748 találat a(z) felmondás cimkére

Könyvelői szerződés Kérdés

T. Szakértő! Ügyfelünknek 4 havi könyvelési díj elmaradása van. Az anyagot elküldi, de nem fizet. Kötelesek vagyunk-e a bevallásokat (08-as, ÁFA) elkészíteni? A szerződésünk értelmében 2 hónapos határidővel, kizárólag írásban tett nyilatkozattal lehet felmondani. Ügyfél szerint ha felmond, akkor nem fizeti ki a 2 havi felmondást, csak ha a 2 havi anyagot is le könyveljük. Ez így jogos? Válaszát köszönöm.

Felmondás közalkalmazottnak nyugdíjba vonulás előtt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy közalkalmazott 2019. szeptemberben betölti a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt, decemberben pedig meglesz a 40 év közalkalmazotti jogviszonya. Az 1700/2012. kormányhatározat értelmében reménykedhetne a munkáltatói felmentésben, de mivel felsőoktatási intézményben dolgozik, tudományos kutatói munkakörben, felmerült a kérdés, hogy a munkáltató erre a rendeletre hivatkozva megtagadhatja-e a felmentést. Jogszerűen járna el így a munkáltató? (A felmentés több szempontból is előnyös lenne, amelyektől így a szóban forgó közalkalmazott elesne.) Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Majorosné B.Hedvig

Felmentési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkáltatói felmondással szüntettük meg egy munkavállalónk munkaviszonyát. A felmondás oka valós, jogszerű, az indoklás világos. Megkapott minden juttatást, ami szerződés szerint megilleti. Viszont a felmondási idő felében nem lett felmentve a munkavégzés alól, nem is akarta, hogy fel legyen mentve. Ismerem a jogszabályt, hogy a felmondási idő felében köteles a munkáltató felmenteni a munkavégzés alól. Mindenesetre ez sajnos nem történt meg. A kérdésem az lenne, hogy milyen jogkövetkezménnyel járhat ez, ha a munkavállaló 3 éven belül ezt sérelmezi? Most, amikor elment, teljesen együttműködő volt, de ki tudja...? A következő kérdésem, ha már a felmentést elmulasztottuk, hogyan tudjuk ezt munkaügyi per (kártérítési igény) nélkül korrigálni? Gondolok itt arra, hogy esetleg pénzben megváltanánk a felmentési időt, vagy önellenőrzéssel, a 1041-es bejelentés módosításával meghosszabbítható ilyen esetben a felmondási idő? Ez utóbbi miatt nem lesz szabálytalan a felmondás? Köszönettel.

Gyedről visszatérő Kérdés

Üdvözletem. Segítséget szeretnék kérni, hogy mi a teendő akkor, amikor gyedről jönne vissza a dolgozó, de már megszűntek azok az üzletágak, ahol ő foglalkoztatva volt. Konkrétan eladó volt a boltban, de mindkét bolt bezárásra került és más munkakörben sem tudjuk foglalkoztatni, mivel azt az ügyvezető személyesen végzi, de az se biztosít rendszeres bevételt csak alkalmanként. Az ügyvezető is elment már munkaviszonyba máshova dolgozni. Milyen teendőink vannak? Mit kell részére kifizetni? Válaszukat előre is köszönöm

Táppénz alatt azonnali felmondást követő egészségügyi biztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Előző kérdésemben a kamion sofőrünk verekedése kapcsán érdeklődtem az azonnali felmondás lehetőségéről. Köszönöm gyors válaszát, melyben a körültekintő intézkedésre hívta fel a figyelmem. Ezért szeretném tudni, hogy a felmondás után dolgozónknak lesz-e Németországban és Magyarországon továbbra is egészségbiztosítása? Üdvözlettel: Viktória

Munkavállalói felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! https://adozona.hu/kerdesek/2019_3_26_Munkavallaloi_felmondas_obi kérdésre adott válaszára hivatkozással azt szeretném kérdezni, hogy mit tud tenni a munkáltató abban az esetben, ha a munkavállaló nem hajlandó letölteni a felmondási idejét és betegállományba íratja magát, mert a bentmaradt szabadságát nem adja ki a munkáltató? Úgy érzem, a munkáltató nem tud mit tenni, kénytelen szabadságra engedni a munkavállalóját, ha tetszik, ha nem. Szíves válaszát előre is köszönöm!

Munkavállaló felmondása gyed idején Kérdés

Tisztelt Szakértők! Segítségüket kérném az alábbi esetben: adott egy munkavállaló anyuka, aki a csed lejárta után július 1-jétől jogosult a gyedre. A gyedigénylést már beküldtem a hivatalnak, feltételezem elbírálás alatt van már. Azonban a munkavállaló éppen július 1-jétől felmondana a munkahelyén. Befolyásolja ez valamilyen formában a gyed folyósítását? Vagy érdemesebb lenne még várnia a felmondással, vagy felmondásától függetlenül a gyedet ugyanúgy kapja majd, hiába szűnik meg a munkaviszonya? Várom szíves tájékoztatásukat. Köszönettel: Kiss Beáta

Megjelent a júniusi VálaszAdó Cikk

A bevallási és a beszámolókészítési feladatok végeztével új, halaszthatatlan teendőjük van a vállalkozásoknak.

Balesetet szenvedett, nem dolgozhatott, kirúgás lett a vége Cikk

Vendéglátóipari cég dolgozója konyhai munkát végez, illetve ételt szállít ki. Baleset érte az otthonában, eltörte a kezét. Ennek ellenére dolgozni szeretett volna, amit szigorúan megtiltott neki a munkáltató. Ez nem tetszett a munkavállalónak, aki félti a megélhetését, ezért a közösségi oldalán elkezdte szidni a cég vezetőit, családtagjaikat és a kollégáit, a céget és annak ügyvezetőjét meg is nevezte a posztjában. Jelenleg keresőképtelen. Megalapozza ez a viselkedés a munkaviszonya azonnali hatályú felmondását? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Kevés a munka a cégnél: kötelezővé tehető-e a részmunkaidő? Cikk

Egyéni vállalkozónak évek óta stagnál a bevétele, likviditási problémái vannak. Részmunkaidősként szeretné a jövőben alkalmazni jelenleg főállású munkavállalóját, aki azonban nem kíván hozzájárulni ehhez. Mit tehet a munkáltató? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Munkavállalói szerződésszegés? Kérdés

Munkáltató és munkavállaló megállapodást kötött (2016.12.28.) arra vonatkozóan, hogy a munkavállaló kétéves távolléte alatt (csed, gyes) a munkaadó a munkakörét nem tölti be azonos képesítésű szakdolgozóval, a jelenlegivel azonos munkakörben foglalkoztatja, továbbá a munkabérét havi nettó 30 ezer forinttal emeli a visszatértét követően. A munkáltató betartotta a vállalt kötelezettségét, a munkavállaló pedig visszatért a munkahelyre 2019. 02. 01-én, mad két hónap múlva benyújtotta a felmondását. A megállapodás szerint "a munkavállaló elkötelezettséget vállal a munkáltatónál – a munkába történő visszatérése után – további 5 év munkavégzésre, a fentebb jelzett munkabéremelés ellenében. Munkavállaló kötelezettséget vállal arra, hogy ha a fentieket megszegi, úgy köteles a munkaadó által vállalt havi nettó 30 ezer forint kétszeresét megfizetni a megállapodott időtartamra". A munkavállalónak a megállapodás alapján fennáll-e a kötelezettsége?

Munkáltatói felmondás lehetősége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves segítségét. Személyszállítással (közúti) foglalkozó cégünk gépkocsivezetőket foglalkoztat. Egyik munkavállalónk tavaly sajnálatos baleset miatt táppénzre került. Idén lejárt a táppénzjogosultsága, pénzbeli ellátást már nem fog kapni. Az eredeti munkakörbe nem tudjuk visszavenni, mivel a baleset miatt a hivatásos vezetői engedélyét bevonták. Felajánlottunk neki egy más jellegű (gépkocsi-karbantartó) munkakört (szóban), de azt visszautasította, egyéb munkakörben nem tudjuk elhelyezni, mivel minden pozíció betöltött. A közös megegyezéses megszüntetés sem jöhet szóba a munkavállaló részéről. Milyen lehetősége van a munkáltatónak, hogy megszüntesse a munkaviszonyt? Kell-e írásban is rögzíteni, hogy a munkáltató felajánlotta a munkakört? Hogyan, mire hivatkozva indokolja meg a felmondást, hogy abból később ne lehessen jogellenesség? Válaszát előre is köszönöm.

Munkaviszony megszűnése és a cafeteria Kérdés

Határozatlan idejű (32 éves) munkaviszonyom a munkáltató általi felmondással szűnt meg, munkakör megszűnése miatt. A felmondási idő kezdete: 2018. 12.01., a munkaviszony megszüntetésének napja: 2019.02.28. 2018.12.17- 2019. 01.13. között szabadságot írtak ki, 01.17-02.28-ig tart a felmondási idő. Kérdésem az, hogy a 2019-re szóló cafeteriakeretből részesíteni kellene-e engem is, mivel értelmezésem szerint február 28-áig én is munkavállalónak minősültem. A cafeteria mértékéről márciusban döntött a munkáltató, azonban szerintem az érvényes minden munkavállalóra. A cafeteriaszabályzat szerint a cafeteria minden dolgozónak jár, aki az adott naptári év 01. napján munkaviszonyban áll. A szabályzatban kivételként nem szerepel a felmentési időszak. Köszönettel: Tóth Marian

Gyes utáni felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy gyes időszak utáni munkavállaló, aki 2019. 04. 23-án térne vissza, de 2019. márciusban 2019. 04.23-ai hatállyal, közös megegyezéssel felmondott. Ebben az esetben a visszatérés után járó szabadságokat köteles-e a munkáltató kifizetni, vagy mi lesz a felhalmozódott szabadságokkal? Előre is köszönöm a válaszát.

Gyed extrán lévő kismama Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kismamánk férje van gyeden. Így a kismamánál fizetés nélküli szabadságot kellett a 1041-en bejelentenünk. Kérdésünk az lenne, hogy ebben az esetben fel lehetne-e mondanunk neki? Előre is köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telephely az iparűzési adóban

Szipszer Tamás

adószakértő

Sportolói adomány vagy szponzoráció

Szipszer Tamás

adószakértő

Közhasznú bevétel adómentessége

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink