593 találat a(z) részmunkaidő cimkére

Ügyvezetői feladatok ellátása munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha valaki 4 órás munkaviszonyban dolgozik egy kft.-ben, ahol jelenleg alkalmazott, akkor a saját tulajdonú kft.-ben az ügyvezetői feladatait elláthatja-e 2 órás munkaviszonyban, vagy együttesen a 8 órás munkaviszonynak feltétlenül meg kell lennie? Köszönettel várom válaszát.

A nők 40 év utáni nyugdíja Kérdés

Jelenleg teljes munkaidőben dolgozom (napi 8 óra). A jövő év, 2015 októberében lesz meg a jogosultsági időm a nők kedvezményes nyugdíjához 40 év, már kiszámoltattam a tb-ben. Szeretném megkérdezni, hogy ha a munkáltatóm munka hiánya miatt napi 4 órára változtatja a munkaidőmet, tehát részmunkaidőben foglalkoztat a jövő hónaptól, akkor hogyan befolyásolja ez a nyugdíjba menetelemet, időben és pénzben. Jelenleg minimálbért kapok. Elmehetek-e nyugdíjba jövő év októberében, a kedvezményes 40 év nőknek járó lehetőséggel? Köszönöm válaszukat!

Kft. tulajdonosa munkaviszonyban történő foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik kft.-nek két tulajdonosa van 50-50 százalékban tulajdonosok. Induló vállalkozásként a két tulajdonos dolgozhat-e heti 20 órás munkaviszonyban a társaságban, máshol nincs jogviszonyuk. Milyen járulékfizetési kötelezettségeik keletkeznek? Meg kell-e ebben az esetben fizetniük az emelt járulékokat, illetve a dupla szociális hozzájárulási adót?

Ügyvezető járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyveztője elláthatja-e az ügyvezetői feladatokat kétórás munkaviszonyban úgy, hogy máshol sincs 36 órás munkaviszonya? Elegendő-e az, hogy a minimálbér arányos része után fizet járulékot? A társaság az új Ptk. előtt alakult, ilyen esetben elegendő a munkaszerződés megkötése a társasággal? Válaszát köszönöm.

Munkaidő csökkentése Kérdés

Határozott idejű, 8 órás munkaviszony esetén van-e lehetőség a munkaidőt 6 órára csökkenteni? A bér arányosan csökkenne.

Ügyvezető, cégtulajdonos járulékai: így csökkenthetők a terhek Cikk

A legtöbb cégtulajdonos szeretné minél olcsóbban megúszni a járulékfizetést, főként ha egyes munkakörök nem is igényelnek napi nyolc órai munkát. Olvasónk kérdései is ehhez kapcsolódtak. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértőnk válaszait ismertetjük.

Kft.-tulajdonosok járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő? Egy Kft.-nek két tulajdonosa van. Kérdéseim a következők lennének, amelyre kérem szíves válaszát: 1) Az egyik kft.-tulajdonos egyben ügyvezető is, aki jelenleg 8 órás munkaviszonyban látja el ezt a tevékenységet. A cég még nem kezdte meg a tevékenységét, így elegendő lenne 4 órás munkaviszony is az ügyvezetési feladatok ellátására. Átjelenthetjük-e 4 órás munkaviszonyba, illetve ebben az esetben elegendő a minimálbér fele után megfizetnie a járulékokat?(Más cégnél nincs semmilyen jogviszonya.) 2. Ugyanezen cég másik tulajdonosát – aki nem ügyvezető, de a tevékenységben részt vesz körülbelül napi 4 órában – lehetséges-e 4 órás munkaviszonyban foglalkoztatni úgy, hogy más cégben szintén nincs semmilyen jogviszonyban? Ebben az esetben csak a minimálbér 50 százaléka után kell megfizetni a járulékokat minimálisan? Köszönöm válaszát.

Ennyi fizetett szabadság jár a részmunkaidőben dolgozónak Cikk

A részmunkaidőben foglalkoztatott dolgozó részére ugyanannyi fizetett szabadság jár, mint a teljes munkaidőben foglalkoztatott dolgozónak? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Részmunkaidőben dolgozó részére mennyi fizetett szabadság jár? Kérdés

Tisztelt Cím ! Érdeklődni szeretnék, hogy a részmunkaidőben foglalkoztatott dolgozó részére ugyanannyi fizetett szabadság jár, mint a teljes munkaidőben foglalkoztatott dolgozónak?

Társas vállalkozói jogviszony 2014. Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Egyik ügyfelünk – egy kft. – több taggal rendelkezik. Az egyik tag, aki nem vesz részt a társaság életében – igaz erre a társasági szerződés nem utal egy szóval sem, de arra sem utal, hogy részt vesz a társaság tevékenységében –, munkanélkülivé vált, és ellátást sem kap már. Kérdésem: meg kell-e a társaságnak fizetnie a minimum járulékokat utána, vagy elegendő magánszemélyként az egészségszolgáltatási járulékot megfizetni havonta a NAV-nak? Szintén ehhez a taghoz, magánszemélyhez kapcsolódik a további kérdésem: tagként részmunkaidős munkaviszonyban dolgozhat-e ebben a kft.-ben alkalmazottként? Meg kell-e fizetni ebben az esetben a minimumjárulékokat utána? 2. A volt gazdasági társaságokról szóló törvény (Gt.) úgy fogalmazott, hogy betéti társaság beltagja a társaság képviseletét munkaviszonyban nem láthatja el, ha csak a társasági szerződés ettől eltérően nem rendezik. Az új Ptk. megjelenésével a régi Gt. megszűnt. Kérdésem: most mi a jogi helyzet a munkaviszonyos beltagokkal? Maradhatnak továbbra is munkaviszonyban? Olyan betéti társaságok beltagjairól van szó, ahol csupán egy beltag és egy kültag van. Várom válaszukat. Tisztelettel: Fülöp Péter

Rehabilitációs ellátásban részesülő táppénze Kérdés

Tisztelt Szakértők! Munkavállalónk rehabilitációs ellátásban részesül. (2011. 10. hónapban rokkantsági nyugdíjat állapítottak meg nála, egészségkárosodásának mértéke 53 %, további felülvizsgálat nem szükséges.) Kérdéseim: 1. Dolgozhat-e 30 órában ez a dolgozó (hathavi bérének átlagát kell figyelni)? 2. Betegszabadság-napjainak a felhasználása után kaphat-e úgy táppénzt, hogy a rehabilitációs ellátást is folyósítják, vagy le kell mondani valamelyikről? Ha igen, és a táppénzről mondana le, akkor a hiányzó napok minek minősülnek? Igazolt, nem fizetett nap, amely időszak alatt szünetel a biztosítása? Válaszukat köszönöm, üdvözlettel: Antula

Kkt. ügyvezető, tag járulékai, adói? Kérdés

Kedves Szakértők! Kérdésem lenne, hogy ha egy kkt.-ben lévő két tag közül az egyik az ügyvezető (vezető tisztségviselő) főállású munkaviszonya megszűnik egy másik cégnél, akkor itt a kkt-ben (saját cégében) lehet 4 órás munkaviszonyban? Megteheti, hogy csak ez után fizessen adókat, járulékokat? Vagy kötelező legalább a minimálbér után, mint társas vállalkozó jogviszony alapján, mert nem lehet 4 órás munkaviszonyban, most hogy megszűnt a főállása? A 1041-en 1101-es kóddal, heti 20 órával jelenteném le, ha lehet, s a havi 08-as bevallásban pedig ezzel az egy jogviszonnyal mennének a havi bevallások. Várom megtisztelő válaszukat!

Külföldön biztosított magyarországi munkavállalása Kérdés

Adott két osztrák állampolgár, akik hazájukban munkaviszony keretében biztosítottak. Magyarországon részmunkaidőben munkát vállalnának. Járulékfizetésük a főmunkaviszonyuk alapján történik Ausztriában. Nálunk járulékmentességet élveznek. Bejelenthetők-e részmunkaidős munkaviszonyban foglalkoztatottakként, és bejelentésük, továbbá elszámolásuk hogyan történik? Véleményünk szerint Magyarországon szerzett jövedelmük után itt kellene, hogy adózzanak.

Létszám megállapítása a rehabilitációs hozzájárulásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném kérni segítségét: A rehabilitációs hozzájárulás megállapításánál az átlagos statisztikai állományi létszámba az alábbiakat hogyan kell figyelembe venni: – tagi jogviszonyban állók, – tgyás, gyed, gyes ellátásban részesülők, – részmunkaidőben foglalkoztatottak, – részmunkaidőben foglalkoztatottak, akiknek a havi foglalkoztatása nem éri el a havi 60 órát, – megbízásos jogviszonyban állók, – alkalmi munkavállalók, – részmunkaidőben foglalkoztatottak, akiknek a napi munkaideje nem éri el a 4 órát? Amennyiben a részmunkaidőben foglalkoztatottakat figyelembe kell venni, kell-e arányosítani, és hogyan? Találtam egy 2010. 05. 20-án kiadott NAV-tájékoztatót, ennek előírásait kell figyelembe venni? Köszönöm szépen a segítséget!

Nyugdíjba számító évek részmunkaidő és őstermelés esetén Cikk

Ha valaki csak napi kettő, négy, illetve hat órában dolgozik, akkor ezek az évek hogyan számítanak a nyugdíjba? Egy naptári év egy évet ér-e például a nők 40 éves jogosultsági szabályok szerint? Ha egy őstermelő éves bevétele minimális, körülbelül 600 ezer forint, és ez után fizeti a törvényben előírt kötelezettséget, az ő éveit hogyan számolják? – tudakolta olvasónk. Kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértőnk válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kft. ingatlan haszonbérbe adása a kft. tulajdonosának 2

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Garanciális kötelezettség vétele

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Családi kedvezmény

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink