1242 találat a(z) táppénz cimkére
Munkaviszony megszüntetése üzemi balesetből származó táppénz alatt Kérdés
Tisztelt Adózóna! Milyen lehetősége van a munkáltatónak üzemi balesetből származó táppénz alatt felmondani? Van-e különbség "sima" táppénz és üzemi baleset között? Köszönöm válaszukat!
Többes jogviszony Kérdés
A kismama többes jogviszonnyal rendelkezik. 2019.02.01-től 8 órás munkaviszonyban áll, valamint 2019.02.13-tól egyéni vállalkozó. 2020.04.23. a szülés várható időpontja. 2020.01.02-től táppénzre megy. A szülésig mindkét jogviszonyban rendelkezni fog 365 nappal (a táppénzes idővel együtt). A vállalkozásból eddig nem volt jövedelemkivét. A fentiek alapján jogosult lesz az egyéni vállalkozásban is táppénzre, csedre, gyedre? Amennyiben kell jövedelemkivét a jogosultsághoz, akkor az mennyi legyen, és mikorra, ahhoz, hogy a minimálbér 150 százaléka legyen az ellátás alapja a vállalkozásban? A 2020-ban érvényes minimálbér alapján kapja majd az ellátást az egyéni vállalkozásban? Köszönöm válaszát.
Meddig jár a táppénz? Kérdés
Ügyfelem felvett egy alkalmazottat 2018. december 1-jével, az alkalmazott főállású katás vállalkozóként volt bejelentve 2018. október 3-ától 2019. február 12-éig. Veszélyeztetett terhes lett 2019. március 28-ától, a szülés várható időpontja: 2019. október 28-a. Lehet-e táppénzen október 3-áig, és elmehet-e csedre 2019. október 4-étől. Nagyon várom a válaszukat, köszönettel.
Táppénz, csed, gyed, egyszeri segély méltányosságból Cikk
Sokan nem tudják, hogy ha a biztosított nem rendelkezik elég biztosítási idővel, akkor is van lehetősége arra, hogy méltányossági eljárás keretében egészségügyi ellátáshoz jusson, azon belül táppénzt, csecsemőgondozási díjat (csed), gyermekgondozási díjat (gyed) és egyszeri segélyt kaphasson.
Táppénzről visszatérőnek felmondanának. Mennyi lesz a végkielégítés? Cikk
„Van egy munkavállalónk, aki 2016.01.01-jétől dolgozik cégünknél. Ez a munkavállaló 2018.09.15-étől táppénzen van folyamatosan, és ennek 1 éves időtartam letelte után szeretne visszajönni cégünkhöz dolgozni. Átszervezések, valamint egészségi állapota miatt nem tudunk neki munkát biztosítani. Ezért felmondanánk neki. Kérdésem, hogy ha az üzemorvos nem engedi dolgozni, felmondás esetén jár-e neki végkielégítés? A táppénzes időszak miatt mennyi végkielégítés jár neki, és a kiszámítás módja is érdekelne.” Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Várandós munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Várandós munkavállalónk 2019 decemberében fog szülni. 2019. szeptember 15-étől nem végez munkát, mert az orvosa nem javasolja részére. Társaságunk nem kifizetőhely. Kérdés: Milyen feladatai vannak a társaságnak a várandós munkavállalóval kapcsolatosan?
Táppénzszámítás alapja Kérdés
Gyesen lévő kismama új főállású munkaviszonyt létesít, de veszélyeztetett terhességgel táppénzre megy. Mi a táppénzszámítás alapja? Lehetséges-e, hogy az előző munkaviszonyát is fenntartva mindkét jogviszonyában kapjon táppénzt, mik az egyes táppénz alapok ? Köszönöm szépen a választ.
Katás egyéni vállalkozó táppénzen Kérdés
Katás egyéni vállalkozónak heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van. A munkahelyén betegszabin, majd táppénzen van. A kérdésem, hogy ilyen esetben az egyéni vállalkozásában állíthat-e ki számlát erre az időszakra. A vállalkozásban erre az időszakra is megfizeti a 25 ezer forintot.
Táppénz alapja Kérdés
Tisztelt szakértő! 1900 forintos órabéres munkavállaló 2019. 08. havi táppénzalapjának kiszámításához kérem a segítségét (egy fizetett ünnep nap is van). Nem jár semmilyen bérpótlék a munkavállalónak.
Munkaviszony és gyet Kérdés
Tisztelt Szakértő? Gyetben részesülő, 4 órás munkaviszonnyal rendelkező szülő kaphat-e táppénzt a gyermek betegsége esetén? Köszönöm.
Ki, mennyi időre jogosult gyermekápolási táppénzre? Cikk
Sokszor okoz gondot, hogy a gyermekek körüli logisztikát, felvigyázást (például az óvodai, iskolai szünetekben) megoldjuk, és ugyanilyen nehézséget okoz az is, ha a gyermekünk beteg (például új közösségbe való beszoktatás idején), és nincs, aki vigyázzon rá, ápolja. A gyermekápolási táppénz (gyáp) ezt hivatott megoldani, hogy egy évben bizonyos mennyiségű napot a gyermek betegsége jogán a szülő otthon maradhasson annak a céljából, hogy beteg gyermekét ápolja.
Katás adózás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Katával kapcsolatos kérdésem az alábbi: kata alá tartozó vállalkozó, ha két hónapig táppénzen volt, akkor a korábbi válasz alapján 10 millió Ft bevételig számlázhat adómentesen. Ha a vállalkozó a táppénz időszaka alatt munkát végeztetett nála bejelentett személlyel, mivel határidős munkák voltak, akkor sem értelmezhető az évi 12 millió Ft bevételi határ? Válaszukat előre is köszönöm!
Táppénzmérték Kérdés
Tisztelt Szakértő! Táppénzmértékben szeretném segítségét kérni. Adott egy munkavállaló, aki a tb kiskönyve alapján biztosított volt: 2017. 07. 01 – 2018. 06. 08. 2018. 07. 06 – jelenleg is. (nincs 30 nap megszakítás) 2019. 04. 26-tól "9"-es kóddal táppénzre ment. Kérdésem, hogy mikor lesz jogosult 60%-os táppénzre? 2019. 07. 01-től vagy ha jól értelmezem a jogszabályt, akkor 730 nap folyamatos biztosítást esetén 2019. 07.27-től? Válaszukat köszönöm.
Csed-jogosultság Kérdés
2018. június 30-áig aktív félévem van a főiskolán. 3 gyermekkel vagyok itthon. 2019. április 27-étől 40 órás munkaviszonyom van. Jön a 4. baba. A szülés várható időpontja 2019. december 13. Jogosult leszek-e csedre? Táppénzre tudok-e menni már korábban? Ezt a kérdést egyik vállalkozás alkalmazottja tette fel számomra. Köszönöm válaszukat Szente Lajosné
Kata összeghatár Kérdés
Tisztelt Adózóna! Katás egyéni vállalkozó 2 teljes hónapot táppénzen volt. A kata összege nem került előírásra a NAV által. Nála mennyi az adómentes határ, 12 millió Ft, vagy a két hónap kiesés miatt csak 10 millió Ft? Előre is köszönöm válaszukat.