573 találat a(z) részmunkaidő cimkére

Árvaellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy fiatalember még egy évig árvaellátásban részesül. Szeretne részmunkaidőben állást vállalni, megteheti-e ezt, és, ha igen, milyen feltételekkel? A választ köszönöm.

Katás vállalkozás gyed mellett: mutatjuk, hogyan járhat a legjobban Cikk

Hogyan érdemes tovább működtetni katás vállalkozását a gyed mellett munkaviszonyban – előbb részmunkaidőben, majd teljes munkaidőben újra dolgozó kismamának? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsaanna szakértőnk válaszolt.

Ügyvezető jogállásának változása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja és ügyvezetője a nyugdíjba menetelét követően kiegészítő társas vállalkozóként folytatta a tevékenységét, és megfizette maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, mint ügyvezető, bért nem vett fel. Idővel munkavállalóként részmunkaidőben még szakmai feladatot is ellátott, és azután is megfizette a szükséges járulékokat. Az 1041-es és 1608-as nyomtatványon mindkét jogviszonyt jelentette. 2016-ban, a törzstőkeemeléssel, a társasági szerződés úgy lett módosítva, hogy az ügyvezető feladatát munkaviszonyban látja el. Tehát tagi jogviszonyban tevékenységet nem végez. Kell-e tovább fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy elég az ügyvezetői részmunkaidős munkaviszonya után megfizetni a szükséges járulékokat? Minek minősül ebben az esetben, ha továbbra is nyugdíjas, és munkaviszonyban látja el az ügyvezetést? Hogyan alakul a 1041-es, illetve a 1608-as nyomtatványon a jelentés? Köszönettel.

Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatás, szociális adókedvezmény mértéke Kérdés

Egy dolgozónkat kétórás munkaviszonyban foglalkoztatjuk, 2014-ben kibocsátott rehabilitációs kártyával rendelkezik, ellátást nem kap. Kérdéseink: 1. A törvényben olvasottak alapján, a kártyát a munkáltatónak leadni köteles, és annak lejártáról a kibocsátó intézet értesíti a munkáltatót. Ezzel kapcsolatban a foglalkoztatás megkezdéséről bejelentési kötelezettsége van-e a munkáltatónak a 1041-es nyomtatvány kivételével? 2. Jól értelmezzük, hogy a kedvezmény mértéke a részmunkaidő mértékével arányosítva értendő?

Négyórás foglalkoztatás nem saját telephelyen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk bedolgozókat foglalkoztat, napi négyórás munkaidőben. Megkeresett egy vállalat, hogy ő is foglalkoztatná őket (munkaszerződéssel természetesen) napi négy órában, ugyanúgy bedolgozóként. Van-e ennek valami törvényi akadálya? Kíván-e valamilyen speciális eljárást? Tisztelettel: Nagy István

Ügyvezető biztosítási jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője az ügyvezetői teendőket munkaviszonyban, napi két órában el tudja látni. Más biztosítási jogviszonya nincs. Kell-e a kft.-ben a két órára arányosított minimálbér utáni járulékokon kívül mást fizetnie? Terheli-e őt minimális járulékfizetési kötelezettség? Mennyiben változtatja a választ az, hogy ez az ügyvezető a kft. tevékenységében egyébként személyesen közreműködik? Köszönöm.

Szabadság kiadása részfoglalkoztatottnál Kérdés

Tisztelt szakértő! Heti 10 órás foglalkoztatottat mennyi alapszabadság illeti meg? Az életkor szerint számított teljes, vagy csak annak valamennyi százaléka, vagy úgy számoljuk, mint a bér-arányosítást, az életkor szerint járónak vesszük az 1/4-ét?

Vezető állású munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő, Egy kétszemélyes kft. ügyvezető tagja a társasági szerződés értelmében munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. Egyéb tevékenységet jelenleg nem végez, de amennyiben egyéb módon is közreműködik majd a vállalkozás tevékenységében, kapcsolt munkakörű szerződést kíván a kft. kötni vele. A foglalkoztatása részmunkaidőben (heti 5 óra) történik, díjazása a minimálbér arányos része alapján került megállapításra. A kérdéseim a következők lennének: - a részmunkaidős foglalkoztatásnak van-e bármi akadálya? - vezető állású munkavállalónak minősülhet (nincs minimális bér korlátja)? Milyen szabályok vonatkoznak rá? Milyen kötelező nyilvántartások terhelik ez esetben (munkaidő-nyilvántartás, szabadság-nyilvántartás stb.) a kft.-t? Milyen előnyökkel-hátrányokkal jár ez a foglalkoztatási forma? Milyen FEOR számon kell jelenteni? Köszönettel:

Ügyvezető részmunkaidőben Kérdés

Tisztelt Adózóna! Újonnan alakult kft. ügyvezető igazgatója rokkantsági ellátásban részesül. A kft. tevékenységében is részt vesz. Lehet-e részmunkaidős munkaviszonyban, ügyvezetőként heti 10 óra és egyéb munkakörben heti 10 óra bejelentéssel? Válaszukat előre is köszönöm!

Gyedről visszatérő dolgozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy gyedről visszatérő dolgozó, aki heti 40 órás munkaviszonyra van bejelentve, kérheti-e munkáltatóját, hogy heti 30 órás munkaviszonyba jelentse át? A munkáltatónak milyen lehetőségei vannak az esetleges felmondásra? A munkavállaló által ellátandó munkakör csak heti 40 órában végezhető el. Válaszukat előre is köszönöm.

Ügyvezető és a kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes kft.-ben tag és ügyvezető is egyben az illető, akinek mellette van egy katás vállalkozása főállású kisadózóként. A kft.-ben heti 5 óra munkaviszonyra van bejelentve, mivel a munka mennyisége ennyit kíván meg. A heti 5 óra után a garantált bérminimum arányosan van megfizetve + a katában az 50 000 forint. Helyes-e ebben a jogviszonyban ez a közteher, amit a kft.-ben, illetve a katában fizet? Köszönöm

Részmunkaidős 30 százalékos műszakpótléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, szíves tájékoztatását arra vonatkozóan, hogy ha egy alkalmazott részmunkaidőben dolgozik (például napi 2, 4, vagy 6 órában, vagy heti 10 órában) egy, tb-kifizetőhelynek nem minősülő cégnél, és egyébként a 30 százalékos műszakpótlék egyéb feltételei fennállnak, akkor az alkalmazottnak jár-e a 30 százalékos műszakpótlék? Válaszát és segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Egyéni vállalalkozó 4 órás állás mellett Kérdés

T. Cím ! Szeretném megkérdezni a véleményüket, hogy egy egyéni vállalkozó ha elhelyezkedik főállásban 4 órára, akkor hol kell a járulékot megfizetni, elegendő a 4 óra után megfizetni vagy az egyéni vállalkozás után is fizetnie kell? Vagy csak 8 óra munkavégzésnél mentesül az egyéni vállalkozás utáni járulék fizetéstől? Köszönöm a választ. Tisztelettel Zsuzsa

Részmunkaidős szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk heti 4 napot dolgozik, hétfőtől csütörtökig. Az éves szabadsága 20 nap alapszabadság plusz az életkorral arányos szabadsága. Hány napot kell kiadni, ha csütörtökön szabadságra megy? Egy vagy két napot? Ugyanez a kérdésem lenne egy másik munkavállalónál, aki hétfőn, szerdán és pénteken dolgozik. Ha pénteken szabadságra megy, a csütörtöki napot is ki kell-e írnunk szabadságként? Köszönettel.

Gyes alatti munkavégzés szochokedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! A gyes alatt foglalkoztatott munkavállaló után is jár-e az első két évben a 27 százalékos, a harmadik évben pedig a 14,5 százalékos szocho kedvezmény. Ugyanis én a törvényből azt olvasom ki, hogy az ellátás folyósításának a megszűnését követő hónaptól. A kérdésem az, hogy meg kell-e szüntetni a gyest, és csak akkor állhat munkába, és csak akkor jár a kedvezmény, vagy maradhat gyesen, és akkor is igénybe vehető 3 évig a kedvezmény? Lehet-e a foglalkoztatott részmunkaidős? Például 2 vagy 4 órás? Köszönettel: Buriánné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink