205 találat a(z) rehabilitációs ellátás cimkére

Rehabilitációs hozzájárulásnál igénybe vehető kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen adatok alapján veheti igénybe a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a munkáltató? Cégünk 3 fő megváltozott munkaképességű dolgozót kíván felvenni. Határozattal, szakvéleménnyel érkeznek a dolgozók, amelyekben többek között az szerepel, hogy a "részkárosodás mértéke EK:40 %, jelen állapota alapján felülvizsgálatot nem igényel" stb. Ha jól értelmezem, nála az egészségi állapot 60 %-os? "Komplex" minősítést nem látok a szakvéleményben.. Megváltozott munkaképességű személynek az minősül – akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, – aki legalább 40 százalékos egészségkárosodással rendelkezik, az erről szóló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás időbeli hatálya alatt, – akinek a munkaképesség-csökkenése 50-100 százalékos mértékű, az erről szóló szakvélemény időbeli hatálya alatt, vagy – aki fogyatékossági támogatásban vagy vakok személyi járadékában részesül. Kérem, segítsen eligazodni, hogy a fentiek alapján milyen iratot kell kérnie a munkáltatónak, és abban minek kell szerepelnie, hogy a kedvezményt szabályosan igénybe tudja venni? Köszönöm előre is, tisztelettel: Reményi Gyné

Ezektől függ a rehabilitációs és a rokkantsági ellátás összege Cikk

A rehabilitációs és a rokkantsági ellátás összege az egészségi állapottól és a korábban elért havi átlagjövedelem összegétől függ, de van minimuma és maximuma is. Ismertetjük a részleteket.

Rehabilitációs ellátás melletti foglalkoztatás Kérdés

A rehabilitációs ellátás mellett folytatható foglalkoztatás változása következtében a munkaidő helyett a kereset került korlátozásra, azaz 3 egymást követő hónapban nem lehet több a jövedelem a minimálbér 1,5-szeresénél. A kérdésem, hogy mikor kezdődik a három hónap? A változás hatályba lépésétől, vagy már beleszámít a korábbi időszak is?

Az egészségbiztosítás miatt sem mindegy, hogy sajátjogú nyugdíjas-e Cikk

A sajátjogú nyugdíjasnak minősülő személyek köre utoljára 2012. január 1-jétől változott jelentősen, ám sokakban máig sem tudatosodott, hogy bizonyos járandóságok nem tartoznak a sajátjogú nyugellátások közé.

Rehabilitációs ellátás melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónk rehabilitációs ellátásban részesül, mellette heti 20 órában munkaviszonya van. Tudomásunk szerint vonatkozik rá a keresetkorlát, azaz a minimálbér 150 százalékáig terjedhet a megkeresett jövedelme. A 2016-os szabály szerint már heti 40 órában is végezhet kereső tevékenységet, de – ha jól olvasom a törvényt, akkor – a heti 40 órás munkaviszony mellett szünetel a rehabililitációs ellátása, és így a jövedelme bármennyi lehet. Arra szeretnék választ kapni, hogy jól értelmezzük-e a törvényt. Köszönettel várjuk válaszát.

Megváltozott munkaképességűek tb-je, kedvezményei Cikk

Az elismert és igazolt megváltozott munkaképesség, illetve az ehhez kapcsolódóan megállapított ellátás jelentősen befolyásolhatja az érintett személy társadalombiztosítási jogállását, munkavállalóként, vagy vállalkozóként az utána, illetve az általa fizetett közterhek mértékét.

Rehabilitáciős ellátás Kérdés

Egy bt. kültagja rehabilitációs ellátásban részesül, heti 10 órában keresete 32 250 forint. Lakás-bérbeadásból lesz még havi 80 000 forint bevétele. A bérbeadás befolyásolja a rehabilitációs ellátás folyósítását? Köszönöm

Megváltozott munkaképességű foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónk 2015. október 7-étől táppénzben részesül, a komplex minősítése során "foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható" B1 minősítést kapott. Megváltozott munkaképességűként szeretnénk tovább foglalkoztatni, és az alábbi kérdések merültek fel: - Amennyiben kéri a rehabilitációs ellátást, meg kell-e szüntetni a munkaviszonyát, vagy a táppénz megszűnését követően tovább lehet foglalkoztatni, a jövedelemkorlát figyelembe vételével? A másik kérdés: 365 napon keresztül 6 órában foglalkoztatott munkavállaló mennyi szolgálati idővel számolhat? Üdv.: Temesvári Éva

Rehabilitációs ellátás melletti egyéni vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiban. Jelenleg rehabilitációs ellátásban részesülő magánszemély egyéni vállalkozó szeretne lenni 2016. június 1-jétől. Jól gondolja-e, hogy a rehabilitációs ellátás nem minősül nyugdíjnak, és a járulékokat havonta a 129 000 forint után, mint egyéni vállalkozónak meg kell fizetni? Köszönettel.

Rehabilitációs ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Változott 2016. május 1-jétől a rehabilitációs ellátás mellett folytatható keresőtevékenység előírása, miszerint meg kell szüntetni a rehabilitációs ellátást, ha az abban részesülő keresőtevékenységet folytat, és jövedelme három egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát. Ezt hogyan kell értelmezni? Tehát lehet, hogy például 2016. májusi bruttó bér/jövedelem 400 ezer forint, 2016. júniusi bruttó bér/jövedelem 166 500 forint, 2016. júliusi bruttó bér/jövedelem 500 ezer forint, és így tovább? Vagy minden hónapban a jövedelem maximum 166 500 forint lehet? Megtisztelő válaszukat várva, köszönettel: Szné

Rehabilitációs ellátás melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Széles Imre! Az "Új szabályokra kell figyelnie, ha rehabilitációs ellátásban részesül" című cikkében azt írja, hogy nem szükséges megszüntetni a jogviszonyt, ha valaki rehabilitációs ellátást igényel, viszont a törvényben én még mindig a régi rendelkezést látom. Hol találom meg ezt a törvényben? Köszönettel.

Új szabályokra kell figyelnie, ha rehabilitációs ellátásban részesül Cikk

Lazított az Országgyűlés a rehabilitációs ellátás mellett folytatható keresőtevékenység előírásain. Egyebek között ezt tartalmazza a Magyar Közlöny 55. számában kihirdetett, ez év május 1-jén lép hatályba lépő 2016. évi XXVI. törvény, amely több jogszabály mellett módosítja a megváltozott munkaképességű személyek ellátásáról szóló törvényt is.

Rehabilitációs ellátás mellett lehetek-e egyéni vállalkozó? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Komplex felülvizsgálat keretében megállapított rehabilitációs ellátásban részesülök. Felsőfokú végzettségű informatikus vagyok, a rehabilitációs ellátásom összege eléri a havi 200 000 forintot. Kérdésem; lehetek-e egyéni vállalkozó, és milyen korlátokkal, feltételekkel, illetve milyen esetleges kedvezményekkel? Válaszukat előre is megköszönve!

Különadó 2016 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köztulajdonban álló társaságunknál munkavállalónk munkaviszonya munkáltatói rendes felmondással került megszüntetésre, munkakörre való alkalmatlanná válás miatt. A munkaviszony megszűnésére tekintettel kifizetett végkielégítés, valamint a felmentési idő munkavégzési kötelezettséggel nem járó részére fizetett illetmény összege meghaladta a 3,5 millió forintot, ezért 75 százalékos különadó került megállapításra. Ez alapján az utolsó ténylegesen munkában töltött napon (2016. 01. 14.) a munkavállaló számlájára utaltuk az összeget. A volt munkavállalónk részére azonban elmondása szerint rehabilitációs ellátás kerül majd megállapításra a munkaviszony megszűnését követő naptól (2016. 04. 19.). A 2010. évi XC. 9. § (1) alapján a munkaviszony megszűnésére tekintettel szerzett jövedelmét nem vehettük volna különadóalapnak? Kell-e ezt a munkáltató oldaláról rendezni, újraszámfejteni az illetményét? Vagy a magánszemély intézi azt az adóhatósággal? Mivel igazolja a munkáltató felé a volt munkavállaló, hogy valóban rehabilitációs ellátást állapítottak meg neki 2016. 04. 20-ától? Ha a rehabilitációs ellátás megállapításának napja igazoltan nem 2016. 04. 20., hanem egy későbbi dátum, például 2016. 04. 23., abban az esetben a 2010. XC. 9. § (1) alapján helyesen jártunk el a különadó megállapításával? Válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs és rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2016. 04. 01-ig rehabilitációs ellátásban részesült, és emellett 8 órás munkaviszonyban dolgozott a saját cégében. Mit kell ilyenkor utólag tenni, mivel a törvény szerint csak 4 órában dolgozhatott volna. Milyen szankciókra számíthat, ha ellenőrzést kap az illető? (Megjegyzem, nem tudta, hogy a rehabilitációs járadék mellett csak 4 órában dolgozhat.) A rehabilitációs járadék után jár a 100 százalékos szochokedvezmény? 2016. 04. 01-tő rokkantsági járadékban fog részesülni. A minimálbér 150 százaléka alatt lesz a bruttó bére. Kérdésem az, hogy ebben az esetben jár neki a 100 százalékos szochokedvezmény? A jövedelemkorlátba beleszámít az osztalék, valamint a lakás bérbeadásából származó jövedelem is? Válaszát köszönöm.

Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten
Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának közlése szerint 2025 14. hetében az alábbi helyeken lesznek adóhatósági helyszíni ellenőrzések. A közzétett információ nem zárja ki,...

Nyugdíjszámítás 2025: kihirdették az új valorizációs szorzókat
Nyugdíjszámítás 2025: kihirdették az új valorizációs szorzókat

Megjelent a Magyar Közlöny 35. számában a 2025-ben nyugdíjba vonulók ellátásának megállapításához szükséges valorizációs szorzókat tartalmazó 59/2025. kormányrendelet a ...

A romániai nyugdíjasokra is vonatkoznak a hazai adó- és járulékkedvezmények?
A romániai nyugdíjasokra is vonatkoznak a hazai adó- és járulékkedvezmények?

A romániai nyugdíjasokra is vonatkoznak a hazai adó- és járulékkedvezmények?

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egészségügyi szolgáltató áfalevonási lehetősége

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Teljesítési dátum

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Építési telek és új lakóingatlan értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink

Körbevezetjük a megújult Adózónán!

Kattintson a gombra, és megmutatjuk, hol találja az oldal főbb funkcióit.

MégseTovább
Jogszabályok és jogi segédletek

Ide kattintva könnyedén kereshet a közteherviseléssel kapcsolatos jogszabályok, NAV-, illetve APEH-tájékoztatók, egyéb hivatalos szabályozási dokumentumok között! Könnyen elérheti innen a legfontosabb jogszabályokat is.

MégseTovább
Kalkulátorok A-tól Z-ig

Kalkulátorainkat megújítottuk, de a számítások továbbra is megbízhatóak, szakértőink ellenőrizték. Előfizetőink saját eredményeiket elmenthetik, könnyedén kinyomtathatják.

MégseTovább
Segítség a gyakorlatban!

Tekintse át, mások milyen kérdésekre keresik a választ, és mit tanácsoltak szakértőink. Előfizetőként Ön is kérdéseket tehet fel, amelyre rövid időn belül személyre szabott válasz születik.

MégseTovább
Határidők és szakmai események tára

Folyamatosan frissülő naptár szolgáltatásunk segít utánanézni a befizetési, bevallási, adatszolgáltatási határidőknek, megtalálja a részleteket, tájékoztatást kap konferenciákról, oktatásokról. Előfizetőink e-mailben is kérhetnek emlékeztetőt.

MégseTovább
Aktuálisabb témáink

Kategóriáink mintegy rovatként gyűjtik magukba szakmai cikkeinket, egyéb tartalmainkat. A jobb szélső linkre kattintva megtalálja további kategóriáink listáját is.

MégseTovább
Mi történt, amióta legutóbb nálunk járt...

Rendszeres látogatóként ezekre az ikonokra kattintva megtalálja a legutóbbi itt járta óta keletkezett cikkeinket, a közelgő eseményeket, vagy előfizetőnkként az Önnek szóló személyes üzenetek listáját.

MégseTovább
Legyen partnerünk!

Ha regisztrál nálunk és igénybe veszi előfizetőknek biztosított szolgáltatásainkat, számos hasznos funkcióval segítjük szakmai munkáját a mindennapokban. Ide kattintva tájékozódhat, miért érdemes előfizetővé válni!

Tovább