400 találat a(z) garantált bérminimum cimkére

Garantált bérminimum OKJ-bizonyítvány után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jár-e szakképzett minimálbér, garantált bérminimun a foglalkoztatásához szükséges, például nehézgépkezelő OKJ-s bizonyítvány után, és jár-e a fenti bér tehergépkocsi-vezetőnek, ha nincs OKJ-s bizonyítványa, csak tanfolyamon szerzett GKI kártyája? Előre is köszönöm válaszát!

Új minimálbér: így nőnek a terhek és az ellátások. Katások hátrányban? Cikk

A minimálbér és a garantált bérminimum emelése növeli a járulékterheket, ugyanakkor kedvezően hat a kereseti és a táppénzkorlátokra.

Minimálbér vagy garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó magánszemély állateledel boltban bolti eladóként foglalkoztat egy munkavállalót, aki nem rendelkezik kereskedelmi szakképesítéssel. Ennek az alkalmazottnak fizethet-e minimálbért, vagy meg kell fizetnie neki legalább a garantált bérminimumot? Válaszát előre is köszönöm.

Rokkantsági ellátás melletti bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy fő rokkantsági ellátásban részesülőt foglalkoztat heti 40 órában. A hatóság 85 százalékos egészségkárosodását állapította meg, és a "D" kategóriába sorolta. A jövedelemkorlát miatt minden 3. hónapban kell a garantált minimálbér 150 százaléka alatt tartani a bérét? Az azon kívüli hónapokban bármennyit kereshet? Az ő esetében jogosan vesszük figyelembe a garantált bérminimumot, ha középfokú végzettséget igénylő munkakörben dolgozik?

Garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft.-ben a multimédia-tervezők alkalmazotti jogviszonyban dolgoznak. Az szja-s bérük bruttó 147 ezer forint, az ekhós bérük bruttó 550 ezer forint. Kell-e 2017-ben az szja-s bérüket a garantált bérminimumra emelni, vagy maradhat a jelenlegi bruttó bér? Az ekhós bérrel együtt elérik a garantált bérminimum összegét, a 147 ezer forint pedig a minimálbér összegét. Üdvözlettel.

Végkielégítés, felmondási idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak megszűnik a munkaviszonya. 2016.12.03-án kezdődik a felmondási ideje, ami 45 nap, és 2017. január 16-án ér véget, egyben ez a munkaviszony megszűnésének a dátuma is. Kéthavi végkielégítésre is jogosult. 2016. évi bruttó bére 139 ezer forint. 2017-től a garantált bérminimum 161 ezer forint. A munkáltató a teljes felmondási időre felmenti a munkavégzés alól a munkavállalót. A járandóságát még 2016-ban kell kifizetnünk. Kérdésem az lenne, hogy a felmondási idő 2017-re eső részét, valamint a szabadságmegváltást és a végkielégítést a 2017 évi bérrel kell kifizetni? Várom mielőbbi válaszát és köszönöm!

Szakképzettség Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségüket kérni. A munkáltató meghatározhatja-e a munkakör betöltéséhez szükséges végzettséget abban az esetben, ha törvény írja elő az adott tevékenységhez kapcsolódó szakképzettség meglétét? Tehát, ha kormányrendelet előírja, hogy bizonyos tevékenységhez milyen szakképzettség szükséges, de ezzel nem rendelkezik a munkavállaló, akkor a munkáltató alkalmazhatja a munkavállalót a meglévő végzettség hiánya nélkül is? Például a munkaköri leírás vagy a tájékoztató szerint az adott munkakör betöltéséhez a munkáltatónál elég a 8 általános iskolai végzettség (bár jogszabály szerint a munkakör betöltéséhez kellene szakképzettséggel rendelkeznie a munkavállalónak), akkor foglalkoztatható? Azért fontos a kérdés, mivel az adott területen szakemberhiány van, nincs elég szakképzett munkaerő, ezért kénytelen a munkáltató betanítani embereket az adott munkakörök ellátására. Nyomdaipari területről van szó, és elviekben a 21/2010. NFGM-rendelet előírja a szakképesítést a nyomdaiparnál És ebben az esetben, ha felveszi a cég a munkavállalót az adott munkakörre betanított munkásként, mert nem ragaszkodik a képesítés meglétéhez, akkor ezzel megsért bármilyen jogszabályt? És mivel nincs szakképzettsége a munkavállalónak az adott munkakör betöltéséhez (bár a jogszabály előírja a szakképzettséget), ezért a béreknél a kiindulásai alap az lehet a minimálbér, vagy nem, mivel a munkakör igényel szakképzettséget, és ebben az esetben a garantált bérminimumot mindenképpen meg kell neki adni? 9-es feorba besorolhatóak?

Bérmegállapítás Kérdés

Szállodánkban recepcióst keresünk (FEOR: 4223). Elvárás az angol nyelvtudás, előny, ha németül is tud a munkavállaló és van tapasztalata hasonló munkakörben végzett munkáról.1. Ebben a munkakörben kötelező-e megadni a garantált bérminimumot? 2. Mi van akkor, ha főiskolát végzett a jelentkező, de nem szakirányban? 3. Vagy éppen szakirányú a végzettsége (turisztika, idegenforgalom)? Válasz köszönöm!

Új minimálbér és a kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nem világos teljesen számomra a következő, ezért kérem a segítségüket a megértésében. A garantált bérminimum emelésével hogyan változik a kataalanyok ellátási alapja és szolgálati ideje? Aki most emelt összegű katát fizet, annak jövőre kevesebb ellátási alapja lesz, mint a garantált bérminimum, és a szolgálati ideje is ezzel arányosan csökken? Köszönettel: Léderer Györgyné

Alkalmi munka Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egyszerűsített foglalkoztatás keretében, alkalmi munkában foglalkoztatnánk műszerész szakmunkást. Kérdésem az lenne, hogy őt már a garantált bérminimummal kell-e foglalkoztatnunk, illetve mennyi az a bér, ami után ő már nem fizet szja-t, mennyi a mentesített keretösszeg? Ez a jelenlegi 5940 forintnak a 87 százaléka? Köszönöm.

Tényleg nagyot mondott Varga a béremelésekről Cikk

A minimálbér 15 százalékkal, a garantált bérminimum 25 százalékkal nőhet jövőre, ugyanakkor a munkáltatók járulékterhe 4 százalékkal csökkenne 2017-ben és 2018-ban is. Ekkor a minimálbér további 8, a garantált bérminimum 12 százalékkal emelkedhet – jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának kibővített testületi ülését követően.

Járulékfizetés Kérdés

Egyéni vállalkozó Dominikán vállalt munkát. Munkaviszonyban fog dolgozni. Magyarországon az egyéni vállalkozását nem szünteti meg. Főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősül, kell a garantált bérminimum után járulékot fizetnie? Válaszukat előre is köszönjük.

Részmunkaidő két helyen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék az alábbiakkal kapcsolatosan. Ha egy heti 40 órás munkaviszonyt megszüntetve, két munkáltatónál lenne részmunkaidőben 20, illetve 20 órában egy munkavállaló, akkor az mennyiben térne el a korábbi teljes munkaidős státuszához képest, ha a munkabére ebben az esetben is a garantált bérminimum felett lenne, arányosan? Illetve van-e lehetőség 40 órás munkaviszony mellett megbízási szerződés alapján máshol is munkát vállalni? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Minimálbér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. főtevékenysége 4511 gépjármű-kereskedelem, további tevékenységként 8211 adminisztratív szolgáltatást végez. A tag munkaviszonyban, heti 40 órában, osztott munkakörben látja el az ügyvezetést, és mellette az adminisztratív szolgáltatásokat. Munkabérként a sima minimálbér vagy a garantált bérminimum vonatkozik rá? Köszönöm a választ.

Úgy hírlik, hogy szárnyra kaptak a keresetek Cikk

Januárban 5,8 százalékkal nőttek a bruttó átlagkeresetek az egy évvel korábbihoz képest, a nettó keresetek emelkedése 7,4 százalékos volt. A közfoglalkoztatottak nélkül számolva 6,3 százalékos volt a bruttó és 8,0 százalékos a nettó keresetek emelkedése – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Közösségen belüli gépjármű beszerzés

Bunna Erika

adótanácsadó

Német gépjármű tartós bérlete

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink