392 találat a(z) garantált bérminimum cimkére
Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum? Így kell megállapítani Cikk
Jelentősen emelkedett a minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege, amely számos munkáltatót és – a statisztikai adatok szerint több mint egymillió – munkavállalót érint. Tapasztalataink szerint a munkáltatóknak továbbra is nagy fejtörést okoz, hogy mely esetekben kell legalább a garantált bérminimumot megfizetni a dolgozóknak.
Garantált bérminimum-e vagy sem? Kérdés
Édesipari terméket gyártó vállalkozó vagyok. Aprósütemény gyártásával foglalkozom. Dolgozóim is részt vesznek a gyártási folyamatban: tésztát gyúrnak, szaggatják, sütik, töltik és csomagolják. Szakképzettségük nincs. Nem tudok dönteni, hogy rájuk vonatkozik-e a garantált bérminimum, hiszen őket csak betanítottam erre a munkára. És ha nem cukrásznak, akkor hogyan jelentsem be a NAV felé, milyen FEOR számmal? Válaszukat előre is köszönöm.
5 fontos kérdés, amelyre 2017 elején figyelniük kell a munkáltatóknak Cikk
Számos területen módosultak az utóbbi időben a foglalkoztatásra vonatkozó szabályok, és sokszor nem egyszerű kiigazodni bennük. Cikkünkben összefoglaljuk azon legfontosabb változásokat, amelyeket az év elején feltétlenül figyelembe kell venni. A listát kiegészítettük azokkal a lehetőségekkel is, amelyekkel a munkáltatók az év elején tudnak élni, vagy amely kérdésekben ilyenkor kell a törvény alapján döntést hozni.
Minimálbér és garantált bérminimum: itt van a rendelet a 2017-es összegekről Cikk
Megjelent a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum megállapításáról szóló kormányrendelet a Magyar Közlöny legfrissebb, 204. számában.
Garantált bérminimum Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosi jogviszonyában látom el az ügyvezetői tisztséget, 36 órában. Érdeklődnék, hogy a munkabéremet a garantált bérminimum vagy a minimálbér alapján kell meghatározni? Köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Oláh Krisztina
Személygépkocsi-vezető garantált bére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy orvosi ügyeletben dolgozó munkavállalónak meg kell-e adni a garantált bérminimumot, ha személygépkocsi-vezetőként alkalmazzuk? Ha nem, akkor milyen feorral tudom bejelenteni? Válaszát köszönöm!
Minimálbér vagy garantált bérminimum? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vagyonőr (Feor 5254) bérezésénél mi az elvárt, a minimum? Van valami különbség a fegyvertartási engedéllyel rendelkező és fegyvert viselő, illetve a nem fegyveres munkavállaló között? Válaszát előre is köszönöm!
Garantált bérminimum OKJ-bizonyítvány után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jár-e szakképzett minimálbér, garantált bérminimun a foglalkoztatásához szükséges, például nehézgépkezelő OKJ-s bizonyítvány után, és jár-e a fenti bér tehergépkocsi-vezetőnek, ha nincs OKJ-s bizonyítványa, csak tanfolyamon szerzett GKI kártyája? Előre is köszönöm válaszát!
Új minimálbér: így nőnek a terhek és az ellátások. Katások hátrányban? Cikk
A minimálbér és a garantált bérminimum emelése növeli a járulékterheket, ugyanakkor kedvezően hat a kereseti és a táppénzkorlátokra.
Minimálbér vagy garantált bérminimum Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó magánszemély állateledel boltban bolti eladóként foglalkoztat egy munkavállalót, aki nem rendelkezik kereskedelmi szakképesítéssel. Ennek az alkalmazottnak fizethet-e minimálbért, vagy meg kell fizetnie neki legalább a garantált bérminimumot? Válaszát előre is köszönöm.
Rokkantsági ellátás melletti bér Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy fő rokkantsági ellátásban részesülőt foglalkoztat heti 40 órában. A hatóság 85 százalékos egészségkárosodását állapította meg, és a "D" kategóriába sorolta. A jövedelemkorlát miatt minden 3. hónapban kell a garantált minimálbér 150 százaléka alatt tartani a bérét? Az azon kívüli hónapokban bármennyit kereshet? Az ő esetében jogosan vesszük figyelembe a garantált bérminimumot, ha középfokú végzettséget igénylő munkakörben dolgozik?
Garantált bérminimum Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft.-ben a multimédia-tervezők alkalmazotti jogviszonyban dolgoznak. Az szja-s bérük bruttó 147 ezer forint, az ekhós bérük bruttó 550 ezer forint. Kell-e 2017-ben az szja-s bérüket a garantált bérminimumra emelni, vagy maradhat a jelenlegi bruttó bér? Az ekhós bérrel együtt elérik a garantált bérminimum összegét, a 147 ezer forint pedig a minimálbér összegét. Üdvözlettel.
Végkielégítés, felmondási idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak megszűnik a munkaviszonya. 2016.12.03-án kezdődik a felmondási ideje, ami 45 nap, és 2017. január 16-án ér véget, egyben ez a munkaviszony megszűnésének a dátuma is. Kéthavi végkielégítésre is jogosult. 2016. évi bruttó bére 139 ezer forint. 2017-től a garantált bérminimum 161 ezer forint. A munkáltató a teljes felmondási időre felmenti a munkavégzés alól a munkavállalót. A járandóságát még 2016-ban kell kifizetnünk. Kérdésem az lenne, hogy a felmondási idő 2017-re eső részét, valamint a szabadságmegváltást és a végkielégítést a 2017 évi bérrel kell kifizetni? Várom mielőbbi válaszát és köszönöm!
Szakképzettség Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségüket kérni. A munkáltató meghatározhatja-e a munkakör betöltéséhez szükséges végzettséget abban az esetben, ha törvény írja elő az adott tevékenységhez kapcsolódó szakképzettség meglétét? Tehát, ha kormányrendelet előírja, hogy bizonyos tevékenységhez milyen szakképzettség szükséges, de ezzel nem rendelkezik a munkavállaló, akkor a munkáltató alkalmazhatja a munkavállalót a meglévő végzettség hiánya nélkül is? Például a munkaköri leírás vagy a tájékoztató szerint az adott munkakör betöltéséhez a munkáltatónál elég a 8 általános iskolai végzettség (bár jogszabály szerint a munkakör betöltéséhez kellene szakképzettséggel rendelkeznie a munkavállalónak), akkor foglalkoztatható? Azért fontos a kérdés, mivel az adott területen szakemberhiány van, nincs elég szakképzett munkaerő, ezért kénytelen a munkáltató betanítani embereket az adott munkakörök ellátására. Nyomdaipari területről van szó, és elviekben a 21/2010. NFGM-rendelet előírja a szakképesítést a nyomdaiparnál És ebben az esetben, ha felveszi a cég a munkavállalót az adott munkakörre betanított munkásként, mert nem ragaszkodik a képesítés meglétéhez, akkor ezzel megsért bármilyen jogszabályt? És mivel nincs szakképzettsége a munkavállalónak az adott munkakör betöltéséhez (bár a jogszabály előírja a szakképzettséget), ezért a béreknél a kiindulásai alap az lehet a minimálbér, vagy nem, mivel a munkakör igényel szakképzettséget, és ebben az esetben a garantált bérminimumot mindenképpen meg kell neki adni? 9-es feorba besorolhatóak?
Bérmegállapítás Kérdés
Szállodánkban recepcióst keresünk (FEOR: 4223). Elvárás az angol nyelvtudás, előny, ha németül is tud a munkavállaló és van tapasztalata hasonló munkakörben végzett munkáról.1. Ebben a munkakörben kötelező-e megadni a garantált bérminimumot? 2. Mi van akkor, ha főiskolát végzett a jelentkező, de nem szakirányban? 3. Vagy éppen szakirányú a végzettsége (turisztika, idegenforgalom)? Válasz köszönöm!