1242 találat a(z) táppénz cimkére

Orvosi igazolás elszámolása Kérdés

Egynapos kórházi ambuláns kezelés miatt orvosi igazolást kaptam. Bérszámfejtés szempontjából ez táppénzes napnak számítt-e?

Beteg, keresőképtelen? Kalkulálja velünk táppénzét Cikk

Az Adózóna táppénz kalkulátorával kiszámolhatja, hogy egészségbiztosításijárulék-köteles jövedelme alapján milyen összegű pénzbeli ellátás illeti meg, ha keresőképtelensége esetén otthonában, illetve kórházban gyógyul.

Minimálbér, garantált bérminimum – így nőnek a közterhek 2019-ben Cikk

A minimálbér, illetve a garantált bérminimum 2019. évi növekedése kapcsán összefoglaltuk, hogy 2018-hoz képest hogyan változnak a közterhek munkaviszonyban, illetve egyéni és társas vállalkozásban. Ismertetjük azt is, mennyi lesz a táppénz és a gyermekgondozási díj felső határa.

Katás vállalkozás mellett táppénzigénylés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni abban, hogy van egy katás egyéni vállalkozóm, aki a vállalkozása mellett 6 órás munkaviszonyban dolgozik és pluszban veszélyeztetett terhes. A hölgy a munkaviszonyával kapcsolatban jogosult táppénzre menni? Ha táppénzre mehet, de a vállalkozása folytat tevékenységet, mert nem ő, hanem egy alkalmazott dolgozik, akkor az 50 000 Ft tételes adót ugyanúgy meg kell fizetni, jól gondolom? Köszönöm a válaszokat. Üdvözlettel: Slága Andrea Zsuzsanna

Betegszabadság – folyamatos táppénz Kérdés

Munkavállaló decemberben kimeríti a 15 munkanap betegszabadságot, kb. várhatóan februárig folyamatosan betegállományban lesz. Újrakezdődik-e a 15 munkanap betegszabadság folyamatos, előző évben kezdődött táppénz esetén?

Gyed alatti veszélyeztetett terhesség, szabadságnapok Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Kolléganőnk gyeden van, 2018. augusztustól kérte a fizetés nélküli szabadság megszüntetését. Jelenleg 9-es kóddal táppénzen van. Kérdésem az, hogy a szabadságnapjai hogyan változnak, hogyan kell kiszámolni így, hogy táppénzen van? Válaszát előre is köszönöm.

Csed, gyed, gyes, katás egyéni válalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! 50 ezer forint katát fizető, kataalany egyéni vállalkozó 2018. szeptember 26-ától gyermekvárás miatt táppénzt igényelt, 2018. 10,, 11., 12. hónapokra a kieső időszak miatt ezekre az időszakokra nem fizet katát. A szülés várható időpontja 2019 április vége. Kérdéseim: 1. Lehetőség van-e arra, hogy 2019-ben a táppénzt igényli, de a katát befizeti ugyanabban az időszakban ( a kata bevételi értékhatár miatt, hogy ne legyen 40 százalékos adólapja)? 2. A gyermek születése miatt milyen ellátásokra lehet majd jogosult, milyen összegben, mennyi ideig, ha a vállalkozási tevékenységében szeretne közreműködni? Köszönöm előre is válaszukat.

Nyugdíjas alkalmazott betegszabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nyugdíjas alkalmazottat táppénzre vettek, de nem baleseti táppénz. Ebben az esetben jogosult-e betegszabadságra? Előre is köszönöm a választ!

Táppénz, betegszabadság Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ha nincs munkaviszonyban töltött idő, akkor jár-e a táppénz, illetve a betegszabadság? Köszönettel: Bné

Kisadózó egyéni vállalkozó táppénzen Cikk

Mennyi adót kell fizetnie a katás egyéni vállalkozónak a korábban kiszámlázott, de a táppénzes időszak alatt befolyó bevétel után? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.

Igazolatlan hiányzás után táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esettel kapcsolatban kérem a segítségét. Munkavállaló munkaviszonya és a folyamatos biztosítási idejének kezdete: 2017.09.04. 2018.október 9-20-ig igazolatlanul hiányzott a munkahelyéről. 2018.10.21-től hozott beteglapot, mely szerint nem keresőképes, és feltételezhető, hogy 2018.12.31-ig betegállományban lesz. 2018-ban még nem volt betegállományban. Ezért 2018.10.21-től 15 nap betegszabadságra lesz jogosult. Ha letelik a betegszabadsága, a táppénz összegét hogyan kell megállapítani, és meddig lesz jogosult táppénzre? Az, hogy 12 naptári napig igazolatlanul hiányzott, mennyiben befolyásolja a táppénz összegét és idejét? Válaszát köszönöm, üdvözlettel: Schöffmann Gyöngyi

Táppénzelszámolás Kérdés

T.Szakértő ! Dolgozónk 2018. 06. 01-jén lépett be a kft.-be. Munkaviszonya folyamatos volt 2014. 03. 01-jétől 2018. 04. 30-áig. Ezt követően 2018. 05. 02-ától 05. 31-éig álláskeresési támogatást kapott. 2018. 09. 10-étől 09. 20-áig betegszabadságot számoltunk részére, 09. 21-étől táppénzt. Irányadó időszak és számítási időszak: 2018. 06. 01-jétől 2018. 08. 31-éig 92 nap. Ezen időszak alatti jövedelmet vettük a táppénz alapjának. Várjuk szíves válaszukat, hogy helyesen számoltuk el a táppénzt, vagy másképpen kellett volna? Köszönettel Z.S.

Felmondás védett korúnak, táppénzen lévőnek Cikk

A felmondásra vonatkozó speciális esetekkel kapcsolatos kérdéseket intéztek olvasóink szakértőnkhöz; az egyik esetben védett korú munkavállaló határozott idejű munkaszerződésének felbontási lehetőségéről, a másik esetben táppénzen lévő dolgozó határozatlan idejű munkaviszonyának megszüntetéséről érdeklődtek. A kérdésekre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Kisadózó egyéni vállalkozó kifizetése táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretnék állásfoglalást kérni. Egy kisadózó egyéni vállalkozó várható műtétjére 2019. január végén fog sor kerülni; várható felépülési ideje kb. 3 hónap. Az adózó január hónapban még szeretné a tevékenységét folytatni, és erről átutalásos számlát kiállítani. Mivel a táppénzes időszak meghaladja a 30 napot, február és március hónapra a táppénzbejelentéssel mentesül a tételes adó megfizetése alól, és ez időszak alatt nem folytathat tevékenységet és nem szerezhet bevételt. Mivel a kisadózó vállalkozó bevételszerzésének időpontja a banki utalás (kifizetés) időpontja, és a januárban kiállított átutalásos számla kifizetésére valószínűleg februárban kerül sor, a bevétel megszerzésének időpontja február hónapra fog esni. A kérdésem az lenne, hogy ez esetben az adózó 40 százalékos adóval kell, hogy számoljon, vagy mivel a kifizetést nem tudja befolyásolni, az általános szabályok érvényesek? Illetve jelent-e ez az opció valamilyen problémát? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Zsanett

Ekho-táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a sportoló alkalmazott, akinek minimálbér + ekho-jövedelemként kerül elszámolásra a havi járandósága, baleseti táppénz folyósítása alatt jogosult-e az ekho-s jövedelmére? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink