955 találat a(z) szabadság cimkére

Szabadság mértéke táppénz esetén Kérdés

Kell-e arányosítani az éves szabadságot, ha a dolgozó táppénzre megy? Ha igen, akkor az alap- vagy a pótszabadságot, vagy mindkettőt csökkenteni (arányosítani) kell-e?

Két hét helyett 170 nap szabadság – a munkajog kialakulása Cikk

Tizenkét hét, sőt 170 nap szabadság – évszázadokkal ezelőtt ez sem volt ritka. Később aztán jött a heti 48, majd a 44, később a 40 órás munkaidő. Összefoglaltuk a munkajog kialakulását.

Bennragadt szabadság átvitele a következő évre Cikk

Négy esetben áttolható a tárgyévi megmaradt szabadság, illetve annak meghatározott része a következő évre - írja a figyelo.hu.

Megjelent a novemberi Válaszadó Cikk

Már megvan az adószakértők és adótanácsadók seregeinek ezekre a hetekre szánt kötelező olvasmánya: a kormány október 28-án beterjesztette az Országgyűlésnek a 2014-es adócsomagot.

"Túlkiadott " szabadság Kérdés

A most módosított Munka törvénykönyve szerint ha a munkavállaló év közben kilép és több szabadságot vett ki, mint az időarányos , az új szabályok szerint vissza kell -e fizettetni vele a kilépéskor?

Munkaviszony megszűnése felszámolás után Kérdés

Egy céget 2013.06.hóban felszámolással megszüntettek. Az ügyvezető azt nyilatkozta a felszámolónak, hogy nincs alkalmazottja, senkivel nem kell elszámolnia. 2013.08. hóban a felszámoló cégnél jelentkezett a felszámolt cég egy korábbi munkaviszonyban lévő alkalmazottja – aki eddig gyesen volt –, hogy szeretné az évek során felgyűlt szabadságát elszámolni, illetve a munkaviszonyát megszűntetni. A felszámoló cég azt a választ adta, hogy a céget már hivatalosan is törölték, nem tudják a kilépési papírokat kiadni, és amúgy se volt tudomásuk róla, mivel az ügyvezető nem jelentette feléjük, hogy van még alkalmazott a kft-ben. A kérdésem az lenne, hogy kihez tud fordulni a munkavállaló a kilépési papírjaiért? Kitől tudja esetlegesen behajtani az elmaradt szabadságmegváltásért járó pénzét, illetve végkielégítését? Hogyan tud elmenni munkanélkülire a kilépési papírok nélkül? Válaszát előre is köszönöm.

Részmunkaidőben foglalkoztatott szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó az általánostól eltérően heti 1 nap 10 órában foglalkoztat egy 27 éves munkavállalót. Mennyi szabadság jár neki, ha egész évben dolgozik? Hogyan kell kiszámítani, nyilvántartani a szabadságát (nap, óra)? Válaszát előre is köszönöm.

Munkaidő beosztás Kérdés

Társaságunk általános munkarendben foglalkoztatja munkavállalóit. A munkarend hétfőtől péntekig tart, napi 8 órában (pihenőnap: szombat, vasárnap). A munkaidő-beosztást elkészítettük, és külön nyilvántartásban (jelenléti íven) vezetjük a ténylegesen ledolgozott órákat, szabadságokat és külön a túlórákat. A munkaidő-beosztást akkor módosítjuk, ha valami változás következik be. Az lenne a kérdésem, hogy a munkaidő beosztást akkor is módosítani kell, ha a munkavállaló szabadságra megy? Vagy ezt elég a jelenlétiíven vezetni? Társaságunknak több telephelye van, így előre nem tudom, hogy ki mikor megy szabadságra, csak akkor látom, ha hónap végén a jelenléti íveket megkapom. Köszönettel várom válaszukat.

Pénz a ki nem vett szabadságért Cikk

Megengedné a 2013-ban ki nem szabadság egy részének pénzbeli megváltását egy országgyűlési képviselői indítvány.

A szabadság nem eladó Cikk

A pihenés nem eladó - szögezik le azok a szakszervezetek, amelyek nem helyeslik a felgyűlt szabadságok pénzbeli megváltását. Az érdekvédők a megoldást csábítónak, de visszaélésre alkalmas, a dolgozók egészségét veszélyeztető módszernek tartják - reagált két szakszervezet a napokban született javaslatra, amely szerint év végén kifizethetnék a munkaadók a felgyűlt szabadságokat. Az előkészítés és egyeztetés nélkül született ötlet megvalósítása ajtót nyitna az eddig legszigorúbban büntetett munkajogi vétségnek: a pihenőidő visszatartásának.

Ebben az esetben jár pénz szabadság helyett Cikk

Kizárólag a munkaviszony megszűnésekor fizetheti ki a munkaadó pénzben a dolgozónak a még esedékes szabadságát. A régi törvénykönyvben még az állt, hogy amennyiben a munkaviszony megszűnéséig több szabadságot vett valaki igénybe, mint amennyi a munkáltatónál töltött időre arányosan megillette volna, a különbözetre kifizetett munkabért köteles volt visszafizetni, írja a Profession.hu.

Szabadság kieső idő esetén Kérdés

A 30 napot meghaladó keresőképtelen betegség esetén csak a 30 napon felüli időszak számít nem jogszerző időnek? Például ha valaki már összesen 70 napot volt keresőképtelen, akkor a 70 nap vagy a 40 alapján csökkenthető az éves szabadság mennyisége?

Gyes utáni szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónknak 2010.09.02-án született gyermeke. Tgys időszaka: 2010.09.09-2011.02.16., gyed: 2011.02.17.-től 2012.09.02., gyes: 2012.09-03-tól. Jön vissza dolgozni, és ki szeretné venni a ki nem adott szabadságokat. Arra szeretnék választ kapni, hogy a mostani szabályok szerint szabadság jár a szülési szabadság időszakára - tehát 2010.09.02-től 2011.02.16-ig) és a gyed első hat hónapjára - tehát 2011.02.17-től 2011.08.16-ig? Kérem szíves válaszukat. Köszönettel.

Szabadság 2 munkaviszony esetén Kérdés

Két munkaviszony het 30 és het 20 óra esetén hol mennyi szabadság illeti meg a munkavállalót ?

Így kell kiszámítani a kismama szabadságát Cikk

Hogyan kell kiszámolni, mennyi szabadság jár annak a kismamának, aki 4 éve dolgozik a cégnél és van egy gyermeke? Olvasói kérdésre, az Adózóna munkajogásza, Dr. Hajdú-Dudás Mária válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink