546 találat a(z) részmunkaidő cimkére

Kültag tagi jövedelmének járulék-kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy egy kültagként tevékenykedő ügyvezető, aki sehol másutt nem biztosított, tagi jogviszony keretében (tehát nem alkalmazottként) dönthet-e úgy, hogy csak a minimálbér egy részét (például havi 30 ezer forintot) vesz ki tagi kivétként és ez után fizeti meg a járulékokat? Kérdésem arra vonatkozna egészen pontosan, hogy őneki (mivel másutt nem biztosított) nem keletkezik-e a teljes minimálbér után járulékfizetési kötelezettsége - illetve a társaságnak - annak ellenére, hogy csak kisebb összeget kap. Kérdésem b.) része arra vonatkozik, hogy ha a fenti ügyvezető nem tagként, hanem részmunkaidős alkalmazottként tevékenykedik, nem-e áll be a fennmaradó összegre (időre) a minimálbérhez képest a teljes járulékfizetés? Ha részmunkaidőben alkalmazott, ki kell-e egészíteni a járulékfizetését teljes munkaidőre?

Készenléti jellegű munkakör részmunkaidőben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy teljes munkaidőben, készenléti munkakörben foglalkoztatott munkavállaló rendes munkaideje megállapodással napi 12 órára emelhető, akkor foglalkoztatható-e 6 órás részmunkaidőben ugyanebben a munkakörben munkavállaló úgy, hogy a rendes munkaidejét arányosan emelik meg, vagyis 9 órára? Köszönöm a válaszát.

Gyesről visszatérő kismama szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szülés előtt nyolc órában foglalkoztatott kismamánk, miután gyermeke betöltötte a 3. életévét, ismét munkába áll. A munkába állás első napján közös megegyezéssel munkaszerződése 6 órás jogviszonyra módosul, s ezzel egyidejűleg a munkabére is arányosan csökken. Szabályos elszámolásnak tekinthető-e ez, vagy a szerződés-módosításra még közös megegyezéssel is csak a szabadság elszámolása után kerülhet sor?

Táppénz és tgyás jogosultság Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az egyik ügyfelem, 2011. 12. 12-től ügyvezető az A kft.-ben. 2013. 09. 30-ig napi 4 órában minimálbérrel volt bejelentve. 2013. 10. 01-től (mivel ügyvezető) 0 Ft-tal jelentjük. 2013. 10. 01-től B kft.-ben 8 órás munkaviszonyt létesített. 2014. 01. 01-től veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen volt 2014. 03. 21-ig. 2014. 03. 22-én megszületett a lánya. Kérdésünk, hogy a fentieket figyelembe véve, melyik kereset a táppénz, illetve a tgyás alapja? Válaszukat előre is köszönjük!

Heti 36 órás foglalkoztatás Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy heti 36 órás foglalkoztatás esetén lehet-e havi díjas a dolgozó, vagy csak órabéres? Hogyan kell ilyenkor számítani a munkaidőt, lévén, hogy a ledolgozott napok száma 20-23 között változik, és nyilván nem 7 óra 20 percet dolgozik naponta, hanem mondjuk hétfő-csütörtök 8 óra, pénteken 4 óra. Így a ledolgozott havi munkaideje attól függ, hogy milyen nappal kezdődik és végződik a hónap. Kell-e ezt figyelni, ha havi díjas? Vagy egyszerűen a szerződésben meghatározott munkarend szerint dolgozik, hol többet, hol kevesebbet? Ha órabéresként foglalkoztatom, akkor rövid hónap esetén nem kapja meg a minimálbér/garantált bérminimum arányos részét. Segítséget kérek ebben eligazodni. Köszönöm.

Gyes alatti munkavégzés nyugdíjalap Kérdés

3 gyermekes (10 év alattiak) anyuka a legkisebb gyermek 1 éves kora után munkát vállalna. Az elvégzett munka miként befolyásolja a szolgálati idejét, és a keresete mennyiben hat a nyugdíjára? Van-e ilyen szempontból jelentősége annak, hogy 4, 6, vagy 8 órában vállal munkát? Melyik státuszát számolják majd el a nyugdíjalapjába? Köszönettel.

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozónál alkalmazásba állna egy rokkantsági ellátásban részesülő hölgy.1958-as születésű. Alkalmazásával kapcsolatban annyi kikötést kért, hogy napi 7 órában legyen alkalmazva, és a minimálbér 80 százalékánál több ne legyen a bruttó fizetése, mert akkor az ellátástól elesik. Egyenlőre ennyi infóm van. Kérdésem az lenne, hogy a vállalkozónak milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak (mind foglalkoztatói, mind biztosítotti járulék vonatkozásában)? Köszönettel: Fazekasné

Családi kedvezmény Kérdés

Ha a dolgozó részmunkaidőben dolgozik, és van 1 gyermeke, akkor a családi kedvezményt teljes összegben igénybe veheti?

Kft.-alapítás és járulékok, biztosítási jogviszony Kérdés

Egy házaspár kft.-t alapítana. A férj és a feleség lenne a tulajdonos. A feleségnek 4 órás munkaviszonya van. A kft. motorszereléssel és weben történő értékesítéssel foglalkozna. A motorszerelést a férj végezné, a feleség pedig a webes értékesítést. Köthetnek-e egymással munkaszerződést? A társasági szerződésben ezt külön fel kell-e tüntetni? Négyórás munkaviszonya lehet-e a feleségnek?

Alkalmi munkavállalás vagy megbízási szerződés? Kérdés

Milyen munkavállalási forma a legcélszerűbb adózás, járulékfizetés szempontjából, ha van egy 4 órás bejelentett állandó munkaviszony és ehhez heti 2 alkalommal, 2x2 óra táncoktatói tevékenység? Válaszát előre is köszönöm!

Nyugdíj szempontjából napi 4 órás munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő!A kérdésem az lenne, hogy egy napi négy órában foglalkoztatott munkavállaló, akinek bruttó jövedelme 51 000 forint/hó, nyugdíj szempontjából teljes időnek számít, vagy csak például egy év fél évnek felel meg?

Nyugdíjast foglalkoztat? Járulékok megbízásnál és részmunkaidőnél Cikk

Köthet-e a vállalkozás havonta megbízási szerződést egy nyugdíjas irodai asszisztenssel vagy könyvelő munkavállalóval? Ha a cég bejelenti az illetőt 4 órás alkalmazottnak nyugdíj mellett, milyen járulékokat kell utána fizetni, és van-e valamilyen kedvezmény nyugdíjas munkavállaló alkalmazása esetén? Kertész Ibolya kérdésére Szikszainé dr. Bérces Anna, az Adózóna szakértője válaszolt.

Részmunkaidős foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemélynek heti 10 órás munkaviszonya van. Munkabére a minimálbérrel arányos, vagyis az általa megfizetett egészségbiztosítási járulék összege nem éri el az egészségügyi szolgáltatási járulék összegét, a 6 660 forintot. Ha ez a magánszemély megbetegszik, jogosult-e teljes körű betegellátásra? Nem kell-e fizetnie az ellátásért? Válaszát köszönöm

Gyes melleti foglalkoztatás biztosítási jogviszony bejelentése Kérdés

A munkavállaló, aki napi 8 órában van foglalkoztatva gyed folyósítása okán 6 hónap fizetés nélküli szabadságra megy. Ez esetben a NAV felé a biztosítási jogviszony miatt a bejelentést kell-e változtatni? Vagy amikor letelt a gyed, és visszajön a munkavállaló napi 4 órában dolgozni, akkor kell csak a bejelentésnél a 40 órát 20 órára módosítani?

Részmunkaidőben foglalkoztatott szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó az általánostól eltérően heti 1 nap 10 órában foglalkoztat egy 27 éves munkavállalót. Mennyi szabadság jár neki, ha egész évben dolgozik? Hogyan kell kiszámítani, nyilvántartani a szabadságát (nap, óra)? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Mobiltelefonkészülék-vásárlási keret II.

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Borravaló a pénztárban

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Bérelt ingatlanon végzett felújítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink