573 találat a(z) részmunkaidő cimkére

Szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Május 01-jével egy munkavállalót foglalkoztatunk, havi 12 órában, (heti 3 óra), foglalkozási viszonya részmunkaidős munkaviszony, többes jogviszony. Foglalkoztatását kötetlen munkarendben gondoltuk. Ha a teljes munkaidőre jutó éves, arányosított alapszabadsága 13, életkor utáni 7 nap, hogyan számolom ki a heti 3 órában foglalkoztatott munkavállalónak járó szabadságot? Válaszukat előre is köszönöm.

Részmunkaidős ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes kft. többségi magánszemély tulajdonosa kétórás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. Emellett személyesen is közreműködne a cég tevékenységében változó időben. A személyes közreműködést is munkaviszony alapján szeretné végezni. Azt már tudom, hogy egy társaság egy magánszeméllyel csak egy munkaszerződést köthet, és ebbe a munkaszerződésbe kell belefoglalni és részletesen felsorolni a végzett munkákat. A napi 2 órába az ügyvezetés mellett beleférne a személyes közreműködés ideje is. Kérdésem, hogy egy tag, aki nem rendelkezik más biztosítási jogviszonnyal, 2 órás munkaviszony keretében elláthatja-e egyben az ügyvezetést és a személyes közreműködést is a megfelelően megfogalmazott munkaszerződés alapján? Ha igen, a 15T1041 adatlapon FEOR számként mit tüntetek fel, a vezetői tisztséget avagy a személyes közreműködés során végzett munkakört? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó

Rokkantsági nyugdíjas foglalkoztatási feltétele Kérdés

Nyugdíjkorhatárt elért, de 100 százalékos rokkant nyugdíjas milyen feltételek mellett dolgozhat? Köthető-e vele 30 000 forintos megbízási szerződés részmunkaidőben? Ha igen, milyen járulékfizetés keletkezik?

Kiemelt ápolási díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiemelt ápolási díjban részesülök. Azt olvastam, hogy ez az időszak nem számít bele a "nők 40" című nyugdíjba vonulási lehetőségbe. Kérdésem az lenne: van lehetőség járulékbefizetésre, hogy egyenértékű legyek a teljes munkaviszonyban lévőkkel? A végcél az lenne, hogy beleszámítson ez az időszak is hamarabb, mint a 65 éves kor. Vagy egy kétórás bejelentett munka megoldás lehet? Mi lehet a megoldás? Köszönettel!

Szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. heti 20 órában jelentette be az alkalmazottját. Most a felek közös megegyezéssel a munkaviszonyt megszüntetik. Mennyi szabadság jár a dolgozónak? A munkáltató véleménye az, hogy az 50 éves alkalmazottnak nem évi 30 nap, hanem évi 15 nap jár, mivel a munkavállaló csak részmunkaidőben dolgozik. Kell-e ebben az esetben felmondási időt is figyelembe venni? A dolgozó 2011. 08. 11-től dolgozik a bt.-ben. Válaszát köszönöm.

Családtag dolgozó a kft.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdésben szeretném a tanácsát kérni! 1. Családi kft.-ben, 4 órára bejelentett édesanyám, munkaidőkeretben dolgozhat-e az üzletünk nyitva tartásával egyezően, napi 8 órát? 2. Vonatkozik-e a részmunkaidős státuszra a családtagok hosszabb munkaideje ugyanazért a díjazásért (készenlét jellegű munkaviszony)? Ha vonatkozik a részmunkaidőre is a hosszabb munkaidő, akkor négyórás családtagnak mennyivel lehet hosszabb a munkaideje? Válaszát előre is köszönöm! Adélka

Ügyvezetés többes munkaviszonyban részmunkaidőben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az új Ptk. szerint van-e lehetőség arra, hogy egy bt. beltagja az ügyvezetést és a személyes közreműködést kettős munkaviszonyban, részmunkaidőben lássa el? Üdvözlettel, várom válaszát.

Cégvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni, hogy egy kft. (kis tulajdoni hányaddal rendelkező) tulajdonosa a cégvezető, de a társasági szerződés és a cégbírósági végzés szerint nem az ügyvezető igazgató, viszont "képviselő", akkor elláthatja-e a munkáját részmunkaidős munkaviszonyban? Nincs mellette heti 36 órás jogviszonya. Válaszát előre is köszönöm.

Vezető tisztségviselő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kis forgalmú, kereskedő kft. magánszemély tagja ügyvezető a kft.-ben, és a társaság tevékenységében is egyedül részt vesz. Végezhető-e mindkét tevékenység munkaviszonyban RÉSZMUNKAIDŐBEN például heti 10-10 órában? A társasági szerződésben az van, hogy az ügyvezetői teendőit munkaviszonyban látja el. Ezt milyen kóddal és feorral jelentsük a T1041-en? Ha dolgozik is a cégben, megteheti, hogy mint alkalmazott, munkaviszonyban szintén heti 10 órában, mint kereskedő dolgozik? Ezt szintén milyen kóddal és feorral teheti meg? Továbbá, ha a bérezése 30 ezer az egyik, és 35 ezer forint a másik munkaviszonyból, akkor mi után kell a járulékot fizetni? A társas vállalkozókra vonatkozó minimálbér és járulékalap után, vagy a 30 és a 35 ezer forint után? Köszönöm a segítségüket!

Járulékok Kérdés

Több tulajdonos közül a kft. ügyvezetését az egyik tag látja el. Ugyanez e tag a kft. tevékenységében is részt vesz. Köthet-e alkalmazotti szerződést e kft.-vel mint például pultos, az ügyvezetésért pedig nem vesz fel járandóságot. Jár-e részére az 55 év felettieknek járó járulékkedvezmény? Nincs máshol munkaviszonya és nem is nappali tagozatos tanuló. Ha a kft.-nél kevesebb a munka és elég a napi 4 óra munkavégzés, akkor lehet-e munkaszerződés 4 órára szóló? Válaszukat előre is köszönjük.

Szociális hozzájárulási adó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja (nem ügyvezető) napi 2 órás munkaviszonyban tevékenykedik a társaságban. A társaság könyvelője azt állítja, hogy a bruttó 31 000 forintos bére után 37 058 forint szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettség terheli, amely a 122 000 forintos garantált bérminimum 112,5 százalékának a 27 százaléka. Jól jár el a bérszámfejtő? Köszönettel!

Társas vállalkozó járuléka részmunkaidőben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nem működő bt. beltagja máshol nem biztosított, a vállalkozásában semmilyen tevékenység nem zajlik már évek óta. Neki, mint főállású társas vállalkozó ügyvezetőnek kötelező-e a minimálbér vagy garantált bérminimum után fizetnie a havi járulékokat, vagy lehet kevesebb a munkaideje? Be lehet-e jelenteni például heti 5 órás munkavégzésre (bár valójában ennyit sem dolgozik), ami után megfizetné a járulékokat? Ha ezt meg lehet tenni, akkor munkaviszonyban kell állnia, vagy megbízási jogviszonyban? Nagyon köszönöm a segítségét előre is!

Munkaidő: ennyit dolgozhat naponta, hetente a munkavállaló Cikk

Mennyi lehet a napi és a heti munkaidő maximuma? Milyen következményekkel jár a részmunkaidő? Mire kell ügyelni a behívásos munkaviszonynál? Összefoglaltuk a munkaidőre vonatkozó legfontosabb szabályokat, utalva a munkaidő-beosztási előírásokra.

Munka nyugdíj mellett. Kérdés

Így növelhető a nyugdíj cikkhez kérdés. technológia 2015. 02 11., 14:07 A cikk 3. bekezdése szerint a saját jogú nyugellátásban részesülő személy nyugellátását a nyugdíjasként történt foglalkoztatása naptári évben elért, nyugdíjjárulék-alapot képező keresete, jövedelem egy tizenketted részének 0.5 %-ával kapcsolatban a kérdésem, hogy időarányosan számítandó-e az 1/12-ed rész, például, ha nyugdíjas munkavállalónak havi 16 óra munkaidőre 20 000 forintos munkabérre vonatkozik a szerződése, akkor időarányosan a 20 000 forintot 16 órára számítják-e? Kérnénk válaszát a feltett kérdésre. lensan

Jogosultság Gyed-re Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tanácsot szeretnék kérni Önöktől, hogy az alább levezetett munkaviszony alapján jogosult leszek-e a pénzbeli ellátásokra (pontosan csedre és gyedre)? 1. 2013.09.01-2014.04.01. 8 órás munkaviszonyban voltam. Bruttó bérem: minimálbér volt (munkaviszony megszűnt). 2. 2014.06.01-2014.06.30. 8 órás munkaviszony egy másik cégnél. Bruttó bérem: minimálbér. A munkaviszony megszűnt. 3. 2014.12.01-2015.01.31. munkaviszonyban dolgoztam egy harmadik cégnél részmunkaidőben, 2 óra/nap. Bruttó bérem: minimálbér arányos része. Munkaviszony megszűnt. 4. 2015.01.01-től munkaviszonyban dolgozom egy cégnél. Bruttó bérem: minimálbér, 8 órás munkaviszony. Táppénze egészen a kisbaba születéséig nem szándékozom elmenni. A mostani munkaviszonyom a gyerek születéséig nem fog megszűnni. Várható szülési idő: 2015.08. hó. Harmadik gyermeket fogok szülni. Az első gyermekem 7 éves, a második gyermekem 6 éves. Jogosult leszek-e csedre és gyedre? Ha igen, akkor milyen jövedelem alapján fogja az OEP megállapítani a pénzbeli járandóságomat? Mennyire befolyásolja a pénzbeli ellátás megállapítását a részmunkaidős munkaviszony? Köszönettel!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kkv-besorolás, árfolyam

Nagy Norbert

adószakértő

Telephely, társasági szerződés

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink