586 találat a(z) részmunkaidő cimkére
Kismama munkakörének átszervezése
Kérdés
Munkavállalónk bejelentette, hogy várandós. Munkakörének egy része januártól megszűnik, ezért szeretnénk részmunkaidőben foglalkoztatni. Megteheti-e a munkáltató, hogy a várandós kismamát teljes munkaidős foglalkoztatásból részmunkaidőssé szervezi át? Amennyiben a kismama munkaköre/beosztása megszűnik a társaságnál, abban az esetben van-e lehetőség arra, hogy a munkáltató felmondjon neki?
Cafeteria elemként lakástörlesztés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulunk Önhöz: Adott egy kft., ahol a tulajdonos munkaviszonyban van (8 órás). A lakáshitelének a törlesztését a cégből szeretné fizetni. Vannak alkalmazottak, 3 fő, de mindenki 4 órás és nekik nincs lakástörlesztésük és semmilyen cafeteriát nem kérnek. Lemondhatnak-e a dolgozók a cafeteriáról? Vagy hozzon az ügyvezető egy olyan ügyvezetői határozatot, hogy a cégben csak annak jár cafeteria, aki teljes állásban dolgozik? Melyik az életszerűbb, amit egy esetleg ellenőrzésnél el is fogadnak? Köszönjük szépen a válaszát!
Több munkaviszony egy munkáltatónál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több helyen olvasom, hogy egy munkavállaló egy munkáltatónál csak egy munkaviszonyban állhat. Ön szerint ennek mi az alapja? Amit találtam, az annyi, hogy nem létesíthető egyszerűsített foglalkoztatásra irányuló jogviszony, ha már van munkaviszony. Olyat nem, hogy kettő részmunkaidős munkaviszony sem. A honlapon azt találtam, hogy legyen kapcsolt munkakör és egy 2004-es döntésre történik hivatkozás. Köszönöm. Tisztelettel.
Evás cégben munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Evás kft.-ben személyesen közreműködö tag elláthatja-e a szakmai és ügyvezetési feladatokat például heti 1 órás munkaviszonyban És e mellett nem kell fizetnie járulékokat legalább a minimálbér mint alap erejéig?
Szabadság nyilvántartása és kiadása: válaszok a leggyakoribb kérdésekre
Cikk
Számos könnyítési lehetőséget vezetett be az új munka törvénykönyve (Mt.), mellyel a munkáltatók rugalmas munkaerőigényét kívánja kielégíteni, illetve mozgásterüket kívánja szélesíteni. Az egyik ilyen terület, ahol ez érezhető, a szabadság nyilvántartása és kiadása. A szabályrendszer értelmezése ugyanakkor a gyakorlatban számos munkáltató számára nehézséget jelent. Erre tekintettel vesszük végig a leggyakoribb kérdéseket és az Mt. alapján azokra adható válaszokat.
Kft. ügyvezetője
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy kft.-ben van egy napi 8 órás munkaviszonyos ügyvezető, és most szeretnénk bejelenteni még egyet, lehet-e már csak napi 4 órába vagy pedig kötelező utána is megfizetni a 8 óra után a járulékokat? Válaszát előre is köszönöm.
Szabadság kiszámítása óraszámemelés esetén
Cikk
Emelkedett a részmunkaidőben foglalkoztatott heti óraszáma, hogyan kell kiadni részére a szabadságot? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Szocho 7 százalékos kedvezmény, 2016.10.24. adózóna
Kérdés
A gyermekgondozási szabadságról visszatérő munkavállaló és a másik munkavállaló heti 20-20 órás részmunkaidős foglalkoztatás 7 százalékos kedvezménye melyik törvényben található?
Kata összege
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy kft.-ben ügyvezető és személyesen közreműködő tag (a másik tag csendestárs). Továbbá van az ügyfélnek egy katás egyéni vállalkozása és egy bt.-je is, melyben, mint kültag, kisadózó. Kérdés: Ha a kft.-ben munkaviszonyba jelentjük be 8 óra helyett 2 órára (részmunkaidőbe), mert annyi időt vesz igénybe az ügyvezetés, akkor az egyik katás vállalkozásban 50 ezer forintot kell fizetni, a másikban pedig 25 ezer forintot? A bt.-ben vagy az egyéni vállalkozásban kell az 50 ezer forintot megfizetni, vagy szabadon eldönthető, melyikben? Köszönettel várom válaszát.
Egyszerűsített foglalkoztatás 4 óra esetén
Kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatás esetén az szja-törvény mentesített keretösszeget határoz meg. Ezt a munkában töltött napok számának és a minimálbér vagy a garantált bérminimum szorzatának összegeként kell meghatározni. E "keretösszegig" mentes az egyszerűsített foglalkoztatásból szerzett bevétel. Ez akkor is igaz, ha például a minimálbér esetében az egyszerűsített foglalkoztatott egy napig dolgozik, bére 5110 forint, de nem 8 órát, hanem 2 vagy 4 órát dolgozott ezért a bérért? Hiszen a törvény a napok számát rögzíti a mentesített keretösszeg meghatározásakor, nem az egy nap alatt ledolgozott órák számát. És az egy nap akkor is egy, ha valaki 8, 4 vagy 2 órát dolgozik?
Külföldi munkavállalók foglalkoztatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy távmunkában, részmunkaidőben foglalkoztatott külföldi munkavállaló (határon túli magyar) estében milyen megállapodást érdemes kötni alkalmazottként, és milyen megállapodást érdemes vele kötni, ha vállalkozó? És milyen közterheket kell utána fizetni?
Egyéni cég tulajdonosa munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni cég tulajdonosa vagyok és munkaviszonyban, részmunkaidőben 4 órában látom el az ügyvezetést és személyesen közreműködöm is. Más munkaviszonyom jelenleg nincs. A járulékokat a garantált minimálbér alapján 4 órára, azaz 64 500 forint után fizetem. Kérdésem, hogy így biztosított vagyok-e és szabályosan járok-e el? Válaszát várva köszönettel
Ügyvezető részmunkaidőben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. ügyvezetője munkaviszonyban látja el az ügyvezetést és személyesen is közreműködik. Napi 8 óra helyett ezentúl napi 6 órában szeretné ezeket a feladatokat ellátni. Kérdésem, hogy a járulékokat fizetheti időarányosan? Előre is köszönöm válaszát!
Társas vállalkozó járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két különböző cégnél napi 4 órás munkaviszony melletti társas vállalkozó járulékfizetési kötelezettsége hogyan alakul? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Így kell a távolléti díjat kiszámolni kismama esetén
Cikk
Tapasztalatok szerint sok munkáltatónak jelent problémát, hogyan kell kiszámolni a teljes munkaidős foglalkoztatás keretében felgyülemlett szabadságot a szülés után részmunkaidőbe visszatérő kismamák esetében, illetve, ha nem foglalkoztatják őket tovább, akkor milyen szabályok vonatkoznak a munkavégzés alóli mentesítésre, a végkielégítésre, a szabadság megváltására.