198 találat a(z) rehabilitációs ellátás cimkére

Rehabilitációs ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk C1 kategóriába sorolt rehabilitációs kártyával rendelkező dolgozót kíván foglalkoztatni. Jelenleg semmilyen elátásban nem részesül. Jól tudom-e, hogy 3 év munkaviszony után kaphat a dolgozó rehabilitációs ellátást? Részmunkaidő is elég a három év munkaviszony igazolásához, vagy teljes munkaidő szükséges? Mennyi lesz a majdani rehabilitációs ellátása? Én úgy olvastam, hogy ebben a kategóriában a havi átlagjövedelem 45 százaléka, de legalább 37 200 és legfeljebb 46 500 forint. Helytállóak-e az információim? Tisztelettel várom válaszát.

Ideiglenes özvegyi nyugdíj Kérdés

Tisztelt Cím! Kérem szíveskedjen felvilágosítást adni az alábbi témában. Ügyfelem 1995-óta III. csoportos rokkantnyugdíjas, 2009-ben a soron következő felülvizsgálat határozata alapján állapota végleges, újbóli felülvizsgálat nem szükséges. A 2012-es törvényi változások miatt beadta a rehabilitációs intézet felé a törvénynek megfelelő nyomtatványt. 2015. 01. 11-én a férje meghalt, a napokban a nyugdíjfolyósító igazgatóság kiküldte számára az özvegyi nyugdíj igényléséhez a nyomtatványt. Kérdésem, hogy ha megigényli az ideiglenes özvegyi nyugdíjat, nem fogja-e elveszíteni a jelenlegi ellátását? Jelenleg a régi forma szerinti ellátást kap (rehabilitációs ellátás néven).

Rehabilitációs ellátás mellett vállalkozik? Erre ügyeljen! Cikk

A rehabilitációs ellátásban részesülő vállalkozó, őstermelő is kaphat kedvezményt a közterhekből, ugyanakkor meghatározott kereseti korlátokat be kell betartania.

Rehabilitációs ellátás melleti munka Kérdés

Tisztelt Cím! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy aki rehab ellátásban részesül (felülvizsgálatban már részt vett, és ennek eredménye 40%, B1 kód), milyen feltételek mellett végezhet munkát, hogy ne kelljen megszüntetni/szüneteltetni az ellátás folyósítását? Van jövedelemkorlát, vagy csak a maximum 20 órás korlátot kell figyelembe venni? Ha csak ezt az utóbbit, hogyan lehet vizsgálni ezen korlátot egyéni vállalkozó, társas vállalkozó és őstermelő tekintetében?

Rehabilitációs ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni, hogy 29 000 forint rehabilitációs ellátásban részesülök, így bejelentkezhetek-e a munkaügyi központba, mint regisztrált ügyfél? Továbbá párhuzamosan jogosult vagyok-e munkanélküli segélyre? Várom válaszát.

Ők járnak még jól a minimálbér-emeléssel Cikk

A legkisebb bér összegének emelkedése nemcsak a minimálbéren foglalkoztatottaknak kedvező hír, hanem egy sor társadalombiztosítási, adózási összeghatár is növekedett.

Egyszerűsített foglalkoztatás – rehabilitációs ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Komplex felülvizsgálaton részt vett munkavállaló részére rehabilitációs ellátást állapítottak meg néhány héttel ezelőtt. Ezen ellátás folyósítása mellett, heti 20 órában végezhet munkát. A kérdés az lenne, hogy a bejelentett 4 órás munkaviszony mellett egyszerűsített foglalkoztatás keretében vállalhat-e a dolgozó más munkáltatónál munkát? Köszönöm előre is válaszát!

Nyugdíj, rokkantsági ellátás melletti munka: járulékok és korlátok Cikk

Mennyit dolgozhat, mennyit kereshet öregségi nyugdíj, rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátás mellett az ember? Vannak-e korlátok, milyen járulékot kell fizetni?

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Cím! Az alábbi témában kérem szakmai álláspontjukat: Ügyfelem alkalmazásában áll egy dolgozó, aki rehabilitációs ellátásban részesül, a munkaideje heti 20 óra. A nálunk lévő iratok az egészségkárosodásról a következők: A Regionális Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság Határozata, mely 2009 decemberében kelt, és amely hivatkozik az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet I. fokú szakhatósági állásfoglalására, mely szerint az össz-szervezeti egészségkárosodás mértéke 40 százalék; rehabilitálható, de komplex (intézményes) rehabilitációja nem szükséges. A következő felülvizsgálat ideje: 2012. év 12. hónap. Felülvizsgálatra idáig még nem hívták be. 2014 áprilisában a NAV kiállított számára egy Rehabilitációs kártyát, melyen a kiállítás dátumaként 2012. május 04. szerepel. A kérdésem a következő: A rehabilitációs hozzájárulás összegének megállapításánál ezen alkalmazottat figyelembe vehetjük-e a foglalkoztatási kötelezettség teljesítésénél, mint megváltozott munkaképességű dolgozót, vagy amennyiben ezen iratok alapján nem lehet, milyen dokumentumokat szükséges beszereznünk ahhoz, hogy figyelembe tudjuk venni a kötelező foglalkoztatási szint teljesítésénél. Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel: Cselyuszka Antalné

Így lehet öregségi nyugdíj a rokkantsági és a rehabilitációs ellátásból Cikk

Mit tehet a rokkantsági vagy a rehabilitációs ellátásban részesülő, ha eléri a nyugdíjkorhatárt? Milyen előírásokat kell betartania annak érdekében, hogy ettől az időponttól öregségi nyugdíjban részesüljön? Összefoglaltuk.

Felülvizsgálatra vár? Ennyi lehet a rokkantsági ellátása Cikk

A rokkantsági ellátások összege az ellátórendszer átalakítását követően az egészségkárosodás mértékétől és az érintett személy korától is függ. Összefoglaltuk, hogy mekkora összegre számíthatnak a már 2012 előtt is ellátásban részesülők, továbbá azok, akiknek egészségkárosodása (például az orvosi felülvizsgálatot követően) ezen időpontot követően jogosítja ellátásra.

Ők jogosultak rehabilitációs, rokkantsági ellátásra vagy járadékra Cikk

A rokkantsági ellátórendszer 2012. januártól történt reformját követően rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék, valamint átmeneti járadék megállapítására már nincs lehetőség. Összefoglaltuk, hogy ettől az időponttól milyen ellátásokra lehetnek jogosultak a megváltozott munkaképességű személyek.

Rehabilitációs ellátás szolgálati idő Kérdés

Tisztelt Cim! Rehabilitációs ellátásban részesülök, 56 éves vagyok. Kérdésem, hogy ez szolgálati időnek beszámít-e? Az ellátást 2 éve állapították meg, ugyanis korábban rokkantnyugdíjas voltam. Az összege 29 000 forint.

Megváltozott munkaképességűek ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 55 éves nő – egyéni vállakozó – jelenleg rehabilitációs járadékban részesül 2014.05.31-ig. A lejáratot követő naptól – 2014.06.01-től – benyújtotta a rehabilitációs hatósághoz ellátás iránti igényét. Jelen tájékoztatás szerint az orvosi vizsgálatra közel egy év múlva kerülhet sor. A hatóságnál kapott szóbeli tájékoztatás nem volt egyértelmű. Abban az esetben, ha bármilyen ellátást megítélnek neki, feltételezzük tényleg 1 év múlva, ami ugye lehet rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás, milyen feltételekkel kaphatja azt visszamenőleg, tehát 2014.06.01-től? 2014. 06.01-től nem végezhet kereső tevékenységet. Ez azt jeleni, hogy az egyéni vállakozását 2014.05.31. napjával meg kell szüntetnie, vagy elegendő-e ha szünetelteti azt a fenti időponttól? Szintén nem kapott egyértelmű választ arra vonatkozóan, hogy ezen időszak alatt az esetleges alkalmi munkavállalás kereső tevékenységnek minősül-e? Válaszát tisztelettel köszömön.

Egyéni vállalkozó szocho kedvezménye Kérdés

2013. október 31-éig rehabilitációs járadékban részesült az egyéni vállalkozó, aki ezen időpontig kiegészítő tevékenységűként tevékenykedett. 2013. november 1. dátummal közölték vele, hogy a komplex minősítési bizottság véleménye alapján rehabilitációs ellátásra jogosult, de kizáró ok, ha kereső tevékenységet folytat. Egészségi állapot: 50 százalék, C1 minősítési csoportban. Kaphat-e egyéni vállalkozóként megváltozott munkaképességű vállalkozó után járó szocho kedvezményt?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink