645 találat a(z) beruházás cimkére
Beruházás áfatartalma
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlant bérel a kft. ügyvezetőjétől, bérleti díjat nem számláznak, mert az a megállapodás, hogy az ingatlant a kft. felújítja ennek fejében. A beruházási számlák a kft. nevére szólnak, így áfavisszaigénylésre jogosult a cég? Az ingatlan egyéb szálláshely-bejelentés alapján fog működni. Ha a kft. ügyvezetője nem kér bérleti díjat, akkor a beruházás összege nála mint magánembernél bevételnek számít? Az ingatlan értéke a beruházás miatt nőni fog. Az áfát a cég visszaigényelheti? Válaszukat előre is köszönöm!
Saját rezsis beruházás értékcsökkentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégem bérelt ingatlanon saját rezsis beruházást végzett, egy gépkocsitárolót épületként és kerítést épített. Kérdésem, hogy év végén ezen beruházások milyen kulccsal számolhatók el? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Lakossági jövedelmek, forintgyengülés, államháztartási hiány – erre számít a GKI
Cikk
A magyar gazdaság 2017 utolsó és 2018 első negyedévében egyaránt 4,4 százalékkal bővült. Ennél gyorsabb növekedésre az elmúlt bő egy évtizedben csak egyetlen egyszer volt példa. Ezzel, a régióban negyedik-ötödik legmagasabb ütemmel Magyarország feltehetőleg mostani konjunktúraciklusa csúcspontjára jutott. Az EU-transzferekkel finanszírozott beruházások és a választások által is gerjesztett lakossági fogyasztás növekedése ugyanis az év hátralevő időszakától kezdve várhatóan lassul, s a külső konjunktúrában inkább romlás, semmint további élénkülés várható. A GKI azonban a vártnál kedvezőbb első negyedévi adatok alapján 3,8 százalékról 4 százalékra emelte idei GDP-prognózisát, s 4 százalékról 4,5 százalékra fogyasztási előrejelzését. Az olaj világpiaci árának emelkedése miatt 3 százalékra emelte inflációs prognózisát, s a gazdaságpolitika hangsúlyváltása alapján 2,2 százalékra mérsékelte a várható GDP-arányos államháztartási hiányt. Bár az eddigi élénkítő helyett egyensúlyközpontú gazdaságpolitika meghirdetése egy esetleges világgazdasági válságra hivatkozva történt, a váltásban legalább ekkora szerepe lehet az EU markáns, így a középtávú költségvetési céltól való magyar távolodást érintő kritikáinak – vélekednek a GKI elemzői.
Társaságiadó-változások az évközi adócsomagban
Cikk
A társasági adó rendszerében jórészt kedvező változásokkal találkozhatunk. Cikkünkben a beruházással, a bejelentett részesedéssel, a munkahelyi óvodával, a korai fázisú vállalkozásban szerzett részesedéssel kapcsolatos kedvezményre vonatkozó javaslatokat foglaltuk össze.
Cégautó 2. rész. Külföldi számla, beruházási kedvezmény, lízing
Cikk
Cikkünk második részében a céges személygépkocsik társaságiadóalap-, illetve adókedvezménnyel foglalkozunk, továbbá ismertetjük a cégautó használatához kapcsolódó külföldről származó bizonylatok kezelését.
Félmilliárdos beruházás Záhonyban
Cikk
Csaknem félmilliárd forint értékű beruházást valósít meg a záhonyi székhelyű, áruátrakással, raktározással, csomagolással, kereskedelemmel és szállítmányozással foglalkozó Transit-Speed Kft. – közölte a társaság az MTI-vel.
Felülvizsgálja a kormány az autópályaterveket
Cikk
Felülvizsgálja a kormány a korábban tervezett autópálya-beruházásokat - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb, szombati számában.
Így teljesít a magyar gazdaság
Cikk
A bruttó hazai termék (GDP) volumene 4,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit az első negyedévben. A szolgáltatások 4,9, a fogyasztás 5, és a beruházások 17,1 százalékos növekedése határozta meg a növekedést – közölte második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Áfakorrekció
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2013. 04.16-án vásárolt ingatlan eladásra kerül. 22 millió forintért vásároltuk. 2014.02.04-én beruházás keretében 14 millió forint az ingatlanra lett aktiválva. Mindkét esetben az áfát levontuk. Hogyan számolom a korrekciót, illetve a visszafizetendő áfát? A beruházásnál mely időponttól számolom? Várom érthető és kielégítő válaszát, tekintettel, hogy még új vagyok e témában. Köszönöm szépen!
Dinamikusan nőttek az építési beruházások
Cikk
2018 I. negyedévében folytatódott a nemzetgazdasági beruházásoknak az előző év egészét jellemző dinamikus bővülése: a tárgyidőszaki fejlesztések volumene 17 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. A nemzetgazdaság legtöbb területén emelkedett a beruházási aktivitás – közölte a KSH.
Beruházás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasággal foglalkozó kft. 2 éve 1 db John & Deere 8400 T típusú használt traktort vásárolt 10 millió Ft+áfa értékben. A traktor sajátossága, hogy nem gumikerekek, hanem a lánctalphoz hasonló gumihevederek vannak rajta, ezek a vásárláskor is láthatóan kopottak voltak, számoltunk is vele, hogy cserélni kell. A csere megtörtént, amelynek az anyagköltsége 6.750.000 Ft+áfa, ez 2 db heveder és 2 db meghajtó tárcsának az ára, külön javítási munkadíj nem lesz, saját dolgozóink fogják a cserét megcsinálni. A gép teljesítménye, élettartama ezzel a javítással nem nőtt. Az lenne a kérdésünk, hogy ezen javítás elszámolható egyösszegű, tárgyévi karbantartási költségnek, vagy a gép értékét növelő felújításnak kell kezelni?
Kiva – egyszeri csökkentő összeg, korábbi évek beruházása II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő Köszönjük gyors válaszát korábbi kérdésünkre: http://adozona.hu/kerdesek/2018_5_25_KIVA_egyszeri_csokkento_osszeg_ko_dbd Ezek szerint a KIVA alanyiság ideje alatt tárgyévet megelőzően kifizetett és nem felhasznált beruházások összege számításba vehető függetlenül attól, hogy korábban nem volt továbbvihető veszteség? A kitöltöltési útmutató szerint: a kisvállalati adóalanyiság időszaka alatt, 2016. december 31-ig az új beruházások után teljesített kifizetések összege, de adóévenként legfeljebb az adóév végéig megképződött, ellenben fel nem használt, következő évekre továbbvihető elhatárolt veszteség összege, ez ellentmond a fentieknek Köszönöm
Kiva – egyszeri csökkentő összeg, korábbi évek beruházása
Kérdés
Cégünk 2013 óta kivaalany, veszteségünk nem volt, 2016-ban jelentős összegű beruházást hajtottunk végre. Kérdésként merült fel, hogy a 2017KIVA bevallásban a 2017. évi egyszeri, NAV által közölt korrekció terhére szerepeltethetjük-e a 18. sorban a 2016-os beruházás összegét? A 2016. évi bevallásban ez az összeg nem szerepelt. Gyors válaszukat előre is köszönöm! Mikro
Adóalap-csökkentés ugyanazon beruházással kapcsolatosan
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság az elmúlt évben (években) fejlesztési tartalékot képzett, aminek az összegével az akkori adózás előtti eredményét csökkentette. A 2017-es év folyamán beruházott, így feloldotta az akkor képzett fejlesztési tartalékot, hisz vállalt kötelezettségének eleget tett. A 2017-es évben ezen feloldás olyan beruházásra történt, ami megfelel a tao-törvény 7. § zs) bekezdésében foglaltaknak: új műszaki gépjárművek beszerzése (fuvarozó cég lévén csoportmentességi támogatást fog igénybe venni, nem de minimist), illetve egy üzemkörön belülinek minősülő ingatlan építése. (A gépjárművek aktiválásra kerültek 2017-ben, az ingatlan 2018-ban lesz aktiválva.) Kérdésként merült fel, hogy ezen utóbbi jogcímen lehet-e csökkenteni a 2017-es év adózás előtti eredményét (annak összegéig) a fent említett beruházások értékével? Tehát nincs akadálya annak, hogy ugyanazon beruházáshoz a két csökkentési jogcím kapcsolódik (a korábbi és az idei adóalap-csökkentés). Kérdésként merül felt még az is, hogy ha a következő 4 évben totalkáros lenne egy gépjármű (vis major), akkor az jelent-e később szankciót? Válaszát előre is köszönöm.
Kkv beruházási adóalap-kedvezmény mezőgazdaságban
Kérdés
Társaságunk növénytermesztéssel és állattenyésztéssel foglalkozik. 2017-ben nem támogatott gépeket szereztünk be, 30 millió forint értékben. Ezt a 30 millió forintot beállítottam a társaságiadó-bevallásba a tao-törvény 7. § (1) bekezdés zs) pontja szerint adóalap-csökkentésként. Ennek a támogatástartalma a 9 százalékos társaságiadó-mértékkel számolva 2,7 millió forint, ami a 702/2014/EU (2014. június 25.) bizottsági rendelet szerinti támogatásnak minősül (mezőgazdasági csoportmentességi rendelet). A rendelet "támogatásintenzitás" fogalom alatt a támogatás bruttó összegét érti az elszámolható költségek százalékában. A 14. cikk (12) bekezdése értelmében a támogatásintenzitás nem haladhatja meg az elszámolható költségek 50 százalékát (Dél-Alföld régió). Könyvvizsgálónk szerint helytelenül vontam le a teljes 30 millió forintot, mert az 50 százalékos támogatásintenzitás azt jelenti, hogy adóalap-csökkentésként csak a bekerülési érték felét, 15 millió forintot vehettem volna figyelembe. Véleményem szerint, ha minden egyéb feltételnek megfelelek, akkor a támogatás maximuma – 50 százalékos mértékkel – 15 millió forint, amiből jelen esetben csak 2,7 millió forintot merítek ki, így beleférek a támogatásintenzitásba. Helyesen jártam-e el azzal, hogy a teljes 30 millió forintot beállítottam adóalap-csökkentésként?