573 találat a(z) részmunkaidő cimkére

Tagi jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértők! Nagyon közelít a járulékbevallások határideje, ismét a tagra vonatkozó szabályok okozzák a legtöbb gondot, erre kérnénk segítségüket. Bt. társ.szerződésében ez szerepel: beltag megbízási szerződéssel ügyvezető, munkaszerződéssel a tevékenységeket látja el. A bt. az eva alá tartozik. Evás tagként, vagy a tsz. szerint kell őt jelenteni és járulékait vallani? Kft. egyedüli tagja heti 30 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést és a személyes közreműködést is e munkaszerződés keretében végzi. Elegendő-e ha a munkaviszony után fizeti meg a járulékokat, vagy emelt járulékot kell fizetnie? Kft. tagja, aki nem ügyvezető, heti 10 órás munkaviszonyt létesített a kft.-vel (máshol nincs munkaviszonya). A társasági szerződés rá vonatkozólag nem tartalmaz semmit sem. A társaságban egy tag ügyvezető és egy alkalmazott ügyvezető után az emelt járulékokat megfizetik. A heti 10 órás munkaviszony után fizetendő járulékok megfizetése elegendő-e, vagy emelt járulékok fizetésére kötelezett? Válaszukat előre is köszönjük, tisztelettel: Kovács Lászlóné Profitax-C Kft.

Társas vállalkozók szochója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Matlné Kisari Erika az ado.hu lapon írt cikke megzavart. A 2011. évi CLVI. törvény 457., 458. §-a alapján kérdezem: – Ha a társas vállalkozás személyesen közreműködő tagja munkaviszonyban látja el a feladatát, akkor a fenti törvény alapján köteles a kifizető/munkáltató minimum a minimálbér 112,5 százaléka után a szochót megfizetni? – Ha részmunkaidős ugyanez a tag, akkor például a munkabére 60 000 forint, akkor is a szochót a 105 000 forint 112,5 százaléka után kell fizetni? – Ha ugyanez a tag máshol rendelkezik nem 36 órás munkaviszonnyal, és ott ugyancsak részmunkaidőben áll munkaviszonyban, akkor is minimum a minimálbér 112,5 százaléka után kell szochót fizetni? Köszönöm.

Alkalmi munkabér utalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy alkalmi munkavállaló esetében van-e arra lehetőség, hogy az állandó teljes munkaidős vagy részmunkaidős dolgozókhoz hasonlóan a munkabért egy hónapban egyszer, a tárgyhónapot követő hó 10. napjáig a munkaadó elutalja? Véleményünk szerint csak az a helyes megoldás, ha a bejelentett időszakra (ha egyszerre két nap volt bejelentve 2 nap után, ha 5 nap volt bejelentve 5 nap után) ki kell fizetni, mindegy, hogy készpénzben vagy utalással, de nem lehet megvárni a tárgyhónapot követő hó elejét összevont utalással. Mi erről a szakértő véleménye?

Szocho-kedvezmény részmunkaidőre Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Cégünknél 2015.01.01-től 4 órában került munkaszerződéssel foglalkoztatásra egy 55 éven felüli dolgozó. Az 55 éven felüliek után szocho-kedvezmény vehető igénybe max. 100 ezer forint munkabérig 14,5% a kedvezmény. A dolgozó munkabére 4 órás foglalkoztatásra 53 ezer forint. Kérdésünk, hogy a részmunkaidős foglalkoztatás miatt a szocho-kedvezményt kell-e arányosítani, és ha igen, akkor ez az általunk kifizetett 53 ezer forintnál pontosan mennyi szocho-kedvezményt jelent? Válaszukat előre is köszönöm.

Így változtak januártól a munkajogi szabályok Cikk

Január 1-jétől több ponton módosult a munka törvénykönyve. A módosítások kedvező változásokat hoztak a szabadságra, a részmunkaidőre vonatkozó szabályokban, ellenben a munkavállalók alárendelt pozíciója nem változott.

Szocho: megszűnt és kiterjesztett kedvezmények Cikk

Januártól megszűnt a szociális hozzájárulási adóból érvényesíthető néhány korábbi kedvezmény, ugyanakkor részmunkaidős foglalkoztatásnál nem minden esetben szükséges arányosítani, írja a NAV közleménye.

Ügyvezető járuléka 2015-ben gyes mellett Kérdés

Ügyvezető apuka gyesre megy, társas vállalkozó és személyesen közreműködik a kft.-ben. Kell-e a minimálbér utáni járulékokat fizetnie, és lehet ebben a státuszban részmunkaidős a kft.-ben?

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben 12 részmunkaidős alkalmazott dolgozik, havi 40 órában. Egyszerűsített foglalkoztatás keretében mennyi főt lehet foglalkoztatni egy nap?

Cafetéria-juttatás igénybevétele 2015-ben Kérdés

Ha a munkáltató 2015-ben a cafetéria -uttatás havi keretösszegét nettó 15 000 forintban határozza meg, akkor azt a cég minden munkavállalójának kötelezően igénybe kell vennie? Vagy választhatja a munkavállaló azt is, hogy nem kéri a juttatást? Ha van olyan munkavállaló, aki részmunkaidőben, és van olyan, aki külföldről távmunkában dolgozik, azokra a munkavállalókra is kötelező érvényűen vonatkozik a cafetéria-juttatás igénybevétele?

Kötelező-e a 8 órás munkaviszony? Kérdés

Némely könyvelők azt állitják, hogy egy munkavállalónak (például kft. ügyvezetőjének) 6 órás, illetve heti 36 órás munkaviszonya csak azzal a feltétellel létesíthető, ha más munkahelyen már van 2 órás munkaviszonya. Vagyis ez azt jelentené, hogy egy munkavállalóra a magyar jogszabályok kötelezővé teszik a 8 órás munkaviszonyt. Kérdésem, hogy ez az állítás valós-e?

Kft. ügyvezető jogállása és járulékai Kérdés

Kérdésem, hogy a kft. ügyvezetője munkaviszonyban végezheti-e az ügyvezetői munkát heti hat órában, vagy kötelezö számára a heti 40 órás, vagyis 8 órás munkaidő? Helyesen értelmezem-e, hogy heti 36 órás foglalkoztatása esetén a járulékokat az időarányos minimálbér után kell bevallani és megfizetni?

Szabadság részmunkaidő esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az általunk könyvelt cégnél egy dolgozó részmunkaidőben, heti 10 órában dolgozik, ráadásul kötetlen munkaidőben, ő osztja be a munkaidejét. Érdeklődni szeretnék, hogy ilyen esetben hogyan történik a szabadságok kiadása? Másik kérdésünk, hogy kötetlen munkaidő alkalmazható-e tanári munkakör esetén? Válaszát előre is köszönjük!

Tanfolyamot végző munkavállaló Kérdés

Tisztelt szakértő! Egy munkavállalónk tanfolyamot végez saját költségén. Tanulmányi szerződést nem akart a munkáltatóval kötni. Teljes munkaidőben dolgozik, de ahhoz, hogy a tanfolyamkezdésre időben ott legyen, 1,5 órával előbb be kell fejeznie a munkát, heti 4 alkalommal. A hiányzó munkaidőt hogyan tudjuk pótolni? Talán egyik megoldás a 6 órás részmunkaidő, amihez kell a munkavállaló beleegyezése is. Van másik lehetőségünk is? Köszönettel várom a választ.

Helyettesítő állatorvos Kérdés

Egy állatorvosi magánrendelő szeretne helyettesítő állatorvost felvenni munkaviszonyba, részmunkaidőben. Az állatorvosi rendelőben helyettesítő munkakörben foglalkoztatnák az új állatorvost, de csak heti két alkalommal, alkalmanként 8-10 órában. (Néha hétvégén is.) Ez az állatorvos amúgy (főállású) kisadózó vállalkozó. Kérem, írják meg részünkre, hogy hány órás munkaidőben foglalkoztathatom? (Például heti 20 órában? Attól függetlenül, hogy nem naponta dolgozna, hanem hetente csak kétszer?) Ebben az esetben ugye (részmunkaidős munkaviszony) marad főállású kisadózó? Nem éri hátrány a főállású kisadózói tevékenysége miatt? Köszönettel: Hoffmann Helga

Rehabilitációs kártya Kérdés

Tisztelt Szakértő! 55/2011. (XII. 30.) NGM rendelet A megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása: 16/B § (1) A munkaadó az őt az érvényes Rehabilitációs kártyával rendelkező megváltozott munkaképességű személlyel fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező munkaviszonyra tekintettel terhelő számított adóból adókedvezményt vehet igénybe, melynek mértéke az adó alapjának megállapításánál figyelembe vett, a munkavállalót terhelő közterhekkel és más levonásokkal nem csökkentett (bruttó) munkabér, de legfeljebb a minimálbér kétszeresének 27 százaléka. Kérdésünk, hogy részmunkaidős (napi 4 órás) Rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalónk után kell-e csökkenteni a kedvezményt arányosan, vagy a teljes kedvezmény érvényesíthető? Köszönettel: Szeremleiné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telephely, társasági szerződés

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink