2402 találat a(z) járulék cimkére

Így nőnek az egyéni és társas vállalkozók tb-terhei Cikk

Bár első ránézésre minimális változtatás látszik a társadalombiztosítási szabályokon az adócsomagban, az egyéni és társas vállalkozók nem ússzák meg tehernövekedés nélkül a 2015-ös évet sem. Kevesebb lesz viszont a papírmunka.

Bevallás adókról, járulékokról Esemény

2014. november 12.

Kft. tulajdonosa munkaviszonyban történő foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik kft.-nek két tulajdonosa van 50-50 százalékban tulajdonosok. Induló vállalkozásként a két tulajdonos dolgozhat-e heti 20 órás munkaviszonyban a társaságban, máshol nincs jogviszonyuk. Milyen járulékfizetési kötelezettségeik keletkeznek? Meg kell-e ebben az esetben fizetniük az emelt járulékokat, illetve a dupla szociális hozzájárulási adót?

Munkáltató által igénybevehető kedvezmény? Kérdés

Az a munkáltató, aki olyan súlyosan fogyatékos személyt foglalkoztat, aki nem rehabilitálható, ezért rehabilitációs kártyával sem rendelkezik, igénybe tud-e venni valamilyen járulékkedvezményt?

Nyugdíj, rokkantsági ellátás melletti munka: járulékok és korlátok Cikk

Mennyit dolgozhat, mennyit kereshet öregségi nyugdíj, rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátás mellett az ember? Vannak-e korlátok, milyen járulékot kell fizetni?

Ügyvezető, cégtulajdonos járulékai: így csökkenthetők a terhek Cikk

A legtöbb cégtulajdonos szeretné minél olcsóbban megúszni a járulékfizetést, főként ha egyes munkakörök nem is igényelnek napi nyolc órai munkát. Olvasónk kérdései is ehhez kapcsolódtak. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértőnk válaszait ismertetjük.

Gyed, gyes, gyet mellett vállalkozik? Így kell járulékot fizetnie Cikk

Számos kérdés érkezik portálunkra arra vonatkozóan, hogyan alakul a gyermekvállalással kapcsolatos ellátások mellett tevékenységüket folytató egyéni és társas vállalkozók járulékfizetési kötelezettsége. Összefoglaltuk az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Adók, járulékok befizetése Esemény

Október 13.

Bevallás adókról, járulékokról, szakképzési hozzájárulásról Esemény

Október 13.

Munkaviszonyos táppénz + ügyvezetés Kérdés

Kedves Szakértő! Általam könyvelt kft. ügyvezetője a 1041-es nyomtatványon mint heti 36 órát elérő munka melletti társas vállalkozó van bejelentve. Ügyfelem munkaviszonya 08. 31-ével megszűnt, de több hete táppénzen van, jelen pillanatban is. A 1041-esen 09. 01-től kell-e bejelenteni mint főfoglalkozású vállalkozó? Valamint hogyan alakul a jövedelme számfejtése, vagyis 09. 01-től már kell-e járulékot fizetni legalább a minimálbér szerint, mivel táppénzen még a munkaviszonyára tekintettel került. Vagy csak a táppénz megszűnése után terheli járulék- és adófizetési kötelezettség ? Köszönettel várjuk a választ.

Ügyvezetés 36 órás munkaviszony mellett Kérdés

Egyéni vállalkozó munkavégzése gyed mellett Kérdés

Főállású egyéni vállalkozó milyen feltételekkel vállalhat munkát, konkrétan heti négy órában szeretne dolgozni, erre a gyermek hány hónapos korától van lehetősége és milyen járulékfizetési feltétellel?

Titokszerződés szerinti kifizetés járulékai Kérdés

T. Cím! Az egyik vezetőbeosztásu dolgozónk rendes felmondással kilép a kft.-ből. A titokszerződés szerint egy bizonyos összeget szeretnék kifizetni, melyben vállalja, hogy a cég üzleti tikait megtartja és nem helyezkedik el azonos munkakörbe fél évig. A kifizetett összeg után nekünk mint munkáltatónak milyen járulékokat kell a dolgozótól levonni, és mint munkáltatónak milyen járulékokat kell utána fizetni? Jól gondoljuk, hogy a járulékok után levont összeget pénztárbizonylaton fizetjük ki a titoktartási szerződés szerint?

Eladó egyéni vállalkozásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Boltjaimban az eladók alkalmazottként dolgoznak. Egyik alkalmazottam egyéni vállalkozó lett. Szeretné folytatni az eladói munkát, de úgy, hogy ő megfizeti maga után a járulékot, velem pedig vállalkozói szerződést kötne és számlát adna a ledolgozott órák alapján a szerződésben rögzített óradíjban. Megtehetem, hogy nem fizetek utána járulékot? Üdvözlettel: W. Anna

Kültag mint ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! A gazdasági társaságok új szabályozása lehetővé teszi, hogy bt. kültagja is lehessen ügyvezető. Kérdésem,hogy ha egy bt. kültagja egyébiránt főállású katás egyéni vállalkozóként tevékenykedik,ha ügyvezetést vállal a bt.-ben, kell-e, és ha igen, mennyi tb-t fizetnie az ügyvezetés után? Tisztelettel várom válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékvesztés visszaírása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Ellátás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink