586 találat a(z) részmunkaidő cimkére

Gyed melletti munkavégzés Kérdés

A gyeden lévő munkavállaló visszajön dolgozni gyed mellett. Eddig 8 órás munkaviszonyban volt. Most 4 órában jönne vissza. Kérdésem: új munkaviszonyt kell létesíteni, vagy a meglévő munkaviszonyát kell 4 órásra módosítani? Ha módosítjuk a munkaviszonyát 4 órásra, hogyan történik a szülési szabadság alatti szabadságok kiadása, hiszen jelenleg 4 órás, a szabadsága pedig 8 órás munkaviszonyban keletkezett? Vagy ezt külön jogviszonyként kellene kezelni? Köszönettel.

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozásnál többen dolgoznak különböző heti óraszámokban. Egy dolgozó kap csak rendszeresen béren kívüli juttatást, aki teljes munkaidőben dolgozik. A munkáltató a vállalkozás két dolgozójának lakáscélú támogatást adna. Felmerült kérdésként, hogy a teljes munkaidős dolgozó mellett részesülhet-e ugyanolyan összegű támogatásban egy részmunkaidős dolgozó is? A többi dolgozónak is "kötelező" támogatást adni, vagy lehetséges, hogy csak ketten kapnak? Válaszát előre is köszönöm!

Alkalmi munkavállaló foglalkoztatásának adójogi korlátai Kérdés

Kérdésem, hogy, ha egy dolgozót alkalmi munkavállalóként foglalkoztat egy munkaadó, van-e annak valamilyen – elsősorban adójogi – korlátja, hogy, ha eléri az évi 90 napot, akkor a munkáltató részmunkaidőben foglalkoztassa tovább, ha szüksége van a dolgozóra?

Szolgálati idő számítása részmunkaidő esetén Kérdés

A 168/1997. kormányrendelet szerint nem a munkaidő, hanem az éves elért nyugdíjjárulék-köteles kereset minimálbérhez való viszonya határozza meg a szolgálati idő számítását. Kérdésem, hogy minimálbér alatt 2015. évben a 105 000 forintot vagy a garantált bérminimumot kell-e érteni? A részmunkaidős dolgozó szakképzettséget igénylő munkakörben dolgozik.

Táppénz és munkabér egyszerre? Így lehetséges Cikk

Kettő munkahelyen részmunkaidőben dolgozó munkavállaló dolgozhat-e aktívan az egyik helyen, miközben a másik jogviszonyában táppénzen van? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Táppénz és munkabér Kérdés

Kovács Irén két helyen dolgozik alkalmazottként, 4-4 órában. Egyik munkahelyén fizikai, másikon adminisztratív jellegű munkát végez. Terhesség miatt az orvos betegállományba küldte, arról a munkahelyről, ahol fizikai munkát végez, de az adminisztratív jellegű munkát jelen állapotában is végezheti. Viszont: kaphat egyidejűleg táppénzt és munkabért? Köszönettel.

Részmunkaidős bejelentés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünknél egy új munkavállalóval havi 2 órás munkaviszonyra kötöttek szerződést. A T1041-es nyomtatványon hogyan tudom bejelenteni, ha a heti átlag 0,46 órára jön ki? A program nem tudja kezelni a tizedest. Válaszukat előre is köszönjük.

Variációk gyes melletti munkavégzésre Cikk

Egy édesanya részmunkaidős munkát vállalna gyes mellett saját cégnél vagy másutt. Milyen járulékterhekkel kell számolnia? Olvasói kérdésre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.

Ügyvezető jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője napi 2 órában is elláthatja-e a tevékenységét? Várom szíves válaszukat!

Arányos szolgálati idő hatása Kérdés

Tisztelt Winkler Róbert! Az Így hat a nyugdajra az arányos szolgálati idő című cikk témája alapján szeretném a véleményét kérni. Befolyásolja-e a nyugdíjszámítást, ha egy foglalkoztatott, részmunkaidőben (heti 20 órásként) kap 150 ezer forint bruttó fizetést vagy teljes munkaidősként (heti 40 órásként) kap ugyanennyit? Illetve kérdésem még, hogy mindig a "sima" minimálbérhez történik a viszonyítás, vagy van olyan szituáció, amikor a garantált minimálbérhez való viszonyosítás történik? Köszönettel: Zsuzsa

Rehabilitációs ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az olvasottak alapján úgy értelmezem, hogy a rehabilitációs kártya és a kártyával rendelkező személynek folyósított rehabilitációs járadék nem szorosan összefüggő dolog, ami a munkavállalást illeti. Ezzel kapcsolatban a kérdésem a következő: rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállaló, amennyiben lemond a járadékáról, alkalmazható-e 4 órát meghaladó munkaviszonyban, illetve ebben az esetben is figyelembe vehetjük-e, mint megváltozott munkaképességű személyt? Továbbá a szociális hozzájárulási kedvezmény jár-e, ha például 8 órában foglalkoztatjuk? Válaszát előre is köszönöm!

Időarányos szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy alkalmazott 1 héten 3 munkanapot dolgozik, napi 8 órában (8-16 óra között), a munkáltató kérésének megfelelően. A többi két napon nem dolgozik. Az éves szabadsága 30 nap. Csökken-e a kiadható szabadság mértéke? Lehetséges-e egyátalán így foglalkoztatni a dolgozót? Válaszát köszönöm!

Csedre jogosultság Kérdés

Dolgozó 2014. 10. 15-étől részmunkaidős munkaviszonyban áll 2015. 04. 01-jén szül, előtte 2014. 09. 01. - 2014. 10. 14-ig megbízással volt biztosított, 2013. 12. 09. - 2014. 04. 25. között társas vállalkozóként volt,biztosított. 1999. 08. 05-étől főállású munkaviszonya van, melyben 2013. 10. 21-étől fizetés nélküli szabadságon van Kaphat-e csedet vagy gyedre jogosult tud lenni?

Megbízás gyes mellett Kérdés

Gyesen lévő részmunkaidős jogviszonnyal rendelkező dolgozónkat – aki fizetés nélküli szabadságon van – a gyes alatt, a gyermek 1 éves kora után megbízási szerződés keretében esetenként foglalkoztathatjuk-e ugyanabban a munkakörben (fordító), mint amire a részmunkaidős szerződése vonatkozik, mivel folyamatos munkával nem tudjuk ellátni, és a munkát az otthonában végzi el? Hogyan kell bejelenteni, ha a havi megbízási díj meghaladja a minimálbér 30 százalékát, gyes melletti munkavégzésnek számít? Köszönettel: B. L.

Lakáscélú támogatás és munkaviszony aránya Kérdés

Tisztelt Szakértők! Adható-e adómentes lakáscélú támogatás (hitel törlesztőrészletének megfizetésére) abban az esetben, ha a támogatott személy a cég ügyvezetője, s egyben résztulajdonosa, heti 36 órát meghaladó munkaviszonya máshol van, az adott (saját) cégnél heti 2 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést? Figyelembe kell-e venni a támogatás juttatásánál a munkabérét, illetőleg az a saját cégénél bejelentett munkaóráit, vagy nála is a maximum 5 millió forint, illetőleg a 30 százalékos érték a mérvadó? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Harmadik országból gyakornoki foglalkoztatása, adózása

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Ingatlan bérbevétele

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Milyen feltételekkel adómentes az adomány?

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink