minimálbér arányos része után fizet járulékot? A társaság az új Ptk. előtt alakult, ilyen esetben elegendő a munkaszerződés megkötése a társasággal? Válaszát köszönöm.

Egyszemélyes kft Kérdés

Tisztelt Szakértő! Úgy adódott az elmúlt időszakban, hogy két általam könyvelt kft. is kétszemélyesből egyszemélyessé vált. A társasági szerződés módosítása során azon kívül, hogy egy-egy tag kivált, igazodtak az új Ptk.-hoz, rendezték a jegyzett tőkére vonatkozó előírásokat is. A megmaradt tag mindkettőben munkaviszony keretében látta el ügyvezetői tevékenységét. Kérdésem, hogy maradhat-e ez a jogviszony? Benne kellene-e lennie a társasági szerződésben, a korábban a Gt. által előírt kitételnek, miszerint egyszemélyes társaság ügyvezetője csak akkor láthatja el feladatát munkavállalóként, ha azt a társasági szerződés lehetővé teszi. Köszönöm a segítséget! Vágner Emília

Kft.-tulajdonosok járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő? Egy Kft.-nek két tulajdonosa van. Kérdéseim a következők lennének, amelyre kérem szíves válaszát: 1) Az egyik kft.-tulajdonos egyben ügyvezető is, aki jelenleg 8 órás munkaviszonyban látja el ezt a tevékenységet. A cég még nem kezdte meg a tevékenységét, így elegendő lenne 4 órás munkaviszony is az ügyvezetési feladatok ellátására. Átjelenthetjük-e 4 órás munkaviszonyba, illetve ebben az esetben elegendő a minimálbér fele után megfizetnie a járulékokat?(Más cégnél nincs semmilyen jogviszonya.) 2. Ugyanezen cég másik tulajdonosát – aki nem ügyvezető, de a tevékenységben részt vesz körülbelül napi 4 órában – lehetséges-e 4 órás munkaviszonyban foglalkoztatni úgy, hogy más cégben szintén nincs semmilyen jogviszonyban? Ebben az esetben csak a minimálbér 50 százaléka után kell megfizetni a járulékokat minimálisan? Köszönöm válaszát.

Megbízással dolgozik az ügyvezető? Nem mindegy, milyen a jogviszonya Cikk

A megbízási jogviszony két típusát kell elkülöníteni a társadalombiztosításon belül a tagi ügyvezetők úgynevezett minimális alapok utáni járulékfizetése nyomán. Cikkünkben áttekintjük, mit is foglal magába a megbízás, és az egyes esetekben milyen közterhekkel kell számolni.

Ügyvezető járulékkötelezettsége másoddiploma szerzésekor Kérdés

Tisztelt Szakértő! 44 éves, egyszemélyes kft. ügyvezetője másoddiplomát szeretne szerezni, felsőfokú intézményben (egyetem), nappali rendszerű oktatás keretében. Az oktatás fizetős számára. Igaz-e, hogy a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem alapján fizet járulékot?

Kft. ügyvezető gyes melletti munkavégzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője munkaviszonyban áll a cégben, jelenleg gyesen van június óta 2015 júniusáig. Megteheti, hogy a gyes melletti munkavégzése csak napi 4 óra a kft.-ben, és eszerint fizeti a járulékokat maga után, vagy kötelező a minimálbér után megfizetnie a járulékokat? Amennyiben lehetséges, hogy napi 4 órában dolgozzon, a szolgálati idő a gyes miatt teljesnek számít, vagy a 4 órás bejelentés miatt csak "fele" idő gyűlik? (Tehát egy 4 órára bejelentett munkában töltött nap csak fél napi szolgálati időnek, vagy a gyes miatt egész napnak számít a munkával töltött időtől függetlenül?) Köszönöm szépen a válaszát előre is.

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Feleségemnek heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van (alkalmazott) egy intézménynél. Egy kft. alapítását tervezzük, amelyben jómagam és a feleségem lennénk tagok, illetve a feleségem látná el az ügyvezetői feladatokat. Meg kell-e fizetni a minimumjárulékot az ügyvezetése után, vagy ez már többes jogviszony, illetve ha nem kap dijazást, akkor keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? Előre is köszönöm.

Ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély két kft.-ben is választott ügyvezető. Nem tag egyikben sem! Az 1. számú cégben munkaviszonyként látja el ezt a feladatot, munkabérért. A 2. számú cégtől semmilyen juttatást nem kap (ingyen látja el a feladatot). A két cég egyébként kapcsolt vállalkozás, közös az anyavállalatuk. Kérdésem, hogy a 2. számú cégnek így milyen a jogviszonya az ügyvezetővel? Keletkezik-e bármilyen járulékfizetési kötelezettség? Van-e bármilyen szerződéskötési kötelezettség (az alapítói okiraton kívül), illetve bejelentési kötelezettség? Köszönettel: Biró Katalin

Nem ügyvezető tag jogviszonya Kérdés

Kedves Dr. Radics Zsuzsanna! A következőben kérem a tájékoztatását. Egy kétszemélyes kft. egyik 50 százalékos tulajdonosa – aki nem ügyvezető a társaságában – jelenleg egy másik cégben napi 4 órás munkaviszonyban áll alkalmazásban. – A kft.-ben milyen járulékfizetési kötelezettségek mellett, milyen jogviszonyban dolgozhat? – Az emelt járulékot csak tagi jogviszonyban kell-e megfizetnie? Tagi jogviszony esetén tudomásom szerint nincs korlátozva, hogy mennyi időt dolgozhat az üzletében, míg munkaviszony esetén jelenléti ív vezetésére lesz kötelezett. Segítségét köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kkv-besorolás, árfolyam

Nagy Norbert

adószakértő

Telephely, társasági szerződés

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Fizetési megállapodás

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink