601 találat a(z) beruházás cimkére

Fejlesztési tartalékból megvalósított beruházáshoz adókedvezmény igénybevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk 2018-ban nagy értékű beruházást hajt végre a tulajdonában lévő ingatlanon (napelemek telepítése). Ehhez a beruházáshoz felhasználjuk a korábbi években képzett fejlesztési tartalék nagy részét. Ebben az esetben van lehetőségünk ezen beruházáshoz kapcsolódóan adókedvezményt is érvényesíteni a Tao. tv. 7. § (1) bekezdés zs) pontja alapján? Vállalkozásunk kkv-nak minősül. Válaszukat előre is Köszönöm

Beruházás bérbeadásának áfája Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Adott egy társaság, amely a saját ingatlanát – ingatlannyilvántartásilag üzleti ingatlan – felújítja, annak értékét beruházásként könyveli, az áfáját pedig visszaigényli, továbbá az üzleti ingatlant áfásan bérbeadja. A beruházás befejeztével a ingatlanokat át szeretné minősíteni lakóingatlanná, a lakóingatlan bérbeadást nem teszi adókötelessé. A kérdésem, hogy helyesen járt-e el a társaság akkor, amikor az átminősítést megelőzően a beruházás áfáját visszaigényelte, majd a beruházás befejeztével kezdeményezi az átminősítést és azt követően adómentesen ad bérbe?

Lakás ingatlanon végzett beruházás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás lakás megnevezésű ingatlant bérelt, melyen jelentős felújítási munkálatokat végeztetett el. A beruházáshoz kapcsolódó számlák áfatartalmát nem vonta le. A beruházási értéket el szeretné adni, a számlában kell-e áfát felszámítania, vagy adómentesen értékesítheti, tekintettel arra, hogy korábban a felújítás áfáját nem vonta le. Köszönettel: Szalainé

Lakóingatlanon végzett beruházás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 124-125. paragrafusaiban leírtak alapján több Önök által adott válaszban is a következő mondat olvasható: A lakóingatlan építéséhez, felújításához szükséges termék, szolgáltatás áfatartalma csak abban az esetben vonható le, ha a lakóingatlan igazoltan egészben vagy túlnyomó részben adókötelesen kerül bérbeadásra, vagy az értékesítésre az adókötelessé tételt választották korábban. Ha nem bérbeadási (TEÁOR: 6820), hanem szálláshely-szolgáltatási (TEÁOR: 5520, 5590) tevékenység végzése céljából történik a lakóingatlanon beruházás, akkor már nem vonható le a beruházáshoz kapcsolódó előzetesen felszámított áfa. A logikus az lenne, tekintve, hogy a szálláshely-szolgáltatás bevételét is áfa terheli, hogy ez esetben is élhessen az adózó a beruházás kapcsán az áfalevonás jogával. Kérném az Ön véleményét, vajon levonható-e az áfa, ha a lakóingatlanon szálláshely-szolgáltatás céljából végeznek beruházást? Köszönöm válaszát!

Aggasztó folyamatok a világgazdaságban Cikk

A kereskedelmi konfliktusok kezdenek befolyással lenni a globális gazdaság növekedésére és kilátására – figyelmeztet Christine Lagarde, az Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója.

Újabb, horgászatot támogató beruházásokat ígértek Cikk

A Balatonnak hazánkban kiemelt horgászturisztikai szerepe van: évente 70-80 ezer horgász vált jegyet a magyar tengernél. A sporthorgászatot és a halfogyasztást népszerűsítő rendezvények támogatása kiemelten fontos feladat – fogalmazott az Agrárminisztérium földügyekért felelős államtitkára Tihanyban, a Balatoni Horgászok Napján.

1,2 milliárd eurós beruházás Tiszaújvárosban Cikk

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Mol-csoport, a társaság megállapodott a ThyssenKrupp Industrial Solutions AG képviselőivel abban, hogy a vállalat fogja felépíteni a csoport poliol üzemét – mondta Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök vezérigazgatója a megállapodás aláírása alkalmából tartott sajtótájékoztatón szerdán.

Újabb beruházást indít Tatabányán a japán Bridgestone Cikk

Újabb, 9,2 milliárd forintos beruházást indít a japán Bridgestone Tatabányán, ehhez a magyar kormány 826 millió forint vissza nem térítendő támogatást biztosít – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Tao-támogatásból, felajánlásból megvalósított beruházás könyvviteli elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Ön véleménye szerint egy sportegyesület által kapott tao-támogatás, felajánlás összegéből megvalósított beruházás esetében el kell-e időbelileg határolni az ilyen jogcímen befolyt összegeket, és az értékcsökkenési leírás arányában visszaírni, vagy másképpen kell kezelni? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Jócskán megugrottak a beruházások Cikk

2018 II. negyedévében folytatódott a nemzetgazdasági beruházások bővülése, a volumen 15 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszaki, magas bázist. A beruházások növekedése szinte a teljes magyar gazdaságot jellemezte. 2018 I. félévében a beruházások volumene 13 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – közölte a KSH.

Buktak befektetéseiken az önkéntes pénztárak Cikk

Az idén ismét rekordot dönthet a díjbevétel az önkéntes nyugdíjpénztáraknál, miután az első hat hónapban 60,6 milliárd forint folyt be az intézményekhez, 15 százalékkal több, mint tavaly – írta a Világgazdaság szerdán.

Fordított vagy egyenes áfa Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbiakban kérném álláspontjukat: Egy ügyfelem saját tulajdonú ingatlanán építésiengedély-köteles ingatlan beruházásba kezdett. Az ingatlan beruházásból – szerződés alapján, részteljesítésként – már befogadott néhány nagyértékű fordított adózású számlát a generálkivitelezőtől, illetve más szolgáltatóktól pedig egyenes adózású számlákat. Ügyfelem a saját tulajdonú ingatlanát időközben apportálta egy másik társaságba, mely társaság szerződésben vállalta a folyamatban lévő beruházás megvalósítását azzal, hogy az ügyfelem által már befogadott és kifizetett számlák ellenértékét az ügyfelem által részére kibocsátott számla ellenében megtéríti. Kérdésem, hogy az eredetileg fordított áfával kiállított számlákat – tekintettel arra, hogy ügyfelem maga nem a generálkivitelező, illetve hogy eredeti szándéka szerint ez ügyben nem az új társaság (mint új beruházó) érdekében járt el, hanem saját maga kívánta a beruházást lebonyolítani (tehát az ügylet véleményem szerint nem minősül közvetített szolgáltatásnak) – egyenes vagy fordított áfával kell-e kiállítania? Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm:

Idegen ingatlanon végzett beruházás Kérdés

Idegen tulajdonban lévő ingatlanon végezne beruházást cégünk, nagy értékben (burkolatcsere, ajtócsere, belső terek átalakítása, mosdó szaniterezése, gépészeti modosítások, irodabútor-beszerzés, számítógépekhez kábelrendszer, klímatizációs rendszer kialakítása), összesen körülbelül 60 millió forint értékben. A beruházást hogyan kell kezelni, költségenként vizsgálva, hogy tárgyi eszköz vagy sem, vagy a teljeset egészében? Ezen tételeket a tárgyieszköz-nyilvántartásban egy tételként tartjuk nyilván, egy összeg után számítva az amortizációt vagy sem?

Ingatlan bejelentése és számviteli elszámolása II. Kérdés

Tisztelt Hunyadné Szűts Veronika! Köszönöm válaszát! Kérem, válaszoljon az alábbi kérdésemre is: a fentiek alapján a befektetett eszközök között pontosan hol kell nyilvántartani, a „Befejezetlen beruházások” vagy a „Földterület” között? Köszönettel: Reményi Győzőné

Beruházás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy cég, amelynek a székhelye az egyik tulajdonos birtokában van (építési telek). Ősszel szeretnének itt beruházást elkezdeni, egy pálinkaházat építenének (nagy beruházásról van szó). Kérdésem, hogy ezt a telket, ha a tag bérleti szerződés fejében a cég részére ingyenesen rendelkezésre bocsátja, az szabályos-e. Illetve ebben az esetben a beruházáshoz tartozó áfa levonásba helyezhető-e? Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink