477 találat a(z) tagi kölcsön cimkére

Tagi kölcsön és illeték Kérdés

A megjelent "Tagi kölcsön a beszámolóban..." című cikkel kapcsolatos a kérdésem: Bt. magánszemély beltagja nagyobb összegű tagi kölcsönt nyújtott a veszteség fedezetére. A bt. nem működik már. A végelszámolással tervezett megszüntetés előtt van-e arra lehetőség, hogy a jegyzett tőkének tagikölcsön-követeléssel történő emelését a taggyűlés elhatározza? Az ily módon történt tagi kölcsön kivezetése jár-e illetékfizetési kötelezettséggel, mint a tagi kölcsön elengedése esetén? Köszönöm válaszukat, Zsigmond László

Tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban az esetben, ha az ügyvezető kölcsönt ad a cégének, vagyis tagi kölcsönt nyújt a cégnek, de le is mond róla, akkor a kapott összeg után terheli-e illetékfizetési, illetve bejelentési kötelezettség? Köszönöm mielőbbi válaszát! Üdvözlettel: Cs. Éva

Tagi kölcsön a beszámolóban és a társaságiadó-alapban Cikk

A futamidőtől, a vállalkozások közti kapcsolattól is függ a tagi kölcsön megjelenítése a beszámolóban. Bemutatjuk azt is, hogy a tagi kölcsön különböző helyzetekben miként módosítja a társasági adó alapját.

Tagi kölcsön kapcsolt vállalkozás között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne. Két kft.-ről van szó, ahol az egyik kft. 100 százalékban tulajdonosa a másik kft.-nek. Az ügyvezető személye mind a két kft.-ben ugyanaz. A 100 százalék tulajdonosú kft. tagi kölcsönt adott (kamatmentesen) a másik kft.-nek, mivel ott egy nagyobb beruházásra került sor. Kérdésem, hogy hogy szerepelnek a tagi kölcsön könyvelési tételei mind a két kft. esetében? Válaszát előre is köszönöm.

Tagi kölcsön, ha meghalt a kölcsönadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni. Van egy kft., ahol két tulajdonos volt 50-50 százalékban. Az ügyvezető egyedüli aláírásra jogosult volt 2015. 01. 14-én meghalt. A kft.nek összesen 2 700 000 forint tagi kölcsönt adott. A kft.-nek az új tulajdonosa és egyben az ügyvezetője is az elhalálozott lánya lesz. A másik tulajdonos változatlanul marad. Kérdésem: a befizetett tagi kölcsönnel mi a teendő és hogyan kell a könyvelni? Válaszát előre is köszönöm.

Tagi kölcsön rendezés (két cég összeolvadása kapcsán adott válasz miatt) Kérdés

Tisztelt dr. Szeiler Nikolett! Mivel Ön válaszolt a két cég beolvadása kérdésemre, szeretnék tovább kérdezni. A kérdésem az lenne, hogyan lehet a tagi kölcsönt rendezni a veszteséges cégnél, ha nincs egyetlen forintja sem a cégnek? Van valami egyszerű megoldás? Merthogy pont azért kellene megszüntetni, hogy ez ne halmozódjon tovább, meg hát véges az anyagi kerete a családnak értelmetlen dolgokra. A két céget ugyanaz a két személy alapította. Az első cég elég jól működik, viszont el akartak indítani egy másik tevékenységet, de ez bizonytalan üzletnek tűnt már az elején is, Ezért alapítottak egy másik céget, ami azt hiszem nem igazán lett jó ötlet. A veszteséges cégnek nincs semmi különös vagyona, csupán számítógép és nagyon apró dolgok, amelyek az induláshoz kellettek, de azok nem fedezik a veszteséget. A lehető legegyszerűbb megoldást keressük a megszűnésére. Válaszát nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné

Kölcsön ügyvezetőtől, amely nem tag a cégben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. kapott kölcsönt ügyvezetőtől, amely nem tag a cégben. A kölcsön kamatmentes. Esetleg van olyan előírás, amely magánszemélynek vagy akár kft.-nek adó-, illetve járulékfizetéssel járna? Köszönöm szépen.

Kényszertörléskor mi lesz a tagi kölcsönnel? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy a vállalkozást kényszertörléssel szüntetik meg, mert a tagi kölcsön miatt nem tudtuk három év alatt megszüntetni. A kényszertörlés alatt a tagi kölcsönnel (11 millió forint) mi a teendő? Milyen bevallásokat kell beadni? Kinek kell leadózni? Köszönettel.

Kapcsolt vállalkozás és a tagi kölcsön kapcsolata Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tegnapi kötelező mérlegképes továbbképzésen hallottam, hogy 2015-től tovább bővül a kapcsolt vállalkozások köre. Akár magánszemély is állhat kapcsolt vállalkozással szerződésben, és akkor azt is a 201 t nyomtatványon be kell jelenteni. Az ok, hogy mind a két esetben ugyanaz a magánszemély szerepel. Akkor mi van például a pótbefizetéssel, a cégalapítással? Ilyen alapon, amennyiben magánszemélyek alapítják, már azonnal kapcsolt vállalkozás kategóriába tartozik? Ha cég ügyvezetője például egyeneságbeli hozzátartozójának ad el valamit, akkor szintén ez a kategória? Előre is köszönöm a segítségüket. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Cégbírósági törlés tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az általam könyvelt céget a cégbíróság kényszertörlési eljárásban törölte. Tagi kölcsön 11 millió forint a tag által. Mi a teendő ilyenkor? Kinek kell az illetéket megfizetni, és bevallani? A tag külföldi állampolgár. Előre is köszönöm a válaszát. Márti

Kilépő tag tagi kölcsöne Kérdés

Családi vállalkozású kft.-ből a férj kilép, tagi kölcsönét nem tudják visszafizetni, hitellé alakítják. Kamatfizetésben állapodnak meg. A kérdés, hogy ez az eset kapcsolt vállalkozás-e? A kamat a magánszemély egyéb bevételének minősül?

Tartozás, közműdíj, tagi kölcsön elengedése: melyik illetékköteles? Cikk

Ajándék vagy nem ajándék, ha a jogosult elengedi követelését, azaz kell-e utána illetéket fizetni? Az attól függ. Összefoglaltuk, hogy mire, milyen előírás vonatkozik.

Kft. felszámolása Kérdés

Egy kft.-t a tulajdonosok szeretnének megszüntetni. Tartozása van az adóhivatal felé, amit nem tudnak rendezni. A tulajdonos tagi kölcsönt vett fel a kft.-től, amit az adóhivatal lefoglalt tartozása miatt a végrehajtási eljárásban. Ha visszafizetésre kerül a kölcsön és a tárgyi eszközök rendezése is megtörténik, elindítható a felszámolás, és mi a további teendő?

Kölcsön beszámítása Kérdés

Egy bt. beltagja kölcsönt vett fel a cégtől, a jegybanki alapkamat plusz 5 százalékra, ugyanakkor ki nem fizetett osztalékkövetelése is van ugyanettől a cégtől. Hogyan lehet összevezetni a követelést a kötelezettséggel, milyen adók terhelik ebben az esetben a bt.-t és a magánszemélyt? Milyen könyvelési tételek merülnek fel? Válaszukat előre is köszönöm.

Tagikölcsön-apportálás tőkébe, és ennek elévülése Kérdés

Egy bt. nagymértékű tagi kölcsönt halmozott fel, most szeretne megszűnni. Egyetlen megoldásként a tagi kölcsön apportálását láttuk a tőketartalékba. Azonban olvastam válaszaik között, hogy ezt a kiskaput a NAV nem nézi jó szemmel, és a végelszámolás kötelező ellenőrzése során szankcionálhat. Kérdéseim, hogy 1. mekkora bírságra számíthat a cég; 2. megoldást jelentene-e, ha a cég még 5 évig elvegetálna, hogy a tagi kölcsön tőkébe apportálása, mint gazdasági esemény elévüljön, és ne bírságoljon a NAV? Köszönöm: Ágnes

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kettős adóztatás

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakszervezetek beolvadása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 december
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink